7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Şakaklarımda Meydana Gelen Açılma ve Tedavisi

Şakaklarımda Meydana Gelen Açılma ve Tedavisi

Herkese merhaba , 20 yaşındayım ve yaklaşık olarak 1 yıldır minoxil kullanmaktayım. Yeşil çay ve kabak çekirdeğini de düzenli olarak tüketmekteyim. Ancak dökülmeyi bir türlü kontrol altına alamıyorum.Bazen artıyor bazen azalıyor .Öncelikli hedefim saç çıkarmaktan ziyade dökülmeyi minimuma indirebilmek. Forumdaki farklı farklı tedavileri araştırdım ama elime yüzüme bulaştırmamak için sizlerin tavsiyelerinizi almak istedim. Bu durumda bana nasıl bir tedavi önerebilirsiniz? Minoxile devam etmem gerekiyor mu? Tedavime başka bir şey eklemem gerekir mi? Teşekkür ederim.

Kimse cevap vermek zorunda değil ama 100 kişiden fazla kişinin baktığı konuya cevap gelmeyince kendimi garip hissediyorum

Yeni Üye
    Alıntı Güvercin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba , 20 yaşındayım ve yaklaşık olarak 1 yıldır minoxil kullanmaktayım. Yeşil çay ve kabak çekirdeğini de düzenli olarak tüketmekteyim. Ancak dökülmeyi bir türlü kontrol altına alamıyorum.Bazen artıyor bazen azalıyor .Öncelikli hedefim saç çıkarmaktan ziyade dökülmeyi minimuma indirebilmek. Forumdaki farklı farklı tedavileri araştırdım ama elime yüzüme bulaştırmamak için sizlerin tavsiyelerinizi almak istedim. Bu durumda bana nasıl bir tedavi önerebilirsiniz? Minoxile devam etmem gerekiyor mu? Tedavime başka bir şey eklemem gerekir mi? Teşekkür ederim.

Merhaba kardeşim. Öncelikle minoxil yan etki yapmadığı sürece kesinlikle kullan. Çünkü yaşın daha genç. Senin yaşlarında kullanmadığım için çok pişmanım. İkinci nokta düzenli olarak D Vitamini ve Omega3 muhakkak kullan. Dermaroller veya dermastamp da kullanabilirsin.

Dökülmeyi tamamen durdurmak diye bir şey söz konusu değil. Sağlıklı saçları olan insanların bile gün içinde 50-100 tel arası döküldüğü biliniyor. Dökülen saç her zaman saç kökünün öldüğü anlamına da gelmiyor. Her saçın yaşam döngüsü var ve bu döngü içinde dökülmeler oluyor. Benim diyeceklerim bunlar. Daha deneyimli arkadaşlarda yardımcı olmaya çalışır.

Buraya benim konumu ekliyorum. Tedavimde kullandıklarımı ve kademe kademe sonuçları görebilirsin. https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=5596

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxil çok inişli çıkışlı bir etken. Bence kullanmanı gerektirecek kadar kötü bir durum yok. Ki bana sorarsan endişe edilecek bir dökülme durumun da yok gibi bence. Fotolardan gördüğüm kadarıyla en azından. Forumda bahsi geçen seti, cell, kafein vs gibi etkenlerden aklına yatan bir veya birkaçıyla başlayabilirsin, ( maddi durumuna göre de değişir bu durum) 3-4 ay bir tedavi uygula, azalma vs olmazsa tekrar farklı etkenleri deneyerek bir tdavi daha oluşturursun

Saç dökülmesi de tedavisi de çoğunlukla farklı işliyor hocam.Etkisi garanti tek şey haftada 1 kez temiz ve nemli kafaya dermastamp yapman ve minoxile devam etmen olur.Onun dışında birşey ekleyip eklemeyeceğini kendi durumuna göre karar vermen lazım.Forumdaki herkes zaten bir etken deneyip belli süre etki görmez ise diğerlerine yöneliyor.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minox yerine cell kullanabilirsin
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Herkese teşekkür ederim.