Sayfa 75/75 İlkİlk ... 2565737475
743 sonuçtan 741 ile 743 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır yoğunluğum sebebi ile geciktiğim bir paylaşımı yapmak istiyorum. Saç dökülmesinde bir süre sonra bir çok etkene ve özellikle saç uyarıcılara bile direnç gösteren kronik inflamasyona yönelik özel etkene ulaşıyorum bu etken antiandrojen değil kesinlikle ve kullanmaya başladım oldukça sevindirici gelişmeleri gözlemliyorum;
    1- Deri sertliği ve fibrin yapı yıkılıyor
    2-Deri rengi açılıyor ve kök hücreler artık ziyareti artırmaya başladı
    3- Deri uyuşukluğu ve kaşınma hissi neredeyse tamamen yokoldu
    4- Saç çıkışı booster etkisi ile değilde engeller kalktığı için oluşuyor ve bu sebeple hızla terminale dönüşüyor.

Yüksel montanlı sentez için görüşüyorum.

Bahsettiğiniz etken ile ilgili varsa bi gelişme öğrenebilir miyiz hocam?

Yeni Üye
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani hocam konudan aklımda kalanlar, Dht saça yapışıp reseptörlere bağlanarak saçı döküyor diyoruz. Ve sadece dht işin içinde değil kronik inflamasyon oluşuyor yani iltihaplanma oluşuyor. Ve kalsifikasyon yani kireç dediğimiz şey oluşuyor. Bunun içinde kafatasında saç dökülen yer çok sert oluyor. peki acaba inflamasyon kalsifikasyon apayrı sorunlar mı ? Yoksa bu sorunların en başında bir sorun mu var yani dht inflamasyona inflamasyon kalsifikasyona gibi vs..
    Burada benim aklımda şu soru var. Acaba gerçekten DHT fazlalığı inflamasyon ve kireçlenme mi yapıyor yoksa DHT o bölgeye inflamasyon ve kireçlenmeyi yok etmek için mi saldırıyor. Bu sorunu çözersek ilk adımı nereden başlatacağımızı çözeriz.

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır yoğunluğum sebebi ile geciktiğim bir paylaşımı yapmak istiyorum. Saç dökülmesinde bir süre sonra bir çok etkene ve özellikle saç uyarıcılara bile direnç gösteren kronik inflamasyona yönelik özel etkene ulaşıyorum bu etken antiandrojen değil kesinlikle ve kullanmaya başladım oldukça sevindirici gelişmeleri gözlemliyorum;
    1- Deri sertliği ve fibrin yapı yıkılıyor
    2-Deri rengi açılıyor ve kök hücreler artık ziyareti artırmaya başladı
    3- Deri uyuşukluğu ve kaşınma hissi neredeyse tamamen yokoldu
    4- Saç çıkışı booster etkisi ile değilde engeller kalktığı için oluşuyor ve bu sebeple hızla terminale dönüşüyor.

Yüksel montanlı sentez için görüşüyorum.
    8 ay geçmiş çalışmalar nasıl gidiyor bilgi verir misiniz.

Sayfa 75/75 İlkİlk ... 2565737475