6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Moral bozmak yok arkadaşlar tam gaz pozitiviteye devam

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Red face Moral bozmak yok arkadaşlar tam gaz pozitiviteye devam

merhaba arkadaşlar, normalde gönderi fazlalığı olmasın diye böyle bir konu açmayı düşünmezdim ama aramızda benim gibi morali bozulan kardeşlerim vardır diye yazayım dedim.

beni kesin anasayfada görmüşsünüzdür her posta direkt atlarım, senelerdir şu saç işi hem korkum hem de hobim oldu, evet biraz tuhaf bir hobi farkındayım ama sorunsuz mükemmel saçım olduğunu düşündüğüm günler bile buraya en az 3-5 sefer girerim.

lafı uzatıp değerli vaktinizi çalmayayım arkadaşlar, ben de son zamanlarda çok fazla kafa karmaşıklığı vb. ile karşı karşıya kaldım, isyan ettim (neden ben vb.) (isyan edecek sadece saç problemim olduğunu ve ne kadar şanslı olduğumu görmekten acizmişim) ve ümitsizliğe kapılıp kendimi üzüp sizi darlamaktan başka işe yaramadım. saç işinin psikolojisini benden iyi bilen kardeşlerim de vardır, insanı karamsarlığa sürükleyebilir, gününüz saç kadar ufacık bir şey için kötü geçiyor olabilir. belki de ufacık diyecek en son kişi benim bunun farkındayım ama öyle dertler var herkesten uzak olsun saçın s’sini bile unutturuyor insana. şu an bu forumda olabiliyorsak, sağlığımız yerindeyse, karnımız doyuyorsa ve başımızı sokabileceğimiz bir yuva varsa, bu kadar tedavi kullanmayı geçtim arasından seçme lüksümüz bile varsa ne kadar şanslı olduğumuzun farkına varmalıyız, ben bugün bu kanıya vardım.

tek böyle düşünen ben de olabilirim ama olur da aramızda umutsuzluğa kapılan yardıma ihtiyacı olan herkese kapım açıktır, herkesin kapısının açık olduğuna da eminim. gerek konularıma gerekse özel mesajlarıma bıkmadan usanmadan cevap verip yardım etmeye çalışan abilerime, kardeşlerime, tüm üyelere çok teşekkür ederim. tabi hepimizin dileği saç sorunu yaşamamamız ama bir sorun yaşayacaksak bu sadece saç sorunu olur umarım. sağlıklı, mutlu, hep beraber daha aydınlık günlere inşallah, kendinize iyi bakın, iyi ki varsınız arkadaşlar
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    hem fiziki hem de normal yaşam açısından zaten iyi bir durumda değil iken bir de saç derdi ortaya çıktı. Nasıl moralimi bozmayayım ? (:

Alıntı leonard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem fiziki hem de normal yaşam açısından zaten iyi bir durumda değil iken bir de saç derdi ortaya çıktı. Nasıl moralimi bozmayayım ? (:
    hocam bunun farkındayım, durumunuzu bilmeden bir şey demem yanlış olur ama nefes almak bile bir nimettir böyle düşünün sizden benden kötü durumda olan milyonlarca insan olabilir yani saç işinin psikolojik olarak sizi ele geçirmesine izin vermek fayda sağlamayacağı gibi çok zararlı sonuçlar doğurabilir özellikle mental sağlık bu konuda çok önemli umutsuzluk hüzün hiçbir zaman çözüm sağlamaz. saç işiyle harbiden kafayı bozmuş bir kardeşiniz olarak söylüyorum bunu
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    " beni kesin anasayfada görmüşsünüzdür her posta direkt atlarım " attığın 883 mesajdan bu belli oluyor zaten Yani bizim kafamızda senin kafandaki saçın yarısı kadar saç var bu kadar aktif değiliz forumda. Bende foruma ilk katıldığımda bayağı bir kafaya takıyordum saç işini özellikle çevreden soruluyordu işte saçın mı dökülüyor zart zurt. Neyse foruma kayıt oldum bilgi aldık verdik falan geçtiğimiz yıl gerçekten baya problemler yaşadım. 3-4 ay saç aklıma dahi gelmiyordu umrumda değildi saç. O zaman anladım ki saç maç hikaye. Saç dediğin kalp, karaciğer değil ki o kadar sıkıntının arasında peşine düşelim.

