Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Japon mutfagi sac dökülmesi....

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Japon mutfagi sac dökülmesi....

şimdi bu konuda japon mutfagına bakacagız
    1) dünyadaki en saglıklı mutfak bana göre japon mutfagıdır japonlar tarih boyunca kapalı bir ada şeklinde kalmıs hatta japonyaya cıkan baska milletleri adadan atmıstır mogolllar adayı istila etmek istemiş ancak kamikaze (anlamı kader fırtınası) bir fırtına sonucu mogolar japon adalarına cıkamamıstır mogollar cini almıslardır bu sebeplerde japon mutfagı cok az cin muftagından etkilenmiştir japon mutfagı denince akla suşi gelir aslında suşi köy yemegidir ama bizim sosyete kadar girmiştir japon mutfagı denince akla pirinc gelir
    pirinc= sac icin en faydalı yiyeceklerin basındadı sacı uzattıgı soylenir pirinc suyuda faydalıdır pirinc suyu söyle hazırlanır 3 kasık pirince su katın bekletin suyu alın işte size pirinc suyu bu saca faydalıdır pirincin kendisini yesenizde faydalıdır picin japonyada aksam yemeginde yan yemektir öyleki sabah kahvaltısının ana yemegidir ustune cig yumrta ve soya sosu ile yenir pirinc yemegi japon mutfagının vazgecilmezidir tabi yagsız pişireceksiniz tuzsuz japon mutfagında yag tuz şeker yoktur yag cok azdır
    soya fasulyesi= soya icindeki izaflovon maddesi yani fito ostrejendir (bitkisel ostrejen) japonlar soya urunlerine bayıyılır hatta okadarki soya sosu bir cok yemege sostur size bir cok soya urunu sayabilirim corbasını yaparlar soyanın sosunu yemeklerin ustune koyarlar yani anlayacagınız sac icin en önemli bitki soya yine japon muftagının bas yemeklerindendir yesilcay= japonyada yesil cay sanattır dunyada ilk yesilcay yanılmıyosam ya cinliler ya japonlar buldu japon imparatoru m ö 2500 lerde göl kenarında oturuken mis gibi bir koku gelmiş burnuna rivayet oki fırtınadan dokulen yesil cay yaprakları göle dusmus ve hava acılınca goldeki o yapkarlar mis gibi kokmus imparator golden bir cay icmiş tadı cok hosuna gitmiş iişte bu yesil cayın dogumudur japonlara göre yesil cay japonyada dini bir tören gibidir dusunsenize buda saca cok iyi gelen bişey
    mutfaga bak pirinc var soyannın tum tyurleri var yesil cay var şeker yok tuz yok yag cok cok az var e bu mutfak heralde sacı guclendirmesinde ne yapsın ?
    wasabi= bu acı biberdir bu acı biber muthis bir acıdır acının saca faydası sac dibini kanlandırmasıdır tıpkı baska bir cok spreyde oldugu gibi zaten spreyler ve ilacların xpecia hair forte minox revivogen vs butun bu ilacların 3 amacı vardır bir vitamin destegi iki dht bloklamak üc sac dişbindeki kanlanmayı artırmak wasabi işte bu kanlanmayı artırır acı sayesinde
    ginko bloba = bir baska japon mucizesi gink bloba ginko bloba bir agactır bu agac cok uzun yasar bu agacın meyveleri yada yaprakları bir cok sac urununde bulunur ne iş yapar kanlanma aynı acı biber gibi sac dibindeki dht andrejenlerin yuznden daralan sacın beslenmesine engel olan damarları acmak kanlanmasını guclenmesini saglamaktır
    ve balık= balık omega 3 omega 6 balık tabikide söylemeye gerek yok balık japon mutagının olmazsa olmasıdır tabi burda sunu belirtecegim cig balık yemek japonları öldürü mide hastası yapar bu zararlıdır bu testlerle ortaya cıkmıstır siz balıgı bizim turk usulu az yaglı iyin hele yanında rakı olursa oy oy oy
    şimdi gordugunuz uzre bir cok ürün direk sac icin belkide dunyadaki, en faydalı yiyeceklerin hepsi japon mutfagında belki una ek olrak kafein(avrupa mutfagı) saw palmetto (kuzey amerika guney bölgesinde yetişir) kabak cekirdegi gibi baskaca saca faydalı besinler icin baska zaman konu acalım simdilik bu kadar
    Konu bendeniz tarafından (03.04.2015 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

Genç ve zayıf kalmanın sırlarını yazdı...

