Sayfa 14/19 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
181 sonuçtan 131 ile 140 arası

Konu: Isırgan, Yakı otu ve Lavantalı Dökülme Durdurucu Losyon

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı neo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitkileri demleme işlemleri sonrasında yaklaşık %15 - 20 oranında kayıp oluyor. Bu nedenle süzdükten sonra çıkan karışımın %10 oranında kullandım
    peki losyonun bozulma süresi nedir ? ve kolanya saça zarar vermiyormu ?
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki losyonun bozulma süresi nedir ? ve kolanya saça zarar vermiyormu ?
    Hocam ben yakı otu+ısırganlı losyon yapmıştım içine alkol olarak elseve eklemiştim 3-4 günde bozuldu inanılmaz kötü kokmaya başladı. Günlük demlemek gerekiyor.

Banned
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben yakı otu+ısırganlı losyon yapmıştım içine alkol olarak elseve eklemiştim 3-4 günde bozuldu inanılmaz kötü kokmaya başladı. Günlük demlemek gerekiyor.
    buzdolabında saklayın.

Yoğunluk nedeni ile zaman bulamamıştım Resimleri şimdi ekliyorum
    hatırlatma için tekrar yazmak gerekirse; şu an sadece yakı otu, yeşil çay ve nane ile hazırlanan losyonu kullanıyorum 1.5 - 2 haftada 1 kez dermaroller bunun dışında herhangi bir ek tedavi yada ilaç kullanmıyorum.

Saçlar ıslakken Flaşlı olarak çekilen fotoğraflar

Saçlar ıslakken flaşsız olarak çekilen fotoğraf

Saçlar kuru iken çekilen fotoğraflar

http://www.imgim.com/kuru2.jpg
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

selamun ALEYKUM ONCELIKLE ISIRGAN OTU ALDIM AKTARDAN KURUTULMUŞ 3.günümdeyim suan ıcın bısey soylemek ıcın erken benım MERAK ETTIGIM ŞEY KURUTULMUŞ ISIRGAN TAZE ISIRGAN GİBİ VİTAMİNLERİ DURUYORMUDUR KURUTULMUŞ ISIRGAN TAZESİ GİBİ VİTAMİNLİMİDİR GÜNDE 2BARDAK ICIOM TAZESİNİ NERDEN TEMİN EDEBILIRIM BIRDE

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı toomy1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun ALEYKUM ONCELIKLE ISIRGAN OTU ALDIM AKTARDAN KURUTULMUŞ 3.günümdeyim suan ıcın bısey soylemek ıcın erken benım MERAK ETTIGIM ŞEY KURUTULMUŞ ISIRGAN TAZE ISIRGAN GİBİ VİTAMİNLERİ DURUYORMUDUR KURUTULMUŞ ISIRGAN TAZESİ GİBİ VİTAMİNLİMİDİR GÜNDE 2BARDAK ICIOM TAZESİNİ NERDEN TEMİN EDEBILIRIM BIRDE
    Burada geçen zaten kurutulmuş ısırgan, güzel şartlarda kurutulmuş ise ve rafda senesini doldurmamis olursa için rahat kullanabilirsiniz. Tazesi konusuna gelince bir saksıda yetistirebilirsin. Ama bu aylarda çıkıyor galiba bu seneye yetisirmi bilmem . benim babannem yetiştiriyor bana
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

tazesi nerelerde bulunur peki kardeş

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet konuyu insanlarımızın istifadesi için yeniden paylaşıyorum

Evet şimdi yapacağımız losyon; hem etkisi şüphe götürmez ısırgan otu, hem de iyi bir dht engelleyici olan yakı otundan oluşacak. İlaveten İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği lavantanın da eklenmesini uygun gördüm. Lavantalı suyu saçına uygulayıp saç dökülmem çok azaldı diyen bir çok kadın kullanıcının yorumunu okudum. (Yine de lavanta kullanıp kullanmamak size kalmış.)

Topikal ısırgan+yakıyı bu forumda ben dahil 6-7 kişi kullandığını ve saç dökülmesinin kısa sürede çok azaldığını ifade etti. Yakının da desteğiyle bu etkinin uzun süreli olacağını ümid ediyoruz.

Her gün çay demleyip başımıza dökmek bazı kişiler için zor olduğu için "losyon"umuzun tarifine geçiyorum

- Aktardan kurutulmuş ısırgan yaprağı alın. Isırgan kökü değil. Dileyen bundan da katabilir. Bunun da faydası vardır ama bizim kullandığımız yaprağı. Kokulu olmasına özen gösterin. Üretim tarihi 1 yıldan fazla olmazsa iyi olur.

- Yine aktardan kurutulmuş yakı otunu alın. Birden fazla çeşit yakı otu var. Bizim alacağımız olan çeşidi yeşil yapraklı, tek tük pembe-beyaz çiçek bulunduran, iğde gibi kokan çeşidi. Hangisinden alalım diyenler oluyor, ben Natursim alıyorum, çok memnunum. Bunun da üretim tarihi 1 yıldan fazla olmazsa iyi olur.

- Şimdi yapılışı: 65 ml kadar kaynamış suya (yarım çay bardağından birazcık daha fazla) 2 tatlı kaşığı ısırgan, 2 tatlı kaşığı yakı otu, 1 tatlı kaşığı lavanta (isteğe bağlı) koyun. 10 dk ateş yanmadan demlemeye bırakın ve süzün.

50 ml kadar çay çıkmalı. Bunu uygun bir şişeye aktarın. Fısfıslı bir şişe kolaylık olur. Bunun üzerine 10 ml kadar %96 alkol ekleyin. (10 ml'yi nasıl ölçeceğiz? Damlalık yoksa 20 ml'lik şişelerde aktarlarda satılan yağlardan var. Bu şişelerin yarısına kadar alkolü doldurun, tamamdır.)

Alkol bulmak zor olabilir. Bulamazsanız 15 ml kadar 80 derece limonlu olmayan (limon saçı beyazlatıyormuş) kolonyayı düşünebilirsiniz. Kolonyada saça zarar veren bir madde var mı bilmiyorum. Normalde saça "direkt" kolonya uygulamak saçı beyazlatıyor. Bu da yüksek oranda alkolü saç derisine uygulamaktan olabilir. Losyonumuzda ise oran %15 civarlarında. Yine de kolonyada saça zarar verebilecek başka unsurlar var mı araştırınız.

- İşte bu kadar 60 ml'lik "çok etkili" losyonumuz hazır! Kullanın, inşallah çoğunuz çok memnun kalacaksınız. Burada da memnuniyetinizi paylaşın Bu losyondan günde 2-4 ml saç derinize uygulayın. Buzdolabında saklayın. 2-3 haftaya biter ve sonra yine kolayca yapabilirsiniz.

Herkese bol saçlı günler

(Not: Saçınız da çıkabilir..) (Isırganla saçım çıktı, açık yerler kapanmaya başladı diyenler var.)
    Özgür kardeşim bu topice gerçekten ciddi emek vermişsin.Yorumları da okudum.Bu formülü bende deneyeceğim.

Ama alkol olayını net olarak nasıl yapsak.Yani yakı otu bilmem ne hepsi keskin ve belirgin bir formül içine ya kolonyoda olur deyip koymak uydurmak olacak ve formülün etkisini azaltacak belki.

Ayrıca Dht bastırdığına göre cinsellik ile ilgili etkisi olacak demekki. Yani demekki biz erkeklerin saç dökülmesi erkeklik hormonundan olduğuna ve saçı için uğraşanlara baktığımda;
    Erkeklik ve saç arasında tercih yapıyorlar belliki
    Şimdi gençler ama ilerleyen yıllarda inşallah hanımlarına karşı beklenilen görevlerini tam olarak yapamamalarına neden olmaz.
    İmzamı sıfırladım.

Bu formülü kullananların şampuan tercihlerini de öğrenebilir miyim arkadaşlar.
    İmzamı sıfırladım.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Saçları kurtaralım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgür kardeşim bu topice gerçekten ciddi emek vermişsin.Yorumları da okudum.Bu formülü bende deneyeceğim.

Ama alkol olayını net olarak nasıl yapsak.Yani yakı otu bilmem ne hepsi keskin ve belirgin birlikte formül içine ya kolonyoda olur deyip koymak uydurmak olacak ve formülün etkisini azaltacak belki.

Ayrıca Dht bastırdığına göre cinsellik ile ilgili etkisi olacak demekki. Yani demekki biz erkeklerin saç dökülmesi erkeklik hormonundan olduğuna ve saçı için uğraşanlara baktığımda;
    Erkeklik ve saç arasında tercih yapıyorlar belliki
    Şimdi gençler ama ilerleyen yıllarda inşallah hanımlarına karşı beklenilen görevlerini tam olarak yapamamalarına neden olmaz.
    Topikal olarak dht engeliyorsun birincisi, ikincisi bu etkenleri içsen bile saç çıkartacak kadar dht bloklayamaz. Bu yüzden yanetkisi gozlemlebilir bir seviyede olamaz .Dökülmeye karşı etkili ben kullanıyorum hatta arada demleyip iciyorum. Dustan sonra lavantali ve sirkeli suyla durulama da cok etkili diye düşünüyorum .
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Sayfa 14/19 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon