Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
123 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Dermaroller kullanicilari

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Serdar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Muzdarip) Merhabalar. Amerikalılarda ' more risk, more money ' derler, ama en güzeli Türkçe olanı. Yani ' ne kadar para, o kadar köfte ' durumu

Yan etkiler için peşin hüküm vermemek gerekir. 3-5 sene bekleyin bakalım. Sağlıcakla . . .

-----------------------------------------------------------

Merhaba. Söylediğinizden, durumun kalıcı olmadığı anlaşılıyor. Kısa süreli bir placebo etkisi olabilir mi.

NOT: #41 de belirttiğim konuya yardımcı olabilecek yok mu.
    İllaki hocam yıkayınca okadar olmuyor ama yinede etkili . dermaroller kullandigim gun sonrası sac dokulmememdede azalama oluyor .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Yeni Üye
    Alıntı keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam igneler cok kucuk koku tahrip edecek seviyede bisey degil . Ikinci dediginize katılıyorum ama cok buyuk bi sıkıntı olcagıni sanmıyorum

not: Bu mesaj nasil çikti anlamadim. Silinmiyor da. Lütfen yok sayin. Saygilar.
    Konu Serdar34 tarafından (06.01.2016 Saat 03:30 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam igneler cok kucuk koku tahrip edecek seviyede bisey degil . ikinci dediginize katılıyorum ama cok buyuk bi sıkıntı olcagıni sanmıyorum
    Merhaba. 1-1,5 mm lik iğneler küçük değil. Üstelik iğneler uzadıkça çapları da büyüyor. Ayrıca iğne 90 derecelik bir açıyla sadece girip-çıkma hareketi yapmayıp bağlı olduğu silindirin dönmesi nedeniyle, bir çeşit kesme hareketi de yapıyor. Bu durumun bazı köklere zarar verme olasılığı var.

Bu durumda kanımca en iyisi, dermaroller yerine, 0,50 mm dermastamp kullanmak. Tercih kullanıcıların. . .

''ikinci dediginize katılıyorum ama cok buyuk bi sıkıntı olcagıni sanmıyorum['' demişsiniz. Belki pek çokları gibi tehlikenin farkında değilsiniz ama, aslında en önemli konu bu, yani sağlık.

Saç kazanacağız derken, kepi kaybetmekte var işin ucunda. Sağlık ve esenlikler dileklerimle.

Bence de arkadaşın dediği doğru. En temizi 0.50 derece dermastamp, hem saçı yolup atmaz, hem daha ölçülü, daha lokal ve daha muntazam darbelerle tedavi uygulayabilirsiniz.

Ayrıca kafayı kanatmayın arkadaşlar. Bu zarardan başka bir şey sağlamaz, dermaroller faydalı bir araç, bunu normal uygulayınca da o faydayı görürsünüz, ne kadar çok acı, ne kadar aşırı o kadar fayda mantığı yok bunda. Başka şeylere benzemez bu. Standart bir dermaroller uygulamasında kanlanma sağlanır zaten, dermarollerin amacı kan akışını hızlandırarak, yüzeysel tahribata uğramış yerlere onarım hücrelerini yollamaktır.

Bu durum kanatmadan da gerçekleşir. İğneler zaten siz kan görmeseniz bile kafanızda yüzeysel delikler açar, incecik iğne sonuçta bu. Kanatmayın aman aman, kanamanın gerçekleşmesinin bir faydası yok, çünkü ilaç kana karışarak alındığında fayda sağlamıyor size, topikal, lokal olarak emilim sağladığında faydalı oluyor.

Bunun içinde standart bir dermaroller uygulaması yeter. Arkadaşın dediği gibi, kana karışan kimyasallar adamı eşekten düşmüşe çevirir. Minox'u falan bırak içinde alkol var bunların. Zararlı maddeler var kana girince oluşacak. Bir saç için değmez. En kolay yolla faydayı maksimuma çıkarma peşinde olmak gerekir.

Ha bu arada, kökleri yok eder mi diye sorulmuş, dediğim "normal" olan uygulama yapılırsa hiçbir şey olmaz. Aksine yok olmaya yüz tutmuş, artık gözle görülmeyen mikro saçlar çıkaran köklerin yoğun tamiratı sonucu yeni saç çıkışları bile yakalanır.

Bana göre dermaroller uygulamasından sonra kimyasallar yerine lavanta yağı, emu yağı, zeytin yağı gibi yağlar kullanmanız. Hatta emu, nane, ısırgan, lavanta, evin, bemiks karışımı uygulanabilir. Bunların içinde anti dht, ostrojen, e vitamini, b vitamini gibi saçları korumanın birden fazla yolu olan etkenler vardır. Üstelik doğaldır. Yağ emilmesi çok kolay bir maddedir, üstelik bir dermaroller uygulaması o emilimi maksimize edecek, alacağınız faydayı da maksimuma çıkaracaktır.

Kimyasal şeyleri de sonrasında kullanırsınız, dermarollerin etkisi anında geçecek değil. Bana göre haftada iki veya üç kere yapılmalı. Veyahutta farklı yerlere birer gün arayla uygulanmalı. Şakaklara bir gün, tepe kısmına bir gün, arka çembere bir gün gibi.

Dermarolleri kullandiginda dokulmenin arttigini dusunen bir tek ben degilim anlasilan. 2 yildir yuzume kullanirim gercekten cok etkili bir yontem ciltten emilimi artirma konusunda.
    Sorun su ki tam 20 gundur Cell losyon ve min-dut kullaniyorum 10 gun boyunca dermaroller ile yaptim bu uygulamalari hep ve her uygulamada 50-60 sac teli yani sabah aksam olunca 100 den asagi degildi gunluk sonra 1 hafta sadece geceleri dermarollerla uyguladim sonuc sabah dermarollersiz 20 tel dokuluyosa aksam dermarollerla 50-60... o kadar sac gitti ki 17-18 gunde on cizgide sorunum hic yokken sorun olmaya basladi resmen on taraflar ozellikle acildi tepe de oyle ama tabii on taraf surekli gordugumden batiyo gozume.
    Basta sok dokulme sandim ama gordugum kadariyla sok dokulme degil bu.
    Simdi 2 gundur dermarolleri yere dusurdum diye kullanamiyordum fark ettim ki uygulama sirasinda elime gelen sac sayisi baya farkli ve dusuk olsa olsa 10-20 tel falan, evet emilimi artiriyor ama sac koklerine mi zarar veriyo yaparken nedir anlamadim ama resmen dokuyo uygularken ve bir daha kullanmayi istemiyorum bari su 20 gunde gidenler saglikli sac olarak geri donseler...

Dokulenler umarim koku zarar gormediyse cikicaklar yine ama korkumdan 3 gun once de nizoral sampuana ve biotine basladim en azindan tekrar cikan olursa incelip zayiflamadan ciksin, fikirlerinizi duymak isterim acikcasi.
    Konu Hisoka tarafından (28.01.2016 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hisoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermarolleri kullandiginda dokulmenin arttigini dusunen bir tek ben degilim anlasilan. 2 yildir yuzume kullanirim gercekten cok etkili bir yontem ciltten emilimi artirma konusunda.
    Sorun su ki tam 20 gundur Cell losyon ve min-dut kullaniyorum 10 gun boyunca dermaroller ile yaptim bu uygulamalari hep ve her uygulamada 50-60 sac teli yani sabah aksam olunca 100 den asagi degildi gunluk sonra 1 hafta sadece geceleri dermarollerla uyguladim sonuc sabah dermarollersiz 20 tel dokuluyosa aksam dermarollerla 50-60... o kadar sac gitti ki 17-18 gunde on cizgide sorunum hic yokken sorun olmaya basladi resmen on taraflar ozellikle acildi tepe de oyle ama tabii on taraf surekli gordugumden batiyo gozume.
    Basta sok dokulme sandim ama gordugum kadariyla sok dokulme degil bu.
    Simdi 2 gundur dermarolleri yere dusurdum diye kullanamiyordum fark ettim ki uygulama sirasinda elime gelen sac sayisi baya farkli ve dusuk olsa olsa 10-20 tel falan, evet emilimi artiriyor ama sac koklerine mi zarar veriyo yaparken nedir anlamadim ama resmen dokuyo uygularken ve bir daha kullanmayi istemiyorum bari su 20 gunde gidenler saglikli sac olarak geri donseler...

Dokulenler umarim koku zarar gormediyse cikicaklar yine ama korkumdan 3 gun once de nizoral sampuana ve biotine basladim en azindan tekrar cikan olursa incelip zayiflamadan ciksin, fikirlerinizi duymak isterim acikcasi.
    Ben fikir verince bilimsel olmuyor ama ben dahil her akşam losyonlardan önce kullanıp sonuç alan çok arkadaş var bu forumda. Ben hatta kafami kanatiyodum resmen kaybedecek pek biseyim yoktu açıkçası o yüzden gözümü karartmistim baya bi. Bide ben göz yanılması olduğunu da düşünüyorum mesela uygulama yaptığın bölgede kan birden çekilince o bölge beyazlaşıyor ulan kökten mi gitti yoksa diyosun ama öyle birşey olmuyor. Yada saclar uzunsa dermastamp al ben pek sevmedim ama arada sırada kullanıyorum yinede.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben fikir verince bilimsel olmuyor ama ben dahil her akşam losyonlardan önce kullanıp sonuç alan çok arkadaş var bu forumda. Ben hatta kafami kanatiyodum resmen kaybedecek pek biseyim yoktu açıkçası o yüzden gözümü karartmistim baya bi. Bide ben göz yanılması olduğunu da düşünüyorum mesela uygulama yaptığın bölgede kan birden çekilince o bölge beyazlaşıyor ulan kökten mi gitti yoksa diyosun ama öyle birşey olmuyor. Yada saclar uzunsa dermastamp al ben pek sevmedim ama arada sırada kullanıyorum yinede.
    Yok saclar baya kısa 2 numara yani çok rahat kullanımı ve öyle kanatma yapmadım hiç ama noktasal kanama evet oluyordu. Genelde kızarıyordu baya. Dediğim gibi gerçekten emilimi artıran bir şey ama bence kesinlikle iğnenin denk geldiği köklere de zarar veriyor. Yani daha yoğun saçı olanda daha tehlikeli daha seyrek olanda daha çok işe yarayabilir, hani iğnenin denk geleceği kök sayısı açısından düşününce. Ben deneyimimi aktardım haftada 1 kez yaparım belki ancak daha fazla asla çünkü bariz bir dökülme artışı oluyor uygulama sırasında dermorallerla yapınca.
    Konu Hisoka tarafından (29.01.2016 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir.
    TEDAVİLER---------------KULLANIM

Miracle Losyon------------Her Gece
    Biotin 5mg-----------------Her gün 1 tablet
    Derma Stamp-------------Kafama estikçe
    Hint Yağı-------------------Her Gece

Banned
    Alıntı Hisoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok saclar baya kısa 2 numara yani çok rahat kullanımı ve öyle kanatma yapmadım hiç ama noktasal kanama evet oluyordu. Genelde kızarıyordu baya. Dediğim gibi gerçekten emilimi artıran bir şey ama bence kesinlikle iğnenin denk geldiği köklere de zarar veriyor. Yani daha yoğun saçı olanda daha tehlikeli daha seyrek olanda daha çok işe yarayabilir, hani iğnenin denk geleceği kök sayısı açısından düşününce. Ben deneyimimi aktardım haftada 1 kez yaparım belki ancak daha fazla asla çünkü bariz bir dökülme artışı oluyor uygulama sırasında dermorallerla yapınca.
    Kesinlikle doğru bakış açısına sahipsin. Hergün uygulamak hata olur istediğiniz uzmana/doktora sorabilirsiniz. Haftada 1 veya 2 kez kullanmak; deri geçirgenliğinin artması ve onarım sisteminin devreye girmesi için oldukça yeterli. Daha fazlası uzun vadede problem yaratır bu tip uygulamaların. Mevzu kanlanma ve dolaşım ise hergün dermaroller/dermastamp yerine masaj yapılabilir saçlı ve saçın döküldüğü derinin tamanına. Şahsen bende dermastamp kullanıyorum hafta 2 defa ama her saçımı yıkayışımdan sonra soğuk suyla durulayıp masaj yaparım kısa bir süre.

Dipnot: 1,5 aydır imzamdaki tedaviyi uygulamama rağmen saçlarım geriye gidiyor problemim var :S

umut ediyorum ki dermaroller ile döktüğüm saçlar geri gelir
    köklere 10-15 gün boyunca zarar vererek döktüysem geri gelmezler ki , evladımı yolculuğa yollayıp oturup dönüşü için endişelenen anne gibiyim şuan
    TEDAVİLER---------------KULLANIM

Miracle Losyon------------Her Gece
    Biotin 5mg-----------------Her gün 1 tablet
    Derma Stamp-------------Kafama estikçe
    Hint Yağı-------------------Her Gece

Yeni Üye
    Hocam saç kökü ölür ya da bir daha çıkmaz diye bir durum yok ki. Hangi makalede okumuştum şu an hatırlayamıyorum ama saç kökünün ölmediği sadece beslenemediği için aktive olamadığını yazıyordu. Sonuçta tüm vücudumuz gibi saçlarımızın kökleri de hücrelerden oluşur ve yaşadığımız sürece hücreler sürekli yeniler. Elbette ağır yaralanmalar ve yanıklar dokuyu geri dönülmez tahribata uğratır ama bence sizin için umut vardır ya.

Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon