9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 2e ve b vitaminli sac karisimi urunu

2e ve b vitaminli sac karisimi urunu

2010 yilinda rastgele sac dokulme siteleri gezerken bir yoruma rastladim orada yurtdisinda bir uzmanin mailinden bahsediliyordu. reklamdir sandim ama gittim bir umut maile yazdim. bana birkac gune geri dondu aynı miracle losyon nasil disarda siradan arkadaslarimiz tarafindan bilinmiyorsa bana da oyle pek bilinmeyen bir urunden bahsetti. urunu basta almaya cekindim belki para avcisi birine denk gelmisizdir diye ama ticari olmadigini 40tl lik bir urun 6 ay gidiyor ve 1 sene kullaninca sac dibine yerlesen tum hastaliklardan kurtulacaksin deyince anladim ve iki sene boyunca sac sorunumu rafa kaldirmami saglamisti. belki sac üreten hucrelerim enzimlerin daha gencti o da bir etken olabilir neyse sacim dokuldugu halde saclarima olumlu yorumlar aliyordum. Bana dedigi suydu: sana onerecegim urunu sadece sacin ust bolumlerine sureceksin sacini kisa kestir ama bu bir seye yaradigindan degil gelisimi gormek ve esit uzamasi icin merak etme zaten komplex vitaminlerle cabuk uzayacak. ki gercekten de guclu ve cabuk uzatmisti. sacimi kurtardigimi dusunmeye baslarken sonra urunu temin edemedim maillere yogunluktan bakamadigini soylemeye basladi pek sik gorusemedik. sonralari dokulmem agresiflesti ve durum kotuye gitti. simdi icerigi buraya yazayim arkadaslar incelesin. icindeki yaglar klasik yaglar ama bana dedigi yaglar sadece urunun etkenlerini korumak icin konuldu dendi. buyrun:

**Ürün kullanımı hakkında detaylı bilgi
    07.09.2010 21:20
    2E ve B vitaminli bitkisel saç bakım karışımı
    Faydaları;

cansız saçlara hacim kazandırma
    kırılmaya hasas saçları güçlendirme
    dökülmeyi durdurma
    saçı dolgunlaştırma
    kepek ve kaşıntıyı yoketme
    kuru ve mat saclara hacim kazandırma
    saç derisindeki sarımsı tüyleri kalınlaştırıp saca dönüştürme
    kılcal damarlarda kan dolaşımını düzenleme
    saçta oluşan hastalıkları iyileştirme
    saçları uzatma
    saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırma
    genetik dökülmeye maruz kalacak saç hücresini güclendirme
    İÇİNDEKİLER;

