Sayfa 11/28 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
277 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Saç Dökülmesini Ciddi Oranda Azaltan Yakı Otu - Isırgan Otu !

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeste öyledir demedim stabilite yanılgısı da gerçektir ve sende de var her zaman dökülme azaldı veya arttı dersin ama asla saçım çıktı demiyorsun bu sürede kullandıklarında hep işte o stabilizör otlar. Aksine saçım çıktı diyen ya da resimlerde bariz ilerleme gören herkes zaman zaman eyvah saçım dökülüyor diyorlar çünkü bu basit bir istatistik sonuç ; çok saç oransal fazla zayıf saç ve haliyle fazla dökülme, az saç oransal olarak az dökülme. Şu Ense teorinde yanlış ense sınırlarından tutam olarak çek bakalım gelen saça şaşırırsın bunu bir çok kişi bilir ama asla bitmez oradaki saç çünkü tekrar çıkar ne tedavi uygularız ne başka bir şey. Benim dediğim sağlam verilere hatta buradaki yüzlerce kullanıcıya dayanıyor yani basit istatistik. Bu arada saçınıda koruyor da olabilirsin ben herkes için kesin konuşmuyorum ama dediklerim % 50 nin çok daha fazlasını kapsar sen % 1-10 dasındır ne güzel ama diğer kullanıcılara sözüm % 10 da herkese yer yok.
    Hocam
    Ben kimyasallarla şakaklarda saç çıkarmaya çalışıyorum
    Bitkisellerlede saçlarımı korumaya çalışıyorum .
    Bence Başarılıda oluyorum
    zyrtec losyon ve oral çinkoda eklıyıcem tedâvime

Yalnız bu tretin krem artık satılmıyor mu?
    Şakaklarda süper sonuç almıştım .bulunmuyor.
    Tretin krem yerine acnelyse jel fort olur mu
    Acnelyse kremi çok az ve Pahalı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yanlış kalıcı saçlar giderek incelir ömrü kısalır ama yinede çıkar kelleşmeyi bu tür stabilite sahibi saçlarda gözlem leyemessin sinsice kel kalırsın mesela sende kelleşme uzun yıllara dayalı sinsi kelleşme.
    Hayır, genetik dökülmede önce kalın sağlıklı saçlar dökülür, bu gözlemlenir ve dökülenlerin ardıncan ince saçlar gelir. Onlar dökülür ve sonra tüy çıkar. Uzmanların belirttiği ve mantıklı olanı bu. Saç durduğu yerde incelip tüy haline gelemez. Mantıken de bu mümkün değil.

Sadece dökülme her gün çok az olur ve bunların yerine zayıf saç gelirse, o zaman çok yavaş bir şekilde kelleşme gerçekleşir ki bu da hiç fena değil. Yani saç derimizde binlerce saç var. Bu da uzun süre saçlarımıza sahip olmak demektir.

Bunlarla birlikte, her dökülmeden sonra yerine zayıf saç gelecek anlamına da gelmez tabi ki, eğer çok etkili şeyler kullanıyorsak bunların yerine daha kuvvetlileri gelir. Isırgan-yakının zayıf saçları döktüğünü pek görmüyoruz şu an için, bu da saçlarda şimdilik ileriye gidiş olmuyor demektir. Ama kelleşme süreci de çok yavaşlatılıyor demektir..
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış kalıcı saçlar giderek incelir ömrü kısalır ama yinede çıkar kelleşmeyi bu tür stabilite sahibi saçlarda gözlem leyemessin sinsice kel kalırsın mesela sende kelleşme uzun yıllara dayalı sinsi kelleşme.
    üstad forumda benim gibi 18 yaşında dökülmesi hafiften başlayıp 25 26 yaşlara gelince seyrekleşme olan kişiler için sinsi kelleşme diyemeyiz heralde değil mi ? bizdeki agresif olmalı ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstad forumda benim gibi 18 yaşında dökülmesi hafiften başlayıp 25 26 yaşlara gelince seyrekleşme olan kişiler için sinsi kelleşme diyemeyiz heralde değil mi ? bizdeki agresif olmalı ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    "Ben kimyasallarla şakaklarda saç çıkarmaya çalışıyorum
    Bitkisellerlede saçlarımı korumaya çalışıyorum ."

İşte işin özü bu. Ama bazı bitkiseller saç çıkarmayı da sağlıyor. Bunu da unutmamak lazım. Çalışmalar okudum, saç çıkmasını sağlamış AGA'sı olanlarda bazı bitkiler. Ayrıca saç dökülmeden de saç çıkması sağlanabilir. Önceden dökülmüş ve tüyleşmiş saçlar dökülür, bunu göremeyiz çünkü tüy bunlar. Ve bunların ardından saç gelir. O yüzden ısırgan+yakının bunu sağlayacağını ümid ediyorum. Yakı otunun saç köküne inmesini iyileştirmek gerekebilir yalnız. İşte işin özü bu..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet bir de "agresif" kelleşme vardır ki, dökülmeyi bu safhada yakalayıp ısırgan+yakıyı kullananlar çok şanslılar!

Ama bu demek değildir ki yavaş kelleşmede etkisizdir. Genetik dökülmede (kendimde ve birçok kişide gördüğüm) dökülme çok yavaş ve sinsi değil! Günde 10larca dökülüyor önlem almayınca. Isırgan+yakıya başlayınca ise günde tek tüke düşüyor ki bu da süreci bir haylı yavaşlatmak demektir.
    Konu Ozgur85 tarafından (15.03.2015 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeste öyledir demedim stabilite yanılgısı da gerçektir ve sende de var her zaman dökülme azaldı veya arttı dersin ama asla saçım çıktı demiyorsun bu sürede kullandıklarında hep işte o stabilizör otlar. Aksine saçım çıktı diyen ya da resimlerde bariz ilerleme gören herkes zaman zaman eyvah saçım dökülüyor diyorlar çünkü bu basit bir istatistik sonuç ; çok saç oransal fazla zayıf saç ve haliyle fazla dökülme, az saç oransal olarak az dökülme. Şu Ense teorinde yanlış ense sınırlarından tutam olarak çek bakalım gelen saça şaşırırsın bunu bir çok kişi bilir ama asla bitmez oradaki saç çünkü tekrar çıkar ne tedavi uygularız ne başka bir şey. Benim dediğim sağlam verilere hatta buradaki yüzlerce kullanıcıya dayanıyor yani basit istatistik. Bu arada saçınıda koruyor da olabilirsin ben herkes için kesin konuşmuyorum ama dediklerim % 50 nin çok daha fazlasını kapsar sen % 1-10 dasındır ne güzel ama diğer kullanıcılara sözüm % 10 da herkese yer yok.
    Ense teorinin altına imzamı atarım Üstat...Mesela bende en fazla dökülen,,elimi attığımda en fazla saç gelen yer ENSE ve Fauller...Hemde gelen saçlar çok kalın telli,güçlü ve çok uzun,,,Ama dediğin gibi az dökülen yerlerden daha gür ve seyrelme problemi yok...!!!Bunun sebebini hep merak etmişimdir...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ense teorinin altına imzamı atarım Üstat...Mesela bende en fazla dökülen,,elimi attığımda en fazla saç gelen yer ENSE ve Fauller...Hemde gelen saçlar çok kalın telli,güçlü ve çok uzun,,,Ama dediğin gibi az dökülen yerlerden daha gür ve seyrelme problemi yok...!!!Bunun sebebini hep merak etmişimdir...
    Sizinki istisna. Genetik dökülmede ense ve yandaki saçlar dökülmez. Dökülse de çok çok az dökülür. Benim ensem de hiç dökülmez.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benimde hiç dökülmüyor ense
    Bu arada şakaklarda foto paylaşımı yapsam mi?
    Bariz tüylenme oldu

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinki istisna. Genetik dökülmede ense ve yandaki saçlar dökülmez. Dökülse de çok çok az dökülür. Benim ensem de hiç dökülmez.
    Walla benim kendimi bildim bileli ense,özellikle kulak üstü,,ensenin en alt kısımları,,hele hele de fauller elimi atar atmaz,,2-3 bazen 4 tel,,bazende hiç gelmez....Ama hep dökülür oralar...

Sayfa 11/28 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon