Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç beyazlamasina karsi şeker kamışı pekmezi kullanimi

SaçımınDoktoru Üyesi

saç beyazlamasina karsi şeker kamışı pekmezi kullanimi

Blackstrap Molasses yani seker kamisi pekmezi tüketiminin birkaç ay icinde
    yeni beyaz saç olusumunu önledigi ve süreci tersine çevirdigi iddia edilmekte
    bunun la ilgini birçok konu ve youtube videosu bulunmakta.
    beyaz saç üzerine konular açarken özellikle dolandiricalarin
    umut tacirlerinin ürünlerine dikkat etmek gerekir. bu konuda bahsi geçen pekmez sonuçta bir gida maddesidir
    farkli markalar sekilinde dünyanin heryerinde temin edilebiliir. ben bu üründe bir dolandiricilik
    olacagini sanmiyorum. Youtube videolarini izledikten sonra özellikle alttaki yorumlari okumanizi tavsiye ederim
    kimisi bu ürünün kendisinde ise yaradigini felan söylemis benimde ilgimi cekti, ürünü tedarik etmeye calisiyacam
    tadi çok kötü felan diyolarda eger saçi siyahlastiracaksa zift bile içerim
    kimi insan saçlarinin beyazlamasi hiç umursamiyor hatta beyazladikça sevinenler bile var (inanin taniyorum bitane )
    ama ben bir türlü üstesinden gelemiyorum bu durumun ve yari yariya beyaz olana kadar mücadele etmeye kararliyim.

video linkleri
    https://www.youtube.com/watch?v=LX1pejkjp04&t=25

https://www.youtube.com/watch?v=vgP7W4WeBeg

Bu arada obamada acayip beyazladi eger amerikada ise yarayan bir ürün çikar ve obama kullanmaya baslarsa haberimiz olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaslar bugün bu ürünü almak için 2-3 tane bio yiyecekler satan dükkan gezdim ama malesef bulamadim
    mecburen internetten siparis edecebim sanirim amazondan tedarik edebilirim
    bu pekmezin bir çok markasi var ama bilindik marka diye bunu örnek olarak göstermek istiyorum
    Meridian Organic Blackstrap Molasses 740g: Amazon.co.uk: Grocery

okudugum yorumlarda bu pekmezin icinde yogun miktarda bakir bulundugundan
    saç rengi üzerinde olumlu etkide bulunuyormus.
    3 ay ile 6 ay arasinda sabah aç karnina bir çorba kasigi almayi tavsiye ediyolar.

benim merak ettigim bizdede pekmez var üzüm, dut vs bizim pekmezlerde bakir orani nasil acaba?
    birde bir yetiskin günlük maksimum nekadar bakir takviyesi alabilir?
    Konu atilla123 tarafından (07.03.2015 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir.

Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugün bu ürünü almak için 2-3 tane bio yiyecekler satan dükkan gezdim ama malesef bulamadim
    mecburen internetten siparis edecebim sanirim amazondan tedarik edebilirim
    bu pekmezin bir çok markasi var ama bilindik marka diye bunu örnek olarak göstermek istiyorum
    Meridian Organic Blackstrap Molasses 740g: Amazon.co.uk: Grocery

okudugum yorumlarda bu pekmezin icinde yogun miktarda bakir bulundugundan
    saç rengi üzerinde olumlu etkide bulunuyormus.
    3 ay ile 6 ay arasinda sabah aç karnina bir çorba kasigi almayi tavsiye ediyolar.

