Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dutasteride oral kullananlar.doz ayarlama konusunda 0.1 mg kullanabilirsiniz.madem kesin kararlisiniz oral kullanmaya. 0.1 mg dut. 5 mg finasa gore daha etkili bulunmuş.
Peki 0.1 mg nasıl mi alirim.
Cevap: sizler icin deney yaptim.ve bir adet dut kapsülü küçük bir kaba boşalttım.elimden geldigince tüm etkeni sıktım iyice..sonra yine iyice şırıngaya cektim.cok az bir sıvı oldu. Farzedinki minoxu bir kere fıslamışız gibi.yani 0.20 ml kadardi. Sonra cektigim bu dutu cok hafif hafif sıkım yaparak ignenin ucundan damlalarin oluşup kendiliginden düşerek toplamda 35 damla saydim.. Düz mantıkla yine kendiliginde hafif sıkarak düşecek şekilde yaparak 7 damla az bir miktar suya damlatarak icerseniz 0.1 mg alırsınız..bu şekilde 5 günde 0.5mg almis olursunuz..icin kullanin demiyorum.ama 0.5 yüksek doz oldugunu düşünüp icinde şüphe olanlar karar sizlere kalmış.ben tecrubemi sizlerle paylaştım.
anladım hocam gayet faydalı. ancak günlük dozajdan ziyade, benim merak ettiğim ilacın yarılanma ömrünün uzun olması sebebiyle kaç günde bir almak gerektiği? 3-5 hafta sürüyor yarılanması. her gün almaya gerek var mı? finasterid için bakarsak 6-8 saat diyor ve günde 1 kullanılıyor. 3-5 haftada yarılanan ilacı ne kadar sürede bir almak lazım? ben şu an haftada 1 alıyorum. ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.