Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: tecrübeli abilerime soru

Yeni Üye

tecrübeli abilerime soru

merhabalar ben 18 yaşındayım günlük 100 tel civarı saçım dökülüyor(elimi saçıma atıyorum bir kaç tane geliyor, sonra geldigi için bir daha atıyorum çok saçma bir şekilde) eger duşa girmişsem bir 50 tel de orda gidiyor. Sorum şu : saçlarımı 0 a vurmayı düşünüyorum bunun pozitif bir etkisi olur mu saçlarıma? bir de sitede araştırdıgım kadarıyla çogu ilacın yan etkisi var ve ya bıraktıktan sonra dökülme devam ediyor minoxil gibi. Ilaç şeklinde degil de daha dogal şekilde bir önerisi olan var mıdır ? şimdilik sadece bioxin şampuanını aldım. (doktora gidip hormonlarımı kontrol ettirmek istiyorum(biotin çinko gibi) ama bildiginiz gibi virüs olayı var)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eski ve güncel fotoğraf yüklemeden kimse net olarak yardımcı olamaz. Doğal yollar zaman kaybı olur bana kalırsa. Seti-Cell kombinasyonu yan etkisiz ve etkili tedavi kombinasyonu. 0 a vurmanın bir faydası olmaz.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tylrdrdn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar ben 18 yaşındayım günlük 100 tel civarı saçım dökülüyor(elimi saçıma atıyorum bir kaç tane geliyor, sonra geldigi için bir daha atıyorum çok saçma bir şekilde) eger duşa girmişsem bir 50 tel de orda gidiyor. Sorum şu : saçlarımı 0 a vurmayı düşünüyorum bunun pozitif bir etkisi olur mu saçlarıma? bir de sitede araştırdıgım kadarıyla çogu ilacın yan etkisi var ve ya bıraktıktan sonra dökülme devam ediyor minoxil gibi. Ilaç şeklinde degil de daha dogal şekilde bir önerisi olan var mıdır ? şimdilik sadece bioxin şampuanını aldım. (doktora gidip hormonlarımı kontrol ettirmek istiyorum(biotin çinko gibi) ama bildiginiz gibi virüs olayı var)
    Selam, ortalık durulunca gidersin cildiyeye. Şu an kan gövdeyi götürüyor denebilir.
    Saçı kısa kestirmen eğrr losyon vs kullanırsan avantajlı olur. Losyonu saç tellerin yerine saç derine daha çok temas ettirebilir, yedirebilirsin. Onun dşında, uzun saçın daha çok dökülüyormuş gibi hissettirmesinin sebebi, dökülen saç telini daha rahat görebiliyor olmandan kaynaklıdır. 3 numara saç telini görmek daha zor. Benim bildiğim kadarıyla uzun saç ın kısa saç ın dökülmeyle bir bağlantısı yok. 20li yaşlarımdan bu yana çok kısa tutarım saçlarımı, yine de döküldü.

Haa bir de kısa saçta seyreklik daha az belli oluyor nedense.

Yeni Üye
    0 a vurmanın hiç bir faydası yok. Doğal otla çöple yağ ile ben herhamgi bi sonuç alamadım. Doğal bi yol bilmiyorum. Şampuan vs işe yarayacağınj hiç sanmıyorum. Ketoral vs belki küçük bi faydası olur o da zaten haftada 1 falan kullanılıyo sanıyorum. Bu zamanda çok acil olmadığı sürece hastane işi sıkıntı olur. D vitamini öenmli yalnız bu saç işinde ona dikkat et. Güneşi eksik etme (şu dönemde o da problem tenha yerlerde takılmak lazım :d) olmazsa takviye al en azından eczacıya danışarak.
    Günlük 100 nırmal kabul edilebilir dökülenler giderek küçülüyosa genetik dökülme vardır ama aynı boyutta kalınlıkta ise normal ömrünü tamamlamıştır yerine yenisi gelir sanıyorum..

Saçı sıfıra vurmanın tek yararı çıkacak olan saçın kalite olarak daha iyi durumda olacağıdır(Geçici süreliğine).Kestirmeden önceki saçın büyük ihtimal fön veya dış etkenler yüzünden yıpranmıştır.

Yeni Üye
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski ve güncel fotoğraf yüklemeden kimse net olarak yardımcı olamaz. Doğal yollar zaman kaybı olur bana kalırsa. Seti-Cell kombinasyonu yan etkisiz ve etkili tedavi kombinasyonu. 0 a vurmanın bir faydası olmaz.
    https://hizliresim.com/H13UPK hocam bu yaklaşık 9 ay 1 yıl önce burda saçlarım çok karışık görmüşsünüzdür, kıvırcık oldugu ve hiç bakım yapmadıgım için birbirine giriyordu tüm saçlar ben elimi atınca direk elim kalıyordu çekince de canım acıyor saçlar geliyordu elime. Sonra kestirdim kısa bir şekilde dökülme bitti. https://hizliresim.com/K7UWhl ve https://hizliresim.com/NrdceP bunları da şu an çektim. Şakaklarda biraz açılma var gibi duruyor ama küçüklükten beri öyle ve beni rahatsız etmiyor ama arka tepe kısımda ki yer sizce açılama mı yoksa saçların ayrım yeri oldugu için mi öyle ?

Yeni Üye
    Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0 a vurmanın hiç bir faydası yok. Doğal otla çöple yağ ile ben herhamgi bi sonuç alamadım. Doğal bi yol bilmiyorum. Şampuan vs işe yarayacağınj hiç sanmıyorum. Ketoral vs belki küçük bi faydası olur o da zaten haftada 1 falan kullanılıyo sanıyorum. Bu zamanda çok acil olmadığı sürece hastane işi sıkıntı olur. D vitamini öenmli yalnız bu saç işinde ona dikkat et. Güneşi eksik etme (şu dönemde o da problem tenha yerlerde takılmak lazım :d) olmazsa takviye al en azından eczacıya danışarak.
    Günlük 100 nırmal kabul edilebilir dökülenler giderek küçülüyosa genetik dökülme vardır ama aynı boyutta kalınlıkta ise normal ömrünü tamamlamıştır yerine yenisi gelir sanıyorum..
    aynen hocam çogu dökülen saç şu an ki saç uzunlugunda ve koyu ama arada görüyorum daha kısa daha açık saçları. Babam kel ama amca tarafımda şakaklar gidik diger taraflarda saç var, dayı tarafımda ise 0 dökülme var.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, ortalık durulunca gidersin cildiyeye. Şu an kan gövdeyi götürüyor denebilir.
    Saçı kısa kestirmen eğrr losyon vs kullanırsan avantajlı olur. Losyonu saç tellerin yerine saç derine daha çok temas ettirebilir, yedirebilirsin. Onun dşında, uzun saçın daha çok dökülüyormuş gibi hissettirmesinin sebebi, dökülen saç telini daha rahat görebiliyor olmandan kaynaklıdır. 3 numara saç telini görmek daha zor. Benim bildiğim kadarıyla uzun saç ın kısa saç ın dökülmeyle bir bağlantısı yok. 20li yaşlarımdan bu yana çok kısa tutarım saçlarımı, yine de döküldü.

Haa bir de kısa saçta seyreklik daha az belli oluyor nedense.
    teşekkürler cevaplarınız için, 0 saçı da bir deniyip kafayı göreyim diyorum saçlar giderse gelecege prova olur D

Uzun saçta ağırlığı sebebi ile kendi kökü ve siniri vasıtası ile bir çeşit mesaj oluşmakta ve kısa saça göre anajen faz daha da artmaktadır fakat erkek tipi dökülmede bu etki açığı kapatacak düzeyde olması beklenemez. Saçların öok kısa kesildiğinde dökülme artışının sebebi budur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun saçta ağırlığı sebebi ile kendi kökü ve siniri vasıtası ile bir çeşit mesaj oluşmakta ve kısa saça göre anajen faz daha da artmaktadır fakat erkek tipi dökülmede bu etki açığı kapatacak düzeyde olması beklenemez. Saçların öok kısa kesildiğinde dökülme artışının sebebi budur.
    hocam son cümlenizi tam olarak anlamadım biraz daha açar mısınız ? uzun saçta bir mesaj oluşuyor ve anajen faz daha artıyorsa saçlarımının uzunken daha az dökülmesi gerekmiyor mu? bir de anajen faz büyümü fazı degil mi dökülme ile nasıl bir baglantısı var? ben kısa kestirdigim zaman(kısa dedigim 3 numara degil) daha az dökülme oluyor. Eger erkek tipi dökülmem var ise 0 a vurduktan sonra uzamama ihtimali var mı ?

Sayfa 1/2 12 SonSon