Dersler, iş yeri ve oldukça fazla problem... Zaten manken değiliz ki ne yapacağız saçı düşüncesi...

Tabi ve çok şükür bu problemlerin yükünü azalttım nispeten rahatladım diyebilirim. İnsan özünde sürekli bir şeylerle meşgul olmak ister. E problemler azalınca olay dönüp dolaşıp yine saça geliyor. Eh bizde yine uzun bir aradan sonra saça döndük tekrar kafaya takmaya başladık. Hani ne kadar " ya amaaan saç olsa ne olur olmasa ne olur, manken değiliz zaten yaa " desekte her zaman ya saçım olsa aslında daha iyi olur düşüncesi kafadan gitmiyor.

Sadece diğer dertler sorunlar ağır bastığında aklımıza gelmiyor, görmezden geliyoruz.

Gel gelelim senin durumuna kami sen bu işle kafayı bozmuşsun net yani. Allahtan dökülme derecen bizimki gibi değil yoksa mesajın 800 küsür değilde miracle'ı geçip 8000 küsür olurdu herhalde.

Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    " beni kesin anasayfada görmüşsünüzdür her posta direkt atlarım " attığın 883 mesajdan bu belli oluyor zaten Yani bizim kafamızda senin kafandaki saçın yarısı kadar saç var bu kadar aktif değiliz forumda. Bende foruma ilk katıldığımda bayağı bir kafaya takıyordum saç işini özellikle çevreden soruluyordu işte saçın mı dökülüyor zart zurt. Neyse foruma kayıt oldum bilgi aldık verdik falan geçtiğimiz yıl gerçekten baya problemler yaşadım. 3-4 ay saç aklıma dahi gelmiyordu umrumda değildi saç. O zaman anladım ki saç maç hikaye. Saç dediğin kalp, karaciğer değil ki o kadar sıkıntının arasında peşine düşelim.

Dersler, iş yeri ve oldukça fazla problem... Zaten manken değiliz ki ne yapacağız saçı düşüncesi...

Tabi ve çok şükür bu problemlerin yükünü azalttım nispeten rahatladım diyebilirim. İnsan özünde sürekli bir şeylerle meşgul olmak ister. E problemler azalınca olay dönüp dolaşıp yine saça geliyor. Eh bizde yine uzun bir aradan sonra saça döndük tekrar kafaya takmaya başladık. Hani ne kadar " ya amaaan saç olsa ne olur olmasa ne olur, manken değiliz zaten yaa " desekte her zaman ya saçım olsa aslında daha iyi olur düşüncesi kafadan gitmiyor.

Sadece diğer dertler sorunlar ağır bastığında aklımıza gelmiyor, görmezden geliyoruz.

Gel gelelim senin durumuna kami sen bu işle kafayı bozmuşsun net yani. Allahtan dökülme derecen bizimki gibi değil yoksa mesajın 800 küsür değilde miracle'ı geçip 8000 küsür olurdu herhalde.
    yok hocam şaka bir yana kafa hala sağlam bu aralar spora vb. yormaya çalışıyorum, sadece okuldan dolayı saç ile pek birkaç ay ilgilenemedim ve toparlamak istiyorum. yani ruh hastası falan değilim pamuk gibi adamımdır

son dediğinize katılıyorum, saç/beslenme ilişkisini özellikle kazakcemil hocam ve özgür hocam çok irdelemişler, saça elbet faydası vardır ama bu uygulamalar sağlığa çok faydalı buna eminim

bu arada özel mesajdan konuştuktan sonra “aa ben senin kafayı kırık sanıyordum” diyen arkadaşlar oldu, sadece hobim bu obsesif bir durum değil rahat olabilirsiniz sadece böyle işlere çok tutkum var biraz yorabiliyorum forumu

https://i.hizliresim.com/Rgd4P6.png bu resme bakınca bende seviniyorum sitedeki tedavilerle saç dökülmesini geciktirme imkanımız olsa da bu resim beni ümitlendiriyor