benim merak ettigim bizdede pekmez var üzüm, dut vs bizim pekmezlerde bakir orani nasil acaba?
    birde bir yetiskin günlük maksimum nekadar bakir takviyesi alabilir?
    Bakır ise asıl etken bakırku5 losyonlar gayet iş görür ve bende senin gibi bizim pekmezlerde de bakır gibi elementlerin yoğun olduğunu düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakır ise asıl etken bakırku5 losyonlar gayet iş görür ve bende senin gibi bizim pekmezlerde de bakır gibi elementlerin yoğun olduğunu düşünüyorum.
    Özellikle bizim ülkemizin yöresel ürünleri sınıfında yer alan şeker pancarı pekmezini araştırmak lazım bakır yönünden.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    siyah seker kamisi pekmezini buldum arkadaslar
    boya tenekesi gibi bir kavanozda satiyolar
    neyse deniyelim bakalim eger ise yariyorsa 2 ay sonra
    etkisini görmem gerekir
    temin etmek isteyenler icin ürünün resmini buraya ekliyorum
    http://imgim.com/20150309114252.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    siyah seker kamisi pekmezi iceren bir ilacin
    sac beyazlamasina karsi kullanim amaciyla patent aldigini buldum

https://www.google.com/patents/US20140271830

3 ay boyunca 1 kasik seker kamisi pekmezi yiyen deneklerden birinin saçlarinin
    yarisinin eski rengine döndügü gözlenmis.

pekmezi günlük almaya basladim kivami cok koyu oldugundan önce 1/4 sicak suyla pekmezi sulandiriyorum sonra bardagi
    yarisina kadar portakal suyuyla dolduruyorum tadi anca biseye benziyor zift bile içerim demistim yukarda ama
    bu pekmezin tadi ziftten çok farkli olacaigini sanimiyorum

pekmezi günlük almaya basladim kivami cok koyu oldugundan önce 1/4 sicak suyla pekmezi sulandiriyorum sonra bardagi
    yarisina kadar portakal suyuyla dolduruyorum tadi anca biseye benziyor zift bile içerim demistim yukarda ama
    Nerden aldın kaça aldın ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    almanyadan kardes

Bu pekmezde ki hangi etken beyazlamada etkiliymiş bunu araştırabildiniz mi ? her ne etkili ise bir çok üründe ve hatta bizim geleneksel pekmezlerde bulunmasıda çok büyük ihtimal çünkü üzüm dut harnup vb pekmez kültürü yok batıda dolayısı ile üstüne araştırma yapılmasıda beklenmez. Şeker kamışı batıda yaygın üretilen bir endüstriyel bitki.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu pekmezde ki hangi etken beyazlamada etkiliymiş bunu araştırabildiniz mi ? her ne etkili ise bir çok üründe ve hatta bizim geleneksel pekmezlerde bulunmasıda çok büyük ihtimal çünkü üzüm dut harnup vb pekmez kültürü yok batıda dolayısı ile üstüne araştırma yapılmasıda beklenmez. Şeker kamışı batıda yaygın üretilen bir endüstriyel bitki.
    saçlarin beyazlamasina saç köklerinde biriken bir mantarin neden oldugu tezinden yola cikarak
    bu pekmezinde o mantari saç köklerinden temizledigi ve olusumunu engelledigi söyleniyor
    böylece sürecide tersine cevirebilirmis. ayrica yogun bakir içerdiginden bu etkende saçin eski rengine döndürmede etkiliymis

benim bu ürüne inancim cok yüksek degil ama suan kavonozu yariya indirdim bile
    sabahlari portakal suyuna katarak iciyorum tadi da gayet iyi gelmeye basladi ve sifir rafine seker bir ürün oldugu icin
    fitness beslenmemede engen olmuyor. sirf ise yaradigini denemek icin 3 ay boyunca bu ürünü deneyecegim ve gelismeleri buraya yazacagim

blackstrap amerikanin süperfood kategorisinde bir ürün oldugun ögrendim bunun gibi 10-15 baslik sayilabilir
    hatta herkesin kullandigi saw pawlament de bu kategoride sayiliyor. daha önce yine american süperfood olan aloeveranin nasil ise yarayan bir ürün oldugunu
    kendi üzerimde görmüstüm, birde blackstrapp içeren ilaçlarin patent almak icin siraya girmesi beni deneme konusunda motive ediyor.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler