Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
72 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: %60 Distile Su-%30Saf Alkol-%30 PropilenGlikol-Ve Babusol Temizleyici

SaçımınDoktoru Üyesi
    anl kardesim bu elseve sisesi tikaniyor diye sicak suyla temizliyorum demistin ya bende her uygulamadan sonra bos suyla puskurtup sonra tekar losyona takiyorum somdi icinde islaklik miracle losyonu bozar mi su bbozuyor diye soyleniyordu.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anl kardesim bu elseve sisesi tikaniyor diye sicak suyla temizliyorum demistin ya bende her uygulamadan sonra bos suyla puskurtup sonra tekar losyona takiyorum somdi icinde islaklik miracle losyonu bozar mi su bbozuyor diye soyleniyordu.
    o kadar su bir şey yapmaz dostum , yani ıslaklıktan bir şey olmaz, Su dediğin şey zaten elsevin içinde de var. O sebeple benim de son kararım alkol ve ppg ile yapmak artık losyonu
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamdır o halde ben de eldeki garniera alkol ve ppg ekleyecegim, o bittikten sonra da sadece alkol ve ppg kullanacağım. Peki distile su hakkında fikrin nedir? Yani deiyonize sudan farkı ?
    Hocam bende bugün yeni losyonumu hazırlayacağım,,,geçenlerde 50 ml şeffaf şişede yüz için miracle losyon hazırlamaya kalktım,,lakin garnirede topak topak oldu tüm spiro,,salisik asit ve retinoik asit hemen çözüldü az katmıştım zaten,,sonra çöpe döktüm o karışımı bu sefer elseve ekledim elsevede daha iyi çözündü %80 garniera göre daha iyi çözünme oldu...Ben de geçenlerde @kazakcemil hocamon dediği gibi yapacağım,,5 gram spiroya azar azar şeffaf şişede saf alkol katacağım ta ki spiro tamamen çözününceye kadar max 30-40 ml falan...Sonra bu alkolde saf spiro çözündükten sonra bu karışımı 100 ml elsevin içine katacağım,,,,Yani ilaçları saf alkolde çözüp elseve öyle atacağım ve elseve in yükünü almış olacağım...Yani sadece karışımımızdaki alkol oranı biraz artmış olacak...PPG olayına ben karşıyım şayet miracle losyonun en çok sevdiğim yönü saçı hemen kurutması yağlanmayı kesmesi,,,MİNOX tan sırf bu ppg deki yağlımsı his yüzünden uzak duruyorum,,,Günlük kullanım için kullanılan losyonların saçı hemen kurutup şekil alabilir kıvama sokmaları gerekir,,o yüzden ppg olayı bana ters geliyor,,,
    Kısaca özetlersek losyonlardaki en büyük eksiğimiz onlarca az ilaca karşı yetersiz az gelen alkol oranı,,,saf alkolde çözerek karışımdaki alkol oranı yarım kat arttırmak yeterli hem iyi çözer hemde saf alkol gibi saçı ypratmaz diye düşünüyorum...

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bugün yeni losyonumu hazırlayacağım,,,geçenlerde 50 ml şeffaf şişede yüz için miracle losyon hazırlamaya kalktım,,lakin garnirede topak topak oldu tüm spiro,,salisik asit ve retinoik asit hemen çözüldü az katmıştım zaten,,sonra çöpe döktüm o karışımı bu sefer elseve ekledim elsevede daha iyi çözündü %80 garniera göre daha iyi çözünme oldu...Ben de geçenlerde @kazakcemil hocamon dediği gibi yapacağım,,5 gram spiroya azar azar şeffaf şişede saf alkol katacağım ta ki spiro tamamen çözününceye kadar max 30-40 ml falan...Sonra bu alkolde saf spiro çözündükten sonra bu karışımı 100 ml elsevin içine katacağım,,,,Yani ilaçları saf alkolde çözüp elseve öyle atacağım ve elseve in yükünü almış olacağım...Yani sadece karışımımızdaki alkol oranı biraz artmış olacak...PPG olayına ben karşıyım şayet miracle losyonun en çok sevdiğim yönü saçı hemen kurutması yağlanmayı kesmesi,,,MİNOX tan sırf bu ppg deki yağlımsı his yüzünden uzak duruyorum,,,Günlük kullanım için kullanılan losyonların saçı hemen kurutup şekil alabilir kıvama sokmaları gerekir,,o yüzden ppg olayı bana ters geliyor,,,
    Kısaca özetlersek losyonlardaki en büyük eksiğimiz onlarca az ilaca karşı yetersiz az gelen alkol oranı,,,saf alkolde çözerek karışımdaki alkol oranı yarım kat arttırmak yeterli hem iyi çözer hemde saf alkol gibi saçı ypratmaz diye düşünüyorum...

Ben de geç kuruma taraftarıyım biliyo musun dostum. Tabi öyle 1 saat falan degil ama en azından bi 30 dakika. Çünkü ne kadar kalırsa, etkenden o kadar fazla yararlanıyoruz bence. Bak bu da aldıgım ppg bu sabah geldi. Ama alkol bulamıyorum dostum eczaneler yok diyor, Bebek temizleyicisi falan var diyor %70 alkol içeren, sence yeterli mi alkol oranı ?
    http://www.hizliresimyukle.net/u/68/...68_orginal.jpg

hah bak burda yazıyor içindekiler, dostum ppg bile varmış içinde, çok iyiymiş bu aslında ya ne diyorsun buna payitaht, % 70 alkol yeterli olur mu ilaçları çözmek için ?

https://www.eczanem.com.tr/Babusol_H...-urun7046.html
    Konu anl tarafından (23.04.2015 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

Ben de geç kuruma taraftarıyım biliyo musun dostum. Tabi öyle 1 saat falan degil ama en azından bi 30 dakika. Çünkü ne kadar kalırsa, etkenden o kadar fazla yararlanıyoruz bence. Bak bu da aldıgım ppg bu sabah geldi. Ama alkol bulamıyorum dostum eczaneler yok diyor, Bebek temizleyicisi falan var diyor %70 alkol içeren, sence yeterli mi alkol oranı ?
    Normalde geç kuruması dediğin gibi ideal bir özellik ama günlük hayatta kullanışsız oluyor işte,,benim pek işime gelmiyor,,Ben saf alkolü sürekli ürünleri aldığım bir eczacı vardı bana kendi kullandıkları saf alkolden sattı...Öyle ilaçları sürekli aldığın bir eczacı varsa rica etsen sana 100 ml salan kendi kullandıkları alkolden satarlar,,,yada olmadı en kötü kolonya imal eden yerler var oralardanda temin edebilirsin..%70 oran kötü değil ama bu seferde daha iyi çözdürmek için 70 ml alkolde çözülecek etkene 100 ml alkol katmak zorunda kalacaksın ve çözücü sıvı oranın artacak,,ayrıca %70 alkol ama kalan %30 u ne içeriyor,,saça zararı olan bir etmen yoksa %30 un içinde sıkıntı olmaz,,sonuçta bildiğim kadarıyla elseve dede %40 civarı alkol var..Alokol oranı ne kadar safsa çözdürmek için kullanacağın alkol sıvı miktarı azalacak kalan kısmada işte elseve garnier falan eklerdin...

Aslında ppg de varsa hiç fena değilmiş,,ilgimi çekti şimdi,,,kalan %30 da zararlı bir etmen yoksa çok ideal geldi bana,,,

Aslında ppg de varsa hiç fena değilmiş,,ilgimi çekti şimdi,,,kalan %30 da zararlı bir etmen yoksa çok ideal geldi bana,,,
    yok dostum bebekler için zaten düşünsene, emin ol elsevden garnierdan kat be kat daha zararsızdır. Ben bunu aylar önce de alkol ararken görmüştüm , ama illa saf alkol denilince vazgeçmiştim.

içindekiler: Deionize su, etil alkol, gliserin, propilen glikol parfüm, methylchloroisothiazolinone. Alkol oranı %70. Sence nasıl, gidip alacagım şimdi hemen cevabına göre. Senin aldıgın yer istanbulda mı , ben de oradan alsam , ya da senden alsam 100ml saf alkol, acil lazım çünkü dostum. İki eczanede yok dedi bana

hah bak burda yazıyor içindekiler, dostum ppg bile varmış içinde, çok iyiymiş bu aslında ya ne diyorsun buna payitaht, % 70 alkol yeterli olur mu ilaçları çözmek için ?

https://www.eczanem.com.tr/Babusol_H...-urun7046.html
    Dostum valla eğer tüm ilaçları 50 ml lik bu alkolde çözdürüp üzerinede 100 ml elseve eklediğinde,,çok ideal bir losyon olur gibime geliyor,,,acaba 50 ml lik kısmında 5 gram spiro+1 kutu diane 35 çözülür mü,,eğer 50 ml lik kısmı kaç gram spiro+kaç adet diane çözebilir,,,,çok merak ettim doğrusu,,kullanıcı yorumlarını bekliyorum,,,Bu ilaç;
    1- kaç ml alkol kaç gram spiro+ kaç gram diane35 çözüyor (minimum miktar önemli)
    2- kullandıktan sonra hemen kuruyor mu elseve gibi
    3- zaten bu alkolle hazırlayacağın çözeltinin üzerine haliyle elseve katacaksın en az 50 ml veya 100 ml,,,sıvının en az 2 - 2,5 katı elseve olmalı bence

Dostum yorumlarını kullanıcı yorumlarını çok merak ediyorum şimdiden,,,

Dostum valla eğer tüm ilaçları 50 ml lik bu alkolde çözdürüp üzerinede 100 ml elseve eklediğinde,,çok ideal bir losyon olur gibime geliyor,,,acaba 50 ml lik kısmında 5 gram spiro+1 kutu diane 35 çözülür mü,,eğer 50 ml lik kısmı kaç gram spiro+kaç adet diane çözebilir,,,,çok merak ettim doğrusu,,kullanıcı yorumlarını bekliyorum,,,Bu ilaç;
    1- kaç ml alkol kaç gram spiro+ kaç gram diane35 çözüyor (minimum miktar önemli)
    2- kullandıktan sonra hemen kuruyor mu elseve gibi
    3- zaten bu alkolle hazırlayacağın çözeltinin üzerine haliyle elseve katacaksın en az 50 ml veya 100 ml,,,sıvının en az 2 - 2,5 katı elseve olmalı bence

Dostum yorumlarını kullanıcı yorumlarını çok merak ediyorum şimdiden,,,
    senin saf alkol aldıgın yer istanbulda mı peki kardeşim ?

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler