Sayfa 35/75 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
743 sonuçtan 341 ile 350 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00009190923725

Arkadaslar bu adami hatirlarsiniz forumda paylasilmisti bi ara kendisinin resimleri saibeli duruyor ama su paylastigi yazi bence dikkate deger yani ozellikle sizinde parmak bastiginiz bu deri gerilmesi konusunda bu adam gibi kafaya bisi takip deriyi burksak bi sonuc alirmiyiz acaba gece takar sabah cikaririz
    Bant derisini çok iyi germiş hocam, bence denemeye değer.
    Konu saçmasaç tarafından (10.04.2016 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Ayrıca titreşim ve dairesel hareketler şeklinde çalışan masaj aletleri var saç masajı için ben kullanmaya başladım çok pratik oluyor, masaj yapmaya benim gibi erinen arkadaşlar için alternatif olabilir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Simdide kafama farkli bisi takildi :d eminonunde falan gormusunuzdur seyyar ellerinde bole yumurta mikseri gibi bisi satiolar 1 2 liraya kafadan assa inio hop ismi bokomo imis hatta epeyde piyasasi varmis eksideki yorumlarina bakincada epey sasirdim baya etkili gozukuo

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri Sertleşmesi Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri

Oldukça az görülen ve genellikle kadınları etkileyen bir rahatsızlık olan deri sertleşmesi, yüz, kol, el ve ayaklardaki derinin görünümünü ve hissetmesini değiştirir ve ayrıca kimi iç organları da etkileyebilir. Deri sertleşmesi, kolajen adlı bağlayıcı dokunun bozulmasıyla ve deriyi besleyen kan kılcal damarlarındaki büyük azalma nediyle derinin kalınlaşmasıyla belirgin olan hastalıklar gurubunun bir parçasıdır. Normal olarak deriye esnekliğini ve dirliğini veren bu doku sertleşir ve ter bezleriyle saç folikülleri azalır. Deri kalınlaşır ve dokunulduğunda parlak ve pürüzsüz duygusu verir. Alttaki yağ dokusu ve kas da etkilenebilir. Deri gerginleşirse, eklemlerle kol ve bacakların hareketini kısıtlayabilir.

Kolajenin aşırı üremesine neyin neden olduğu bilinmemektedir. Deri sertleşmesinin, bedenin kendi dokusuna karşı antikor ürettiği doğuştan gelen bir bağışıklık rahatsızlığı olduğunu düşünme eğilimi vardır. Sertleşme ilerliyorsa, böbrekler, akciğerler ve kalp etkilenebilir.

Deri sertleşmesi romatizma uzmanı, böbrek uzmanı, göğüs doktoru, gastroenteroloji uzmanı ve kardiyologdan oluşan bir doktor gurubunu ilgilendiren çok sistemi bir hastalıktır. Varsa fiziksel değişiklerle gerektiği gibi ilgilenebilmek için, dikkatle izlenmesi gereken kronik bir hastalıktır. Tedavisi yoktur ve ilaç tedavisi kortikosteroid, tansiyon düşürücü, antasit, ağrı kesici ve bazen kemoterapi içerir. Şiddetli durumlarda, kalsiyum kanal tıkayıcıları kullanılabilir.

DERİ SERTLEŞMESİNE TANI KOYMAK

Hastalığın tanısı fiziksel muayeneye dayanır ve bazen deri biyopsisi de yapılabilir. Doktor CREST sendromunu arar:

C_Kalsiyum toplanması (deri altındaki kalsiyum birikintileri).

R_Raynaud olgusu (kutuya bakın).E_Yemek borusu hareketsizliği (yemek borusunun kalınlaşıp temel sindirimi engellemesi).

S_Deri sertleşmesi (parmak derisinin kalınlaşıp parmağın biçim ve hareketini etkilemesi).

T_Kılcal damarların genişlemesi (kılcal kan damarların deri yüzeyinde (genellikle yüzde) toplanması.

RİSK ALTINDAKİLER

Hastalık her yaşta oluşabilse de, en çok 20’li yaşlardaki afrika kökenli karayipli kadınlarda 20 ile 40 yaş arasındaki beyaz kadınlarda görülmektedir. Doğuştan gelen bir bağışıklık rahatsızlığı olduğu düşünülen deri sertleşmesi, sınırlı (yalnızca eller ve yüz etkilenir) ya da yaydın (bütün bedeni kaplayan deri etkilenir) olabilir. Rahatsızlık genellikle yaşamsal önem taşımasa da, hareketi kısıtlayabilir ve yaşam kalitesini etkileyebilir.

RAYNAUD OLGUSU

Daha çok 40 yaş altı kadınları etkileyen dolaşımla ilgili bu rahatsızlığın bilinen bir nedeni yoktur. Duygularla tetiklenebilir ve sıcaklık düşünce ortaya çıkar. Hastalar soğuğa karşı aşırı duyarlıdır, çünkü deri yüzeyine yakın küçük damarlar spazm geçirir ve kan akışını sınırlar.

Genellikle yalnızca bir kaç dakika süren atak sırasında, el ve ayak parmakları (ve bazen de burun ve/veya kulak memeleri) önce beyazlaşır sonra mavileşir ve uyuşur. Ardından, bu organlar kırmızıya dönebilir ve bir ürperme ya da yanma hissedersiniz.

En iyi savunma, sorunun oluşması önlemektir. Soğuk havada dışarı çıkarken kalın giysiler giymek, başınızla (beden ısısı en çok buradan kaybedilir) el ve ayaklarınızı korumayı unutmamak yararlı olur. Sigarayı bırakmak çok önemlidir. Ülser, yara ya da el ve ayak parmaklarını derisindeki renk değişiklikleri konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bunlar olduğunda, doktorunuza bildirin., çünkü bu belirtiler bedenin korunmasız bölümlerine yeterince kan gitmediğinin bir göstergesi olabilir.

Kendi kendinize yardım için öğütler: Olanaklıysa atak sırasında ılık (sıcak değil) bir banyo yapın. atak geceleri geliyorsa, yatağınızın yanında içinde sıcak bir içecek olan termos bulundurun. Dolaşımınızı artıran ve kaslarınızı güçlendiren düzenli ve sıkı egzersizler de yardımcı olabilir. Havuz ya da soyunma odasında üşütmemeye dikkat edin.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdide kafama farkli bisi takildi :d eminonunde falan gormusunuzdur seyyar ellerinde bole yumurta mikseri gibi bisi satiolar 1 2 liraya kafadan assa inio hop ismi bokomo imis hatta epeyde piyasasi varmis eksideki yorumlarina bakincada epey sasirdim baya etkili gozukuo
    buna skleroderma deniliyor uzman ne kadar benzeşiyor inanılmaz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepe bolgesini yumuşatacak ve kan akışını çoğaltacak birşeyler bulmamız lazım..önceden ne kadar çok kan o kadar çok dht derdik. Demek ki buda yanlış.boş yere dememişler kan gelen yere can gelir.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tepe bolgesini yumuşatacak ve kan akışını çoğaltacak birşeyler bulmamız lazım..önceden ne kadar çok kan o kadar çok dht derdik. Demek ki buda yanlış.boş yere dememişler kan gelen yere can gelir.
    Dht dönüşüm mekanizması asıl uzun süre bekleyen kanda oluşuyor ama besin her an hazır alınmaya ayrıca dht androjen=kemik formasyonu+calsiyum birikimi+arteriosclerosis=apoptozis
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Düz kas ve doku hareketliliği antiinflamasyon ve vazodilatasyon özellikleri ile neden prostaglandinler bir kaç günde çalışıyor belli oldu.

Banned
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan akışını çoğaltacak besinleri, yöntemleri, ilaçları vb haftasonu boyunca araştırdım. Çok fazla alternatif var. Etkinlik ve uygulanabilirlik yönünden farklı bir başlık altında incelense daha iyi olacak sanıyorum.

Uzun süre bekleyen kanda oluşan dht mekanizması cümlesinden; "hacamat yaptırmalıyım" fikrini edindim kendimce?

Alıntı ako360 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan akışını çoğaltacak besinleri, yöntemleri, ilaçları vb haftasonu boyunca araştırdım. Çok fazla alternatif var. Etkinlik ve uygulanabilirlik yönünden farklı bir başlık altında incelense daha iyi olacak sanıyorum.

Uzun süre bekleyen kanda oluşan dht mekanizması cümlesinden; "hacamat yaptırmalıyım" fikrini edindim kendimce?
    Saatlerle ortaya çıkabilen mekanizma hacamat yetişemez ona

Sayfa 35/75 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon