Sayfa 1/6 123 ... SonSon
54 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

Yeni Üye

Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

minoksa dut eklersem etkisi hissedilir mi ? topikal olsa da kana karışacağı icin yan etki görür müyüm ?

şampuana diane35 atsam faydası olur mu? bunun da yan etkisi olur mu?

minoksa dut yerine aldactone ekleyebilir miyim ?

aldactone da dut gibi dht baskılayıcı mıdır?

minoksa dut ya da aldactone ile birlikte diane atabilir miyim?

miracla ile uğraşmak istemiyorum arkadaşlar bi kere sıkacam bişey başka bişey uğraşmıycam. böyle istiyorum yani toplu olsun diye
    min e dut atabiliyosak diğerlerini de atamaz mıyız ?

bu arada bi tecrübe paylaşıyım sizle. benim dökülme akne ile eşgüdümlü oldu. kesinlikle akne dökülme ile alakalı bazı insanlarda ve ben ekmek yemeyi kestim 1 haftadır sürekli çıkan aknelerden eser yok ben alakalı olduğunu düşünüyorum. çünkü akne ve yağlı cilt = dökülme. yani ekmeği kesmek dökülmeyi engeller demiyorum çünkü sadece 7 gün oldu ama ekmeği kesince aknelerim birden kesildi. bunu net olarak söyleyebilirim. hatta kızartma yemezdim ekmek yerdim. şimdi 1 haftadır 3-4 kere kızartma yediğim halde akne çıkmadı meğer yılanın başı ekmekmiş beyaz esmer karışık yerdim tamamen bıraktım sonuçta ekmek = un tuz şeker hatta allah bilir neler neler katıyorlar. yabancı maddeler filan bi denesin akneli olanlar. sorularıma cevap arıyorum arkadaşlar. selametle

SaçımınDoktoru Üyesi
    https://www.minoxidilmax.com/topical...s-side-effects
    Bu linkteki bilgiye göre %0,25'lik finasterid losyonunun 1 mglık oral finasteridle serumdaki DHT baskılaması hemen hemen eşit ama %0,1'lik dozda hazırlarsanız daha az DHT düşer.
    Şampuana diane35 atarsan östrojen türevi olduğu için saçın kuvvetlenir dökülmesi azalır.
    Aldactone spironolakton türevidir bunun androjen reseptörleri üzerinde blokan etkisi vardır DHT baskılar sonuç olarak diğerleri hakkında bilgim yok

Yeni Üye
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.minoxidilmax.com/topical...s-side-effects
    Bu linkteki bilgiye göre %0,25'lik finasterid losyonunun 1 mglık oral finasteridle serumdaki DHT baskılaması hemen hemen eşit ama %0,1'lik dozda hazırlarsanız daha az DHT düşer.
    Şampuana diane35 atarsan östrojen türevi olduğu için saçın kuvvetlenir dökülmesi azalır.
    Aldactone spironolakton türevidir bunun androjen reseptörleri üzerinde blokan etkisi vardır DHT baskılar sonuç olarak diğerleri hakkında bilgim yok
    teşekkürler hocam. yan etkileriyle ilgili bilginiz yok dimi? bu çok önemli aslında.

bi de serumda ve scalpta derken fark ne hocam ? serum ne oluyor yani oral yolla alınmış gibi mi ?
    yüzdesini hesaplamıycam bi de minoksa 6-7 tane avodart atıcam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam. yan etkileriyle ilgili bilginiz yok dimi? bu çok önemli aslında.

bi de serumda ve scalpta derken fark ne hocam ? serum ne oluyor yani oral yolla alınmış gibi mi ?
    Serumda dediği kan dolaşımındaki DHT miktarı scalp dediği kafa derisi üzerindeki DHT o araştırmaya göre %0,25lik topikal finasteridin 1 mglık oral alıma göre kafa derisindeki DHT miktarını daha çok azalttığı göstermiş ama genel kan dolaşımındaki baskılanma hemen hemen aynı o yüzden o kadar masum değil ama oral kullanıma göre topikal kullanmak saç derisinde daha avantajlı forumda minoxil içine 10 avodart atmak öneriliyor iyice cözdürüp kullanın günde 1 sefer sıksanız yeterli
    Yan etkiler kişiden kişiye görülebilir ama ciddi yan etkiler görülebilir kısa sürede testiste ağrı menide sıvılaşma depresyon cinsel istekte azalma libido kaybı görebilirsin uzun vadede ise brain fog dediğimiz alzheimer öncesi unutkanlık tablosu donuklaşma ve jinekomasti görülebilir ama çok nadir olduğu belirtiliyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eğer o verilen çalışma doğru ise topikal olarak kullanmak ile oral dut fin kullanmak sistemde hemen hemen aynı şekilde dht blokluyor , eğer öyle ise bence topikalde olsa bulaşılmamalı dutasa ama bu çalışma ne kadar doğru acaba ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer o verilen çalışma doğru ise topikal olarak kullanmak ile oral dut fin kullanmak sistemde hemen hemen aynı şekilde dht blokluyor , eğer öyle ise bence topikalde olsa bulaşılmamalı dutasa ama bu çalışma ne kadar doğru acaba ?
    Maalesef doğru gibi duruyor hocam 7. dünya saç araştırmaları kongresinde yer almış

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef doğru gibi duruyor hocam 7. dünya saç araştırmaları kongresinde yer almış

Yeni Üye
    ooo hocam bu çok kötü o zaman. o saydıklarınızı insan duyunca bile ürperiyor ya bi de bu dht baskılayan ilaçlar yüzünden intihara sürüklenen bir genç ve onun için dernek kuran babası varmış biliyorsunuz illa ki bazı internet siteleri var sırf bu ilaçların kötü taraflarını anlatan vs. oral yolla ölsem düşünmem ama topikal belki zararsızdır diye düşündüm ki şimdi de vazgeçtim sayenizde başlarım avodartına da dutastreidine de.

aldactone ve diane de aynı etkiyi yapıyor mudur acaba hocam bi bilginiz var mı en iyisi aslında sadece şampunda diane kullanmak ve haftada 2 kere uygulamak. bu riskleri almaya değmez. saç olduğu kadar olsun.

Yeni Üye
    Topical Side Effects:

Based on the data how topical finasteride affects the DHT level in serum compared to oral finasteride above, topical finasteride is expected to have similar side effects as oral finasteride. Several clinical studies have shown that the chance of getting side effects (sexual side effects such as decreased libido) from oral finasteride is extremely low.

hocam burda orala göre yan etkileri daha az diyor ben yanlış mı anlıyorum?

bu arada nasıl oluyor ya kafa derisine sürmekle direk ağızdan almak aynı etki yapıyor kanda çok ilginç.

Please keep in mind the number of the subjects in the study above is relatively small. So the data may not be very accurate. But it should not affect the conclusion that the topical finasteride works.

burda da az sayıda kişiyle çalışıldı filan deniyor sanırım veriler çok mantıklı olmayabilir diyor. hocam acaba 10 tane atsak da minoksu 2 ay gidecek şekilde kullansak veya 5 tane atsak minoksa ve 45 dk bekleyip bol su ile yıkasak yani mümkün olduğunca az emilmesi için saça da az fayda saglasın ne olacak böyle yapsak daha mı iyi olur

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vücuttaki estrojen ve dhtyi eşzamanlı düşürmek kilo vermek sağlıklı beslenmek saç dökülmesini tamamen durdurmalı.Sağlıklı beslenmek=Sadece meyve hormonsuz kırmızı et ciğer ve ara sıra sebze. estrogen düşünce otomatikman dht'de düşecektir dht estrogen arttığında erkeği erkeksi tutmak için(dht estrogen antagonist'i) aşırı artan compensation(telafi, denge)hormonudur.Cypro acetate finasteride vs öncelik bunlar olmasın.Testosteron'dan korkmayın erkeği fiziksel ve zihinsel aktif dinç tutan gençlik hormonudur kendileri, düşmanınız farklı yerde

Sayfa 1/6 123 ... SonSon