PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafein ve sac dökülmesi !!!!

bendeniz
03.02.2015, 16:46
Özet
AMAÇ:
Androgenetik alopesi (AGA) 50 yaşından yaklaşık% 50 etkileyen, her yaştan erkeklerde sık görülen bir sorundur. Altta yatan neden genetik önceden belirlenmiş saç köklerinin bir androjen bağımlı bir minyatür. Burada, saç organ kültürü modeli testosteron ve kafein etkilerini araştırmak için kullanıldı; İkinci saç büyüme stimülasyonu için umut verici bir aday olmak.
YÖNTEMLER:
Erkek AGA hastalardan tepe alanlardan alınan 14 biyopsilerinden saç folikülleri normal William E ortamında (kontrol) ya da testosteron ve / veya kafein farklı konsantrasyonlarını ihtiva eden William E ortamında in vitro 120-192 saat süre ile kültive edilmiştir. Saç mili uzama günlük olarak ölçüldü ve ekimi sonunda, folikül cryosections keratinosit çoğalmasının derecesini ve lokalizasyonu değerlendirmek için Ki-67 ile boyandı.
SONUÇLAR:
Önemli büyüme geriliği 5 mikrogram / ml testosteron ile tedavi saç köklerinin bulundu. Bu% 0.001 ve% 0.005 konsantrasyonlarda kafein ile etkisiz edildi. Ayrıca, tek başına kafein saç folikülü büyümesinin belirgin bir şekilde uyarılmasına yol açtı. Bu sonuçlar Ki-67 boyama ile immunohistokimyasal teyit edildi.
SONUÇLAR:
AGA muzdarip hastaların ex vivo saç köklerinin Androjen-bağımlı büyüme inhibisyonu insan saç organ kültürü modeli, androjen bağımlı saç dökülmesine karşı yeni maddeler ekrana gelecek çalışmalar için hizmet edebilir bir takımyıldızı mevcuttu. Kafein, in vitro olarak insan saç büyüme uyarıcısı olarak tespit edildi; AGA tedavisinde önemli klinik etkiye sahip olabilir bir gerçektir.

Androgenetic alopecia (AGA) is a common problem in men of all ages, affecting approximately 50% at 50 years of age. The underlying cause is an androgen-dependent miniaturization of genetically predetermined hair follicles. Here, the hair organ culture model was used to investigate the effects of testosterone and caffeine; the latter being a promising candidate for hair growth stimulation.
METHODS:
Hair follicles from 14 biopsies, taken from the vertex areas from male AGA patients, were cultivated for 120-192 h in vitro with normal William's E medium (control) or William's E medium containing different concentrations of testosterone and/or caffeine. Hair shaft elongation was measured daily and at the end of cultivation, cryosections of follicles were stained with Ki-67 to evaluate the degree and localization of keratinocyte proliferation.
RESULTS:
Significant growth suppression was found in hair follicles treated with 5 microg/ml testosterone. This was counteracted by caffeine in concentrations of 0.001% and 0.005%. Moreover, caffeine alone led to a significant stimulation of hair follicle growth. These results were confirmed immunohistochemically by Ki-67 staining.
CONCLUSIONS:
Androgen-dependent growth inhibition of ex vivo hair follicles from patients suffering from AGA was present in the human hair organ culture model, a constellation which may serve for future studies to screen new substances against androgen-dependent hair loss. Caffeine was identified as a stimulator of human hair growth in vitro; a fact which may have important clinical impact in the management of AGA.

bendeniz
03.02.2015, 16:47
Androgenetik alopesi (AGA) tanımlanmış bir desen takip saçlarınızdan kalıtsal ve androjen bağımlı, ilerici incelme olduğunu. Bu onların sosyal ve psikolojik iyi olma üzerinde önemli olumsuz etkisi olan erkekleri hem de kadınları etkileyen bir dermatolojik ortak bir sorundur. [ 1 ] Genellikle 20 yaşından başlar ve 50 yaşına erkeklerin yaklaşık% 50 etkiler. [ 1 ] Onun etyopatogenez testosteron metaboliti dihidrotestosteron (DHT) ve saç folikülü ilgili androjen reseptörü ifadesi yoluyla başta androjen bağımlı ve modüle edilir. [ 2 ], genetik faktörler de AGA patogenezinde suçlanmıştır. [ 2 ] Hastalar tutulmuş AGA ile kullanılan ürünün etkinliği ve güvenliği konusunda baş endişeleri ile uzun süreli tedavi gerektiren, yaşam kalitesi ve bu durumun dolayısıyla tedavinin zorunlu olduğu şiddetli bozukluğu muzdarip. Şu anda sadece oral finasterid ve topikal minoksidil AGA tedavisi için onaylanmıştır. [ 3 , 4 ] Son zamanlarda, bazı yeni gelişmeler göstermiştir kafein AGA muzdarip hastalarda yararlı etkilere sahip. saç folikülünün DHT kaynaklı minyatür karşı olacağını önerilen mekanizma hücrelerde cAMP düzeylerini artırır ve dolayısıyla hücre metabolizmasını uyararak çoğalmasını teşvik kafein ile fosfodiesteraz inhibisyonu. [ 5 ] Fischer tarafından yapılan bir çalışmada ark . Kullanılan saç organ kültürü modeli saç folikülü büyüme stimülasyonu üzerinde testosteron ve kafein etkisini araştırmaktır. Bu in vitro olarak 120-192 saatlik bir süre için testosteron ve / veya kafein farklı konsantrasyonları kullanılarak yetiştirildi erkek AGA hastaların çalışma kullanılan kafa derisi biopsi örnekleri. 0.001 ve% 0.005% konsantrasyonlarda kafein eklenmesi, kafein uygulamadan sonra 120 saatte görülen yüksek saç şaft uzama ile, saç büyümesi üzerine baskılayıcı testosteronun etkilerine karşı bulunan kontrol grubu ile karşılaştırıldı. Bu in vitro çalışma da açık bir şekilde kafein AGA tedavisinde önemli olabilir insan saç büyüme uyarıcısı olduğunu göstermektedir. [ 5 ] Brandner ve diğ . kafein uygulama kadınların, böylece erkeklerde bariyer fonksiyonunu geliştirmeye kıyasla erkeklerde transepidermal su kaybı önemli bir azalmaya neden olduğunu kendi çift-kör, plasebo kontrollü bir çalışmada kanıtlanmıştır. [ 6 ] kafein teslim güzergahı ile ilgili, saç köklerinin kabul edilir İlaç dağıtımı için önemli bir rota. Saç köklerinin topikal kafein foliküler penetrasyon değerlendirildi yeni bir çalışma topikal uygulanan ilaçlar için ilaç dağıtım hızlı rota olarak saç köklerinin kanıtladı. [ 7 ] AGA tedavisi için önemli bir gereklilik foliküler ilaç teslimat. Yakın tarihli bir çalışmada 2 dakika süreyle bir şampuan formülasyonu topikal uygulamaya kafein foliküler penetrasyon değerlendirildi ve saç köklerinin üzerinden penetrasyon interfolliküler rota ile karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha yüksek olduğunu gösterdi ve bu saç köklerinin ilk sırasında hızlı kafein emilimi için tek yolu vardı Uygulamadan sonra 20 dakika. [ 8 ]

AGA kafein topikal faydalı etkileri, bu şekilde bariyer fonksiyonu, foliküler penetrasyon uyarılması ve saç büyümesinin teşvik edilmesi fosfodiesteraz inhibe iyileştirilmesi atfedilebilir. Bu nedenle, AGA tedavisinde yararlı bir yardımcı olduğu görülmektedir. Ancak, ileri çalışmalar onaylamak ve AGA yönetiminde kafein rolünü kurmak için yapılması gereken.

Androgenetic alopecia (AGA) is hereditary and androgen-dependent, progressive thinning of the scalp hair that follows a defined pattern. It is a common dermatological problem affecting both men and women, with significant negative impact on their social and psychological well being.[1] It commonly begins by 20 years of age and affects nearly 50% of men by the age of 50 years.[1] Its etiopathogenesis is mainly androgen dependent and modulated via the testosterone metabolite dihydrotestosterone (DHT) and the expression of hair follicle-related androgen receptor.[2] The genetic factors also have been implicated in the pathogenesis of AGA.[2] Patients afflicted with AGA suffer from severe impairment of quality of life and thus treatment of this condition is mandatory, requiring long-term treatment with chief concerns about the efficacy and safety of the product used. Currently only oral finasteride and topical minoxidil are approved for treatment of AGA.[3,4] Recently, certain newer advances have shown caffeine to have beneficial effects in patients suffering from AGA. The proposed mechanism which would counteract DHT-induced miniaturization of the hair follicle include inhibition of phosphodiesterase by caffeine, which increases cAMP levels in cells and therefore promotes proliferation by stimulating cell metabolism.[5] A study conducted by Fischer et al. used hair organ culture model to investigate the effects of testosterone and caffeine on hair follicle growth stimulation. This in vitro study used scalp biopsy samples from male AGA patients which were cultivated using different concentrations of testosterone and/or caffeine for a period of 120-192 hours. Addition of caffeine in concentrations of 0.001% and 0.005% were found to counteract the suppressive effects of testosterone on hair growth, with a higher hair shaft elongation seen at 120 h after caffeine administration, compared to control group. This in vitro study thus clearly demonstrates that caffeine is a stimulator of human hair growth which may have importance in the treatment of AGA.[5] Brandner et al. proved by their double-blind placebo-controlled trial that caffeine application causes a substantial reduction in the transepidermal water loss in men compared to women, thus improving barrier function in men.[6] Regarding the route of delivery of caffeine, hair follicles are considered an important route for drug delivery. A recent study which assessed the follicular penetration of topical caffeine in hair follicles proved hair follicles to be faster route of drug delivery for topically applied drugs.[7] An important requirement for the treatment of AGA is follicular drug delivery. A recent study assessed the follicular penetration of caffeine on topical application in a shampoo formulation for 2 min and showed that penetration via hair follicles was faster and higher compared with the interfollicular route and that hair follicles were the only pathway for faster caffeine absorption during the first 20 min after application.[8]

The beneficial effects of topical application of caffeine in AGA can thus be attributed to inhibition of phosphodiesterase, improvement in barrier function, follicular penetration, stimulation and promotion of hair growth. Thus it appears to be a useful adjuvant in the management of AGA. However, further studies need to be done to confirm and establish the role of caffeine in management of AGA.

bendeniz
03.02.2015, 16:49
almanlar tıpta en iyisidir kafein sac dokulmesini durdurmada yuzde 40 faydası varmıs yan tedavi faydalı olabilir bilgidir burda dursun okuyan olur elbet

Kazakcemil
03.02.2015, 16:57
almanlar tıpta en iyisidir kafein sac dokulmesini durdurmada yuzde 40 faydası varmıs yan tedavi faydalı olabilir bilgidir burda dursun okuyan olur elbet

Sebamedi öneriyorsam bir sebebi var bendeniz hocam:)

bendeniz
03.02.2015, 17:00
sebamedi görmedim suan senin konulara baktım gördum evet onermişssin usta icinde kafein varmı bilmiyorum alpecin var kafeinli ssmpuan

Kazakcemil
03.02.2015, 17:08
sebamedi görmedim suan senin konulara baktım gördum evet onermişssin usta icinde kafein varmı bilmiyorum alpecin var kafeinli ssmpuan

Kafein ve ginko biloba var sebamedin içeriğinde,ama her saç tipine gitmiyor sanki bazı arkadaşlar şikayet etmişti sebamedden.

bendeniz
03.02.2015, 17:15
ginkoda faydalı damar acar kafeinde faydalıdır ben görmedim ama sampuanlar kısıtlı fayda saglar kafada az kalıyor ama faydası var hepsi icin gecerli mesala ben olsam soylebir sampuan yada losyon yaparım ginko bloba...kafein...acı biber..biotin...soyayagı...ıssırgan otu...saw palmetto.... böyle icerikli bir losyon yada sampuan yapmalı bilim faydası olur ama bu msddeler birbirini etkilermi, faydasını azaltırmı orasını bilemem kazak cemil usta losyonların yanında yan destektir

Kazakcemil
03.02.2015, 17:23
ginkoda faydalı damar acar kafeinde faydalıdır ben görmedim ama sampuanlar kısıtlı fayda saglar kafada az kalıyor ama faydası var hepsi icin gecerli mesala ben olsam soylebir sampuan yada losyon yaparım ginko bloba...kafein...acı biber..biotin...soyayagı...ıssırgan otu...saw palmetto.... böyle icerikli bir losyon yada sampuan yapmalı bilim faydası olur ama bu msddeler birbirini etkilermi, faydasını azaltırmı orasını bilemem kazak cemil usta losyonların yanında yan destektir

Aynen destek tedavi zaten bir 15 gündür sebamed ve sebamed ile çok iyi kombine olduğunu düşündüğüm ardıç katranı sabunum bittiği için tedavimde yoktu,normal tedavime devam ediyorken bu ikisinin eksikliğinde saçlarım bayağı cansızlaştı,şimdi yeniden ekleyeceğim bu ikiliyi tedavime.

payitaht
03.02.2015, 21:29
Sebamedi öneriyorsam bir sebebi var bendeniz hocam:)
Üstat bugün dermoday şampuanim bitmişti. .sabah sebamed antihairloss şampuan hakkındaki yorumunu gorunce bugün botanik eczaya gidip dermoday yerine bu sefer sebamed antihairloss aldım hemde 400 ml büyük boy, , bakalım bu akşam ilk defa kullanicam. ..almamda senin yorumun etkisi oldu bakalım sonuçları gorucez

filozof
03.02.2015, 21:40
Sebamed bncede cok iyi.

filozof
03.02.2015, 21:44
Kafeinle ilgili bir konu acmis ve bazi bilgiler paylasmistim kafeinin ampul formu kafesid var kullandiginiz losyona katip etkiyi deneyebilirsiniz bn kullanmadim ama askorbik asit niadin kafein vs. Kombine bir losyon yapacagim.

anl
03.02.2015, 22:20
Kafeinle ilgili bir konu acmis ve bazi bilgiler paylasmistim kafeinin ampul formu kafesid var kullandiginiz losyona katip etkiyi deneyebilirsiniz bn kullanmadim ama askorbik asit niadin kafein vs. Kombine bir losyon yapacagim.

kafeine takmış durumdayım filozof. dermastample kullanınca deli bi etki yapacagını düşünüyorum. Bahsettiğin ampul versiyonu almaya karar verdiginde beni de özelden bilgilendirir misin? Ben de alayım senle aynı anda

maiboz
03.02.2015, 23:38
gerçekten güzel fikir sebametin içindede var bildiim kafein ama tabi çok azdır denemek lazım

filozof
03.02.2015, 23:53
tabiki üstad.

payitaht
04.02.2015, 01:09
Gelişmelerden ve formülünden mutlaka ama mutlaka haberdar et bizi kaptan,,,,İZİNDEYİZ...!!!

Invincible
04.02.2015, 01:18
Ya bu tarz şeyler çıkınca hemen geçmişte neler yaptığıma dönüyorum.

Saç dökülmesi başlamadan önce ben her gün kahve içerdim hem de birkaç bardak. Tabi bu ne kadar etkili olur tartışılır ama insan bir acaba diyor

filozof
04.02.2015, 01:22
Tabiki üstad yeterki işe yarasın.

Kazakcemil
04.02.2015, 09:57
Üstat bugün dermoday şampuanim bitmişti. .sabah sebamed antihairloss şampuan hakkındaki yorumunu gorunce bugün botanik eczaya gidip dermoday yerine bu sefer sebamed antihairloss aldım hemde 400 ml büyük boy, , bakalım bu akşam ilk defa kullanicam. ..almamda senin yorumun etkisi oldu bakalım sonuçları gorucez

İa hocam saç tipine uygun düşerse işe yarayacağı kesin, bazen saç tipi kuru olan arkadaşlar olumsuz geri bildirim de bulunuyorlar ama benim saç tipim de son derece kuru, ben de olumlu etki ediyor.

bendeniz
15.04.2015, 21:18
şimdi soru şu beyler kafein saca faydalı sac cıkarıyor yuzde 30....... kahve icmek ile bu olay olmaz neden 40 kahve icmek lazım gunde o zamanda karacigeri eline alırsın peki soru şu kafamıza bir fincan döksek ki ben döküyorum duruluyorum sacımı direk saca döktgügumuz icin sac dibine ulasırmı yani 4o kahve icince sac etki eden kahve 1 fincan kafaya dökünce aynı etki edermi dolasıma girmeden direk sorunun merkeizne hamle yapıyoruz bu soru cevablanması gerek

pipsqueak
15.04.2015, 21:42
Günde 10-15 fincan kahve tüketiyordum, yine saçım dökülüyordu. 40 fincanı içmedim mümkün müdür bilmem :) Ben 15 fincan içtiğim için, yediğim ne varsa onların emilimi yapılamadığından vücudumda demir, ferritin falan bitmişti.

Yani gözünüzü karartıp 40 fincan bile içseniz daha çok dökülür. Kafaya sürmekle olur mu bilmiyorum bu iş.

Geçen baktım kafein ampule kalmamıştı maalesef.

namesiz00
15.04.2015, 21:45
Kafeini toz halde bulup elseve içine atsak acaba nasil olur herseyi de elseve içine atalım saçta hemen kuruyor çok pratik :)

bendeniz
15.04.2015, 21:59
Günde 10-15 fincan kahve tüketiyordum, yine saçım dökülüyordu. 40 fincanı içmedim mümkün müdür bilmem :) Ben 15 fincan içtiğim için, yediğim ne varsa onların emilimi yapılamadığından vücudumda demir, ferritin falan bitmişti.

Yani gözünüzü karartıp 40 fincan bile içseniz daha çok dökülür. Kafaya sürmekle olur mu bilmiyorum bu iş.

Geçen baktım kafein ampule kalmamıştı maalesef.
on onbes fazla icme kardes ama ben su mantıkla dedim mesala 40 bardak kahve sacımıza faydalı uzatıyorsa yeni sac olusturuyorsa direk olayın oldugu yere 40 degilde daha az kahve ile sacı durulamak daha mantıklı degilmi tabi emilim durumu ne cilt altına gecermi köke gidermi bunları bilen biri cevapmalaı

bendeniz
15.04.2015, 22:01
Kafeini toz halde bulup elseve içine atsak acaba nasil olur herseyi de elseve içine atalım saçta hemen kuruyor çok pratik :)

pratikte cilt altına gecermi köke ulasırmı bunu bilmiyoruz emilim durumu bilmiyoruz ben ona ragmen gold kahvem var arada bir fincana sıcak su kouyorum icine gold kahve atıyorum azını kafama dokuyorum azınıda iciyorum yanında güzel bir kurabiye tmamdır :)

Miracle
15.04.2015, 22:09
Kafein deriden emilir yeterki sürecek bir yol bulun.

pipsqueak
15.04.2015, 22:15
pratikte cilt altına gecermi köke ulasırmı bunu bilmiyoruz emilim durumu bilmiyoruz ben ona ragmen gold kahvem var arada bir fincana sıcak su kouyorum icine gold kahve atıyorum azını kafama dokuyorum azınıda iciyorum yanında güzel bir kurabiye tmamdır :)

Yalnız o gold kahvelerden ziyade, filtre kullanılmalı gibi geliyor bana. Kahve çektirip, demleyerek. Aktardan aldığımız otları kafamıza sürerken uyguladığımız gibi.

Bu arada ekliyorum tedavime kahve de süreceğim artık saçıma :D

Edit: http://www.cevap.co/2014/02/alpecin-alpasin-sampuan-nedir.html

şu link okunabilir.

bendeniz
15.04.2015, 23:16

yolu bulduk usta kahve fincanına sıcak su ustune gold kahve yarısını şekersiz ic yarısınla sacı durula :) merak ettigim şey şu 40 kahve ictik her fincanda 100 mg kafein var diyelim bunun kacı sac dibine gidiyor eger kahve kafamıza dökersek direk sac dibine 100 mg kafein yollayınca acep dahamı iyi yoksa azmı gelir bunu merak etmiştim

bendeniz
15.04.2015, 23:17
Yalnız o gold kahvelerden ziyade, filtre kullanılmalı gibi geliyor bana. Kahve çektirip, demleyerek. Aktardan aldığımız otları kafamıza sürerken uyguladığımız gibi.

Bu arada ekliyorum tedavime kahve de süreceğim artık saçıma :D

Edit: Alpecin Alpasin Şampuan Nedir? | Cevap.Co (http://www.cevap.co/2014/02/alpecin-alpasin-sampuan-nedir.html)

şu link okunabilir.

biliyorum kafein losyonu ama bu işe ayırdıgım butce almama musade etmiyor o sebebpten dolapta duran kahveyle idare ediyoruz ben aklıma geldikce kahveyle durularım

kefal
15.04.2015, 23:25
alpecin kullandım 3 ay kadar daha sonra minoxidil ile ters çalıştığı için bıraktım. Alpecin damarları büzüyor minoxidil genişletiyor. Alpecin'in şampuanından ziyade losyonu var onu almanız daha faydalı olur size.

Kendi yorumum azaltıyor biraz ama mucizede beklemeyin

Eleanor
16.04.2015, 00:30
Şampuan olarak revita'da var bildiğim kadarıyla zaten şüphesiz dökülme konusunda en etkili şampuan ama daha net etki için filozofun dediği gibi kafeini direk almak lazım

Kazakcemil
16.04.2015, 01:34
Şampuanını düşünüyorsanız arkadaşlar sebamed antihairloss,formulünde kafein ve ginko bloba var,bu arada kahveyi bir iki fincan dışında tüketmek sağlığa zararlı diye biliyorum,yanlışım varsa düzeltin.

heavy
16.04.2015, 10:57
Saç Dökülmesi ve Kelliğe karşı ilaç şampuan ve losyon isimleri | Cevap.Co (http://www.cevap.co/2014/02/sac-dokulmesi-ve-kellige-kars-ilac.html)

Bu linkte kafeinin saç kökleri tarafından hızlı emilebilmesini sağlamak açısında alkol içerdiğini ve bununsaç köklerine zarar vermekte olduğunu yazmışlar. (Alpecin Liquid Losyon başlığı altında)

Erhan
16.04.2015, 11:48
Ben Alpecin Liquid ve şampuanını kullandım faydasını görmedim

Eleanor
16.04.2015, 11:57
Alopecin var direk kafein bazlı şampuan ve solusyon bakımstorede mevcut bence denemekte yarar var

heavy
16.04.2015, 13:43
Ben başka bir başlıkta daha bahsetmiştim, şampuanını kullandım ve sonrasında rahatlama ve biraz kaşıntı hissettim. Ancak çok uzun süreli bir kullanımım olmadığından sonuç söylemek erken olur..

Krmmrt
09.02.2019, 14:58
Eski konu ama belki denk gelmeyenler vardir ben bi losyon kesfettim miracle losyonumu bununla yapicam bidahaki sefere henuz deneyemedim elimde 60ml kadar mirae losyon var urun ismi URBAN BİOTİN VE CAFFEİNE dokulme karsiti sprey tonik her sac tipine uygun ins. İlaclar icinde cozunurse ise yarayacagini dusunuyorum

blackarm
24.05.2019, 14:33
ürün bu mudur?

https://www.trendyol.com/urban-care/biotin-ve-kafein-iceren-sac-koku-guclendirici-hizli-uzamaya-yardimci-tonik-200-ml-8680690700408-p-578704?boutiqueId=314780&merchantId=106450

Bu losyon/tonik formu. İçinde dutas eritilebilinir mi acaba?

sacımcık
21.06.2019, 14:36
Oranları yazsalar çok iyi olur ama ben bu ürün yeirne isana rossmanda kafein tonik var onu tavsiye ederim hem daha ucuz hem alman ürünü

Bugra3
22.06.2019, 14:25
Rosmanndaki isana kafeinli toniği miracle losyon çözüsü için kullandım fakat çalkaladıkça bir köpürme durumu oluyor. Aldactonu iyi mi çözüyordur bilemiyorum ama bir sonraki denemeyi garnier in toniklerinden bir tanesi ile denemeyi düşünüyorum.

element_eighty
04.07.2019, 16:18
Arkadaşlar piyasada kafein tabletler satılıyor 200mg ve de toz kapsül şeklinde. Acaba bir karışım filan yapılabilir mi?

glaurung
04.07.2019, 21:18
Arkadaşlar piyasada kafein tabletler satılıyor 200mg ve de toz kapsül şeklinde. Acaba bir karışım filan yapılabilir mi?

1 lt suda 50 gr kafein cozulebilecegi yaziyor, hatta bi ara kafeinli su tüketiminden dolayi ölümler meydana gelmiş ve kafein satisi yasaklanmıştır, istanbul kimya borsasından alıyorum anhidroz kafein distile suda cozuyorum ve kullaniyorum, o tabletler auda ve alkolde rahat çözünür ama koruyucu maddeleri dibe coker verimsiz olur,

sacımcık
05.07.2019, 13:34
1 lt suda 50 gr kafein cozulebilecegi yaziyor, hatta bi ara kafeinli su tüketiminden dolayi ölümler meydana gelmiş ve kafein satisi yasaklanmıştır, istanbul kimya borsasından alıyorum anhidroz kafein distile suda cozuyorum ve kullaniyorum, o tabletler auda ve alkolde rahat çözünür ama koruyucu maddeleri dibe coker verimsiz olur,

dibe çöken kısmı süzemez miyiz ?

Maximus2
03.09.2019, 19:40
Glaurung mesaj kutunu boşaltabilir misin

kami
06.12.2019, 16:28

arkadaşlar takviye kafein oluyor sanırım soran üye bu konuyu oluyabilir

Clash
07.12.2019, 21:56
Sürecek bı yol bulun derken kafeinin işlenmesinden bahsetmişti sanırım miracle hoca. Kafeinin işlenip sıvı hale getirilmesi için özel uygulamalar gerektiğini söylemişti. Eğer sizin dediğiniz gibi tabletleri çözüp kullanabiliyosak sporcuların kullandığı kafeinlerler var onlardan alıp çok güzel oranı yüksek losyonlar yapabiliriz

kami
08.12.2019, 11:40
Sürecek bı yol bulun derken kafeinin işlenmesinden bahsetmişti sanırım miracle hoca. Kafeinin işlenip sıvı hale getirilmesi için özel uygulamalar gerektiğini söylemişti. Eğer sizin dediğiniz gibi tabletleri çözüp kullanabiliyosak sporcuların kullandığı kafeinlerler var onlardan alıp çok güzel oranı yüksek losyonlar yapabiliriz

valla benim kafam da karıştı hocam, miracle üstada soralım derim ben

Miracle
09.12.2019, 09:29
valla benim kafam da karıştı hocam, miracle üstada soralım derim benKafein özel işlemlerle sıvılaştırılabiliyor onun dışında çözünüp emilmesi olanaksız diğer bir yol da kaynama noktasına yakın su (bknz kahve) da çözünüyor ancak soğumaya başladığı an katılaşmaya başlıyor ve emilemiyor.

sagopa
05.11.2020, 17:15
kafein losyon sisteme karisiyomu arkadaslar,anksiyetem yuzunden kafein kullanmam yasak ilac kullaniyorum, bilen biri yesillendirirse sevinirim.

Hande343
11.01.2021, 15:28
arkadaşlar takviye kafein oluyor sanırım soran üye bu konuyu oluyabilir
dikkatimi çeken bı ürün var kafein bu kullandığınız kafeinin hangi formu ve yüzde 3 Luk için kaç gram koyuyorsunuz bn yurtdışında yaşıyorum cevaplarsanız çok sevinirim

kami
13.01.2021, 12:30
ben kafein kullanmamaktaym

Hande343
18.01.2021, 21:39
Kafein kullanıyorum fakat soğudumu hemen donuyor kullanmak için tekrar isityorum bunun başka bı çaresi yokmudur cvplayan olursa sevinirim

Hande343
18.01.2021, 21:42
Bnde anhidrus kafein kullanıyorum sogugnca hemen donuyor katilasiyor bunu nasıl yapabiliriz donmasını nasıl engelleriz yani

Miracle
19.01.2021, 15:16
Bnde anhidrus kafein kullanıyorum sogugnca hemen donuyor katilasiyor bunu nasıl yapabiliriz donmasını nasıl engelleriz yani
Emilim yok denecek kadar azdır kafein çözünmüş şekilde almanız gerekiyor normal kafein yüksek sıcaklıklarda erir o şekilde de sürülemez soğuduğu zaman da katılaşır.

Hande343
19.01.2021, 20:11
Emilim yok denecek kadar azdır kafein çözünmüş şekilde almanız gerekiyor normal kafein yüksek sıcaklıklarda erir o şekilde de sürülemez soğuduğu zaman da katılaşır.

Peki çözünmus şekilde nasıl ve nerden alabiliriz bide çözünmüş aldığımız kafein bu bizim toz formu deilmi acaba

Hande343
19.01.2021, 20:12
Peki çözünmus kafein nasıl ve nerden bulabiliriz ve onların çözdüğü kafein bu toz formu deilmi

silva
19.01.2021, 21:34
Merhaba size özelden yazdım müsait olduğunuz bir zamanda bana geri dönerseniz çok mutlu olacağım iyi akşamlar

Miracle
19.01.2021, 22:25
Peki çözünmus kafein nasıl ve nerden bulabiliriz ve onların çözdüğü kafein bu toz formu deilmi Sıvı şekilde alınması gerekiyor topikale uygun olacak formdur bu şekilde aratıp alabilirsiniz yurtdışından toplu alımla alıyoruz zaman zaman biz de. Yurtdışına gidiyor ya da giden tanıdığınız varsa temin edebilirsiniz.

Aliko35
10.02.2021, 20:30
Abim bende cafein ve ham minoxil satn almak istyorum lütfen yardmcı olun