Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tip 1 ,2. .5 Ar enzimi

SaçımınDoktoru Üyesi

Tip 1 ,2. .5 Ar enzimi

testosteron ------> 5 Alfa reduktaz enzimi ile ---->dht hormnuna dönüşür.
    5alfa reduktaz enzımınin iki tip şekli vardır.
    Tip 1 5ar
    Tip 2 5 ar

Tip 1 5ar :daha çok deride bulunur
    (Yağ bezleri, cilt, karaciğerde daha çok bulunur)
    Prostatta düşük miktarda bulunur.

Tip 2 5 ar:Prostatla birlikte diğer genital dokularda bulunur.
    Diğer dokularda düşük miktarda bulunur .

Çeşitli Türk ve yabancı forumlarda bununla ilgili Tartışmalar olmuş
    Bazıları tip 1 in agada etkili olduğu söylemiş bazıların ise tip 2 nin aga da etkili olduğunu savunmuştur .

Benim görüşüm tip 1 .5 ar in agada etkili olacağı yönünde yanlışım varsa düzeltin.
    Çünkü ciltte .saç derisinde yağ bezleri mevcut. Bu Yüzden de etkili olacaktir.
    Tip 1 Aga da etkili olabilir doğrudan yada Dolaylı

Evet ama beni düşündüren finansın tip 2 yi bloke etmesi ve saç dökülmesinin tamamen durması ve saç çıkışlarının olması

Tip1 5ar enziminin. prostatta düşük miktarda bulunmasi. sexüel yan etki yapması çok zor .hele topikalde imkansız gibi görünüyor.
    Tip 2 ise biraz tehlikeli gibi gözüküyor

Saw palmetto tip 1. 5 ar bloke ediyormus.ben şahsen biryıl oral kullandım cinsel hiç yan etki görmedim.yesil cay da tip 1. 5ar bloke ediyormuş .

Ayrıca ben yakı otunun tip 2 . 5ar enzimini bloke edeceğini dusunuyorum.cunku adi üstünde Prostat otu .oda Prostat a etki ediyor
    Bu Yüzden 5ar tip 2 etkisi olabilir .
    Yakı otuyla ilgili hiç çalışma yok
    tabi bunlar benim naçizane görüşlerimdir.

Bazı doğal ürünler dht yi engelliyor ama sexüel yan etki yapmıyor aksine bazıları arttırıyor.
    doğal da olsa dht nin azalmasıyla yan etki görülmesi lazım .bunun nedeni tip 1 .5ar enzimi ile dht nin engellenmesi olarak düşünüyorum.yan etki olmuyor.
    Konu lahburger tarafından (19.03.2015 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gördüğüm konularda (belkide yanılıyorumdur sizlere göre daha az konu görmüşümdür) dutas kullananlar çok çılgın sonuçlar alabiliyor özellikle ön bölgede sorun yaşayanlar dutas ile iyi sonuçlar alıyorlar belkide aynen belirttiğin gibi saç dökülmesinin asıl sebebi tip 1'dir... sadece tip 1'i bloke eden ilaçlar var mı ? saw dışında
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim gördüğüm konularda (belkide yanılıyorumdur sizlere göre daha az konu görmüşümdür) dutas kullananlar çok çılgın sonuçlar alabiliyor özellikle ön bölgede sorun yaşayanlar dutas ile iyi sonuçlar alıyorlar belkide aynen belirttiğin gibi saç dökülmesinin asıl sebebi tip 1'dir... sadece tip 1'i bloke eden ilaçlar var mı ? saw dışında
    Evet yazmayı unutmuşum sağol.dutas hem tip 1 ve hemde tip 2 yi
    Bloke ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şuan araştırıyorum tip 1 bloke edenleri

filozof
    Guest
    Alıntı lahburger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    testosteron ------> 5 Alfa reduktaz enzimi ile ---->dht hormnuna dönüşür.
    5alfa reduktaz enzımınin iki tip şekli vardır.
    Tip 1 5ar
    Tip 2 5 ar

Tip 1 5ar :daha çok deride bulunur
    (Yağ bezleri, cilt, karaciğerde daha çok bulunur)
    Prostatta düşük miktarda bulunur.

Tip 2 5 ar:Prostatla birlikte diğer genital dokularda bulunur.
    Diğer dokularda düşük miktarda bulunur .

Çeşitli Türk ve yabancı forumlarda bununla ilgili Tartışmalar olmuş
    Bazıları tip 1 in agada etkili olduğu söylemiş bazıların ise tip 2 nin aga da etkili olduğunu savunmuştur .

Benim görüşüm tip 1 .5 ar in agada etkili olacağı yönünde yanlışım varsa düzeltin.
    Çünkü ciltte .saç derisinde yağ bezleri mevcut. Bu Yüzden de etkili olacaktir.
    Tip 1 Aga da etkili olabilir doğrudan yada Dolaylı

Evet ama beni düşündüren finansın tip 2 yi bloke etmesi ve saç dökülmesinin tamamen durması ve saç çıkışlarının olması

Tip1 5ar enziminin. prostatta düşük miktarda bulunmasi. sexüel yan etki yapması çok zor .hele topikalde imkansız gibi görünüyor.
    Tip 2 ise biraz tehlikeli gibi gözüküyor

Saw palmetto tip 1. 5 ar bloke ediyormus.ben şahsen biryıl oral kullandım cinsel hiç yan etki görmedim.yesil cay da tip 1. 5ar bloke ediyormuş .

Ayrıca ben yakı otunun tip 2 . 5ar enzimini bloke edeceğini dusunuyorum.cunku adi üstünde Prostat otu .oda Prostat a etki ediyor
    Bu Yüzden 5ar tip 2 etkisi olabilir .
    Yakı otuyla ilgili hiç çalışma yok
    tabi bunlar benim naçizane görüşlerimdir.

Bazı doğal ürünler dht yi engelliyor ama sexüel yan etki yapmıyor aksine bazıları arttırıyor.
    doğal da olsa dht nin azalmasıyla yan etki görülmesi lazım .bunun nedeni tip 1 .5ar enzimi ile dht nin engellenmesi olarak düşünüyorum.yan etki olmuyor.
    Bu konuyu çok ayrıntılı araştırdım aga kesinlikle tip-2 ile ilgili uzmanlar bunu bildikleri için finasterid tip-2 blokeri ni kullanmışlar tip-1 le ilgili yapılan bilimselm çalışmalar kellik üzerinde bir etkisinin olmadığını ortaya koymuştur bu konuda iddialı olanlar sathi bilgilerle konuşuyor tip-2 reseptörler olmayanlarda kelliğin ömür boyu olmadığı da ortaya çıkmıştır tip-1 le işimiz yok belki önemsenmeyecek kadar etkisi olabilir ihtimal dutas finastan güçlü olması her iki tipi bloklaması değil muhtemelen tip-2yi finastan daha iyi bloke etmesidir ayrıca dr.clainenin yaptığı bir denemede finas başarı olarak dutası geride bıraktı sawpalmetto her iki tipi bloke eder zayıf bir inhibitör finastan açık ara zayıf bugünlerde en çok ilgimi çekense bakır peptidler ve her iki tip blokeridir ama dediğim gibi esas etken tip-2

filozof
    Guest
    Şuan araştırıyorum tip 1 bloke edenleri
    Üstad dht-tip2 sonra tgf-b ya dönüşür beta-1 veya 2 blokeri krem var mı bu tür ikincil enzimlerde çalışırsanız yeni şeyler keşfedebiliriz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad dht-tip2 sonra tgf-b ya dönüşür beta-1 veya 2 blokeri krem var mı bu tür ikincil enzimlerde çalışırsanız yeni şeyler keşfedebiliriz
    Sağol üstad .bende daha yeni buldum tip 2 nin ağada etkili olduğuna
    Dair bilimsel makale .zaman kaybıydı benim için.
    Tgf-betaları bugün gördüm fazla üstüne düşmemiştim.
    Şuan yoğunlaşıyım

filozof
    Guest
    Sağol üstad .bende daha yeni buldum tip 2 nin ağada etkili olduğuna
    Dair bilimsel makale .zaman kaybıydı benim için.
    Tgf-betaları bugün gördüm fazla üstüne düşmemiştim.
    Şuan yoğunlaşıyım
    Beta antagonistleri teorik olarak yuzde yuz işe yaramalı bu konuda bir konu bile açmıştım ama şaşırtıcı olan bazı beta agonist leri de saç çıkarmada etkili

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beta antagonistleri teorik olarak yuzde yuz işe yaramalı bu konuda bir konu bile açmıştım ama şaşırtıcı olan bazı beta agonist leri de saç çıkarmada etkili
    filozof dostum peki tip 2'nin frontal bölgede etkinliği nasıl sence ? çünki ben dutas kullananlarda frontalda iyi sonuç alındığını gördüm ki tip 1'in frontalı etkilediğini söyleyenlerde var
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

filozof
    Guest
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    filozof dostum peki tip 2'nin frontal bölgede etkinliği nasıl sence ? çünki ben dutas kullananlarda frontalda iyi sonuç alındığını gördüm ki tip 1'in frontalı etkilediğini söyleyenlerde var
    tip-2 reseptör frontal dahil kellikte etkili tip-1 in alakası yok Üstad duyda inanma

Sayfa 1/3 123 SonSon