Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Beyler yardım edin Minoxil hakkında

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim komsu var 20 yasinda felan sacinin yüzde 80 i beyaz.
    ama balta girmemis orman gibi saç var.
    beyazlayan saç dökülmez, diye bir klişe vardır, belki de doğrudur bilmiyorum.

onu ilk kim demişse uydurmuş buradan ilk kim demişse ona selamlarımı gönderiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kel kalacagıma keşke saclarım bembeyaz olsa (((

SaçımınDoktoru Üyesi
    şakaklarmı gerilemiş ? kardeşim sen buna gerilemiş mi diyorsan bizimkiler ölmüş o zaman bence minoxu bırak boş yere masraf dökülmen varsa proscara devam et minox gereksiz bence şimdi kafan minoxa alışırsa bırakınca dökülme falan olmasın bence bu saça proscar bile gereksiz ya saçların uzun dikiyorsun seyrek gözükmesi normal yani.

Beyaz saça gelince arkadaşlar hiç beyaz saçı yakından inceledinizmi normal saçtan daha kalın ve sert plastik tel gibi dökülmesi cidden zor klişe olduğunu sanmıyorum. ama saçları dökülmeyen birininde saçı beyaz dökülmüyor demekte saçma.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    sa beyler tuhaf bır soru soracam mınoxılı şırınga ıle belli bir miktar şırıngaya alıp kafaya enjekte etsek katkısı dahamı ıyı olur mıracle hocam cewap yazarsan sevınırım ..

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence öyle bisey yapma zaten emiliyor. Sen direk sisteme enjekte edersin diğer türlü. Ondada yan etki girebilirsiniz..
    Aslında şöyle bir şey sen %5 lık minoxdan etki alamiyorsan sana yetersiz geliyor olabilir. Yani yabancı forumlarda %10 %15 kullananlar var. Etki yoksa sabah akşam günde 1.5 ml kullan. 5 fıs 1ml ediyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence öyle bisey yapma zaten emiliyor. Sen direk sisteme enjekte edersin diğer türlü. Ondada yan etki girebilirsiniz..
    Aslında şöyle bir şey sen %5 lık minoxdan etki alamiyorsan sana yetersiz geliyor olabilir. Yani yabancı forumlarda %10 %15 kullananlar var. Etki yoksa sabah akşam günde 1.5 ml kullan. 5 fıs 1ml ediyor.
    Bence arkadaş mantıklı bisey söylemiş ama biz onun söylediğini değişik bir yolla yapıyoruz zaten. Derma stamp+roller.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şu dipnotu unutmayın:
    Birisini düşünün ki , saç dökülme problemi yok. Hatta Sırma gibi saçları var. Bu kişi diyor ki, yok anasını satıyım ben ille de minox kullanicam, ve kullanıyor. 4 ay sonra da saçlar daha da canlaniyor, alnında tüyler falan çıkıyor siyahlaşıyor. Ve sonra bırakıyor. Işte bu adamin daha da kötüye gidecegini sanan arkadaşlar var forumda. Yani bu adam minoxu biraktiginda; sanki minoxa baslamadan önceki saçları da dökülecek sananlar. Bu adam (genetik dökülmesi olmadığı için) ennnn fazla kullanmasaydi ne olacaksa onu yaşar, yani saclarinin ilk haline döner, yine Sırma gibi olur, en fazla alnında minoxun çıkardığı kıllar falan dökülür.

Amma velakin genetik dökülmesi olan adam zannediyoki, lan şuraya bak bi bıraktım minoxu, kullanmasam daha iyiymiş. Yahu sen zaten kullanmasan da 1 sene sonra o hale gelecektin, sadece minoxla ertelemiş oldun,(biraz da canlandırıp güçlendirmiş oldun). Minox kullanicilarinin ana meselesi bu süreyi çoook çok uzatmak olmalı. Yani döngüye yakalanmamak, maalesef bunun da net bi çözümü yok. (Yeni üye olan ve bilgi edinmeye çalışan arkadaşlar için yazdım. Tecrübeli arkadaşlar zaten bu konuyu biliyorlar)
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birisini düşünün ki , saç dökülme problemi yok. Hatta Sırma gibi saçları var. Bu kişi diyor ki, yok anasını satıyım ben ille de minox kullanicam, ve kullanıyor. 4 ay sonra da saçlar daha da canlaniyor, alnında tüyler falan çıkıyor siyahlaşıyor. Ve sonra bırakıyor. Işte bu adamin daha da kötüye gidecegini sanan arkadaşlar var forumda. Yani bu adam minoxu biraktiginda; sanki minoxa baslamadan önceki saçları da dökülecek sananlar. Bu adam (genetik dökülmesi olmadığı için) ennnn fazla kullanmasaydi ne olacaksa onu yaşar, yani saclarinin ilk haline döner, yine Sırma gibi olur, en fazla alnında minoxun çıkardığı kıllar falan dökülür.

Amma velakin genetik dökülmesi olan adam zannediyoki, lan şuraya bak bi bıraktım minoxu, kullanmasam daha iyiymiş. Yahu sen zaten kullanmasan da 1 sene sonra o hale gelecektin, sadece minoxla ertelemiş oldun,(biraz da canlandırıp güçlendirmiş oldun). Minox kullanicilarinin ana meselesi bu süreyi çoook çok uzatmak olmalı. Yani döngüye yakalanmamak, maalesef bunun da net bi çözümü yok. (Yeni üye olan ve bilgi edinmeye çalışan arkadaşlar için yazdım. Tecrübeli arkadaşlar zaten bu konuyu biliyorlar)
    cok çok haklısın bencede.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cok dogru solemişsin anl kardeş mınoxil sacları koruyor wallahi kullanmasak daha cok zararlı oluruz ben kullanmadım suanda cok zarardayım şampuanların sacımı koruyacagını zannedıp 70 80 tl para verdım ama hıcbırı işe yaramadı

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon