Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
123 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Dermaroller kullanicilari

Yeni Üye
    Arkadaşlar. Yetkim olmasına rağmen, yeni konu açamıyorum, 'Bize Yazın' sekmesi kullanım dışı, özel mesaj iptal. Gönderme yaptığım anda beyaz bir ekran geliyor. Sistemde bir sorun mu var. Hiçbir yoldan adminlere durumu ulaştıramadım. Konu ile ilgilenirseniz sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serdar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Sorum şu idi, '' Saçlı ve saçsız deriye dermaroller uyguladığımızda, dermaroller ın iğnelerinin saç kökü hücrelerine zarar verme olasılığı var mıdır. Var ise, iğne tarafından zedelenmiş kök hücre üretkenliğine devam edebilir mi. ''.

Siz kendi yaptığınız uygulamadan bahsetmişsiniz ve sonucun olumlu olduğunu söylüyorsunuz. Bu bir yere kadar fikir verebilir fakat sonucu garanti altına almaz. Pek çok kişi bu yüzden dermaroller dan uzak duruyor. Neyse bu soruyu uzman bir dermatoloğa sormakta yarar var.

Ayrıca, kanatma durumunda etken maddenin kana direk karışması halinde bir takım olumsuz yan etkilerinin olabileceği ile ilgili bir yazıdan bahsetmiştim. Bu ciddi bir durumdur ve şiddetle dikkate alınması gerekir. Umarım zaman içinde, sizde bir takım olumsuz yan etkiler oluşmaz. Battı balık yan gider mantığıyla işe kalkışmamalı. Bu arada size geçmiş olsun, saç sorununuzu çözmüşsünüz. Sevgilerimle esen kalın.

Şimdiden herkese İYİ YENİ YILLAR . . .
    Hücrelerin uretkenlige devam edip etmeyeceğini dunyada ki hangi dermatologa sorarsan sor net cevap vereceğini sanmıyorum açık ve net diyorum ki bu dermaroller dediğimiz aleti insanlar ya masaj mahiyetinde kan akışını hızlandırmak için nazik bir şekilde kullanır yada benim gibi ilaçların etkisini arttırmaya ve hücrelerin kanlı bölgeye onarımını sağlamak için kullanır. Avrupalilardaki no pain-no gain mantığı var birazda. Dermaroller sonrası miracle losyon kremler ve min-dut kullanan çok kişi var forumda. Yan etki biraz da bünye ile alakalı ama topikalden yan etki goren çok çok az forumda. Ayrıca bi araştırmada sıralı bir şekilde cımbızla çekilen saçlar çoğalarak çıkmıştı sanırım fareler üzerinde denenmişti. Emin olmamakla beraber iğneler saç köküne zarar vermez ve çıkışı engellemez. Güzel yorumların için tesekkur ederim. Mutlu yıllar dilerim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dermaroller kullandigim gun losyonlari uyguladiktan sonra saclarim şaha kalkiyor
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Yeni Üye
    (Muzdarip) Merhabalar. Amerikalılarda ' more risk, more money ' derler, ama en güzeli Türkçe olanı. Yani ' ne kadar para, o kadar köfte ' durumu

Yan etkiler için peşin hüküm vermemek gerekir. 3-5 sene bekleyin bakalım. Sağlıcakla . . .

-----------------------------------------------------------

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller kullandigim gun losyonlari uyguladiktan sonra saclarim şaha kalkiyor

Merhaba. Söylediğinizden, durumun kalıcı olmadığı anlaşılıyor. Kısa süreli bir placebo etkisi olabilir mi.

NOT: #41 de belirttiğim konuya yardımcı olabilecek yok mu.
    Konu Serdar34 tarafından (02.01.2016 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (Muzdarip) Merhabalar. Amerikalılarda ' more risk, more money ' derler, ama en güzeli Türkçe olanı. Yani ' ne kadar para, o kadar köfte ' durumu

Yan etkiler için peşin hüküm vermemek gerekir. 3-5 sene bekleyin bakalım. Sağlıcakla . . .

-----------------------------------------------------------

Merhaba. Söylediğinizden, durumun kalıcı olmadığı anlaşılıyor. Kısa süreli bir placebo etkisi olabilir mi.

NOT: #41 de belirttiğim konuya yardımcı olabilecek yok mu.
    Serdar bey aradığınız cevap nedir tam olarak bilmiyorum ama burdaki tecrübeler kafanizdaki sorulari tam olarak yanitlamiyorsa yanlış yerdesiniz kusura bakmayın.

Yeni Üye
    Anlamsız vede gereksiz hezeyan . . . Kaş yapayım derken göz çıkartmamak gerekir . . .

Birde bu kafayı kanatma olayı yanlış gibi geliyor bana, vücudumuzdaki deride herhangi bir yer çizilip ,kanayıp yara olduktan sonra orada kıl çıkmıyor diye biliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Zaten olay kanlanma.Kesinlikle kanatmayacaksınız.Kanasa bile birkaç yer kanayacak.seri olacaksınız dermaroller kullanırken.Bastıra bastıra değil yüzeysel yapar gibi aynı yere seri darbeler uygulayacaksınız aralıklarla.Asıl kullanımı bu şekildedir ve kendim üzerinde gözle görülür etkisi vardır.Doğru kullanıldığı taktirde herkeste sonuç görüleceğinden şüphe duymuyorum.

Yeni Üye
    hayal00 - Deathrow , her ikinize merhaba. Dermaroller kullanımında aslında 2 sıkıntı var. Şöyleki;

1- Dermarollerın iğnelerinin kıl veya saç üreten kökü tahrip edip, üretkenliğe veda ettirebilme olasılığı.

2- Daha da beteri, kanatarak dermaroller uygulaması sonrasında kullanılan kimyasalların (örn. minoxilin) kana direk karışarak, ilerde istenmeyen bir takım yan etkilere sebep olabilirliği.

Her nedense bazı arkadaşlar bu durumu kabullenmeye pek yanaşmıyor. Unutmayalım saçtan önce söz konusu olan sağlığımız. Kanımca daha kısa iğneli (örn. 0,50 mm ) dermaroller kullanıp, 2-3 ayda sonuç alma beklentisine girmeyip, tedavi süresini 6-7 veya daha fazla aya yaymak daha sağlıklı olacaktır. Tabi ki tercih kullanıcıların.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hayal00 - Deathrow , her ikinize merhaba. Dermaroller kullanımında aslında 2 sıkıntı var. Şöyleki;

1- Dermarollerın iğnelerinin kıl veya saç üreten kökü tahrip edip, üretkenliğe veda ettirebilme olasılığı.

2- Daha da beteri, kanatarak dermaroller uygulaması sonrasında kullanılan kimyasalların (örn. minoxilin) kana direk karışarak, ilerde istenmeyen bir takım yan etkilere sebep olabilirliği.

Her nedense bazı arkadaşlar bu durumu kabullenmeye pek yanaşmıyor. Unutmayalım saçtan önce söz konusu olan sağlığımız. Kanımca daha kısa iğneli (örn. 0,50 mm ) dermaroller kullanıp, 2-3 ayda sonuç alma beklentisine girmeyip, tedavi süresini 6-7 veya daha fazla aya yaymak daha sağlıklı olacaktır. Tabi ki tercih kullanıcıların.
    Hocam igneler cok kucuk koku tahrip edecek seviyede bisey degil . ikinci dediginize katılıyorum ama cok buyuk bi sıkıntı olcagıni sanmıyorum
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon