Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Lazer ile saç terapisi - saç çıkarma

Üye heavy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Lazer ile saç terapisi - saç çıkarma

Kısaca (Low-Level Laser Therapy - LLLT) düşük seviyede lazer terapi teknolojisi ile saç diplerine belirli frekansta lazer ışını gönderilerek kökler uyarılıyor ve daha fazla kan dolaşımı sağlanıyor. (lasers with 5mw 650nm)

İnternetten saç çıkaran, mevcut saçlarda kanlanma yapan yöntemleri incelediğimde bu lazer tedavisine rastladım. Hatta FDA onayı alan lazer ürünler var. Yalnız tarak olarak satılanlar kapsama alanı az olacağından çok zahmetli ve saatler süren emek gerektiriyor. (Kaynaklardan aratırdığıma göre faydasını görebilmek için bir bölgede yaklaşık 20 dk maksimum durması gerekliymiş.) 4-6 ay arası kullanımda sonuç alınıyormuş. İlk aylarda haftada 3 seans, sonra giderek azaltarak bırakıyormuşsunuz.

Klinik uygulamaları var, makineler çok pahalıya geliyor:
    REVAGE 670 Saç Rejuvenasyon Lazeri

Bunun için de lazer kasklar geliştirenler var:
    OverMachoGrande.com - Build your own / Do-it-yourself Laser Helmet / Laser Comb / Laser Brush for Hair Loss!

Bu linkteki kişi uzun zamandır bu işe emek vermiş ve sitesinde kaskın nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatmış.

Piyasada hazır satılan benzer ürünler de var, aşağıdaki sitede hazır kask satılıyor, ama çok pahalı (€795.00)..
    IGrow Laser Hair Growth System - Regrow hair with igrow

Çinliler de daha uygun fiyatlısını satıyorlar, aslında elim gidiyor almak için ama ne olur ne olmaz

Professional hair regrowth helmet with 64 soft lasers I GROW style treatment 20 minutes every day for 3 months-in Hair Loss Products from Health & Beauty on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Tedavim
    1. Saç Ekimi (Eylül 2014'te yaklaşık 3500 greft)
    2. Akşamları Xpecia tablet + coraspin (2 günde bir)
    3. Sabahları HP biotin 10mg+(Krill yağı+Solgar male multiple değişmeli)
    4. Dermaroller (0,5 mm-Mart 2015-1,0 mm Mayıs ortası itibariyle haftada 2 kez)
    5. Konazol şampuan (Haftada 2)
    6. Minoxil + Dut losyon (1 Nisan 2015 itibariyle)
    7. Miracle losyon (Yarım şişe Elseve Arginine içine bir kutu diane 35, bir kutu aldacton, bir dekort - Mart ortası 2015 itibariyle)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben lazeri uzun süre kullandım. Saç çıkarmadı. Saç dökülmemi azalttı. Bende gerçi dutas dahil hiçbir şey doğru düzgün saç çıkarmadı ama erkeklerde saç çıkarma oranı düşük.

Asıl kadınlarda çoğunluğunda saç çıkıyor, çalışmada okudum (MEP-90 çalışması). Ama tarak olarak değil, kask olarak.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    ebay'da "laser hair regrowth" diye arattırın. 54 lazerli, kaliteli ve uygun fiyata cihaz var. Ben getirttim, gümrüğü takılmadı ama kendisinden devlet postası yoluyla bana göndermesini istedim, bir de değerini 40$ yaz dedim, öyle oldu.

Lazere fda nın onayı saç çıkarmaya değil saç uzatmaya vardı, çok önceden yaptığım araştırmada aklımda kalan.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı racing34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lazere fda nın onayı saç çıkarmaya değil saç uzatmaya vardı, çok önceden yaptığım araştırmada aklımda kalan.
    Yok, o öyle değil. "Hair growth" kelimesi saç büyümesi yani çıkması anlamında. Ama asıl kadınlarda çıkıyor.

Yer
    Ankara
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben lazeri uzun süre kullandım. Saç çıkarmadı. Saç dökülmemi azalttı. Bende gerçi dutas dahil hiçbir şey doğru düzgün saç çıkarmadı ama erkeklerde saç çıkarma oranı düşük.

Asıl kadınlarda çoğunluğunda saç çıkıyor, çalışmada okudum (MEP-90 çalışması). Ama tarak olarak değil, kask olarak.
    Evet ben de yukarıda belirttim tarak olarak çok zahmetli olacağını, aynı noktada 20dk kadar beklemek gerektiğini.. Kask olarak kullanılabilecek bir yöntem, ayrıca seboreye iyi geldiğini de yazmışlar..

Yukarıda linkini verdiğim Çinli satıcıyla görüştüm, kask powerbank ile çalışıyormuş, ama bunu kargo ile göndermiyorlar (pil olduğundan patlama riski var kargolar almıyormuş), dolayısıyla güç kaynağını buradan temin etmek gerekiyor..
    Tedavim
    7. Miracle losyon (Yarım şişe Elseve Arginine içine bir kutu diane 35, bir kutu aldacton, bir dekort - Mart ortası 2015 itibariyle)

SaçımınDoktoru Üyesi
    O problem değil ama kask büyük, gümrüğe takılabilir. 54 lazerli kask olmayan, az yer kaplayan cihazdan var ebay'da. Buna 4 tane ayak taktım ben, kask kadar rahat olmasa da başımda kolayca duruyor.

Yer
    Ankara
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebay'da "laser hair regrowth" diye arattırın. 54 lazerli, kaliteli ve uygun fiyata cihaz var. Ben getirttim, gümrüğü takılmadı ama kendisinden devlet postası yoluyla bana göndermesini istedim, bir de değerini 40$ yaz dedim, öyle oldu.
    Evet buldum onu, fiyatı 127 dolar aslında oldukça uygun, yalnız kullanımı çok kolay değil anlaşılan. düz plaka şeklinde olduğundan kafayı sarmayacak, gelen ışın açısı ve odaklanması sıkıntılı olabilir.

satıcının kendi ürün açıklama sayfası:
    Vlasyproject Products - The most effective and affordable LLLT device on the market! Enjoy 54 powerful lasers with advanced circuitry. Enjoy fast and easy hair regrowth!

Bir de araştırmamda şunu sıklıkla söylemişler, lazer ışıkları göze çok zararlı olduğundan dikkatli kullanmak gerekiyor. Bu ürün o açıdan da sıkıntılı olabilir.
    Tedavim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Lazerler 5mW ve merceksiz olduğu için 2 dk'yı bulmayan kısa süreli lazer maruzlarında göze bir zarar olmuyor. 5mW'ı geçen lazerler için koruma gözlüğü gerekiyor. Koruma gözlüğü gerektirmeyen lazerler ev kullanımı için uygundur, aynı hairmax ve bu 127 dolarlık cihazda olduğu gibi.

Tabi, kask kadar rahat değil ama 2 cm'lik 4 ayak takınca lazerlerde önemli bir sapma olmuyor, saç derisine yakın oluyor. Başta güzelce duruyor ve 54 tane olduğu için iyi bir alanı kaplıyor. Kask daha iyi tabi ki ama şu anda piyasada bulunabilecek en uygun fiyata en etkili cihazlardan birisidir diyebiliriz.. Ama yine de birçok erkekte önemli saç çıkışı olmadığını hatırlatayım.

Yer
    Ankara
    Bu cihazı siz ne kadar sürede ve sıklıkta kullandınız? Adamlar sitelerinde güzel bir benzetme yapmışlar.. bitkilerin bile sadece gün ışığı ile var olamayacaklarını, mutlaka ek takviyelerin olması gerektiğini söylemişler. Aşağıdakileri önermişler:

Primary DHT blockers:

Saw palmetto fruit (Serenoa repens): 500mg
    Nettle root (Urtica dioica): 1500mg
    Ginkgo biloba leaf (Maidenhair Tree): 1000mg
    Siberian Ginseng root (Eleutherococcus senticosus): 300mg
    Liquorice root (Clycyrrhiza glabra): 750mg
    Gotu kola leaf (Centella asiatica): 500mg

Secondary tonics/stimulants:

Yerba Mate leaf (Ilex paraguariensis): 1000mg
    Sarsaparilla root (Smilax ornata): 1000mg
    Oats seed (Avena sativa): 900mg
    Astragalus root (Astragalus membranaceus): 750mg
    Hawthorn fruit (Crataegus monogyna): 750mg
    Globe Artichoke leaf (Cynara scolymus): 750mg
    Gentian root (Gentiana lutea): 100mg
    Echinacea whole plant (Echinacea purpurea): 350mg
    Giner rhizome (Zingiber officinale): 100mg

Baya güzel bilgiler de var, hangi tip minoxidil markasını seçme gibi:

Vlasyproject Routine - The most effective natural routine for amazing hair regrowth! Using natural DHT blockers + minoxidil + LLLT you can achieve amazing success and reverse your hair loss!
    Tedavim

Sayfa 1/2 12 SonSon