Sayfa 36/36 İlkİlk ... 26343536
357 sonuçtan 351 ile 357 arası

Konu: DHT,PGD2 DEĞİL TNF-ALFA,IL-1,IL,IL-6 IL-8 IL-12 vb.İNTERLÖKİNLER VE ALOPESİ

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çözümü galiba bulduk!

Filozofun bahsetmis oldugu tetrahidrozolin+oksimetazolin içeren damla olan EFEMOLINE'yi gozum icin kullaniyorum. Gozum de inflamasyon, yangi, kizariklik var diye vermisti aninda bembeyaz yapiyor.
    Yalniz doktor bu damlayi mumkunse kullanmamaya calis dedi.
    Bu etkeni saç için kullanabilirsek bence inflamasyonu sifira indiririz. Bu kadar eminim

Yeni Üye
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözümü galiba bulduk!

Filozofun bahsetmis oldugu tetrahidrozolin+oksimetazolin içeren damla olan EFEMOLINE'yi gozum icin kullaniyorum. Gozum de inflamasyon, yangi, kizariklik var diye vermisti aninda bembeyaz yapiyor.
    Yalniz doktor bu damlayi mumkunse kullanmamaya calis dedi.
    Bu etkeni saç için kullanabilirsek bence inflamasyonu sifira indiririz. Bu kadar eminim
    Bence yanılıyorsun arkadaşım. Bahsettiğin ilaç Florometolon + Tetrahidrozoilin Hidroklorik Asit içeriyormuş. Temel işlevi damarları küçültmek, saç dökülmesi için işimize yaramaz, aksine kan akışını yavaşlatıp, süreci hızlandırabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yanılıyorsun arkadaşım. Bahsettiğin ilaç Florometolon + Tetrahidrozoilin Hidroklorik Asit içeriyormuş. Temel işlevi damarları küçültmek, saç dökülmesi için işimize yaramaz, aksine kan akışını yavaşlatıp, süreci hızlandırabilir.
    evet kızarıklık giderici preparatlar damar büzerek çalışır genellikle.
    https://www.youtube.com/watch?v=sEa6EH905zw
    https://www.youtube.com/watch?v=dGncIxAplEg
    https://www.youtube.com/watch?v=isoleXV8Inc
    daha fazla bilgiye ''神様シャンプー'' yazarak ulaşabilirsiniz.
    herhangi bir sorunuzda yardımcı olamaya çalışacağım...
    https://www.omicsonline.org/detumesc...8.php?aid=4590
    çalışan demir pas tutmaz.
    msjlarına cevap alamamış üyeler mesaj kutularını temizleyip geri dönüş yapsın

https://www.sciencedirect.com/scienc...06987717310411

İnflamasyon ajanları her zaman genişleyen damardan salınırlar, damar genişlemesini sadece kan akışının azalıp artırma olarak düşünmek çok eksik yaklaşımdır. Damar büzülmesi ya da açılmasını geçirgenlik ve biyokimyasal süreçlerin hangi düzeyde olduğu ile ilişkilendirmek çok daha doğrudur. Sağlıklı bir scalpta damar açılması ya da büzülmesinin sağlıklı bir ortamda mı ypksa aksine sağlıksız bir ortamda olup olmadığı çok önemlidir özetle damar büzüşmesi de açılması da doğru zamanda ve doğru sürede faydalı olabilmektedir.
    Altta yer alan etkenleri ilaveten ağırlıklı olarak scalp (saç derisi) bağışıklığını düzenleyen bir peptid ekledim ve bu sayede tamamen stabil ve giderek iyileşen düzelen bir saç yapısına sahibim.

Cellagance, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum yoğunluk sebebi ile anlayış göstereceğinizi düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Peki anti-hisaminik ilac kullanmak inflamasyonu azaltir mi? Bir ara forum da bununla ilgili konusuluyordu

Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki anti-hisaminik ilac kullanmak inflamasyonu azaltir mi? Bir ara forum da bununla ilgili konusuluyordu
    Tabi ki azaltır bu sebeple kullanılır zaten isminden de anlaşılacağa üzere ancak anlaşılmayan şey inflamasyondan kasıt olan genel algılayış, çok çeşitli olgular inflamasyon ismi ile adlandırılıyor ve ne biyokimyaları ne de çözümleri aynı değiller.
    Altta yer alan etkenleri ilaveten ağırlıklı olarak scalp (saç derisi) bağışıklığını düzenleyen bir peptid ekledim ve bu sayede tamamen stabil ve giderek iyileşen düzelen bir saç yapısına sahibim.

Cellagance, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum yoğunluk sebebi ile anlayış göstereceğinizi düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki azaltır bu sebeple kullanılır zaten isminden de anlaşılacağa üzere ancak anlaşılmayan şey inflamasyondan kasıt olan genel algılayış, çok çeşitli olgular inflamasyon ismi ile adlandırılıyor ve ne biyokimyaları ne de çözümleri aynı değiller.
    Anladım tesekkur ederım hocam

Sayfa 36/36 İlkİlk ... 26343536