Sayfa 70/75 İlkİlk ... 20606869707172 ... SonSon
743 sonuçtan 691 ile 700 arası

Konu: Saç Dökülmesi Biyokimyası

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testesteron oksijen alamayınca dhtye dönüşüyor. Sağlıklı saçlarda da dht var ancak bu kadar fazla değil. Derinin incelmesi ve sertleşmeden dolayı kan akımı çok zayıflayıp saç kaybına sebep oluyor. Yani ya derinin incelmesi sorun. Yada bir sorun o deriyi inceltiyor. İncelen deri altında kan akışı zamanla duruyor ve saç kandan gelen besinle beslenemiyor. Prp dediğimiz şey mantıklı bişey ancak kanda bulunan besinler kadar yoğun değil ve süreklilik sağlanmalı. Onun için bu sorunu kökten çözmek için uğraşmalı. Benim görüşüm şu ki bütün saçı olmayan insanlarda böyle bi deri yada farklı bir hastalık veya sorun var. O sorun çözülünce saç normal seyrinde çıkmaya devam edecek.
    oksijenin belli dokularda aromataz indüklediği bilinen bir olay ama scalp dokuda çalışıyor mu özel çalışma henüz yok. eğer dediğiniz gibiyse dokuda hipoksiyi önleyip, dokuya/foliküle besin gıda takviyesi yapıp üzerine foliküldeki dht’yi azaltıp estradiol’ü doğal olarak artırmak (estradiol miracle losyonda da kullanılıyordu) mümkün olabilir ayrıca sitokinleri bölgeden tahliye edici (tgf-beta1 dahil), fibrosis ve kalsifikasyon gibi komplikasyonları oradan kaldırıcı ve deri sağlığını iyileştirici etkiye sahip. bunun dışında birikmiş ve kristalize olmuş sebumu folikül yatağından temizleyici etkisi de var. bunun dışında dokudaki mitokondrileri daha iyi çalıştırıcı böylece deri immünitesini ve hücre çeperini destekleyici etkisi olabilir diye düşünüyorum masajın.

Testodteronun doku ve organlarda booster etkisi (anabolik) olduğu bilinen bir gerçektir. Erkeklerde prostattan tutunda kas ve kemiklere kadar hep doku ve organlarda büyüme ve gelişme indükler ki buna saçlar da dahildir. Saçlar mı ? dediğinizi duyar gibi oldum evet saçlar da... Erkek çocukları ve kız çocuklara dikkatli baktığınızda ergenlik dahil erkeklerin saçlarının daha kalın olduğunu görebilirsiniz (genel olarak her durumda değil tabi ki )
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ray peat saç dökülmesinin en büyük sebebi testosteron eksikligi olduğunu söylüyor, yaş geçtikçe testosteron azalması ve vücudun estrogen dominance haline gelmesi, artan ostrojeni baskilamak için vücudun dokulara daha fazla dht salgilamasi yani ar enzimini artırması. testosteronun antiinflamasyon etkileri bulunuyor,
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6299269/

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ray peat saç dökülmesinin en büyük sebebi testosteron eksikligi olduğunu söylüyor, yaş geçtikçe testosteron azalması ve vücudun estrogen dominance haline gelmesi, artan ostrojeni baskilamak için vücudun dokulara daha fazla dht salgilamasi yani ar enzimini artırması. testosteronun antiinflamasyon etkileri bulunuyor,
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6299269/
    bünyemizde androjenler hep vardı, hatta eski nesillere göre %20 civarı düşüş mevcut özellikle amerikada soya tüketimi tavan yaptı jinekomasti aldı başını gitti ama hala dökülmeler devam ediyor, bizi bu apoptosis sürecine karşı koruyan ne varsa nesiller ve yaş ilerledikçe azalıyor. testosteron da bununla örtüşüyor ama testonun da dht kadar olmasa da saça zarar verdiği söyleniyor testo azaltıcı etkenler aga’da olumlu sonuç veriyor. soya fitoöstrojen tüketimi en yüksek olan asya ülkelerinde aga batı ülkelerine göre az ki japonya gibi ülkelerde senelerdir birincil yağ kaynağı olarak mısır veya özellikle kanola yağı kullanılıyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Benim saç dökülme sebebim testosteron yüksek olması. 27 yaşımdayım testosteron 1052 ng/ml.

Varacağım nokta yazdıklarınız değil nihai değil süreci açıyorum biraz sabredin yazdıklarınızı bir süre siliyorum akışın bölünmemesi için.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Androjenler özetle hep booster etkisine sahiptir vücutta buna saçlarda dahildir ancak boost etkisini başka bir dolaylı etki ile foliküle ölümcül zarar vermeye başlar, bu iki şekilde olur...

Birincisi direkt foliküle bağışıklık hücrelerinin saldırması sonucu bir degradasyon oluşur ve folikül aniden saç kökünü bırakır, deride akut bir hasar meydana gelmez, hedef direkt foliküldür deri ve deri altı matrix daha sonra degrade olur.

Yeni Üye
    Yani hocam sonuç sebeblerini etkilerini öğrendik kitap gibi okudum hepsini ama sonuç bunu bitirecek bir tedavi ?

Alıntı Mechull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani hocam sonuç sebeblerini etkilerini öğrendik kitap gibi okudum hepsini ama sonuç bunu bitirecek bir tedavi ?
    forumdaki tüm tedaviler mekanizmanın bir yerine etki ediyor zaten, tedaviler ile alakalı konuları okuyabilirsiniz. mekanizmayı daha iyi anlamak çok önemlidir miracle hocama çok teşekkür ediyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 70/75 İlkİlk ... 20606869707172 ... SonSon