Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Çörek-Otu-Zayıflatır-Mı.jpg
Görüntüleme: 521
Büyüklüğü:  209.0 KB (Kilobyte)
ID:	723Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Hepimiz kesinlikle defalarca kez duymuşuzdur. Saç dökülmesi tedavisinde bazı kesim çevreler çörek otu tohumu yiyin şeklinde önerilerde bulunuyor. Şimdi size burada çörek otunun faydalarını yazmakla konuyu uzatmak istemiyorum. Sadece naçizane görüşümü dile getireceğim.

Öncelikle bu gizemli bitkinin çok önemli faydaların olduğu bilinse de henüz tam olarak diğer ne tür rahatsızlıklara iyi geldiğinin tam olarak bilinemediğini söyleyebilir. Önemli olarak da Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, karaciğeri besleyerek koruması, karaciğer kanserinde etkili olması, kandaki şeker miktarını düşürmesi, bronşit, astım ve alerjik astıma karşı tedavi edici olması, iltihabı önleyici etkisi, anne sütünü artırması gibi faydalarının olduğu artık kuşkusuz. Ayrıca Efendimiz (s.a.v) hadisi şu şekildedir.

"Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın." [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)]

Aynı şekilde kuru üzüm çekirdeğinin Kanı sulandırması, kansızlığı önlemesi, ayaklarda romatizma sonucu oluşan ödeme karşı etkili olması ve daha nice değerli faydalarının bulunması da onu vazgeçilmez yapıyor.

Şimdi arkadaşlar geçen yıl 9 ay kadar kuru üzüm + çörek otu her sabah düzenli olarak birlikte tükettim (ikisi birlikte çok lezzetli oluyor) ve saç dökülmesi konusunda gerçekten işe yarıyorlar. Bunda hiç şüphe yok. Kullandığım süre boyunca hasta olduğumu çok hatırlamıyorum. Ayrıca kullandığımız solüsyonlar ve ilaçlar az da olsa karaciğerimizde ve vücudumuzda birikme yapıyorlar. Size önerim bol su içmeniz ve her sabah çörek otu ve kuru üzüm tüketmenizdir. Çünkü saç dökülmesi konusunda hiç faydasını görmeseniz bile iç organları, en önemli organ olan Karaciğerinizi korumuş olursunuz.

Rabbim herkese gönlündekini versin.
Âmîn kardesim insaAllah.. Peki bu çörek otunu hangi şekilde kullanırsak maksimum verim elde ederiz,Mesela ezip bala karistirip mi yesek, yoksa dümdüz yutsak mı. Çünkü ben okumustum bi yerde düz yutunca bağırsaklarda mikro çizikler olusuyormus ve de uzun vadede zararli olabiliyormus vucuda. cigneyince de çok acı bi tat oluyor napsak ki