-B1 vitamini (Tiamin hidroklorür) B2 vitamini (Riboflavin fosfat ester monosodyum tuzu).B5, B6 vitamini (piridoksin hidroklorür). B12 vitami.Niasinamid,D-Pantenol
    -E vitamini hücre yenileyici
    -saç gelişim bozukluğu etken maddesi
    -Retinoik asit
    -patonal
    -biotin
    -çinko
    -BUĞDAY YAĞI: B vitaminleri ve mineraller içerir,Saç dökülmesini engellemeye, Cildi beslemeye
    -ACIBADEM YAĞI: Protein, şeker ve amigdalin içerir.
    Kuru ve çatlak ciltler için kullanıldığında fayda sağlayabilir
    -BİBERİYE YAĞI: Biberiyenin bileşimi kafurun, kanfen, pinen, sineol, borneol, bornilesetat içermektedir.
    Ayrıca iyi bir cilt temizlik ve bakım ürünüdür.
    -ÇAM TEREBENTİN YAĞI: Reçine asidi, kokofan ve pinen içerir.
    Saçı besler ve dökülmeyi önlemeye, kepeği gidermeye yardımcı olabilir
    -CEVİZ YAĞI: Bu bitkisel drog bol miktarda protein, B vitamini ve sindirilebilir şeker ihtiva etmektedir.
    Doğal nemlendiricidir. Kuru ciltleri besler ve yumuşatır. Saç bakımında kullanılır. Saçı besler.
    -ÇÖRETKOTU YAĞI: Tanen, saponinler, alkaloidler, nigellin ve connigellin içerir.
    Kılcal damarları uyararak kan dolaşımın düzenlenmesinde, Egzamada, Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılmasında
    -FINDIK YAĞI: Sabit yağ,fosfor,kalsiyum,protein ve şeker içerir.
    Kuru ve yıpranmış ciltlere rahatlıkla uygulanır ve saçkıran hastalığı içinde faydalı,Saç dökülmesini durdurmada yardımcıdır.
    -HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI: Myristicin içerir.
    Saçı beslemeye ve kuvvetlendirmeye, Kepeklenmeyi önlemeye yardımcı olabilir
    -HİNT YAĞI:Ricinoelik asit içerir.
    Saçlara kuvvet ve parlaklık verebilir. saç kıran ve saç dökülmesi gibi rahatsızlıklara faydalı
    -ISIRGAN TOHUMU YAĞI:Potasyum tuzları,organik asitler,histamin ve asetilkolin içerir.
    Saç dökülmesini önlemeye ve Saçı kuvvetlendirmeye yardımcı
    -JOJOBA YAĞI:Jojoba yağı E vitamince zengindir. Tohumlarında%50 yağ bulunmaktadır.
    Saçların uzamasına ve güçlenmesine yardımcı ve Kepek oluşumunu önlemeye, İltihaplı egzamalarda etkilidir
    -DEFNE YAĞI: Cinaol, evgenol, granilol ve pinenler içerir.
    Baş ağrısı, mikrop öldürmede,Mantarda,Saç uzamasında yardımcı
    -MENEKŞE YAĞI: Tanen,saponinler,flavon glikozitleri,vialamin ve emetin içerir.
    Saç dökülmesine karşı etkili.Kuru saçları nemlendirmeye yardımcı,parlaklık ve canlılık verir.Kozmetik endüstrisinde de kullanılmaktadır.Cilt hastalıkları,egzama,dermatit,Mikrop öldürücüdür.
    -PAPATYA YAĞI: Tanen, flavon glikozitleri, bisabolol, azulen, terepen ve salisilik asit içerir.
    Hassas ciltler için tavsiye edilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Problemli ciltlerde yara iyileştirmeye, Cildi beslemeye, Saç dökülmesi ve saç bakımında faydalı
    -SARIMSAK YAĞI: Karbonhidratlar (sakaroz,glikoz),vitaminl er (A,B ve C),allicin ve sarımsağa özel koku veren kükürtlü yağ içermektedir.
    Saç dökülmesinde ve saç kırılmasında, Saçların uzamasında, Saç kıran tedavisinde kullanıldığında faydalı, Antiseptiktir
    -SUSAM YAĞI: Bileşiminde oleik, stearik, palmitik, linoleik asitler taşır. A, B ve E vitaminleri bakımından zengindir. Demir, Magnezyum, kalsiyum, bakır, fosfor gibi mineralleri içerir.
    Saç bakımında etkilidir. Masaj yapılırken kullanılır
    -TATLI BADEM YAĞI: saç besleyici olup saç dökülmesini önler. Her cilde özellikle hassas ve kuru ciltlere uygulanabilir.
    -YLANG YLANG YAĞI: A, C, B1, B2 vitaminleriyle, protein ve mineraller içermektedir
    hücre yenileyici özelliklerine sahiptir. Kuru ciltleri nemlendirmekle beraber cilt çatlakları için kullanılmaktadır.
    -ZEYTİN YAĞI: saç dökülmesine, cilt nemlendirmeye
    BİTKİSEL KARIŞIM İÇİNDE KULLANILAN VİTAMİNLERİN ÖZELLİKLERİ:

— Sinir ve kaslar için gerekli olan karbonhidratların sağlanması ve metabolize edilmesi için gereklidir. Kan dolaşımı ve beyin fonksiyonlarına yardımcı olur
    — Cilt, saç ve tırnakların oksijen kullanımı için gereklidir
    — Deri için ve saçların uzaması için gerekli vitamindir. Metabolizmanın tümüne iştirak eder. Yağ, karbonhidrat ve protein parçalanmasında rol alır.
    — saçların sağlıklı gelişmesi için gereklidir.sinir sistemlerinin gelişmesi ve kan yapımı için bu vitamine ihtiyaçları vardır
    — Kan yapımı için gereklidir. Demirin kullanımını kolaylaştırır. Yağın yanmasını kolaylaştırır
    — Saç, deri güçlendiren, güzelleştiren vitamindir. Kan ve deri hücrelerinin üretimi için gereklidir
    — Saçların uzamasına yardımcı oluyor
    — Beyin fonksiyonları için hayati önemi vardır.Kan hücrelerinin yapımı için de gereklidir.
    — cildin nem tutma gücünü artırır.Cildin yenilenmesini özellikle hücre oluşumunu teşvik eder.
    DİKKAT: ÜRÜNÜ BİLİNÇSİZCE KULLANMAYINIZ … DOZ ORANINI ÖNERİLEN GÜN SAYISI KADAR KULLANINIZ…

ÜRÜNDE KULLANILAN BİTKİSEL YAĞLARIN GÖREVİ B,E VİTAMİN GRUBUN VE SAÇ GELİŞTİRİCİ ETKEN MADDELERİN SAÇTA BEKLEME SÜRESİ İCİNDE ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAK VE UCUCULUĞUNU MİNİMUM SEVİYEYE İNDİREREK KILCAL DAMARLARA DAHA FAZLA ULAŞMASINI SAĞLAMAKTIR**
    KULLANMA ŞEKLİ VE DOZU

Temiz saçta Karışım kullanmadan önce çalkalayın, çalkalanma işlemi yaparken dikey olarak yapın ve yalpalanma şeklinde de çalkalayarak iyice yoğunlaşmasını sağlayın sacınızın üst bölümüne püskürterek parmak uclarınızla hafif bir şekilde masaj yaparak deriye yediriniz.karışımı saca uyguladıktan sonra en az 2 saat bekletilerek kremsiz bir şampuanla ile birkez durulayınız. Haftada iki kez kullanılması tavsiye edilir…yoğun yaşanan dökülmede haftada 3 kez uygundur. karışımın saçta bekleme süresi icinde rüzgarda ve güneşte sacınızı koruyunuz.
    Dermatolojik ve endikasyon özellikleri

Saç gelişim bozukluklarında, E ve B vitamini yetersizliğinde, eksikliğin önlenmesi ve yerine konması,saçlı deride yardımcı maddelerle müdahale ederek saç dibine yerleşen hastalıkların önlenmesi,hücre ve dokularda yaşam ve gelişme fonksiyonlarında etkendir. Saç hüçresini hertürlü zararlara karşı koruyarak hücre dokusunun işlevini yitirmesine engel olur.hücrenin normal gelişmesini sağlar. Saç hücresinin dinlenme fazını minumum seviye indirerek işlevinin yitirmesine engel olur. oksijenin toksik etkisini giderir.eksikliğinde kaynaklanan kızarıklıklar kuruma,kepeklenme,gelişme geriliğini giderir.saç sağlığı icin çok önemli olan b6 dıştan kılcal damarlara ulaştırarak saç gelişimini sağlar.vitamin, mineral ve proteine ihtiyacı olan saçın beslenmesini sağlayarak güçsüzleşmesini ve dökülmesini önlemede, Cansız görünüm sağlayan kılları uyararak yeniden düzenin sağlanmasında etkendir. Kan icindeki b12 yetersizliğinden dolayı yeterince beslenmeyen saç hücrelerine gereken b12 vitamin desteği sağlayarak saç derisinin ve hücrelerin yeteri oranda protein takviyesi sağlamada etkendir. saç köklerinin kan yoluyla beslenmesinden dolayı saça dıştan protein, çinko,B1 B2 B6 B 12 vitamini, folik asit sağlayarak kılcal damarların bu yöndeki tüm eksikliğini gidererek saç üreten hücrelerin daha da aktif olmasını sağlayarak yeni saç üretmesi icin zenginleştirir saça dönüşmüş uzamayan kılları uyarır.
    BOYADAN DOLAYI YIPRANMIŞ SAÇTA KULLANIMI;

ÇEŞİTLİ NEDENLERLE KULLANILAN BOYADAN DOLAYI YIPRANMIŞ VE ESKİ GÖRÜNÜMÜNÜ YİTİRMİŞ SAÇLARDA KULLANILIRKEN; DERİYE UYGULANMADAN ÖNCE SACIN ÜST VE YAN TARAFLARINA EŞİT ŞEKİLDE SPREYLENEREK 25 DAKİKA KAPALI BİR ORTAMDA BEKLENİLİR SÜRE BİTİMİNDE KİMYASALLIK ÖZELLİĞİ OLMAYAN BİR BEBE ŞAMPUANIYLA KÖPÜRTÜLÜP DURULANMALI SONRAKİ HAFTADA DERİYE EMİLİMİ SAĞLANARAK KLAVUZDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE BEKLENMELİ 3 AYLIK BİR SÜREDE SAÇ ESKİYE ORANLA DAHA CANLI VE KALİTELİ BİR GÖRÜNÜM KAZANIR
    BOYALI SAÇTA KULLANILIRKEN;

HAFTANIN İLK UYGULAMASINDA BOYALI SAÇTA KULLANMADAN ÖNCE RENK ACILIMI YAPIP YAPMADIĞINI TEST ETMEK İCİN SACIN UC KISMINA VE YANTARAFTA 1CM LİK ALANA TEST AMACIYLA DERİYE YEDİRİN VE 30 DAKİKA BEKLETTİN ARDINDA DURULAYIN OLUMLU SONUÇ VERMESİ HALİNDE UYGULAYIN
    SAÇ DİPLERİNDE YAŞANAN ACIMA VE KAŞINTILARDA KULLANIMI;

ÇEŞİTLİ NEDENLERLE SAÇ DİPLERİNDE YAŞANAN KAŞINTI VE ACIMALARDA ÜRÜN KULLANILIRKEN KÜÇÜK BİR ALANA TEST AMACIYLA YEDİRİN 15 DAKİKA KADAR BEKLETTİN SONRA KREMSİZ BİR ŞAMPUANLA YIKAYIN SAÇ DERİSİ OLUMLU BİR ETKİ YAPARSA TÜM ALANA RAHATLIKLA UYGULAYIP KULLANMA KLAVUZUNDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE UYGULAYIN
    ÇEŞİTLİ NEDENLERLE YAŞANAN BAŞLANGIÇ DÖKÜLMELERDE KULLANILIRKEN

HAFTADA 1KEZ KULLANILMALI İYİCE DERİYE YEDİRİLMELİ 3 SAAT SAÇTA BEKLETİLMELİ
    SAÇ UZATMA İÇİN KULLANANLARIN DİKKATİNE;

ÜRÜNÜN İÇİNDEKİ ETKEN MADDE SAÇ GELİŞİMİNİ NORMAL DÜZEYDE KALIN VE KALİTELİ BİR ŞEKİLDE UZATTIĞI İÇİN SAÇA HERHANGİ BİR ZARARI YOKTUR.ETKEN MADDE SACIN NORMAL SEYRİNDEN HIZLI UZATMADIĞI İCİN SAÇ HÜCRESİ HEMEN YORULMAMAKTA VE İLERİKİ DÖNEMLERDE OLUŞACAK SAÇ İNCELMESİ KIRILMA GİBİ ETKENLERE MARUZ KALMAMAKTA. SAÇTA BEKLEME SÜRESİ EN AZ 3 SAAT OLACAK ŞEKİLDE BEKLETİLMELİ
    YANMIŞ VE YIPRANMIŞ SAÇTA UYGULANIRKEN

sık yapılmış fön çektirmelerde ve yanlış boya tercihi gibi nedenlerle yanmış saçlarınızın eski görünümüne kavuşması icin haftada 3 kez uygulanmalı. bu şekilde sac ve sac derisi gereken kompozon vitamini alıp kısa sürede sağlığına kavuşacaktır.kullanma klavuzunda belirtilen şekilde uygulayın
    UYARILAR/ÖNLEMLER

Ürünü oda sıcaklığında, gölgede, ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.güneşte bırakmayınız.etken maddenin işlevini yitirmemesi icin spreyin kapağını lütfen acmayınız. Göze temasta sakınınız.yüz bölgesine uygulamaktan kacınınız aksi takdirte yüzde tüylenmeye neden olur
    Tedavi süresince saçta herhangi bir kimyasal ürün kullanmayınız
    Ürünü haftada iki kez uygulayın ertesi gün sacınızı yıkamaktan kacının.
    DİKKAT: SAÇ BAKIM KARIŞIM ÜRÜNÜMÜZ HİÇBİR YERDE SATILMAMAKTADIR SADECE SİPARİŞ ÜZERİNE HİZMETE SUNULMAKTADIR.
    Konu Miracle tarafından (17.03.2015 Saat 08:59 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    bu ürünün adı ney hocam aklınızda mıveya sitesi var mı?

Alıntı saddosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ürünün adı ney hocam aklınızda mıveya sitesi var mı?
    adi sadece 2e ve b vitaminli karisimdi neden 2e bilmiyorum ama farkli bir isim daha yoktu. mail adresi var sadece ticiz.com da bir site uzantisinda adresleri vardi oradan satin aliyordum ama girmiyor artik. mailime cevap almaya baslarsam buradan yazarim hani baskalari da incelerse cok iyi olur acaba cidden farkli bir urun mu.
    Konu efe08 tarafından (16.03.2015 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

mail adresini de en sona ekledim arkadaslar.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedaviye eklenebilecek bi ürün aslında, tek başına yeterli olacagini sanmıyorum ama destek olarak baya iyi bir destek ama bu kadar yağı alıp da nasil ve hangi oranda karistiracagiz?Gerci klasik B ve E vitamini destegi ama gözüme hoş geldi yine de,retinoik falan : )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Hızlı uzayıp yorulan saç kökü tanımına ilk defa rastladım. Yaptığı yorumlar hiç bir yetkinlik emaresi taşımıyor. Kendinizin rahatça yapabileceği bir ürün. Erkek tipi dökülmede asla yeterli olmayacaktır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hızlı uzayıp yorulan saç kökü tanımına ilk defa rastladım. Yaptığı yorumlar hiç bir yetkinlik emaresi taşımıyor. Kendinizin rahatça yapabileceği bir ürün. Erkek tipi dökülmede asla yeterli olmayacaktır.
    dogrudur ustad. zaten dedigim gibi sac belli bir yogunluga gelmeden farkedilmiyor seyreldigi belki o yuzden iyi gidiyor sanmisimdir bir de yeni dokulmeye basladigi zamanlardi hafif etki bile yaramistir. daha cok bayansi urunler bunlar maalesef.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum deedigin uzmanin mail adresi eklememissiniz göremedim

Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum deedigin uzmanin mail adresi eklememissiniz göremedim
    eklemistim ama miracle sanirim reklam algisi olmasin diye editlemis.