Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedaviye Yeni Başlayacağım Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Yeni Üye

Lightbulb Tedaviye Yeni Başlayacağım Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Arkadaşlar forumu ciddi anlamda inceledim kendi kendini tedavi eden arkadaşlar var gerçekten tebrik ediyorum.
    Yaşım 29 saç dökülmem yaklaşık 6 senedir var ama abartılacak seviyede olmadı. Tabiki zaman içinde şakaklarım açıldı. Artık buna dur demek istiyorum aslında daha erken yaşlarda önlem almalıydım.
    O kadar çok tedavi yöntemi yazılmış ki kafam allak bullak oldu. Herkes kendine göre bir kombinasyon yapmış.
    Bu arada doktora gittim test yaptırdım herhangi bir olumsuz durum olmadığını erkek tipi dökülme olduğunu söyledi. Fotoğraflarımı koyuyorum yorumlarınız tavsiyeleriniz çok değerli.
    Şuan yaptığım tek şey Sebamed şampuan kullanmak sadece.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20190117_202723~2.jpg‎   IMG_20190117_201928~2.jpg‎  

Tecrübeli arkadaşlar sana gerekli tedavileri söyleyecektir. Benim söyleyeceğim şey ise saç derisinin eski esnekliğini kazanması için hemen masaja başlamandır. Nasıl yapıldığı ile ilgili konular forumda mevcut.
    3 ay miracle losyon
    Setipiprant Başlangıç:03.10.2018
    Cellagance losyon Başlangıç: 04.10.2018
    solgar 1mg biotin,Zinco-c
    haftada bir defa dermastamp
    durulamada ısırgan otu suyu,karanfil suyu
    her gün birkaç diş sarımsak bol su içmek
    kaliteli zeytin yağı + soğuk pres çörek otu yağı + karışık bazı yağlar
    Düzensiz masaj
    Duzensiz ev yoğurduna bir çay kaşığı öğütülmüş zencefil+zerdaçal+çörek otu+ çörek otu yağı+akgünlük+siyah üzüm çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hoşgeldiniz,
    Arkada soru yok zaten, doğru tedaviyle büyük ihtimal orta kısmı güçlendirirsiniz, belki şakakları da.
    Emin olun bu sitedeki arkadaşlar özel hastanelerde gideceğiniz uzmanlardan daha çok bilgiye sahip bundan dolayı herkesin kendine göre tedavi geliştirdiğini düşünüyorum.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

hocam ben soru sorucam ben 18 yaşındayım ve tepe bölgem size benzer ama şakaklarda 1.5 2 cm gerileme var sizin şakaklarınız nasıl açılmaya başladı ve ne süre içinde ilerledi merak ediyorum açıkcası ve ailenizde ki kellik durumu nedir acaba cevaplarsanız sevinirim.tedaviyle umarım şakaklarda saç çıkartmayı başarırsınız tepe de hiç bi sorun yokmuş keşke daha erken başlasaymışsınız.

Yeni Üye
    Alıntı Askinnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli arkadaşlar sana gerekli tedavileri söyleyecektir. Benim söyleyeceğim şey ise saç derisinin eski esnekliğini kazanması için hemen masaja başlamandır. Nasıl yapıldığı ile ilgili konular forumda mevcut.
    Teşekkürler masaj olayına hemen bakacağım.

Yeni Üye
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz,
    Arkada soru yok zaten, doğru tedaviyle büyük ihtimal orta kısmı güçlendirirsiniz, belki şakakları da.
    Emin olun bu sitedeki arkadaşlar özel hastanelerde gideceğiniz uzmanlardan daha çok bilgiye sahip bundan dolayı herkesin kendine göre tedavi geliştirdiğini düşünüyorum.
    Evet, gerçekten çok emek veren vakit harcayan arkadaşlar var bazıları uzmanlaşmış resmen. Forumların gücüne faydasına inanan birisiyim emeği geçenlere ayrıca teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben soru sorucam ben 18 yaşındayım ve tepe bölgem size benzer ama şakaklarda 1.5 2 cm gerileme var sizin şakaklarınız nasıl açılmaya başladı ve ne süre içinde ilerledi merak ediyorum açıkcası ve ailenizde ki kellik durumu nedir acaba cevaplarsanız sevinirim.tedaviyle umarım şakaklarda saç çıkartmayı başarırsınız tepe de hiç bi sorun yokmuş keşke daha erken başlasaymışsınız.
    Tedaviye erken başlamadığım için pişmanım açıkçası, açılmalar göze batar hale gelmeye başlayınca akıl başa geldi. Umarım arkadaşların tecrübeleri ile durumu biraz toparlarız.
    Eski fotoğraflarimdan bakarak tarih olarak sana net birşey yazarım kardeşim.
    Babam benim yaşımdayken epey gür saçı varmış fotolara bakıyorum bazen. Annem daha seyrek ve yağlı bir saça sahip. Abimin saç durumu benden daha iyi durumda (benden 3 yaş büyük) amcalarımın hepsinin saçı yerli yerinde, dayımın saçı şakak bölgesi daha zayıf ama yaşına göre iyi durumda. Kıyaslayacak erkek kuzenim dayımın oğlu var onun saçı benden kötü durumda. Tahminim anne tarafından geliyor benim zayıflık.

Yeni Üye
    Şimdi arkadaşlar ben xpecia tablet ve procapil içeren HairForte ile başlamak istiyorum siz ne dersiniz? Miracle losyon daha mı etkili olur? Miracle+xpecia tablet mi yapsam? Yoksa oral olarak hiç bir şey kullanmadan önce topikal olarak mı başlasam?
    Yeni oluşturulan güncel bir losyon var mı?

Yeni Üye
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün eski fotolarıma göz gezdirdim saçım 22 yaşıma kadar normalmiş 22-25 yaş arası epey dökülme olmuş. 25-29 yaş arası dökülme biraz yavaşlamış ama genede gerilemiş saç. Yani benim esas sağlam dökülmem 22-25 yaş arası olmuş kardeşim.

Yeni Üye
    Bence hair transplant en dogru secim. Donor area-da sacin cokmus

Sayfa 1/2 12 SonSon