Sayfa 66/75 İlkİlk ... 16566465666768 ... SonSon
743 sonuçtan 651 ile 660 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sporcularda aminoasit kullanımı saç kalitesini artırıyor. Bende yaza doğru 2 aylık bir shred program uygulamamda kas yıkımından korunmak için bcaa alıcam. Bunu gözlemleyeceğim bakalım neler olacak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sporla ilgilenince fark ettiğim ve saç konusunda da gördüğüm bir durum var.

Sporda vücut tipleri vardır.

Bazı insanlar kolay yağ yakar, bazıları çok fazla kas kütlesi kasanabilir, bazıları hemen yağlanır veya sulanır, bazıları kas kütlesini çok zor kazanır. Bilimsel olarak her birine isim konulmuş durumda.

Scalp'ta da bu geçerli. İstisna oranında olmakla beraber bazı insanların scalp kalitesi kötü baksada bozulmuyor. Benimde içerisinde olduğum grupta scalp iltihaplanmaya çok meyilli oluyor.

Bunlar sınıflandırılsa ve aynı vücut tipine göre antreman/beslenme veri tabanı oluşturulduğu gibi scalp türüne göre bakım veri tabanı oluşturulsa güzel olur.

Yeni Üye
    Yer
    Samsun
    Xpeciayı neden bıraktınız hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sporcularda aminoasit kullanımı saç kalitesini artırıyor. Bende yaza doğru 2 aylık bir shred program uygulamamda kas yıkımından korunmak için bcaa alıcam. Bunu gözlemleyeceğim bakalım neler olacak.
    Kaynak var mı hocam aminoasitle ilgili? Saça etkisi

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bitkiler ile ilgilenen arkadaşlar şu konuda bahsedilen bitkilere göz atabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=0NU04gEJu9A&t=2227s
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Düşük oksijen, vücudu asidik hale getiriyor. Nefes yollarınızla yada nefes almakla ilgili probleminiz varsa bunun üstesinden gelmeniz saç sağlığınızada yansıyacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaynak var mı hocam aminoasitle ilgili? Saça etkisi
    Çok rastladım saç kalitesine etki ettiğine ama herkes bırakınca o saçların tekrar dökülmesinden şikayetçi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bana gore tum sorunlarin ortak temelinde magnezyum-bakir-kalsiyum metabolizmasinin bozulmasi ve bagirsak duvarlarinin kalitesinin yitirilmesi bozunumu var, emilim mekanizmasinin yitirilmesi, insan yediklerinin soluduklarinin ve yüklediği enerjilerin toplamıdır diyebiliriz, bir suredir elemental dengeyi sagladim ve bagirsak stabilitemi duzelttim, anksiyetem yok oldu, etkenlerden daha cok verim aliyorum, nw 4 ten nw 0 a nasil gelindigini resimlerle uygulamali olarak gosterecegim, ama bir sure sonra, gecmisteki resimleri toparlayacagim, asagiya guzel bir link birakiyorum, saglik uzerine degerli yazilar var, dogru bilinen yanlislara da deginilmis.

http://www.goksinbalim.com.tr/

SaçımınDoktoru Üyesi
    10 ay önce dokulmem baslamdi. Once alın kısmım incelip sanki kafa tasının seklini almaya baslasıyla inanilmaz bir sivilcelenme yağlanma artisi olmustu. Bu 1 ay içinde geçti ama saç dökülmesi başladı şuan bakıyorum da sanki biyokimyasal bir değişim var. Alnim ve saç derim hiç bu kadar sert olmamıştı. Kan tahlillerim de kalsiyum biraz yüksek çıķması disinda her sey normal çikti sizce bu biyokimyasal degisim ne ile alakali? Kalsiyumu nasil dusurebiliriz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nefes yollarınızla yada nefes almakla ilgili probleminiz varsa bunun üstesinden gelmeniz saç sağlığınızada yansıyacaktır.
    bunun için ideal dil postürü konuma bakınız.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 66/75 İlkİlk ... 16566465666768 ... SonSon