Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
126 sonuçtan 121 ile 126 arası

Konu: Dermaroller Saç Çıkarma Etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ashenone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1.5mm dermaroller kullanıyorum. 4 ay olmuştur her hafta, haftada 1 kere. bundan önce saçım yaz sıcağınında etkisinden dolayı baya dökülmüştü. önler seyrelmiş, scalp belirli olmaya başlamış, vertex iyice açılmış haldeydi. şuanki durum önlerdeki bütün seyreklikler tamamen kapandı. concealer kullanmadan bile önlerim çok iyi.

Dermaroller saç faydasına gelicek olursak, arkadaşlar bu bir mucize nerdeyse hiçbir şekkilde yan etkisi falan yok ve sürekli olumlu yönde fayda sağlıyor. bende kullandığım ilk aydan itibaren dökülmeyi baya kesti. artık yastığımın, banyonun mermerlerinin üzerinde saç teli aramaya başladım ama yok bakıyorum detaylı detaylı, flash açıp bakıyorum yok. hafta geçmiş sadece yatağımın köşesinde toplam 4-5 tel anca.. sonra baktım seyrelmelerde kapanıyor (vertex için birşey söyleyemem henüz ve o bölgeyi tedavi etmek için, başka bir mekanizma daha var diye düşünüyorum) orada anladım ne kadar faydalı olduğunu. rutin günlük dökülmesi olan herkese öneririm
    dermarolden başka birşey kullanıyor musunuz(minoxil,ru vs).yoksa sadece dermarol ile mi aldınız sonucu

Yeni Üye
    arkadaşlar ben dermaroller alıcam ama 1.5 mm yeterli olur mu saçım şuan 7 numara ve tepelerde seyreklik var.

13 sayfa gönderi var ama 6 ay kullanıp sonucu atabilecek var mı boş yorum dolu konuda ?

10 günde 1 insülin iğnesi veya dermapen kullanmak bence daha faydalı. Dermaroller ile yeterince derine inemedim ben. Ve evet kesinlikle faydalı.

insulin iğnesi daha çok scalpteki kaslara ve kronik sertleşmeye iyi gelirken belirgin bir kan dolasımı konusunda etkisi yok dermaroller ile karsılastirildiğında. Bence ikisi de kullanılmalı. Hatta cogu dermaroller setinde spunch tarzı birkaç derin iğneli uç geliyor bunlar da o bölgelerde kullanılmalı

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    1.0 mm dermarolleri yıllardır kullanıyorum oldukça etkilidir. Üstelik kanatmaya gerek de yok. Saç dersinin kızarması yeterli oluyor. Losyonu sıktıktan sonra uygulanmasını tavsiye ediyorum. 2 aydan sonra etkilerini görebilirsiniz. Ayrıca kullandıktan sonra sabunlu suyla yıkıyorum tertemiz oluyor. Hiçbir zararını görmedim. Saç köklerine zarar verdiğini düşünmüyorum. Tedaviyi bırakıp kel kaldıktan sonra kullanmaya başlayınca saçlar fırça gibi yine çıkıyor. 5 senedir kaç kere bırakıp yeniden başladım, olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213