Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
93 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Proscara başladım

Hayır, ben Ketoral kullandıktan sonra saçım hiç dökülmüyor çünkü saç derimi temizliyor ve zaten benim saçımda dökülme gibi bir problem yok. Seboreik var, onun için kullanıyorum. Forumu da saçımı ölene dek korumak için takip ediyorum. Bu vesileyle çok şey öğrendim.
    Ketoral şampuan ve Ketoral krem ile saç çıkışı yakalayan bir sürü üye var. Sizde iyi bir etki yapmamış olabilir ama bende ve başkalarında yaptı.

Ayrıca jinekomasti meselesi ayrı bir komedi. Türk erkeğinin vücut yapısı, düşük testosteron düzeyi belli iken nasıl olur da kel kalırlar anlamak mümkün değil. Ya hu, kalın ve yağlı bel, şiş bir göbek eşittir yüksek östrojen, düşük testosteron. Bu durumda bu adamların saçı nasıl dökülüyor anlamak mümkün değil. Bir de bu ilacı kullanınca jinekomasti oldum diye ağlıyorlar, ee olursun kardeşim, östrojen deposusun çok normal. 3 senedir fitness yapıyorum boşuna mı?
    Bu arada şınav çekmek ile jinekomastiye engel olamazsınız, Düzenli diyet ve düzenli spor zaten maksimum faydayı sağlayacaktır. Kilo alımından kaçının sadece.

Yeni Üye
    Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır, ben Ketoral kullandıktan sonra saçım hiç dökülmüyor çünkü saç derimi temizliyor ve zaten benim saçımda dökülme gibi bir problem yok. Seboreik var, onun için kullanıyorum. Forumu da saçımı ölene dek korumak için takip ediyorum. Bu vesileyle çok şey öğrendim.
    Ketoral şampuan ve Ketoral krem ile saç çıkışı yakalayan bir sürü üye var. Sizde iyi bir etki yapmamış olabilir ama bende ve başkalarında yaptı.

Ayrıca jinekomasti meselesi ayrı bir komedi. Türk erkeğinin vücut yapısı, düşük testosteron düzeyi belli iken nasıl olur da kel kalırlar anlamak mümkün değil. Ya hu, kalın ve yağlı bel, şiş bir göbek eşittir yüksek östrojen, düşük testosteron. Bu durumda bu adamların saçı nasıl dökülüyor anlamak mümkün değil. Bir de bu ilacı kullanınca jinekomasti oldum diye ağlıyorlar, ee olursun kardeşim, östrojen deposusun çok normal. 3 senedir fitness yapıyorum boşuna mı?
    Bu arada şınav çekmek ile jinekomastiye engel olamazsınız, Düzenli diyet ve düzenli spor zaten maksimum faydayı sağlayacaktır. Kilo alımından kaçının sadece.
    Östrojen artınca baskılamak için dht artıyo.saç dökülmesi ihtimali artyıo.. Dht baskılayınca östrojen ön plana çıkıyo jinekomasti libido düşüklüğü vs vs.. Dht'a dönüşemeyen testosteron östrojeni daha da yükseltiyo kısır döngü

Saçlarım şuan uğraşırsam dökülüyor fakat saçlarımda kalite artışı olduğu için bu dökülmeleride zayıf saçların daha sağlıklı çıkacağı için dökülüyor olması çünkü saç uzunluğumdan daha kısa teller dökülüyor resimleri ekleyeceğim saçlarımda parlaklık orda bile fark edilir derecede ama uğraşırsamda saçımı defalarca çırparca ter düz elimle oynadığımda 15-20 tel dökülüyor isterse sabaha kadar yapayım yine dökülüyor finasteridden önce okşamamla dökülüyordu şuan tersine tarıyom öyle dökülüyor bence sizi psikolojikmen kötü etkiliyorsa saçları kaybetmeden kurtarma yollarına başvurun içinizde ilerde keşke kalmasın

Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Östrojen artınca baskılamak için dht artıyo.saç dökülmesi ihtimali artyıo.. Dht baskılayınca östrojen ön plana çıkıyo jinekomasti libido düşüklüğü vs vs.. Dht'a dönüşemeyen testosteron östrojeni daha da yükseltiyo kısır döngü
    mantıklı. ) kişisel bir yorum ve gözlem katmak istiyorum.
    Fitness ile uğraşan insanın genellikle ben dahil, saçları orman gibi. Yaşı kaç olursa olsun salonda bunu gözlemledim. Fakat sokakta gördüğümüz adamların saçlar 30'undan sonra gidiyor, 30'unu aşmış ama sık saçlı olan erkek sayısı on binde bir gibi. Bu çok ayrı ve çok tuhaf bir konu bence. Acaba bu toplumun sorunu genlerden ziyade sağlıksız yaşam ve östrojen mi? Burayı mı atlıyoruz?
    Gerçi genler de çok önemli fakat beslenme de apayrı bir yere sahip. Ailemden örnek verirsem, babamlar 4 kardeş, 53-55-57-61 yaşındalar, hepsinin saçlar hala daha gür ve sık. Ama beslenmeleri ve düzenleri kaliteli, bu da etkili.
    Başka bir açıdan örnek verecek olursam bir sürü steroid kullanan insanın saçı dökülmüyor bile, 7'den 70'e çok gördüm böylesini. Yani suçlu DHT mi yoksa kalitesiz yaşam mı? Niye bunca sporla haşır neşir, testosteron deposu adamın saçı dökülmüyor da her sokak başı gördüğümüz 100 kişiden 95'ini oluşturan 30 yaşını aşmış kel, göbekli insanların saçı dökülüyor?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anil1098 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıklı. ) kişisel bir yorum ve gözlem katmak istiyorum.
    Fitness ile uğraşan insanın genellikle ben dahil, saçları orman gibi. Yaşı kaç olursa olsun salonda bunu gözlemledim. Fakat sokakta gördüğümüz adamların saçlar 30'undan sonra gidiyor, 30'unu aşmış ama sık saçlı olan erkek sayısı on binde bir gibi. Bu çok ayrı ve çok tuhaf bir konu bence. Acaba bu toplumun sorunu genlerden ziyade sağlıksız yaşam ve östrojen mi? Burayı mı atlıyoruz?
    Gerçi genler de çok önemli fakat beslenme de apayrı bir yere sahip. Ailemden örnek verirsem, babamlar 4 kardeş, 53-55-57-61 yaşındalar, hepsinin saçlar hala daha gür ve sık. Ama beslenmeleri ve düzenleri kaliteli, bu da etkili.
    Başka bir açıdan örnek verecek olursam bir sürü steroid kullanan insanın saçı dökülmüyor bile, 7'den 70'e çok gördüm böylesini. Yani suçlu DHT mi yoksa kalitesiz yaşam mı? Niye bunca sporla haşır neşir, testosteron deposu adamın saçı dökülmüyor da her sokak başı gördüğümüz 100 kişiden 95'ini oluşturan 30 yaşını aşmış kel, göbekli insanların saçı dökülüyor?
    Dostum yukarıda yazdıklarının tamamı koca bir genellemeden ibaret. Sporla uğraşıyor olmak her daim gür saç dmeek değil. Olamaz. Senin çevrende belki olmayabilir, ya da algıda seçiciliktir belki. Her ortamda, ister spor yapsın yapmasın, sağlıklı beslensin beslenmesin, uyusun uyumasın, vs vs her türlü saçlı ve saçsız bireyler olacaktır. Sokakta yaşayanları düşün mesela. Ben de hiç nw7 sokakta yaşayan birini görmedim diyebilirim mesela. Dökülmeyecek saç dökülmüyor. Bu demek değil ki, diğer konuların hiçbirinin önemi yok. Elbette hepsinin belli bir oranda etkisi var. Ama en büyük etken kesinlikle genetiktir. Ne uygularsa uygula 22 yaşında nw7 kalacaksan, kalırsın.

Bu forumun temel amacı, en sağlıklı yolla, en risksiz olarak, saçları korumak, mümkünse çıkarmaktır. Burada gerekli gereksiz 2-3-5 ay proscar kullanıp, bunun güzellemesini yapmayın. Bunca kullanmayın lütfen diyen arkadaşın bir bildiği var. Bir noktada o spor ile çok çok iyi dediğiniz testesteron seviyeniz dibe vurduğunda, anlarsınız ne denmek istendiğini. Önce güvenli etkenleri deneyin, etki göremiyorsanız risk alırsınız.

Burada saçım dökülmüyor, orman gibi diyen, ki muhtemelen saç dökülmesine genetik yatkınlığı olmayan, spor yapıyorum testesteronum tavan, kullan kardeşim iyi yapmışsın diyen arkadaşlara itimat etmeyiniz.

Birinci olarak, ben burada Finasterid güzellemesi yapmadım, o milletin kullandığı Min, Dut, Miracle gibi losyon ve ilaçlar çok mu masum da yok sayılıp tüm suç Finasterid'e addediliyor. Önce bunda anlaşalım. Gördük Dut, Miracle kullanıp da sorun yaşayanları, geçelim bunları. Kusur bulacaksak hepsinde var.

Sonra o her türlü saçlı veya saçsız olacak konusu da ayrı bir komedi. Şimdi 60-70 sene önce kel sayısı pek nadir iken şimdilerde kat kat artması zaten hep genetikten değil mi? Genetik olayı çok abartılıyor. Madem her şey genetik, kellik bu kadar neden arttı, hareketsizlik ve kötü hayat, beslenme koşullarının hiç etkisi yok değil mi? Tüm suç genetiğin... Genetik de çok önemli ama senin yaşadığın hayat, beslenme düzenin de çok önemli. Öyle olmasa kellik bu denli yaygınlaşmazdı.

Ayrıca ben spor salonu derken uzun yıllardır sporla uğraşan insanları baz alarak konuştum. Futbolcular da buna bir örnek. Sporla ve sağlıklı bir yaşama sahip olan bir insanın saçının dökülme ihtimali diğerlerine nazaran çok daha az. Böyle tüm suçu genetiğe atıp kendinizde kusur bulmazsanız bir arpa yolu boy alamazsınız.
    Testosteron konusu sadece sporla ilgili bir durum değil. Spor, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmüyorsan hiçbir şeye yaramaz. Önce bir yazdıklarımı anla dostum, genetik genetik diye zırvaları duymaktan çok sıkıldım. Biraz suçu kendimizde arayalım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeş önce sen yazılanları anlamalısın. Finasteridi yani proscarı eleştiren birisinin, dutasteridi vb diğer etkenleri savunması münkün mü? Konu başlığı proscar üzerinden açıldığı için finasteridi proscarı telaffuz ettim. Bugün miracle losyonu, onu bulan kişiye bile sorsanız, yani miracle admine, önce güvenli etkenleri bir dene diyecektir. Adım gibi eminim. Burada kimse finası yererken dutası miracle i göğe çokarmıyor.

İkincisi, önceki cevabımda da yazdım zaten, tek sebep genetik değildir elbette beslenme vs zart zurt da etkilidr bu problemde diye. Dönüp tekrar oku istersen. Tek farklı söylediğim, çoğunluk oranı genetiktir. 180cm ve 70 kg, %10-12 yağ oranlarında gezen, 3-4 yuldır spora giden, ki hayatımın hiç bir döneminde kilolu bir insan olmadım, her zaman hareketli yaşayan birisi olarak, yediklerine dikkat eden benim niye saçlarım dökülüyor peki? Dışarıdan sadece gözlem yaparak, o kadar keskin yorum yapılabilecek şeyler değil bunlar. Bende genetiktir, başkasında yediği yemektir belki sebep. Her durum, kişiye özel.

60-70 yıldır süregelen çevresel faktörler, zamanla genetik değişikliklere de sebep olabilir. Evrim denilen mevzunun temeli belki bu. Genlerin değişiyor olması.

Üçincü olarak ise, bir önceki sayfada, konuyu açan arkadaş sanırım, proscarı kullanmaya başladığımdan beri saçlarım inanılmaz parlak vs şeklinde bir cevabı var. Bu cümle tam olarak güzelleme nedirin tanımı olsa gerek.

Bu açıklamalar yeterli mi?

İkinci sorunun cevabını bilsem ve bilsek kel kalmazdı. Ben dediklerimin etkisi olduğunu söylüyorum dikkat edersen, salt engeller diye bir şey yazmadım. Bunu dikkate al. Evet ortak noktada buluşuyoruz, değişen yaşam koşulları buna sebep oluyor ama sen illa çoğunlukla genetik diyorsun. Ben de sana bu kadar insanın kel kalmasını sağlayan şey genetik değil kötü yaşam koşullarının kiminde fazlaca etkisi var diyorum. Ya hu akıl fikir var kellik bu kadar neden yaygınlaştı, hangi insan kaliteli şekilde bir yaşam sürüyor ya da çabası içine girmiş? Her suçu genetiğe atamayız. Hadi ailesinde kel olmayan insanlar nasıl kel kalıyor, diyeceksin ki illa bir kel atası vardır. Bu 30 yaş üzeri %95 oranındaki kişilerin atalarından biri kel öyleyse? Bu mantık buna varıyor. Sana sporcu örneğini verirken de diğerlerine nazaran daha fazla manasında verdim.

Dediğim gibi ben bu işin tamamen genetikten olduğunu düşünmüyorum. Boşuna açıklamada bulunma.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş önce sen yazılanları anlamalısın. Finasteridi yani proscarı eleştiren birisinin, dutasteridi vb diğer etkenleri savunması münkün mü? Konu başlığı proscar üzerinden açıldığı için finasteridi proscarı telaffuz ettim. Bugün miracle losyonu, onu bulan kişiye bile sorsanız, yani miracle admine, önce güvenli etkenleri bir dene diyecektir. Adım gibi eminim. Burada kimse finası yererken dutası miracle i göğe çokarmıyor.

İkincisi, önceki cevabımda da yazdım zaten, tek sebep genetik değildir elbette beslenme vs zart zurt da etkilidr bu problemde diye. Dönüp tekrar oku istersen. Tek farklı söylediğim, çoğunluk oranı genetiktir. 180cm ve 70 kg, %10-12 yağ oranlarında gezen, 3-4 yuldır spora giden, ki hayatımın hiç bir döneminde kilolu bir insan olmadım, her zaman hareketli yaşayan birisi olarak, yediklerine dikkat eden benim niye saçlarım dökülüyor peki? Dışarıdan sadece gözlem yaparak, o kadar keskin yorum yapılabilecek şeyler değil bunlar. Bende genetiktir, başkasında yediği yemektir belki sebep. Her durum, kişiye özel.

60-70 yıldır süregelen çevresel faktörler, zamanla genetik değişikliklere de sebep olabilir. Evrim denilen mevzunun temeli belki bu. Genlerin değişiyor olması.

Üçincü olarak ise, bir önceki sayfada, konuyu açan arkadaş sanırım, proscarı kullanmaya başladığımdan beri saçlarım inanılmaz parlak vs şeklinde bir cevabı var. Bu cümle tam olarak güzelleme nedirin tanımı olsa gerek.

Bu açıklamalar yeterli mi?
    Evet saçlarım şuan için çok iyi saçlarımı duşta şampuan sonrası duruladıktan sonraki gıcırdaması yeterince temiz olduğunu görmeyeli yıllar olmuştu çünkü saçımda egzama vardı nasıl bişeyse her gün duş alırdım ama duş almamışım gibi duruyoedu mat ve diplerinde kremsi tortu saçlarım bu yüzden dökülüyordu sonra dermovate ve ketoral konazol kullanmaya başladım ne egzama gitti nede dökülme durdu aksine beter oldu şakaklarım şuan aşırı seyreldi proscar şuan için dökülmemi durdurmadı sadece yavaşlattı sanırsam çünkü oynadığımda yine dökülüyor ama eskiden okşamaya korkardım saçım kaşınsa bile kaşımazdım dökülecek proscarı direkt kullanmamdaki en büyük etkende topikal olarak minoxil veya miracle kullandığım zaman adım gibi biliyorumki egzama yeniden başlayacak o yüzden direkt proscardan başladım

Yeni Üye
    Hakkaten bu sokakta yaşayanların saçları neden dökülmüyor bende anlamadım %90 ı maximum nw 2 dir.. Kas yağ oralak genellemk te bencede yanlış çünkü çevrede her iki model de var. Göbek meme almış gitmiş adam 45 yaşında nw1,5.. Veya kaslı %8-10 yağ ama kel..
    Bi ara eski Türk filmlerinde saçlara yoğunlaşmıştım(kemara önü veya arka plandakiler)kellik şimdiki kadar yaygın değilmiş kellik oranları çok çok az.ya da youtuberlerin vloglarında yurtdışı çekimlerinde kellik TR 'ye göre yok gibi. Şimdi ülkemize baktığımızda 20 lerin başında ciddi saç kayıpları var. Bunda beslenme şekli sanırım bu aga'yı tetikliyo..dedem mesela adam 100 yaşına yakın saçlar bembeyaz nw 2 falandır +verteks seyrek biraz. Benden iyi durumda adamın saçları fin mi kullanıyo acaba 😁

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon