Sayfa 1/5 123 ... SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Benim Tedavim ; BnymN (29.06.2014)

Moderatör

Benim Tedavim ; BnymN (29.06.2014)

Merhabalar
    Dökülmem 2014 ün ilk aylarında başladı.Tedaviye 29.06.2014 tarihinde miracle losyon ile adım attım.Dökülmem şakağımın ortasında başlayıp geriye doğru yayıldı.Hiç durmadı.Saçlar devamlı cansızlaştı.Neyseki miracle saçlarımı korudu...

Resimlerin tarihini tam hatırlamıyorum.İlk resim 7.ayın olması lazım.2. ise 9.ayın olması lazım.Ondan sonraki resimlerin tarihi belli.

1.resim

2.resim

25.11.2014 Güncelleme

( O tarihe ait tedavi şeklim )

Miracle Losyon / 29.06.2014 / Sabah-Aksam /
    Minox+Dut. Losyon / 03.11.2014 / Sabah-Aksam / Şakak /
    Isırgan Kür / 08.11.2014 / Aksam / ( 1 hafta kullanıp bırakmıştım )
    Anti-Androjen Krem(miracle)/ 21.11.2014 / Aksam /
    Hp Biotin 5 Mg / Sabah /
    Dermaroller / Çarşamba-Pazar /
    Semabed Anti Hair Loss / 5/7 /
    Konazol Şampuan / Çarşamba-Pazar /
    Çörek Otu Yağı/Bal Karışımı / Sabah-Akşam /

Şakaklar yavaşta olsa kapanmaya başladı.

Birde fönlü halini atalım./ demişim ama fönlü şakağın alt kısmı belli olmuyor resim yanıltıcı şakaklar seyrek şaç kalitesi iyi.

01.04.2015 Güncellemesi

Resimlerle başlıyalım nasıl bir tedavi uyguladıgımı neler yediğimi içtiğimi resimlerden sonra en ince detayına kadar anlatacağım.

1.resim

2.resim

3.resim

4.resim

5.resim

6.resim ( Miracle losyonlu)

Şimdi son zamanlarda uyguladığım herşeyi madde şeklinde sıralayacağım.

-İlk olarak şampuan kullanmayı bıraktım.Kullandığım bütün şampuanlar saçlarımı iyi ama saç derimi berbat yapıyordu.
    -Akşam işten gelınce sadece su ile saçlarımı duruluyorum saça yapışan tozları arıtıyorum.Havlu ile kurutuyorum.Hemen ısırgan yakı otu kürüne yönelıyorum.
    -Her gün akşam işten gelince 19:30 da ısırgan yakı otunu kürünü oluşturup 20:00 gibi uyguluyorum.Sabah 6 da kalkıp dünden kalma ısırgan yakı otu kürünü kafama boca edıyorum.1 saat bekledikten sonra sadece su ile yıkıyorum.
    -Aksamları Isırgan yakı otu kürünü uyguladıktan 1 saat sonra sadece su ile yıkayıp havlu ile hafif kuruluyorum.Sıra miraclede...
    -Her akşam miracle losyonu (garnier100ml+diane35+2 adet androcur(hap/tablet) ısırgan yakı otu kürünü uyguladıktan sonra uyguluyorum.
    -Miracleden 2 saat sonra sadece su ile yıkayıp yatağa geciyorum.
    -2 günde bir yatmadan önce saçlar hafif nemli iken tarakla tarıyorum.(hergün değil)
    -Aklıma geldikçe dermaroller kullanıyorum.
    -Haftada 2 kere sadece saf zeytinyağı sürüp tülbentle sarıyorum sabaha kadar beklıyor.Yağ su ile zor temizleniyor kalan şampuanlardan hafif kullanıyorum diplerine yedirmemeye calısıyorum.
    -Her aksam yemekten önce 1 cay kaşığı cörek otunu kahve öğütme makınesinde öğütüyorum.Ağzımda ıslatıp iyice ciğneyip öyle yutuyorum üzerine 1 bardak su iciyorum.
    -Tuvalete başı kapalı giriyorum.
    -Her gün D-vita demir hapı kullanıyorum.
    -Bugünlerde aktardan aldığım Altun marka kilo form karışımını balla karıştırıp sabah aksam kullanıyorum.İçinde polen,keciboynuzu,ısırgan otu toğumu vs. var.
    -Her gün kuru üzüm yiyorum.(badem ceviz fındık bende sivilce yapıyor,kuru üzüm 0 yağ demir acısından zengin ve enerji veriyor gün icerisinde )
    -Ekmek yemeyi cok azalttım günde çeyrek ekmek civari.Hamur işi hic yemıyorum.Simit börek açma vs.Cips kola ıvır zıvır yiyeceklerden uzağım.
    -Yemekleri yavaş tam çiğneyerek depoyu tam doldurmadan yiyorum.
    -Suyu oturarak her 3 yudumda bir nefes alarak iciyorum.(önceden ayakta seri bir şekilde icerken su'dan tat almadıgımı ve cigerimin nefessiz kaldıgını hissediyordum şimdi gayet güzel )
    -Miracle yi spirosuz yaptım garnierin hem yüzüme hem sacıma iyi geldğini düşünüyorum.Spiro etkili fakat garnierde cözünmüyor lapa oluyor.Elseve+ spiro düşünülebilir.
    -5 gr ru sipariş etmiştim 1 gramı duruyor.4 gramını genelde abim kullandı şuanda bırakmış bulunmaktayım.
    -Minoxu bıraktım saç derim rahatladı kalpte carpıntı minimum.Bıraktıntan sonra ani dökülme yaşamadım.Hatta dökülmem 10 telden 1-2 tele düştü bu son zamanlar.
    Sigara alkol bıraktım.Fitnessa tekrar başlayacagim.Fakat kansızlığım tam giderilmedi daha kendime tam geliyim beslenmeyi ve sporu düzene sokacağım.
    -Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösteriyorum.Her gün 2 tane muz yiyorum.2-3 günde bir tavuk.Sabahları yumurta peynir ağırlıklı.
    -Yemeklerin üzerine isot atıyorum.
    -Saçlarımın cabuk uzaması ve renginin açılması için haftada bir sinameki kürü uygulamayı düşünüyorum.
    -Hacamat yaptırmayı düşünüyorum.Kan akışını ve ruh sağlığını düzenlediği söyleniyor.

Hatırlayamadıklarımı editler koyarım tekrardan.Şakakta sayısız saç çıkışı yakaladım.Uzun saçlardan diğer bölgeleri göremıyorum.Dökülmem minimum.Genetik dökülmem var dayılarım amcalarım babam full kel.Fakat bende demir eksikliğide vardı.Son zamanlarda aşırı yorgunluk halsizlik dikkat dağınıklığı baş dönmesinden şikayetciydim.Kullandıgım D-vita ve altun marka karışım yavaş yavaş beni kendime getiriyor.Çok sabrettim saç çıkışı tam 8.ayımda gerçekleşti ona rahmen bir kere aksatmadım tedavileri.Son zamanlar bana iyi gelen tedavileri derlemeye calısıyorum.Önümüzdeki aylar görüşmek üzere
    Konu BnymN tarafından (02.04.2015 Saat 06:56 ) değiştirilmiştir.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör
    Eski konu mesajları birbirine girdi temiz bi sayfa açtım.Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.Tedavide gördüğünüz artılar eksiler neler.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçların gayet sağlıklı görünüyor

saç problemin şakaklardamıydı

üst kısımda problem varmı?

bir de saçı taramktan neden çekiniyorsun (2 günde 1 nemli tarakla demişsin)

Moderatör
    Alıntı kenpachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçların gayet sağlıklı görünüyor

saç problemin şakaklardamıydı

üst kısımda problem varmı?

bir de saçı taramktan neden çekiniyorsun (2 günde 1 nemli tarakla demişsin)
    şakaklarda başladı ortasında sonra geriye doğru yayıldı.Şimdi tekrar kapanma yolunda.Tarama her gün zararlı denıyor.Peygamber efendimiz (s.a.v) yatmadan önce saclarını tararmış.

Abdullah b. Muğaffel şöyle demiştir:
    Rasûlullah (s.a) (sık sık) saç taramayı nehyyetti ancak gün aşırı olanı müstesna.[1]

Açıklama

"Gün aşın" diye tercüme ettiğimiz (ğıbben) kelimesinin mânâsı konusunda değişik şeyler söy*lenmiştir. Nihâye'de bu kelimenin. "Günler sonra ziyarete gelme': mana*sında olduğu ifâde edilir. Hasen: "Haftada bir defa taranma" olduğunu söyler. Ahmed b. Hanbel ise, "Gün aşırı taranmak" der. Bazı alimler de: "Ara sıra taranmak" mânâsına geldiğini belirtirler. Bunlardan en meşhur mânâ tercemede verdiğimiz mânâdır.
    Hangi mânâ olursa olsun, hâdis-i şerif çok sık taranmanın doğru olma*dığına delâlet etmektedir. Herhalde bu nehyden maksat, vehim dere*cesinde süslenme üzerine düşmemek, dünyaya haddinden fazla değer ver*memektir. Yoksa temizlenmemeyi veya düzensizliliği teşvik değildir. Çünkü dinimiz temizliğe ve düzene son derece önem veren bir dindir. An*cak, temiz olacağım veya yakışıklı görüneceğim diye hastalık derecesin*de süs düşkünlüğü de elbette doğru değildir. Nitekim Hz. Peygamber (s.a)'de saçına yağ sürer, sakallarını tarardı.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    tedavin de haftada 1-2 nizoral veya konazol şampuana yer verebilirsin
    saç derini temizler
    tedaviye geç kalmadan başlamış olman çok iyi

ben senın durumdayken hiç önemsemedim

ancak tepe açıldıktan sonra basladım olaya ama artık cok geç olmuştu

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxili ne kaar süre kullanıp bıraktın

Moderatör
    Alıntı kenpachi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxili ne kaar süre kullanıp bıraktın
    3 ay kadar tüylenme yaptı.Bıraktıktan sonra cıkan saclar uzamaya devam etti.Başlamasa idim belkıde seyreklık oluşmayacaktı.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    MaşaAllah saçlar iyi dostum , ru dan istediğin verimi alamadığın için mi bıraktın ?

Moderatör
    Alıntı Eastanbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşaAllah saçlar iyi dostum , ru dan istediğin verimi alamadığın için mi bıraktın ?
    Tesekkurler.Dokulmem az oldugu icin risk durumunda olmadigim icin diger tedavilere şans veriyorum.Ru nun duzenli kullanimda 30 mg gunluk kullanimda bile iyi sonuclar verecegini dusunuyorum.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim Allah yardımcın olsun tedavinde. Sana şunu soracagım, ısırgan yakı otunu kullanmaya başlaıktan sonra, olmayan ne oldu? Mesela , başladıktan sonra şunun olduguna eminim diyebilecegin neler var? Bende başlamayı düşünüyorum saçları canlandırma açısından. Bu cansızlık beni gıcık etti, losyondaki alkol yüzünden mi spiro yüzünden mi çözemedim
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 1/5 123 ... SonSon