Sayfa 1/11 123 ... SonSon
104 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Jojoba Yağına %3 Nane Yağı katarak Saç Çıkartmak

SaçımınDoktoru Üyesi

Jojoba Yağına %3 Nane Yağı katarak Saç Çıkartmak

Evet, forumda paylaşılmış bir çalışmada, fareler üzerinde %3 Minox, %3 nane yağı (jojoba yağı ile seyreltilmiş) ve SA (saline'di galiba) denenmiş. 4 hafta sonunda en çok saç oluşumu nane yağlı grupta görülmüş.

İsteyen uygulayabilir. Gayet mantıklı bir tedavi seçeneği.

Örnek yapılış: Aktardan kaliteli jojoba yağı alın. 20 ml'likten mesela. Bunu fısfıslı bir şişeye aktarın. Sonra bunun üzerine 20x0,03= 0,6 ml kaliteli nane yağını ekleyin. Bu kadar basit.

Nane yağı ayrıca saç derisini kalınlaştırmış.

Hadi bakalım

-------------------------------------
    EK

Size hayrına güzel bir yağ karışımı tavsiye ediyorum Hint yağı ve Emu yağı ile ilgili de olumlu bir çalışma var. Bir de bu jojoba+nane yağlı çalışmamız var. Gelin ikisini birleştirip daha etkili bir şey yapalım

Yani;

Hint yağı + Emu yağı + Jojoba yağı + Nane yağı !

Oranlar şöyle yapılabilir:
    %20 Hint yağı
    %20 Emu yağı
    %57 Jojoba yağı
    %3 Nane yağı

Bu yağ karışımını rastgele bir sürü yağın karıştırıldığı sıradan saç bakım yağlarıyla kıyaslamayınız.. Bu karışım bilimsel kaynaklı profesyonel bir karışım..

1 ml ölçülü bir damlalık alsanız iyi olur. 50 ml'lik bir karışım hazırlamak istersek bunun;

10 ml'si Hint yağı
    10 ml'si Emu yağı
    28,5 ml'si Jojoba yağı
    1,5 ml'si Nane yağı

şeklinde olur.

Hadi bakalım

-----------------------------------------
    EK-2

İsteyen yağ karışımına "dutasterid" eklemeyi düşünebilir! Ben bugün yaklaşık 40 ml kadarlık yağ karışımına 6 adet dutasterid ekledim. Dutas yağda güzelce çözünüyor.

Emu, hint ve nane yağları sayesinde saç köküne inmesi kolaylaşacaktır. Yalnız bilerek çok katmadım, sistemik etki oluşturmasından çekindiğim için. Günde 1 ml kullanıyorum.
    Konu Ozgur85 tarafından (16.04.2015 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce Miracle, forumda bana Nane yağını önerdi, onun üzerine de bu geldi. Vay be.. Denemem gerekiyor demek

Yeni tedavimde bunu da yaparım. Saç derisi kalınlaştırma olayı da iyiymiş, çünkü tretini uzun süre aralıksız kullanmaktan incelttiğimi düşünüyorum, ince saç derisinin de dökülmeye neden olduğunu okumuştum.

Ben bu losyonu denerim arkadaşlar. Nasılsa doğal da..

Şu çalışmanın makalesini, linkini herhangi bir şeyini atabilir misiniz Ozgur85? -ayrıntı varsa okuyayım diye istedim.-

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Badem yağı kürüne nane yağı eklemeyi düsünüyorum ben de ama kaliteli bulmak lazim ben aktarlara guvenmiyorum.Mesela badem yağı aktarda 50 ml 5 lira iken eczanelerde 25-30 ml falan 7-8 lira oluyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Paylaşmakta sakınca görmüyorum. Mecitefendi'ninkinden aldım ben. ISO belgeli. Çok memnumum bu markadan. Nane yağı çok kuvvetli, şişe kapalıyken bile kutusundan dışarı mis gibi nane kokusu yayılıyor.

20 ml'si 16 TL.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badem yağı kürüne nane yağı eklemeyi düsünüyorum ben de ama kaliteli bulmak lazim ben aktarlara guvenmiyorum.Mesela badem yağı aktarda 50 ml 5 lira iken eczanelerde 25-30 ml falan 7-8 lira oluyor
    Omega 3-6-9 gördüm aktarda, 25 lira, aynısı eczanede Solgar 74 lira. Aynı kapsül sayısını içeriyor. Ben güvenemedim. Yağlarımı da eczaneden aldım, omegayıda.
    Var bir iş bunda.

sacsiz
    Guest
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Omega 3-6-9 gördüm aktarda, 25 lira, aynısı eczanede Solgar 74 lira. Aynı kapsül sayısını içeriyor. Ben güvenemedim. Yağlarımı da eczaneden aldım, omegayıda.
    Var bir iş bunda.
    a-101 de omega 3 15 lir a 100 hap orası aktardan güvenli ben oradan aldım önemli olan epa dha

sacsiz
    Guest
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var bir iş bunda.
    a-101 de omega 3 15 lir a 100 hap orası aktardan güvenli ben oradan aldım önemli olan epa dha

sacsiz
    Guest
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    badem yağı işe yaramaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nane yağı toksik etki göstermeden saç oluşumu sağlıyor
    Peppermint Oil Promotes Hair Growth without Toxic Signs

sacsiz
    Guest
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nane yağı toksik etki göstermeden saç oluşumu sağlıyor

nane kuru çayı daha etkilidir

Sayfa 1/11 123 ... SonSon