Sayfa 46/49 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon
483 sonuçtan 451 ile 460 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Kardesim katılıyorm benimde finas baslayalı yaklasık 6 sene oldu millet bir hafta kullanıp ahlam kesiyor,
    Kardesim merhaba eğer sakıncası yok ise birsey sormak isterim,
    Bende saç dökülmeisnden dolayı 6 yıldır finas kullanıyorumm
    Cocuk sahibi olmussunuz sanırm Allah bagıslasın bu süreçte finas ara mı verdiniz, verdi iseniz ne kadar zaman önce bıraktınız ve saç dökülmeniz bıraktıgınız süreçte nasıl devam etti cevaplar iseniz cok memnhb olurm bende cocuk sahibi olmak istuorm ancak bu konuda hiç bir net bilgiye uşadamadadm, finas ve kullanırken gebelik hakk. Şimdiden tesekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ahmeterm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim katılıyorm benimde finas baslayalı yaklasık 6 sene oldu millet bir hafta kullanıp ahlam kesiyor,
    Cocuk sahibi olmussunuz sanırm Allah bagıslasın bu süreçte finas ara mı verdiniz, verdi iseniz ne kadar zaman önce bıraktınız ve saç dökülmeniz bıraktıgınız süreçte nasıl devam etti cevaplar iseniz cok memnhb olurm bende cocuk sahibi olmak istuorm ancak bu konuda hiç bir net bilgiye uşadamadadm, finas ve kullanırken gebelik hakk. Şimdiden tesekkürler
    Bu tip ciddi konuları ürologa sorunuz bence. Ayrıca test yaptırıp değerlerinizi de kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Kesinlikle sana katılıyorm 2 hafta kullananlar ahkam kesio bende 6 yıldır kullanıyorum,
    Önemli
    Geçen bir baslıkta yorumunu gördüm ondan danısmak istedim

finasterid kullananlar kervanına bende katıldım ya herro ya merro dedim başladım çünkü saçların yavaş yavaş selası okunmaya başladı ve artık piskolojik olarak çok takıntı yapmaya başladım tedavi geçmişi olarak konazol şampuan elma sirkesi kullandım 4 aydırda miracle losyon kullanıyorum etkileri olumlu kafamdaki dayanılmaz kaşıntı ve yağlanmayı azalttı kullanmadığım zamanlar tekrar kaşıntı dökülme artıyor birazda toparlandı gibi ama yeterli olmadığını düşünüyorum ve uzunca bir süre finasterid kullanıp olumlu olumsuz sonuçlarına bakacaz artık

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence hiç başlamayın zira belli süre sonra vücut buna alışıyor ve ilaç etkinliğini yitiriyor, günün sonunda elinizde sadece yan etkileri kalıyor.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etkisi de yan etkisi de dhtnin azlığından oluştuğu için, androjen dengesinde kalıcı bir hasar oluşması durumunda saçların da dökülmemesi gerekmez mi?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Bende 6 yıldır kullanıyorum.En büyük sıkıntım sivilce yapması.Ara ara bırakıyorum.Bazılarında yaglanmayı kesmis.Gerçekten ilginc herkesteki etkisi farklı.Küçük dozlarda 2 günde bir almama rağmen sivilce yapıyor.Sivilcelere çözüm bulan varsa benide yeşillendirsin lütfen.

Yeni Üye Berk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Proscar'ı küçük parçalara bölerken kendimi kokain hazırlayan uyuşturucu bağımlısı gibi hissediyorum.Toz haline getirip burnuma çekesim geliyor �� bi tek bana mi oluyor bu bende mi tuhaflik var acaba.
    Saç dökülmem androgen"etik" ama bu durum hiç "etik" değil!

Arkadaşlar merhaba , yaklaşık 6 ay proscar 1/4 kullandım 5 ay çok güzeldi yağlanma vs cok azaldı dökülme azaldı seboreik dermatit bitti bende neyse sonra ramazan geldi oruç tutmaya başladım birde ilaci sabah uyanınca alırdım ramazanda iftarda almaya başladım ramazanın 20.günü saçımda seboreik dermatiti fark ettim ve saçım da aşırı dökülmeye başladı saçım koyulaşmıştı saç rengimde yeniden açıldı ramazanın 10-15.günleri yüzüm felaket sivilcelendi ömrü hayatımda o kadar sivilce çıkmamıştı yüzümde uyku desen yok gibi bişey sabah 11 de falan uyumaya başladım uyuyamadığım için aşırı sinir stres oldum şuan sivilceler gitti uykum düzene girsin diye bir gün hiç uyumadım normal saate döndüm oruç tutmuyorum şuan kendimi düzene sokabilmek için yeniden sabah kullanmaya başladım finasteridi tedavimde haftada bir konazol her akşam tok karna xpecia sabahları 1/4 proscar kullanıyorum ramazanda ki saç dökümesi bu şekilde oldu bende sizce proscar dan dolayı mı dökülmeye başladı yoksa yaşadığım düzen değişikliği mi çünkü 1 ay içinde bu kadar keskin bi değişiklik bana normal gelmedi bir ayda saç rengim nasıl bu kadar açıldı anlamadım

Yeni Üye
    ilaç saatini değiştirdiğiniz için olabilir veya ramazandan dolayı düzensiz uyku ve beslenme saati değişikliğinden kaynaklanabilir

Sayfa 46/49 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon

Members who have read this thread: 9