9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: yaş 24 saçım döküldü ne yapmamı önerirsiniz

Banned

Question yaş 24 saçım döküldü ne yapmamı önerirsiniz

Çevremdeki arkadaşlarımın saçlarında dökülme var mavi su vb. şeyler konuşuyor, bana saçların gür iyi dediler bende saç köklerim havalansın iyi gelir diye 3 numaraya vurdum sonra gördüğüm beni şaşırttı. Saçlarım dökülmüş seyrelmiş nedenini bilemiyorum. Hafif kansızlık var ama bütün sülalede var genetik bir şey ama herkesin saçı gür. Son aylarda stresli ve üzüntülü dönemim oldu ama ondan öncede duş alırken elime ep ey saç geldiğini görüyordum ondanda değildir diye düşünüyorum. Günde 100 dökülme normal diyorlar ama 2 günde toplam 50 tane dökülmeyle kafamda saç çok seyreldi. Şimdi tepe bölgesinde fazşa seyrelme var ve ön ve üst bölgelerde çizgi şeklinde açılmalar var. Bu nedir ne değildir ne yapmamı önerirsiniz tekrar çıkar mı? .. konuya hakim olanlar yardımcı olursa memnun olurum. Şuan ilk iş olarak badem yağı kullanmaya başladım. Sizin önerdiğiniz şampuan ve yağ var mıdır? .. Bitkisel Hunca sarımsaklı şampuan kullanmaya başlamıştım saçı kurutuyor plastik gibi yapıyor. Kısa kestirdim şimdi sorun etmiyor. Kullanmaya devam etmeli miyim? bilemedim. Ailede ve sülalede böyle saçı döküleni görmedim. Çok büyük sorun haline gelmeden tedavi etmek istiyorum. Saç uzunken belli etmiyor.. tesadüfen kısa kestirdim yoksa döküle döküle saç kalmayana kadar fark etmeyecektim. Benim saçım dökülmez dedim ama büyük konuşmamak gerekiyormuş. Moral bozuyor.

Banned
    Resimleri ekledim ama yayınlanmadı, img sorunlu herhalde. Bir daha farklı siteden ekliyorum... Ek olarak şakakların açılması dışında genetiğimizde saç dökülmesi yaşayan yok. [IMG]resimag.com/p1/942ce282b38.jpeg[/IMG]

Kardeşim bende 20 yaşındayım benimde sınav falan derken stresten çok kötü oldu üstelik 4-5 senedir çok stresli bir yaşantım var öyle badem yağı sarımsak zeytinyağı vs saç çıkması zor yani imkansız gibi malesef denendi gördü siteyi araştır en etkili yöntemi bul ve tedaviye başla

Banned
    Mevsimsel dökülmemi, genetik mi.. yoksa şans mı .. sorunu bilemediğim için ne kullanacağıma da karar veremedim. losyon kullanmaya başlasan her zaman kullanman lazım diyorlar o yüzden karar veremedim. yağ, keçiboynuzu pekmezi, masaj ile bir tedavi yapmayı düşünüyorum fayda etmese ilaca başlayacağım. Araştırıyorum şuan ne yapılır ne yapılmaz bilmiyorum.

Yeni Üye
    Güzel kardeşim,öncelikle geçmiş olsun diliyorum çok kafaya takmamaya çalış ama sana şunları söylemem lazım,söylediklerim senin moralini bozmasın.Ailede böyle saçı dökülen yok demişsin bunu biraz açabilir misin?
    Şundan soruyorum ailede baba,amcalar,dayılar,dedeler de kellik skalası nasıl?

Hastane tetkiklerini muhakkak yaptır.
    En tehlikeli dökülme patentine sahipsin bunun muhakkak bilincinde ol

Genel seyrelme var ve vertex açılmaya yüz tutmuş,yaşın daha 24 çok ama çok küçüksün,bu tarz dökülmelerin sonu ileride Nw 6-7 skalasına muhakkak karşılığını alıyor.

Beklerim saç ektiririm diyorsan o ihtimal de sana uymuyor.
    Saç ekimi; belli bir yaşa gelmiş,dökülmesi tamamlanmış,donörü sağlam,vertex bölgesi sağlam,açıklığı az kişiler yani Nw 1-2-3 skalasında olanlar için uygun.
    Nw 5-6-7 saç ekimine uygun olmayan kişiler.

Saçlarının dökülme patenti; diffuse thinning/yaygın seyrelme/yaygın dökülme gibi duruyor,

Ama sen yine de tetkiklerini yaptır belki de altta yatan bir metabolik bozukluktan da olabilir.

Forumda senden büyük tecrübeli abilerinin de görüşlerini alman,yol göstermesi açısından çok işine yarayacak.

Tetkiklerde bir negatiflik çıkmaz ise bence Miracle hoca ile bir tedavi planı belirlemen şu aşamada yararına olacaktır diye düşünüyorum.

Tekrardan geçmiş olsun..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Börü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevsimsel dökülmemi, genetik mi.. yoksa şans mı .. sorunu bilemediğim için ne kullanacağıma da karar veremedim. losyon kullanmaya başlasan her zaman kullanman lazım diyorlar o yüzden karar veremedim. yağ, keçiboynuzu pekmezi, masaj ile bir tedavi yapmayı düşünüyorum fayda etmese ilaca başlayacağım. Araştırıyorum şuan ne yapılır ne yapılmaz bilmiyorum.
    Yağ, pekmez, masaj boş işler bence. Pekmezi genel sağlık durumun için tüket tabi. Kaliteli bir ürünse eğer. Senden ço ok daha kötü durumda olan bir abin olarak, forumdaki etkenleri incele, aklına yatanlarla tedaviye başla. Evet, saç dökülmesi olayının bir aşısı, hapı vs çıkana kadar topikal tedavilerden başka pek bir seçenek yok. Oral tedaviler ise genelde finasterid gibi ilaçlar, ki bunlar da hormonal ilaçlar. İki tarafı keskin bıçak. Hiç o topa girme bence. Ki zaten o kadar da kötü değil durumun. Ama saçlarını gözlemeyi, bir tedavi uygulamayı ihmal etme. Bir seviyeye geldikten veya durumu saibtledikten sonra tedavinin yoğunluğu biraz azalabilir.

Ailede kel yok deme, benim sülaledeki büyüklerimden bir tek 93 yaşındaki dedem nw7, onun dışındaki dayılar, baba vs hepsinin 50-60 yaşlarındaki bugünkü halleri bile benim durum kadar vahim değil. Ki onlar benim yaşlarınmdayken baya iyi durumdaydı saçları. Tedavi günlük rutininn bir parçası olacak şekilde alıştır kendni. İnan o kadar zor birşey dğeil, sabah akşam losyon kullanmak.

Banned
    @Kadersiz Yorumunuz için teşekkürler. Amca oglu 35 yaşında kafasında saç yok ama anne tarafında çok fazla dökülen yok. Tabi hepsi öyle değil dayılarımın bazılarında gür saç var ama bazılarında şakaklar ve tepe yok. Şimdi karar veremedim. Saçım çok dökülmüyor şimdilik, sadece gideni geri getirme peşindeyim. Ben saçlarıma iyi bakmadım, tarakla çok kazıyarak fönde çekiyıordum. Gidip tahlil yaptıracağım ama memlekette dermatolog yok. birisi hamile, diğeri hasta diğeri izinde diye diye kaçıyorlar. memleketin devlet hastanesinde düzgün doktor bulmayı geçtim doktor bulmak imkansız oldu. özel hastanede yok gideyim. Herkes doktorlar genetik dökülme deyip minoxil al deyip gönderiyor dediği içinde doktora gitmeyi pek mantıklı bulmadım. Saç ve diş doktorlar için aksesuar gibi gözüktüğü için bu iş hakkında bilgileri ve istekleri yok. Ama tahlil yaptırmakta fayda var.. ne tahlili yapıyorlar merak ettim, vitamin vb. tahliller var mıdır? sadece hemograma mı bakıyorlar.
    Konu Miracle tarafından (27.02.2020 Saat 08:06 ) değiştirilmiştir.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boş işten çok her tedavinin belli bir yeri vardır, bu kişiden kişiye değişebilse de çizgiyi bir yere çekmek ona göre umutlanmak önemlidir
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Börü merhaba,
    saçların evet iyi değil ama kötü de değil moralini bozma.
    Kronik telegen enflivuim da olabilirsin ön çizgin duruyor çünkü şakakların açılmamış,eğer sorun bu ise atlatman daha kolay olur.
    Forumun değerli arkadaşları bu konuda fikirlerini belirtirler,doktor olmadığım için teşhis koyma haddinde olamam,doktorun bu konuda emin olacaktır diye düşünüyorum.
    Tetkiklerinde
    Ferit’in,d vitamini ,troit,paratiroit,hipertiroit,hormon,insülin vs .. baktırabilirsin.