Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516
160 sonuçtan 151 ile 160 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı KellerEller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam durum nedir gelişme devam ediyor mu?
    10 gündür yoğun bir şekilde saçlarım dökülüyor. Bunun birkaç sebebi olabilir. Saçım uzayınca dermaroller uygulamasını aksatmaya, avodart'ı ve proscar'ı daha seyrek içmeye başladım. Aynı şekilde masajı da nadiren yapıyorum. Dün itibariyle besin desteklerini de bıraktım. İlaçları da içmem herhalde. Motivasyonumu kaybettim diyebilirim. Ayrıca sürekli yorgunluğum var kendimi dinlendirmeyi düşünüyorum bir süre.

Yeni Üye
    durum nedir tedavimi bıraktınızmı

Yer
    Ankara
    Tedaviyi bırakmadım ancak avuç avuç saç dökülmeye başlayınca saçımı kısa kestim, tedaviyi hafiflettim. (saç uzayınca topikal tedavi zorlaşıyor.) Min-dut. losyonuna ve dermaroller uygulamaya devam ediyorum. Proscar'ı ve besin desteklerini içmiyorum, sadece 7 günde 1 avodart içiyorum. Daha sonra tekrar yüklenmeyi düşünüyorum ama zaman geçsin biraz. Interval tedavi...

Yer
    Ankara
    Dün kan tahlili yaptırmıştım sonuçlar çıkmış. Genel olarak durumum iyi. Böbreklerde sıkıntı yok.

B12 744, D vit. 38... D için ampul alıp yüklenmek gerek. Dönem dönem yapıyorum zaten. Serum demir 171, ferritin 28(sınırlar içinde ama alta yakın, ne anlama geliyor bilmiyorum.) Sedimentasyon 2.

Ancak GGT denilen bir şey var ve biraz yüksek gibi görünüyor: 75. Karaciğer yağlanması var sanırım. Legalon almam gerekecek gibi... Zaten yüzüm gözüm anlım sürekli yağlanıyor. Daha önce de bir arkadaş bunun karaciğer yağlanması olduğundan bahsetmişti.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün kan tahlili yaptırmıştım sonuçlar çıkmış. Genel olarak durumum iyi. Böbreklerde sıkıntı yok.

B12 744, D vit. 38... D için ampul alıp yüklenmek gerek. Dönem dönem yapıyorum zaten. Serum demir 171, ferritin 28(sınırlar içinde ama alta yakın, ne anlama geliyor bilmiyorum.) Sedimentasyon 2.

Ancak GGT denilen bir şey var ve biraz yüksek gibi görünüyor: 75. Karaciğer yağlanması var sanırım. Legalon almam gerekecek gibi... Zaten yüzüm gözüm anlım sürekli yağlanıyor. Daha önce de bir arkadaş bunun karaciğer yağlanması olduğundan bahsetmişti.
    "D için ampul alıp yüklenmek gerek. Dönem dönem yapıyorum zaten" hocam ne kadar zaman aralıklarıyla yükleme yapıyorsun D3 ü D vit değerlerin iyi ama 50 ye kadar çıkarmak gerekiyor sanırım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yer
    Ankara
    3 ampul dvit 3 alıyorum 2-3 hafta aralıklarla 1 kase yoğurda döküp tüketiyorum. Bir süredir unuttum kullanmayı. O kadar çok vitamin sporcu desteği ilaç kullanıyorum ki arada kaynıyor önemli şeyler. Ampuller bitince 2-3 ay geçmesini bekliyorum. Ama 38 düşük, 100 civarı bir değere ulaşmak lazım. Şimdi 38 çıktığını görünce muhtemelen 5 ampul alırım. 2 haftada 1 kullanırım.

Bir de demir hapı almayı düşünüyorum. Okuduklarıma göre serum demir düzeyi normal fakat ferritin düşükse bu demir eksikliğinin erken belirtisi oluyormuş. Zaten haftaya doktor randevum var sonuçları değerlendiririz. Gerek var mı yok mu demir hapına o karar versin. Belki yorgunluğumun sebebi budur bilemiyorum. Belki de yıllardır kullandığım ecopirin veya avodart bu düşüklüğe sebep oluyordur.

Merhabalar bende bugun baktırdım

B12: 384

D Vit.: 31,36

Demir:117

Ferritin: 78

Hepsi sınırların içinde gozukuyor...

Değeri arttırmam gereken bir şey varmı ?

Yer
    Ankara
    Alıntı kel-alaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende bugun baktırdım

B12: 384

D Vit.: 31,36

Demir:117

Ferritin: 78

Hepsi sınırların içinde gozukuyor...

Değeri arttırmam gereken bir şey varmı ?
    Merhaba. Genel sağlığın için b vitaminini ve d vitaminini artırabilirsin. B'nin 600 civarlarında D'nin 100 civarlarında olması gerekir. Ama saç açısından bakarsak bunları artırmanın olumlu bir etkisi olmayacaktır. Saçım kısa olmasına rağmen elimi her kafama atışımda 5'er 10'ar saçlar elimde kalıyor. Son derece sinir bozucu.

Hocam sizin son durumunuz nedir tedaviniz gayet iyi gidiyordu bana umut olmuştu diyebilirim.

Yer
    Ankara
    28 temmuzda yeniden tedaviye başladım, tedavim imzamdaki gibidir. 4 aylık sonuçlar...

Öncesi:

26 ekim 2020

https://www.hizliresim.com/gpr1bt7

3 ekim 2021

https://www.hizliresim.com/gqbdvw0

Sonrası:

26 kasım 2021

https://www.hizliresim.com/jx7hjel

https://www.hizliresim.com/tbepeec

Genel görünüm de bu şekilde: https://www.hizliresim.com/7897kr3

Daha ilerleme olur mu bilmiyorum. Tedaviyi sürdürme konusunda kararlıyım. Dutasterid'in akla gelebilecek bütün yan etkileri kaybolmaya başladı. Yoğun şekilde sporla da uğraşıyorum o da yardımcı oluyordur etkileri yok etmede. Sadece ciddi anlamda bir moralsizlik yaşıyorum. Moralsizlik olarak da tarif edilemez aslında baya dünyanın sonu gelmiş gibi hissediyorum. Ama sebebini bildiğim için idare ediyorum.

Şimdilik durumum bu. Komple kafayı kapatabilirsem yine fotoğraf atarım...

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516