Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
54 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi yandan bişeyler okuyup bi yandan yorum giriyorum da arkadaşlar okurken farkediyorum en azından bende olan dökülmenin kesinlikle karaciğer yağlanması ile ilgisi var. çünkü üni sınavlarına hazırlanıyordum aşırı hareketsizlik 1 sene boyunca + aparatif yemekler sonuc karaciger yağlanması konuyu acarken yazdım belde aşırı kilo aldım resmen yumurta şeklinde oldum ve akneler bildiğiniz gibi değil gavura vurur gibi çıkıyordu yüzüm yeşile dönmüştü irinden. cilt desen dokunsanız eliniz krem sürmüş gibi olurdu. ve aynı zamanlarda saç döküldü işte. şimdi toparladım kilom yok aknem yok ama hala hareketsiz yaşıyorum ve yine belim yağlı biraz.

bendeki belirtileri yaşayanlara söylüyorum bundan sonra meyve sebze baklagil ile beslenip fit kalmaya calışalım boş kalınca şınav barfiks çekelim. kaslar çalışsın kasları calıştırınca bariz mutlu oluyosunuz endorfinin salgılandığını hissediyosunuz bunu sağlıklı olmak icin yapalım eminim saçlara etkisi olacaktır.

ama şu da var aslında aknesi olmayan vücudu çelik gibi olan adamlar da kel kalıyor buna ne dersiniz dht bunlarda karaciğerden kaynaklı değil heralde
    sana şunu söyleyebilirim. kendimden örnek vereyim bende saç aşırı da yağlanıyordu ki bel çevresi de bende nerdeyse çocukluktan beri yağlı idi ki az da olsa halen var. şahsen ben ve benim gibi olan kimselerin sorununun Karaciğer endeksli olduğunu düşünüyorum. ancak saç dökülmesi herkeste karaciğer kaynaklı olmayabilir. birçok sebep olabilir.

Yeni Üye
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana şunu söyleyebilirim. kendimden örnek vereyim bende saç aşırı da yağlanıyordu ki bel çevresi de bende nerdeyse çocukluktan beri yağlı idi ki az da olsa halen var. şahsen ben ve benim gibi olan kimselerin sorununun Karaciğer endeksli olduğunu düşünüyorum. ancak saç dökülmesi herkeste karaciğer kaynaklı olmayabilir. birçok sebep olabilir.
    polikarpos
    joker çok teşekkürler çok sağolun kesin olarak yaşam tarzımı değiştiriyorum çok faydalı oldu bu konu en başta avodart filan sordum ama farklı şeylere gitti konu iyi ki de gitti

ultaran38 hocam yaşınız kaçtı erken yaşta yaşanan dökülmeler insülin direnci ile alakalı diye yazılar okudum bi çok yerde benim erken döküldü 20 yaşında. yaşınız küçükse büyük ihtimal bizim sorunumuz belli.

949494 hocam yaşım 22 yaklaşık 3 yıldır dökülme var. ilginçtir ki saçımın yağlanması ile dökülme aynı zamanda başladı. yağlanmaya ne sebebiyet veriyorsa muhtemelen dökülmeye de o sebep oluyordur. 17-18 yaşında endokrin polikinliğinde insülin direncini ölçtürmüştüm. o zaman bir sorun yoktu. ancak bu daha sonra olmayacak diye bir kaide yok.sorunumuz aynı olabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    949494 hocam yaşım 22 yaklaşık 3 yıldır dökülme var. ilginçtir ki saçımın yağlanması ile dökülme aynı zamanda başladı. yağlanmaya ne sebebiyet veriyorsa muhtemelen dökülmeye de o sebep oluyordur. 17-18 yaşında endokrin polikinliğinde insülin direncini ölçtürmüştüm. o zaman bir sorun yoktu. ancak bu daha sonra olmayacak diye bir kaide yok.sorunumuz aynı olabilir.
    abi saçlarına androjenler saldırmış miracleye başla
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

Alıntı Kelcocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi saçlarına androjenler saldırmış miracleye başla
    biliyorum antiandrojen kullanıyorum zaten.

Yeni Üye
    yaşımız aynı 3 yıldır benim de.
    ya benim ki çok büyük ihtimal karaciğer yağlanması ile ilgili. lisede hareketsiz yaşadım yedim de yedim belim hep yağlı idi sonra bahsettiğim gibi 19 yaşımda aşırı kilo aldım belde. ve ondan sonra kıllarım daha güçlü çıkmaya başladı saçlar gitmeye başladı akneler çıktı benim lisede yüzüm tertemizdi sadece 15 yaşında ergenlik sivilceleri vardı ondan sonra hiç sorun yoktu 19 yaşında sivilce mi başlar ? işte karaciğer yağlanması kaynaklı shbg dht hormonlarını bozdu. ayrıca insülin direnci de var bende daha yaş22 ama var işte yiyip yiyip doymuyorum hep midem kazınıyor. şeker tuz kızartma hiç yemediğim halde göbek ve bel incelmiyor. daha fazla dikkat edicem. insülin dirence ve karaciger yağlanmasının bütün belirtileri var. babam da kel ama 30 yaşına kadar saçları varmış ve adam gencliğinde hep fitti bi de köyde sürekli hareketli yaşıyor insanlar. dayılarım hep kel ama benim yaşlarımda saçları fırça gibiydi. 19 yaşında dökülme demek bence bizdeki gibi bi sorunun göstergesi. iyi ki bu foruma girdim 2-3 hafta önce bilinç oluştu bundan sonra açlığımı düzgün şeylerle bastırıp ağırlık çalışıcam ve yasaklı gıdalara elimi sürmeyecem. uzmanlar genç yaşta dökülmenin insülin direnci ile alakalı olduğunu söylüyor

Osman Müftüoğlu güvenilir doktor :
    http://www.hurriyet.com.tr/insulin-d...nemli-26039570

bu da karaciğer yağlanması ve düşük shbg ile alakalı bir yazı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24303796

ayrıca ben de 19 yaşımda kan testi yaptırdım yoruluyorum halsizim diye doktor bişey yok dedi belki değerler nispeten normaldi ama yoruluyordum ve çabuk acıkıyordum testte bişey yok demelerine bakma

Yeni Üye
    ben sorunumu buldum arkadaşlar 20 yaşında saçı dökülenler suçu dht de aramayın erken yaşta saç dökülmesi başka bişeyin habercisidir yine dht ile olur belki ama o başka soruy yüzünden dht artar ya da saçın dht ye dayanıklılığı azalır.
    çünkü benim gibi 20 yaşında aşırı bi dökülmeniz varsa bu hiç normal bir durum değil dediğim gibi ben babama çok benziyorum görünüş olarak tamamen ona çektim ama onun benim yaşımda fırça gibi saçları vardı amcam hakeza öyle ikisi de kel ama 30 -35 e kadar benden çok saçları vardı hatta benden çok olmasını bırak bayağı güzel saçları vardı işte. ki normali de budur erken yaşta kelleşenler mutlaka dikkate alsın bu işi. 20 25 28 yaşında fırça gibi saçları olan adamlar 30 dan sonra alnı açılmaya başlıyor. veya 25 ten sonra. yani kellik ileri yaşlarda normal karşılanır erken yaşta kelleşmek hiç de normal bişey değil kendi adıma konuşuyorum. fiziki olarak da büyük gösteriyorum vücudum 30 yaşında oturmuş kuvvetli bi adam gibi yağlı ve kaslı bunu da insüline bağlıyorum insülin direnci yaşlanmayı hızlandırıyor. bende mutlaka normal bir dökülme yok normal dökülme 25 ten sonra alnınız geriler yavaş yavaş anca 30 da kel kalırsınız. 20 yaşımdaki saçım 30 yaşında biri gibiydi minoksille bayağı topladım. bundan sonra da inşallah dikkat etmeye devam edicem. inanır mısınız ekmeği kestikten sonra her daim akne çıkan yerlerimde akneden eser yok. cildim daha az yağlı. başlığı acalı 5 gün oldu. başlıkta dediğim gibi akne hala sıfır ah be canan karatay kadın o kadar haklı ki beyler. ekmek=şeker. kendimi açlığa yorgunluğa direnmeye şartlandırdım. artık ekmek yemediğim halde eskisinden daha az yoruluyorum bunu 12 13 günde hissediyorum. bel yağlarım gözle görülür şekilde azaldı. hemen hergün kızartma yediğim ve akşam gç saatlerde çikolata yediğim halde bunlar oluyor. ekmek yerken ağzıma çikolata kızartma sürmüyordum

AKNE VE YAĞLI CİLT SORUNU OLANLAR EKMEGİ BIRAKIN. yaşınız da küçük ise ve saç dökülmesi varsa mutlaka faydası olacaktır

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    komplo teorisieki ya finasterid'in işe yaramasının sebebi dht'yi baskılaması değilde serbest testosteronu arttırıp testosteron-östrojen dengesini düzeltmesiyse bildiğim kadarıyla serbest testosteronu östrojene kıyasla çok daha fazla arttırıyor.

yaglanma derıdekı gozeneklerın oksıjen almasını onluyor defne sabunu kullan cozulur.

Yeni Üye
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komplo teorisieki ya finasterid'in işe yaramasının sebebi dht'yi baskılaması değilde serbest testosteronu arttırıp testosteron-östrojen dengesini düzeltmesiyse bildiğim kadarıyla serbest testosteronu östrojene kıyasla çok daha fazla arttırıyor.
    komplo teorisi benim anlattıklarım mı hocam yalan bişey söylemiyorum kesinlikle de ilgisi olduğunu düşünüyorum

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon