Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Androgenetik Alopesi -Zor işler bunlar-

Yeni Üye
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde minimum 3 ay beklemek gerekiyor dokulmenin normale donmesi icin benim hormon vitamin degerlerimi kanda normale getirmeme ragmen 3 ay daha devam ettim toplam 6 ay sonunda dokulme normale inmisti bundan 2 sene once
    Kesinlikle haklısınız.Bu söylediğinizi de kendime küpe edeceğim o halde.Ben de tarih attım ne kadar zaman kullanıp ne derece fayda gördüğümü de yazarım mutlaka…

Bu arada bugün farklı bir tedaviyle ilerlemeye karar verdim.Miracle losyonun bende işe yaramadığından bahsetmiştim.(Sonuç alan arkadaşlara gıpta ediyorum ) Bir süre aşağıdakileri uygulayacağım.

-Haftada 3 gün dermaroller(Benim dermarollerim 0.5 .Bu sebeple hafif hafif 3 kere yapacağım )

-Dermaroller kullanımı sonrasında kafein içerikli sprey. Burada iki alternatifim var. İki alternatif de kozmetik gibi görünüyor ancak içlerindeki özellikle kafein ve palmetto faydalı olabilir diye düşünüyorum.

1- Urban Care Saç Kökü Güçlendirici Spray-içeriğinde biotin ve kafein var .Köklere sıkılıyor.
    2- Niacin & Caffeine Root Stimulator Spray Ogx. -Bunun içeriğinde ise niasin (B3 vitamini imiş),Kafein ,Alfa hidroksi asit (cildin pul pul dökülmesini engelliyor) ve dht blocker var ( Kutunun arkasında palmetto okumuştum . Sanırım saw palmetto var )

-Şampuan olarak Sebamed anti hair loss shampoo.

-Duş sonrası ısırgan +yakı+karanfil durulama suyu akabinde saç derisine küçük küçük masaj ( Birlikte bu bitkileri demleyip spray şişesine koyuyorum. 750 ml bir şişe bana 3 yıkamaya kadar yetiyor)

-Biotin+Demir+Omega 3 Takviyesi ( Bunları zaten almaya başlamıştım).

-Yeşil çay zaten yıllardır severek içiyorum. Saç çıkarsa çim kadın olurdum…

Bunları 3-4 ay devam ettireceğim arkadaşlar.Maksat minoxu erteleyebilmek. Zaten 2 aya belli olur.

Baktım yine olmadı o zaman minox +dermaroller olarak devam edeceğim.

Tavsiye ve tecrübe paylaşımınızdan memnuniyet duyarım.

Selamlar,

Bu arada miracle bende neden işe yaramadı şaşıyorum !

Yeni Üye
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladim d vitamini dusukse mutlaka yukseltin kansere kadar yolu var bi doktor bana d vitamini eksikligi gizli kanser sebebidir demisti hergun kas agrisi anksiyete cekilmiyodu hic birinden eser kalmadi cok sukur 1,5 ay oldu sadece dokulme azaldi diyebilirim

D vitaminin Damla olarak suyuma damlatıyorum 3-4 aydır. Mutlaka yükselmiştir.

Kadinlik hormonlarindan hangisi yuksek hangisi dusuk bilmiyorum lh fsh dengeleme ostrojen progesteron arttirmak/azaltmak icin bir cok bitki ve takviye var gercekten ise yarayan bunlari kullanmakta faydali olabilir

Bahsettiğiniz bitki ve takviyeler hakkında bilgi paylaşabilir misiniz ? Ben ısırgan, saw palmetto ,hayıt ,aslan pençesi… Bunlar hormon/ adet düzensizliği için veriliyor ancak ben de döngüde bir sorun yok.
    Bitki de olsa bozuk olanı düzeltelim derken düzgün olanı bozmak da istemiyorum açıkçası.

Birde demir(serum) yani kanda bulunan demir degeri yuksek ciksa dahi ferritin(vucuttaki demir deposu) 40in altindaysa sac dokulmesini arttiriyor minimum 70 olmali diyor doktorlar
    Evet ferritin düşük ancak benim dökülmem maalesef ferritin yüksekken de oluyordu. Erkek tipi dökülme zaten.Ama dediğim gibi her halükarda demir takviyesine devam ediyorum.Mutlaka yükseltmenin faydası olacaktır.

Bu arada görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zix losyon kullansak etkisi olur mu acaba dermaroller ile birlikte?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zix losyon kullansak etkisi olur mu acaba dermaroller ile birlikte?
    dermarolling ile güzel sonuç alan ezekiel2019 diye bir adam vardı bakabilirsiniz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dermarolling ile güzel sonuç alan ezekiel2019 diye bir adam vardı bakabilirsiniz
    Evet görmüştüm onu iyi sonuç almış erkeklerde her tedavide iyi sonuç alanlar var amam malesef kadınlarda göremiyoruz öyle başarılı sonuçlar.ben zix malzemelerimi alalı neredeyse 2 ay oldu ama siz etkenler yurt dışındakiyle aynı değil diyince açıkçası hevesim kaçtı öylece duruyor daha hiç başlamadım.sizce etkisi olur mu kullansam?birde sizin resimlere miracle genel olarak zayıf görünüyo saçlar demişti zix losyon mu yaptı bunu?

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller geçtiğimiz hafta yaptım,ancak saçlarım uzun olduğu için ne kadar dikkat edersem edeyim saçımı kopartıyor.Dermastamp alacağım sanırım. Kullandığım dermaroller 0.5 mm. Dermastamp'i ise 1 mm alacağım.

Bu arada Sebamed'in kafeinli şampuanına da başladım.Dökülmeye pek bir etkisi olacağını düşünmüyordum ama saçı güzel temizliyor.

Benim memnun olduğum iki şampuan ,

1-Sebamed ANti Hair loss

2-Prozinc Plus şampuan.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet görmüştüm onu iyi sonuç almış erkeklerde her tedavide iyi sonuç alanlar var amam malesef kadınlarda göremiyoruz öyle başarılı sonuçlar.ben zix malzemelerimi alalı neredeyse 2 ay oldu ama siz etkenler yurt dışındakiyle aynı değil diyince açıkçası hevesim kaçtı öylece duruyor daha hiç başlamadım.sizce etkisi olur mu kullansam?birde sizin resimlere miracle genel olarak zayıf görünüyo saçlar demişti zix losyon mu yaptı bunu?
    ışıkla alakalı bir durum. ona rağmen şakak daha dolgun şu an. deneyebilirsiniz, ben deney amaçlı etkenleri temin edip deneyip aktatıp ona göre hareket edeceğim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12