Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
55 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Garip Miracle Losyon Etkisi!!!

Sevgili dostlar losyonu pazar akşamı kullanmaya başladım alnım ve şakaklarda sivilce oluştu ama saçlardaki yağlanmanın gideceğini bilsem kafama kezzap dökerim o derece yoruldum, losyonu kullanmayı asla kesmem, bu sivilceler geçici midir acaba???

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, özellikle miracle losyonun işe yarayıp yaramadığının en büyük kanıtı bu, yağlanmayı hemen kesiyor.

Birkaç sivilce yediklerinden dolayı da olabilir. Demek istediğim belli bir süre sivilcelenme, yüzde yağlanma, siyah nokta oluşumu gibi şeylerde artış varsa( beslenmeye dikkat ettiğin halde) bu artan testosteronun habercisidir.

Niye arttığına gelirsek; DHT dediğimiz testoya 2 hirojen atomunun bağlanmasıyla oluşan başka bir androjendir. Eğer bu engellenirse dönüşecek testolar plazmada serbest halde kalırlar, bu da artışa sebep olur.
    Feedback mekanizması gereği serumda testosteron azalması gerekmiyor mu?

Alıntı exellanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar losyonu pazar akşamı kullanmaya başladım alnım ve şakaklarda sivilce oluştu ama saçlardaki yağlanmanın gideceğini bilsem kafama kezzap dökerim o derece yoruldum, losyonu kullanmayı asla kesmem, bu sivilceler geçici midir acaba???
    Bende geçmedi. Dozunu arttırdığımda daha da arttı. Yaklaşık 8 ay kullandım. 8 aydır falan sivilce var.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı illegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feedback mekanizması gereği serumda testosteron azalması gerekmiyor mu?
    Yok artıyor, dönüşemeyen testosteron kendi kendine nasıl yok olsun
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Peki sevgili illegal ve diğer arkadaşlar bu losyon saçın yapısını geçici mi değiştiriyor kalıcı mı yani sürekli kullanmak mı icap eder, saçlarımda yağlanma sorunu var o geçsin diye yaptım temel sebep olarak, acaba buralarda yeniyim de bilmiyorum bilenler cevap verirse sevinirim.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artıyor, dönüşemeyen testosteron kendi kendine nasıl yok olsun
    Testosteron bir nevi pro hormondur ve dokulardaki reseptörlere afinitesi dhtye göre çok düşüktür. Zaten hemen ketosteroidlere yıkılırlar. Eğer serumda fazlaysa feedback mekanizmasıyla üretimi azaltılır.Nasıl kendi kendine yok olsun derken dediğinizi anlayamadım. Mekanizmayı anlamış değilim. Daha önceden bazı kişilerde finasterid kullananlarda da sivilce çıkıyordu. Bende de miracleyi kullanınca oldu.

Alıntı exellanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sevgili illegal ve diğer arkadaşlar bu losyon saçın yapısını geçici mi değiştiriyor kalıcı mı yani sürekli kullanmak mı icap eder, saçlarımda yağlanma sorunu var o geçsin diye yaptım temel sebep olarak, acaba buralarda yeniyim de bilmiyorum bilenler cevap verirse sevinirim.
    Geçici değiştiriyor. Zaten piyasadaki ilaçların çoğu böyledir. Bir şeyleri baskılar geçici durdurur. Tam çözüm getiremezler.

Testosteron bir nevi pro hormondur ve dokulardaki reseptörlere afinitesi dhtye göre çok düşüktür. Zaten hemen ketosteroidlere yıkılırlar. Eğer serumda fazlaysa feedback mekanizmasıyla üretimi azaltılır.Nasıl kendi kendine yok olsun derken dediğinizi anlayamadım. Mekanizmayı anlamış değilim. Daha önceden bazı kişilerde finasterid kullananlarda da sivilce çıkıyordu. Bende de miracleyi kullanınca oldu.
    Dht azalınca dönüşüm engellendiğinden vücut yanıt olarak dht öncüsü testoyu artırır feedback bu şekilde çalışmaktadır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Geçici değiştiriyor. Zaten piyasadaki ilaçların çoğu böyledir. Bir şeyleri baskılar geçici durdurur. Tam çözüm getiremezler.
    Saç dökülmesi mekanizması vücut tarafından sürekli desteklenmektedir buna tüm enzim bağışıklık ve hormon sistemi dahil. Entropi var doğada yani biz yaşlandıkça herşeyin toleransı dahada azalıyor dahada zayıflıyor bu nedenle geçici demeyelimde yetmiyor diyelim. Yediğine içtiğine dikkat eden vücuttaki bazı metabolik sorunları halledebilen birisi sadece minoxla bike yaşlanana kadar saçını koruyabilir kimiside antiandrojen bir losyonla.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dht azalınca dönüşüm engellendiğinden vücut yanıt olarak dht öncüsü testoyu artırır feedback bu şekilde çalışmaktadır.
    Feedback mekanizması serum testosterona göre düzenlenir diye biliyorum aktif formlara göre düzenlenme olmaz diye biliyordum. Zaten aktif formlara dönüştüren dokulardır ama salgılayan bezlerdir. Bezlerin salgıları tropik hormonlarla feedbackle kontrol edilir.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon