117 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

Hybrid View

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide bunu okuyun arkadaşlar.

Amerika’nın tanınmış antrenman fizyolojistlerinden William Kraemer’in rapor özetlerinde L-Carnitine kullanımının ortaya çıkardığı ilginç bir etkinlik var. Kendi ağzından aktarıyoruz “…değerlendirmek istediğimiz tamamen bambaşka bir olguydu. Sonuçlar bambaşka oldu. L-Carnitine’in uzun dönem etkilerini incelemek istiyorduk. Ama aldığımız detaylı sonuçlarda çok değişik bir sonuç ilgimi çekti. 21 günün sonunda her gün aldığım detaylı sonuçlarda günde 2 gram L-Carnitine verilen erkek deneklerin androjen konsantrasyonlarında müthiş yükselmeler görüyordum. Diğer yönden ve daha da önemlisi reseptör geçirgenliği artmış(!) ve serum testosteron’un metabolizma tarafından kullanımı ve değerlendirimi de hız kazanmıştı.
    L-Carnitine'i önemsiyorum. Kilo vermek için spora başladım. Salondaki hoca L-Carnitine mi kullanıyorsun diye sordu. Ben de kullanmadığımı söyledim. O da L-Carnitine kullananların spor esnasında aşırı terlediğinden bahsetti. Ben de baya terliyordum. O zaman senin vücudundaki L-Carnitine oranı yüksek olmalı dedi. Yani zaten vücudun kendi ürettiği bir madde dedi.

Bu yazıyı gördükten sonra aklıma geldi. Vücuttaki L-Carnitine seviyesi ile sık ve aşırı terleme dökülmeyle ilişkili olabilir. Zaten bu terlemeyle ilgili konu açmayı düşünüyorum. Sporda en çok başımdan ter akıyor. Yani saçlı kısım aşırı terliyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    L-Carnitine'i önemsiyorum. Kilo vermek için spora başladım. Salondaki hoca L-Carnitine mi kullanıyorsun diye sordu. Ben de kullanmadığımı söyledim. O da L-Carnitine kullananların spor esnasında aşırı terlediğinden bahsetti. Ben de baya terliyordum. O zaman senin vücudundaki L-Carnitine oranı yüksek olmalı dedi. Yani zaten vücudun kendi ürettiği bir madde dedi.

Bu yazıyı gördükten sonra aklıma geldi. Vücuttaki L-Carnitine seviyesi ile sık ve aşırı terleme dökülmeyle ilişkili olabilir. Zaten bu terlemeyle ilgili konu açmayı düşünüyorum. Sporda en çok başımdan ter akıyor. Yani saçlı kısım aşırı terliyor.
    aynı durum bendede var çocukluğumdan beri çok terlerim hatta ailemde aynı durum olan kişilerdede saç problemi var bu maddeyi ne inhibe ediyor şimdi onu bulmak lazım
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

filozof
    Guest
    L-carnitin reseptörleri artırıcı yönde çalışıyormuş.