Sayfa 48/75 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
743 sonuçtan 471 ile 480 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Magnezyumun iki formu arasındaki farkı incelemedim hocam,şelat formunu tercih etmemin nedeni amino asitlere bağlanmış şekilde almayı düşündüğümden.
    K2,kalsiyum ve d3 grift bir konu hocam bir doktorun şöyle bir izahını okumuştum;"D vitamini de alınırsa daha fazla kalsiyum alınır ama bu sırada K2 alınmazsa bu kalsiyum kemiklere değil, damarlara gider".
    magnezyumun fazla alınmasının zararı var mı. magnezyum değerim normal. bu şekilde günlük önerilen doz nedir.

d vitaminin yanında k2 de alalım ama bu seferde k vitamini kanın pıhtılaşma özelliğini arttırıyor. k vitamini tahlili yaptırmıştım. alt referans değere yakın çıkmasına rağmen doktor k vitamini vermedi. yinede denemek istediğimi söyledim ama kullanmamam noktasında uyardı. internette bazı doktorlar d vitaminin yanında tavsiye ediyorlar ama faklı faklı söylenince insan tereddüt ediyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    magnezyumun fazla alınmasının zararı var mı. magnezyum değerim normal. bu şekilde günlük önerilen doz nedir.

d vitaminin yanında k2 de alalım ama bu seferde k vitamini kanın pıhtılaşma özelliğini arttırıyor. k vitamini tahlili yaptırmıştım. alt referans değere yakın çıkmasına rağmen doktor k vitamini vermedi. yinede denemek istediğimi söyledim ama kullanmamam noktasında uyardı. internette bazı doktorlar d vitaminin yanında tavsiye ediyorlar ama faklı faklı söylenince insan tereddüt ediyor.
    Mg konusunda bilimsel bir kitabı bulunan Gabriela Segura'nın günlük önerdiği doz 6-8 mg/kg vücut ağırlığı hocam kullandırma gerekçesi de yüzyıllardır tarımsal faaliyetler sonucu topraklarımızın mg yönünden fakirleştiği savı,bizim doktorların bu konudaki görüşleri genel manada olumsuz ama açıkçası ben çok ikna olmuyorum bizim doktorların bu konuda yeterli bilgi sahibi olduklarına.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mg konusunda bilimsel bir kitabı bulunan Gabriela Segura'nın günlük önerdiği doz 6-8 mg/kg vücut ağırlığı hocam kullandırma gerekçesi de yüzyıllardır tarımsal faaliyetler sonucu topraklarımızın mg yönünden fakirleştiği savı,bizim doktorların bu konudaki görüşleri genel manada olumsuz ama açıkçası ben çok ikna olmuyorum bizim doktorların bu konuda yeterli bilgi sahibi olduklarına.
    hocam k vitaminini ne kadar kullanacağız. yalnız tabletini bulamadım. ampul olarak var.

Banned
    hocam k vitaminini ne kadar kullanacağız. yalnız tabletini bulamadım. ampul olarak var.
    K2 tabletleri var; kalsiyumun vücutta kemiklere yönlendirilmesi amacıyla kullanacaksanız eğer. 90-100 mcg günde 1 tablet olarak özellikle de mk-7 formu doğal olduğu için öneriliyor. Piyasada SOLGAR'ın ürünü var 100 mcg-60 tablet fiyatı 73 lira olması lazım. Forumda kullanan arkadaşlar vardı gerek magnezyum gerek d3, onlara da performansı bir danışmak gerek aslında.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ako360 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K2 tabletleri var; kalsiyumun vücutta kemiklere yönlendirilmesi amacıyla kullanacaksanız eğer. 90-100 mcg günde 1 tablet olarak özellikle de mk-7 formu doğal olduğu için öneriliyor. Piyasada SOLGAR'ın ürünü var 100 mcg-60 tablet fiyatı 73 lira olması lazım. Forumda kullanan arkadaşlar vardı gerek magnezyum gerek d3, onlara da performansı bir danışmak gerek aslında.
    evet, kullanan arkadaşlar bizi bilgilendirirse çok iyi olur.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen ben de araştırma safhasındayım hocam inş.kararımı verebilirsem mayıs başı gibi kullanmaya başlayacağım,bu arada hakkaten kullanan arkadaşlar bilgi verirse işimizi kolaylaştırmış olurlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kalsifikasyon konusunda boşlukları dolduracak şu çeviriyi de buraya bırakıyorum : http://woto.com/k2-vitamini

SaçımınDoktoru Üyesi
    K vitamininin önemi çok büyük arkadaşlar anlaşıldığı üzere. K vitaminini zaten vücudumuzda bağırsağımızdaki yararlı bakteriler üretebiliyor ancak yediğimiz fast-foodlar, sağlıksız beslenme, candida vs bağırsak floramıza çok zarar veriyor. Bağırsak florası vücudun tamamında önemli bir rol oynuyor bazı immun hastalıklarının tedavisinin başında bağırsak florasını düzeltme yatıyor. Bu yüzden bana kalırsa K2-Magnesium-Balık Yağı vs.'nin yanına birde probiyotik bir takviye gerekli. Biraz fiyatları yüksek ama saç için işe yaramasa bile vücudumuzun sağlığı için almalıyız.

Evinde karanfil(baharat) olan varsa, 10 gün boyunca her içtiği çaya bir tane atarak deneyebilir mi acaba? Saç çıkışı konusunda olumlu etki gözlemledim ama diğer kullandığım şeylerden mi yoksa karanfil mi etkili bilemiyorum, belki bir kişi daha denerse bir fikir oluşur.
    Lise yıllarına dönmek...

Solgar ın Magnesium Citrate formunda olanı yeni aldım. Ocean plus balık yağını bir süredir kullanıyorum saç için almamıştım beyin fonksiyonlarına etkisi ve yağ yakımına yardımcı olduğu için kullanıyorum. Magnezyum hakkında ilerleyen zamanlarda tecrübelerimi paylaşırım. Duruma göre K2 vitaminide alabilirim.

Sayfa 48/75 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon