Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil tedavisi sonucu deride soyulma

Minoxil tedavisi sonucu deride soyulma

Herkese hayırlı günler, min-dut karışımını kullanıyorum ve saç derisinde soyulma oluşuyor. bunun emilimi azalttığı ve deriyle birlikte saç da döktüğüne inanıyorum. bunu engellemek için ne yapılabilir? aranızda aynı problemi yaşayan arkadaşlar var mı merak ediyorum

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri soyulması iyidir iyi, benimde soyuluyor ara ara.Kafa derisi kendini yeniliyor, tıpkı yılanın deri değiştirdiği gibi.

Bu arada muhtemelen tretin kullanıyorsun.Onunda büyük etkisi var.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Hocam işin kötü yanı tretin kullanmadan böyle oluyor minoxili bırakınca düzelecektir eminim yani minoxilden kaynaklanıyor. derinin yenilenmesi iyidir evet ama sürekli olması emilimi zorlaştırıyor ve beraberinde saç da götürebiliyor. minoxil uyguladıktan 2 saat sonra kafayı yıkarsam bu soyulmayı önleyebilir miyim? minoxil kalıntısından olabileceğini düşünüyorum

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı punishe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam işin kötü yanı tretin kullanmadan böyle oluyor minoxili bırakınca düzelecektir eminim yani minoxilden kaynaklanıyor. derinin yenilenmesi iyidir evet ama sürekli olması emilimi zorlaştırıyor ve beraberinde saç da götürebiliyor. minoxil uyguladıktan 2 saat sonra kafayı yıkarsam bu soyulmayı önleyebilir miyim? minoxil kalıntısından olabileceğini düşünüyorum
    Birkaç güne geçeceğini düşünüyorum, benim öyle oluyor çünkü.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayanlara siddetle onerim erkeklerde tuketebilir kabak cekirdegi soya yagı soya fasulyesi ve acı biber bununları tuketerek fayda gorurler minoxil cok berbat bisey tavsiye etmem neden ? cıkanı geri dokuyor ben kullanmadım benim onerdigim bu sitede baska arkadaslarda onermiştir kesin bu besinler her zaman yenir faydası cokmu yuzde 30 40 fayda gorursunuz buda bayanın dokulmesine fayda saglar benim cooook arastırarak bulgum bu
    Konu bendeniz tarafından (22.09.2014 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayanlara siddetle onerim erkeklerde tuketebilir kabak cekirdegi soya yagı soya fasulyesi ve acı biber bununları tuketerek fayda gorurler minoxil cok berbat bisey tavsiye etmem neden ? cıkanı geri dokuyor ben kullanmadım benim onerdigim bu sitede baska arkadaslarda onermiştir kesin bu besinler her zaman yenir faydası cokmu yuzde 30 40 fayda gorursunuz buda bayanın dokulmesine fayda saglar benim cooook arastırarak bulgum bu
    Hanimefendi minoxilin dongu olayini sifira indirebilmek icin topikal antiandrojen ( miracle losyon kullaniyoruz ) ve minoxilin icine avodart kapsul sıkıyoruz ama siz bir bayan olarak dokulenleri bizden hizli kazanabileceginizden ilac kullanmak yerine dogal alternatif tedavileri secebilirsiniz ama kabak cekirdegi bile erkeklerde yan etki yapiyor ki dogal ostrojen olan soya neler yapmasn hergun yesilcay iciyorum cok hafif jinekomesti olustu basarilar.
    Konu fhm001 tarafından (22.09.2014 Saat 08:26 ) değiştirilmiştir.

Herkese hayırlı günler, min-dut karışımını kullanıyorum ve saç derisinde soyulma oluşuyor. bunun emilimi azalttığı ve deriyle birlikte saç da döktüğüne inanıyorum. bunu engellemek için ne yapılabilir? aranızda aynı problemi yaşayan arkadaşlar var mı merak ediyorum
    Bu durum bir kaç haftadır bende de var minox yapıyor çok büyük ihtimal.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    uygun bi tarakla çok fazla bastırmadan taramanı tavsiye ederim ben öyle yapıyorum

Aynı sorunu bende yaşadım minoxil kullandığım dönemde sürekli derim soyuluyor ve dökülüyordu. Bu geçmiyor sürekli belli periyorlarla soyulacak derin dediğin gibi emilimi engelliyor. O yüzden ben bırakmıstım minoxili bir arkadaş rogaine foamı tavsiye etti aylardır kullanıyorum hiç bu durumu yaşamadım. Derim hiç o şekilde soyulmadı. minox dut karşımı yapamıyorsun o ayrı ben şu an kullanmıyorum onu alternatif olarak dut karşımı yapabilirsen minoxilden bağımsız nasıl olcak bu konuda tavsiye bkeliyorm bende rogaine foam bütün sorunu çözecek sendede

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben öyle yapıyorum çoğu zaman kafada iki saat bekletip yıkıyorum bunun çok faydasını gördüm bir kere kalıntı oluşmuyor dolayısıyla kaşıntı da olmuyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/3 123 SonSon