Genç ve zayıf kalmanın sırlarını ‘Japon Kadınları Ne Yaşlanır Ne Şişmanlar’ adlı kitapta toplayan Japon yazar, özellikle soya sütü, yeşil çay ve balık öneriyor...

HER DAİM genç gösteren Japon kadınlarının beslenme ve hayat tarzları bir kitapta toplandı. 5 yıl önce Fransız kadınları hakkında yazılan ve Türkiye’de de yayınlanan “Fransız Kadınlar Niçin Kilo Almaz?” isimli kitaba cevap Japonya’dan geldi.

“Japon Kadınları Ne Yaşlanır Ne Şişmanlar” adlı kitabıyla en çok satanlar listesinde üst sıralara çıkan Naomi Moriyama, Japon kadınlarının genç ve zayıf kalmalarının sırlarını açıklıyor. Balık, soya, pirinç, sebze ve meyvenin Japon mutfağında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Moriyama, Japon geleneklerinin de kadınların sağlığına olumlu katkıları olduğunu öne sürüyor.

Japon kadınlarının yaşlanmama sırları:

- Genç kalmak için soya sütü içmek, tofu tüketmek önemli birer etken. Özellikle soya yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olabiliyor.

- Yeşil çay, yaşlanmayı erteliyor. Çünkü yüksek oranda antioksidan içeriyor. Yeşil çay, cildi dolgunlaştırıyor ve vücuttaki kırışıklık ile sarkmaların önüne geçiyor.

- Japon kadınlarının yaklaşık yüzde 10’u sigara içiyor, işlenmiş şeker tüketimi de oldukça düşük. Şeker akne ve sivilceye yol açabiliyor.

- Ciltlerinde “melanin” pigmentinin oranı oldukça yüksek olan Japon kadınların yüzlerinde ortaya çıkan leke ve benler beyaz ırka göre daha koyu oluyor ve bu yüzden Japon kadınları küçüklükten itibaren güneşten korunuyor. Böylelikle güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının etkisini de en aza indiriyorlar.

- Sıcak havalarda klima ve soğuk havalarda kalorifer kullanımını en aza indiren Japonlar, iş yerlerinde daha rahat giyinmeye izin vererek olumsuz hava koşullarına kolayca adapte oluyorlar, hava koşullarını değiştirmeye çalışmıyorlar.

- Oldukça sık ve düzenli olarak nemlendirici kullanıyorlar.

- Japon kültüründe yüz masajı çok önemli bir yer teşkil ediyor. Uzmanlar, yüz masajının kan dolaşımını hızlandırdığını belirtiyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler hocam çok güzel bir çalışma olmuş,gerçekten saçı içeriden destekleme adına ne gerekiyorsa japon mutfağında doğal olarak bulunuyor,yalnız soya japonya'da doğal haliyle bulunuyor olsa gerek,Amerika'da da soya çok yaygın ama GDO lu ve daha çok hayvan yemi olarak kullanılıyor,ben senin ilk soya-acı biber konusunu açtığında biraz incelemiştim bizim ülkemizde nereden ve nasıl temin edilebilir diye genelde ithal bir ürün soya ama Karadeniz bölgesinde GDO suz üretilenleri var emin olduktan sonra alıp tüketmek lazım soya sütü(evde yapılabiliyor)+yeşil çay (çok etkili ikisi birleşince)+kabak çekirdeği+kırmızı acı pul biber güzel bir formül olur saçı oraldan desteklemek için.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam çok güzel bir çalışma olmuş,gerçekten saçı içeriden destekleme adına ne gerekiyorsa japon mutfağında doğal olarak bulunuyor,yalnız soya japonya'da doğal haliyle bulunuyor olsa gerek,Amerika'da da soya çok yaygın ama GDO lu ve daha çok hayvan yemi olarak kullanılıyor,ben senin ilk soya-acı biber konusunu açtığında biraz incelemiştim bizim ülkemizde nereden ve nasıl temin edilebilir diye genelde ithal bir ürün soya ama Karadeniz bölgesinde GDO suz üretilenleri var emin olduktan sonra alıp tüketmek lazım soya sütü(evde yapılabiliyor)+yeşil çay (çok etkili ikisi birleşince)+kabak çekirdeği+kırmızı acı pul biber güzel bir formül olur saçı oraldan desteklemek için.
    aslında resimli felan yapacaktım resim atmada sorun var şimdi bir yag konusu acacam 3 yag nane yagı-soya yagı-ve hindistancevizi yagı karısımı losyon konusu acacagım birde zeytinyagı yapragı meselesi varki orda ayrı konu

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    litrelerce Yesil cay icip dht yi düsürecegime,ceyrek finasterid atarim hem daha iyi hem daha ucuz

Alıntı antidht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    litrelerce Yesil cay icip dht yi düsürecegime,ceyrek finasterid atarim hem daha iyi hem daha ucuz
    yesil cayı japonlar literelerce icmez bir ömür ictikleri icin sureklilik saglar sen finanstreid 3 sene sonra at bakalım ne olacak alabilicekmisin vucut kabul etmiyor ayrıca ben bunların tek tedavi demiyorum yol belli minox finanstreid ru588 ve burdaki losyonlar bu yazdıklarım yan tedaviler ben kimysal kulananmam diyenler icin herkes sac cıkarmak istemiyor kimisi korumak istiyor vs o bakımdan ayrıca sacta cıkaran var soya vs acı biber gibi bulunsun bilgidir forumda yok denmesin bir okuyan olur

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yesil cayı japonlar literelerce icmez bir ömür ictikleri icin sureklilik saglar sen finanstreid 3 sene sonra at bakalım ne olacak alabilicekmisin vucut kabul etmiyor ayrıca ben bunların tek tedavi demiyorum yol belli minox finanstreid ru588 ve burdaki losyonlar bu yazdıklarım yan tedaviler ben kimysal kulananmam diyenler icin herkes sac cıkarmak istemiyor kimisi korumak istiyor vs o bakımdan ayrıca sacta cıkaran var soya vs acı biber gibi bulunsun bilgidir forumda yok denmesin bir okuyan olur
    tamamda,finasteridin yan etkisi dht yi düsürdügünden Ileri geliyor,sayetki Yesil cay da düsürüyorsa onunda yan etkisi olur jinokomasti olursun.Yesil cay icmenin tabiki saglikli yönleri var uzun vadede,bu ispatlanmis.Ama saca faydasi olurmu mechul,belki günde 100 tel dökülüyorsa 98 düser,fakat bunun görsel olarak bir faydasi olmaz.

Alıntı antidht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamda,finasteridin yan etkisi dht yi düsürdügünden Ileri geliyor,sayetki Yesil cay da düsürüyorsa onunda yan etkisi olur jinokomasti olursun.Yesil cay icmenin tabiki saglikli yönleri var uzun vadede,bu ispatlanmis.Ama saca faydasi olurmu mechul,belki günde 100 tel dökülüyorsa 98 düser,fakat bunun görsel olarak bir faydasi olmaz.
    buda yalnıs bence finantreid dht engell,yor eeeee yan etki yapıyor eeeee yesil cay yada soya dht bloke ediyosa eeeeee oda yan etki yapar haydaaaaaa cok basit mantıkla bu bilgi cöker bugun finanstreid kulananların yarısı yan etki goroyor yarısı gormuyor aynı ilacı kulanan insanlar bile etkisi yan etkisi cesit cesitken bambaska bir kimyasal olan soya yesilcay alanda nasıl mutlaka yan etki yapar ?? bu sacma ha yaparmı yan etkiyi suda yapar 40 yumurta ye bakalım sabah ne oluyosun ??

benim iddam şu genetik babası kel olan bir adam 15 yasında japon gibi yese icse saclarını yuzde 30 kurtarır soya ürünleri yesilk cay wasabi ve ginko bloba bu bile iyi degilmi ?? ben alıntılama bozuk soya acıbiberle 40 yaşında kafasında sac cıkaran gordum konularımda kavgam cöküs konusunun son sayfasında var buraya alamadım

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi kazak cemil hoca ben bir link verecem bir kız japonla evlenmiş türk kızı ve orda yedig, ictigini kocasıyla cekiyopr yayınlıyor blog yazarı tv vs cıktı yaşını tahmin et bakalım bilecekmisin su yeidkleri ictiklerini incelermisin adamlardaki mutfak kulturune bak https://www.youtube.com/watch?v=k0oY...Z8H-XXOhgGoINO
    Konu bendeniz tarafından (09.04.2015 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon