7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 18 yıllık saç dökülme hikayesi ve tedavi başlangıcı

Yeni Üye

18 yıllık saç dökülme hikayesi ve tedavi başlangıcı

Arkadaşlar-Üstatlar merhaba,

Yaş 35. 17 yaşımdan beri dökülme problemi yaşıyorum, bu 18 sene içerisinde dönemsel olarak vitamin takviyeleri, bitkisel takviyeler, minoxil, bioxin serum vb desteklerle bir şekilde kör topal korudum saçları. Son 1 sene iş ve aile yoğunluğundan ilgilenemedim 0 destek ile 1 senede 17 yıl koruduğum saçlar gitti. İş ve sosyal hayattaki rahatlama anında saçlara yoğunlaşayım dedim, paniklemiş halde, siteyi keşfettim bilgi edinme konusunda oldukça faydası dokundu bana, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Siteden okuduklarım doğrultusunda oluşturduğum ilk tedavim;
    -1/5 proscar
    -minoxil
    -aktardan 5-6 çeşit yağ karışımı ( yılan, badem, susam vs)
    -dermaroller haftada 2

Fin. Bana yaramadı, yan etkileri ilk 2 Aydan sonra çok fazla gördüm tedaviyi 2 Aydan sonra değiştirdim,2 aydır kullandığım güncel tedavim;

-mirache losyon sabah-akşam
    -min.+dut. Sabah-akşam
    -dermaroller
    -ketoral krem
    -haftada 1 ketoral şampuan

Hafiften toparlanmaya başladı, şimdi dermaroller yerine dermapen e geçmeyi düşünüyorum aliexpresten aldım, cihaz + 10 uç olarak. Bu dermapen uçları tek kullanımlık mıdır, dermaroller gibi dezenfekte edip 2-3 kullanılır mı? Kullanımda bir püf nokta var mıdır?
    4 aylık tedavimin ilk ve son durumunu aşağıya eklemeye çalışacağım, Tedaviyi yorumlayacak ve sorularıma cevap verebilirseniz müteşekkir olurum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar-Üstatlar merhaba,

Yaş 35. 17 yaşımdan beri dökülme problemi yaşıyorum, bu 18 sene içerisinde dönemsel olarak vitamin takviyeleri, bitkisel takviyeler, minoxil, bioxin serum vb desteklerle bir şekilde kör topal korudum saçları. Son 1 sene iş ve aile yoğunluğundan ilgilenemedim 0 destek ile 1 senede 17 yıl koruduğum saçlar gitti. İş ve sosyal hayattaki rahatlama anında saçlara yoğunlaşayım dedim, paniklemiş halde, siteyi keşfettim bilgi edinme konusunda oldukça faydası dokundu bana, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Siteden okuduklarım doğrultusunda oluşturduğum ilk tedavim;
    -1/5 proscar
    -minoxil
    -aktardan 5-6 çeşit yağ karışımı ( yılan, badem, susam vs)
    -dermaroller haftada 2

Fin. Bana yaramadı, yan etkileri ilk 2 Aydan sonra çok fazla gördüm tedaviyi 2 Aydan sonra değiştirdim,2 aydır kullandığım güncel tedavim;

-mirache losyon sabah-akşam
    -min.+dut. Sabah-akşam
    -dermaroller
    -ketoral krem
    -haftada 1 ketoral şampuan

Hafiften toparlanmaya başladı, şimdi dermaroller yerine dermapen e geçmeyi düşünüyorum aliexpresten aldım, cihaz + 10 uç olarak. Bu dermapen uçları tek kullanımlık mıdır, dermaroller gibi dezenfekte edip 2-3 kullanılır mı? Kullanımda bir püf nokta var mıdır?
    4 aylık tedavimin ilk ve son durumunu aşağıya eklemeye çalışacağım, Tedaviyi yorumlayacak ve sorularıma cevap verebilirseniz müteşekkir olurum

Merhabalar,

Tedavinizi, süreci çok güzel, gayet net anlaşılır bir şekilde özetlemişsiniz. Bu titizliğiniz için ayrıca takdir ettim.

Tedaviniz çok iyi ilerlemiş bence. Umarım bu şekilde gelişime devam eder. Malumunuz, antiandrojenler etki sağlıyor fakat yanetkileri bezdiriyor insanı. Bırakarak iyi yapmışsınız bence. Dermapen in daha etkili olduğu söyleniyor forumlarda gördüğüm kadarıyla. Dermapen i kullanmadığım için bunun için yorum yapmam doğru değil fakat dermaroller, dermastamp, insülin iğnesi ile kanatarak delme yapmalar da dahil olmak üzere birkaç farklı iğneleme metodunu denedim. Şu anki düşüncem, yöntemler arasında çok büyük farklar olmadığı şeklinde. En azından kendi adıma. Örneğin ben şu an telrar en başa dönüp, kolay uygulanması sebebiyle dermaroller kullanıyorum. Hazır almışsınız, dermapen uygulamanızın sonuçlarını da syrıca merakla takip edeceğim.Uçlar sanırım tek kullanımlık değildir fakat kutusu üzerinde detsylı açıklama vardır diye tshmin ediyorum. Üretici firmanın talimatına uymakta fayda var bence.

Size sormak istediğim şey ise, finasterid i bırakınca yanetkiler geçti mi tamamen? Ne kadar sürede toparladınız?
    İkincisi ise mevucttaki topikal dutas, miracle losyondan gördüğünüz olumsuz birşey var mı?
    Yaklaşık 10 ay önce sizin ilk tedaviniz gibi bir tedaviye başladım , min+dut, miracle, oral finas, fakat finası 3 günde 1 alıyordum. Topikal ve oral antiandrojenleri bu kadar karıştırıp, dozajları da biraz artırımca yanetkiler biraz rahatsız etti açıkcası. Fakat antiandrojen etken olmadan ise, minoxil ile bile pek bir yol katedemediğimi gördüm. 1 aydır topikal antiandrojen etkenler kullanmaya başladım. Vertexde ben de sizin gibi muzdaribim, umarım sizinki gibi toparlama olur bende de.

Aydan aya durumunuzu forumla paylaşırsanız çok sevinirim. Bol şans , iyi akşamlar.

Yeni Üye
    oral finalsteid de ilk 1-1.5 ay bir sorun yaşamadım 1.5 Aydan sonra libido düşüklüğü, sabahları kalkmada zorlanma ve depresif bir ruh hali çökmeye başladı bundan dolayı bıraktım devam etmedim. Bıraktığım hafta etkiler geçti ( max. 10 gün diyelim ).
    Mirache losyonu 2 Aydan fazladır kullanıyorum herhangi bir yan etki görmedim, hızlı kuruyor kafada 2-3 kere duruma göre su veya saç bakım spreyi ile ıslatıyorum etkisi-emilimi tam olsun diye. Seyrek saçta hacimlendiriyor dolgunduk hissi veriyor çok hoşuma giden bir karışım ( mirache üstada saygılar )
    Min+dut. Etkili olduğunu düşünüyorum kullanmaya da devam ederim büyük bir ihtimalle, ancak koku yapıyor hafif de olsa birde dut. Dan dolayı saçı yağlı yapıyor. Bu karışımdan da yan etki görmedim. Başlıkta 2 ay yazdım ama sanırım yani tedavi 3 aya yaklaştı. Yan etki yok

Bir süre sonra duruma göre direnç oluşmaması için 2 aylığına tekrar oral fin. 1/5 e geçerim belki , ilerleyen zamanlarda bakarım. Ancak hem oral fin. Hem de topikal dut. Ağır gelir düşüncesindeyim, cesaret edemem aynı anda kullanmaya.

Yeni Üye
    Bence finasterid ( proscar ) kullanma ,daha once yan etki yaptı demişsin .depresif ruh hali çökmeye başladı demişsin . aşırı bilgim yok finasterid hakkında ama bence kullanma

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5% ru58841 4 ay sürecinde 6 aylık oral finasteridden daha iyi etki yapmıştı çalışmalarda
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5% ru58841 4 ay sürecinde 6 aylık oral finasteridden daha iyi etki yapmıştı çalışmalarda
    Bunlar kişiden kişiye çok değişken şeyler maalesef. Ayrıca mevcut dolar kuru vs düşünürsek, %5 lik Ru losyonu hazırlamak aylık 300 Tl civarlarına denk gelecektir. Ben 5 ay kadar Ru kullandım 1,5 -2 gr aralığında. Maalesef istediğim etkiyi göremedim. Belki %5 e çıkardığımda etki edecekti bilmiyorum ama bu sefer de maliyeti dolayısıyla ne kadar sürdürülebilir bilemiyorum.

Yanetki görmediğiniz, ve hele ki gelişme de görüyorsanız, mevcut tedavinizle devam edin bence. Teker ileri dönüyorsa, sabırlı olunabilir varsın 2 ay daha geç varın bir sonraki levela.

Yeni Üye
    Ru, seti, cell.. bakıyorumda oldukça güzel tedaviler kullanılmış-oluşturulmuş dönüşümlü olarak kullanacağım artık bunları.

Bu arada dermapen ile ilk denemeyi yaptım; 42 iğneli olanını almıştım, keşke daha seyrek iğne seçseydim delme konusunda zayıf kaldı gibi geldi. Birde kuru saçta kullanımı zor oluyor, min+dut karışımından hemen sonra ıslak-yağlı kafaya uygulasam sorun olur mu sizce?