Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
42 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Cilt kırışıklığına sanırım çok etkili bir krem yaptım 😀

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ama seninkinde "retinoik asit yoksa" ve böyle sonuçlar elde ediyorsan, ona bir şey demem, tebrikler derim. Kremin içinde bir ilaç/kimyasalın bulunması ve bunu satmak istemek ne kadar doğru? Bu kanunen yasak olabilir. Dikkat.
    Konu Ozgur85 tarafından (11.12.2015 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Bu iş retinoik asitle çözülmüş olsaydı zaten insanlar 30 lu yaşlarından itibaren kullanıp ihtiyarlık dönemine kadar erteletirdi, içindeki maddelerin hiç birinin ciddi yanetkisi yok, ama benim Tereddüttüm içindeki maddenin birine alerjisi olan kişiye denk gelmesi. Bunun içinde uyarım en az 3 gün kol içi gibi rahatsız etmeyeceği bir yerde kullanılıp bir sorun yoksa alnında kullanmaları.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ozgur85 kırışıklıkları dert etmiyorum da şu gözenekleri ne yapacağız? Cildim çok gözenekli ve yağlı özellikle burnumdaki gözenekler canımı sıkıyor. Buna da doktorlar genetik diyorlar maalesef.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hala içinde retinoik asit yok demediniz. Zaten başka bir şeyle bu iyi etkinin olması çok zor. Cildi açan da, kurutan da retinoik asit.

Yaşlılık hiçbir zaman tamamen çözülemez. Ancak yavaşlatılabilir. Ciltte kırışıklık azaltılır ama bir müddet sonra yavaş yavaş yine de gelirler. Ama retinoik asit sayesinde daha az, daha yavaş gelirler. Kaslardaki sarkma ise apayrı bir durum. Yüz egzersizleriyle bu azaltılabilir.

Maddenin birine alerji dediğiniz retinoik asitten bahsediyorsunuz. Bu bir ilaç, kozmetik ürüne bu ilaçtan koyularak satılamaz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    "zaten insanlar 30 lu yaşlarından itibaren kullanıp ihtiyarlık dönemine kadar erteletirdi"

Evet zaten cilt doktoruna gidip işi öğrenen, bilinçli kişiler retinoik asitle kırışıklıklarını uzun süre önleyebiliyor. Var olan kırışıklıklarını baya azaltabiliyor. Özellikle alınlarında. Siz de kreminize bundan katmışsınız ve buna yakın etkiyi görüyorsunuz. Yoksa yeni bir şey bulunmuş değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozgur85 kırışıklıkları dert etmiyorum da şu gözenekleri ne yapacağız? Cildim çok gözenekli ve yağlı özellikle burnumdaki gözenekler canımı sıkıyor. Buna da doktorlar genetik diyorlar maalesef.
    Geçmiş olsun. Doktor genetik demişse dediğiniz gibi çaresi yoktur büyük ihtimalle. Fakat aklıma salisilik asit geldi. Salsil 2 reçetesiz satılıyordu. Hala satılıyor mu bilmiyorum. Ciltteki yağı baya azaltır ama gözenekleri kapatmayabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Doktor genetik demişse dediğiniz gibi çaresi yoktur büyük ihtimalle. Fakat aklıma salisilik asit geldi. Salsil 2 reçetesiz satılıyordu. Hala satılıyor mu bilmiyorum. Ciltteki yağı baya azaltır ama gözenekleri kapatmayabilir.
    Eyvallah. Salisilik asit duydum ancak daha kötü sonuçlara da sebep olduğundan bahsetmiş pek güvenemedim. Zaten çok da ümidim yoktu.

Ben 30 lu yaşlarımdan başından itibaren acneleyse kullandım bit forum sahibi cilt doktorunun tavsiyesiyle ama alnımda 3 tane kırışıklığa ve gitgide derinleşmesini engelleyemedim sen engelleyebilirsen buyur engelle eğer 41 yaşında birkaç ay sürede çok hafifletebildiysem doğru yolda olduğuma inanıyorum demektir benim retinoik asit tecrübem şu oldu 1 senede olabilecek kırışıklığım belki 2 sene sonra olmuştur, cilt kırışıklığında bilimsel bir etkisi var ama mucizede yapmıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hayır, gayet etkili. Çok sayıda çok olumlu yorum okudum ve kendimde de çok iyi sonuç alıyorum. Bilimsel etkisi gayet olumlu, küçümsenecek, azımsanacak şekide değil. Senin krem de bu sayede etkili oluyor.

Sen tek retinoik asidi kullandığında ya fazla miktarda kullanmış ve cildini çok kurutmuşsundur ya da her gün kullanmamışsındır. Eğer kremine çok güveniyorsan ve retinoik asit o kadar etkili değil diyorsan, kreminden retinoik asidi çıkar ve ondan sonra etkili mi değil mi gözlemle.

tarun
    Guest
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda bu yaşta kimler var şöyle bir zihnimi yoklayayım,Miracle üstad var(sınırda ya o manada yazdım),ben varım,tasun-t var hatırlayabildiklerim,bu göz altına da kullanılıyor mu hacam.
    yahu ben varım hemende unuttunuz yaş 41
    denek olurum maksat faydamız olsun

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon