Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yaş 19 Saçlarda Seyreklik Ne tür tedavi kullanmalıyım ?

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kardeşim geçmiş olsun. Saçındaki kaşıntının sebebi inflamasyon. Kullanabileceğin tedaviler maddi durumuna göre miracle, cellagance, setipipirant, minoxidil, zix ve topikal yağlar. Ama günlük 10 15 dk masaj yapman önemli tedavi için yağlanma ve inflamasyonu azaltacaktır. Haftada 1 2 yada 2.5 mmlik dermaroller yada dermastampla iğneleme yapmanı öneririm.
    Yaşın daha genç güzel bir tedaviyle korursun saçlarını merak etme. Ayrıca şu konuya göz atmanı öneririm
    https://www.hairlosstalk.com/interac...ssless.117746/
    Kolay gelsin.
    Abi ilgin için sana minettarım..Saç derimde yağlı egzama tespit edildi bugün.Sence ne denli etkili ?

Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dermaroller veya dermastamp minoxla tedavine basla aksatmadan devam et. saclar kurtulacak durumda borseyler yapmasin ustler gidici duruyor. Su an saclarin fena halde degil saclar hala canli ve kalin telli gecmis olsun
    Hadi ya..Evet halen kalın telii ama bilmiyorum..Yağlı egzamam olduğunu söyledi doktor.Minoxil kullanmaya olumlu bakmıyorum döngü,yan etki vs..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle ilk defa dermaroller,dermastamp kullanacak kişilere nasıl bu kadar rahat bir şekilde 2.5 mm önerebiliyorsunuz?

İlk başlayacak kişiler 1.00m üstüne çıkmasın.(Saç için)
    Miracle admin direkt insülin iğnelemesi tavsiye ediyordu etkinlik olarak. Tabi kişi yapabiliyorsa. Ki ben de insülin iğnesini kullanmaya başladıktan sonra neden böyle söylediğni anladım.

Dermaroller dönerek ilerlediği için iğne deriden çıkarken, düz bir şekilde çıkmıyor. Bölgeyi kanlandıralım, kılcal damarlanmayı arttıralım derken, deriyi fazla yaralamış oluyoruz.
    Dermastamo buna göre daha mantıklı düz girip çıkması sebebiyle. Ama o da istersen 3 mmlik olsun çok yüzeysel kalıyor. Tamamının deriye batırılabildiğini sanmıyorum. Belki de ben 2,5 luk dermastamp ile beceremiyorum. Çok baskı ugulamak gerekiyor belki de.
    Ama insülin cihazı iğnesi yani lanset ile, hatta 4 tanesini birbirine banytlayıp kullanmaya başladığımda iğnenin pıt pıt deriye girişini hissedebiliyorum. Diğerlerine göre çok daha derin yapılabiliyor.

Ben derin yapılması gerektipini düşünüyorum. Fakat çoğu kişiden farklı olarak, ister dermaroller olsun ister iğne oldun, 24 saat hiç olmadı 12 saat herhangibir losyon kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ayrııca dermaroller ve dermastamp in çok iyi dezenfekte edilmesi gerekli ve aslında kullanım ömürleri çok uzun olmamalı. Bir süre sonra yenisinin kullanımı gerekli. Hairlosstalk da bınunla ilgili bir konu vardı hatta. Oysaki lanset iğnesi tek seferlik ve steril bir üründür. Ayrıca fiyat olarak 100 adeti 10 lira gibi birşeydi eczanede. İnternetten çok daha ucuza bulunabilir.

Altını tekrar çizmek istediğim uyarmak istediğim nokta, steril alet, uygulama sonrası derinin sterilize edilmesi, ve herhangibir losyon kullanılmaması. Benim geçeb sene bir uygulama sonrası başıma gelen alerjik durumu örhek verebilirim. Aman dikkat edin sterilizasona, o kadar basit şeyler değil. Güya ben de alkolde bekleterek fln sterilize etmiştim dermarollerı.

Konusu burada,
    https://www.sacimindoktoru.com/showt...ight=Fronk%FCl

Arkadaşlar Yağlı Egzama ve dökülmenin ne denli etkisi var ? Belki uygulayacağım tedavi boşa gidecek,yardımcı olabilecek bir uzman var mı ?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YENENTUS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yağlı Egzama ve dökülmenin ne denli etkisi var ? Belki uygulayacağım tedavi boşa gidecek,yardımcı olabilecek bir uzman var mı ?
    dökülmeye iyi gelen çoğu şey egzamaya da iyi geliyor, en azından benim tecrübeme göre
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Egzama hakkında bi bilgim yok sitede araştırırsan eminim cevabını bulursun. İlk once dr un verdiği ilaçları kullan, stres yapma ve beslenmeni gözden geçir egzamanı tetikleyecek besinlerden uzak dur. Vücudunu dinle bir süre sonra uygun bi tedaviye başlarsın.

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzama hakkında bi bilgim yok sitede araştırırsan eminim cevabını bulursun. İlk once dr un verdiği ilaçları kullan, stres yapma ve beslenmeni gözden geçir egzamanı tetikleyecek besinlerden uzak dur. Vücudunu dinle bir süre sonra uygun bi tedaviye başlarsın.
    Eyvallah abi.Saçlarım çok seyreldi üstlerden.Şakaklarda bir açılma yok henüz.Umarım egzamadan kaynaklanan bir durumdur.

Yeni Üye
    saçlarının arkadan bir fotoğrafını çektirebilir misin 1-1.5m arkandan

Alıntı burkaayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçlarının arkadan bir fotoğrafını çektirebilir misin 1-1.5m arkandan
    Buyrun sizin için yükledim.

https://eksiup.com/p/z3245676y3b6

Neden yardım eden olmuyor ?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler