PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sadece min-dut losyonu kullanıp dökülmem durdu diyenler(net cevaplar)

ofsaçof
13.01.2015, 21:13
arkadaşlar min-dut losyonunu kullanıpta dökülmem durdu diyenler var mı?
varsa net bir şekilde(evet dökülmem durdu diye)cevap verirlerse çok iyi olcak.:)

Invincible
13.01.2015, 21:58
arkadaşlar min-dut losyonunu kullanıpta dökülmem durdu diyenler var mı?
varsa net bir şekilde(evet dökülmem durdu diye)cevap verirlerse çok iyi olcak.:)

8 ay sadece min-dut kullandım.

ofsaçof
13.01.2015, 23:06
8 ay sadece min-dut kullandım.
açıkcası bende sadece min-dut kullanmak istiyorum fakat güvenemiyorum nedense.bu arada ilk başta fin min kullanıp sanra 25 gün de dut kullanmamışmıydın? sanırım bunları bıraktıktan sonra sadece min-dut kullandın?

baldhead
14.01.2015, 00:39
Anında durmadı ama evet durdu. Hatta Sıfır oranında

ofsaçof
14.01.2015, 00:42
Anında durmadı ama evet durdu. Hatta Sıfır oranında
peki ne zmandan beri kullnıyorsun ve hangi marka minoxidil kullanıyorsun?

baldhead
14.01.2015, 02:15
peki ne zmandan beri kullnıyorsun ve hangi marka minoxidil kullanıyorsun?

5 ay bitecek. Ilk üç ay minoxil forte kullandım. Daha sonra Artı olarak Miracle losyonu ekledim

Invincible
14.01.2015, 02:56
açıkcası bende sadece min-dut kullanmak istiyorum fakat güvenemiyorum nedense.bu arada ilk başta fin min kullanıp sanra 25 gün de dut kullanmamışmıydın? sanırım bunları bıraktıktan sonra sadece min-dut kullandın?

Aynen onları kullanırken bile dökülmem vardı.

ofsaçof
14.01.2015, 14:39
Aynen onları kullanırken bile dökülmem vardı.
kanka şimdi ben finasterid 4/1 ,min-dut losyon ve normal rogaine foam kullanıyorum fakat min-dut losyondan korkum var neden dersen dut prospektüsünde deri yoluyla emilir diyor acaba diyorum kana mı karışıyor eğer öyle bir şey varya bittik :) hadi fin.bıraktığında 6 ay sonra etkisi geçiyor ama dut. kana karışıyorsa işimiz zor zaten yarılanma ömrü 3-5 hafta.

Miracle
14.01.2015, 14:55
kanka şimdi ben finasterid 4/1 ,min-dut losyon ve normal rogaine foam kullanıyorum fakat min-dut losyondan korkum var neden dersen dut prospektüsünde deri yoluyla emilir diyor acaba diyorum kana mı karışıyor eğer öyle bir şey varya bittik :) hadi fin.bıraktığında 6 ay sonra etkisi geçiyor ama dut. kana karışıyorsa işimiz zor zaten yarılanma ömrü 3-5 hafta. Deriden emilmeyen bir losyon olamaz ki o zaman işe yaramaz zaten. Deriden emilim direk kana karışmak demek değildir ama çok azı elbet karışabilir.

Kazakcemil
14.01.2015, 16:27
kanka şimdi ben finasterid 4/1 ,min-dut losyon ve normal rogaine foam kullanıyorum fakat min-dut losyondan korkum var neden dersen dut prospektüsünde deri yoluyla emilir diyor acaba diyorum kana mı karışıyor eğer öyle bir şey varya bittik :) hadi fin.bıraktığında 6 ay sonra etkisi geçiyor ama dut. kana karışıyorsa işimiz zor zaten yarılanma ömrü 3-5 hafta.

6 aydır kullanıyorum,hiçbir proplem yaşatmadı bende endişe edecek birşey bence başlayın,saç için en etkili formüllerden biri min-dut.

ofsaçof
14.01.2015, 17:50
Deriden emilmeyen bir losyon olamaz ki o zaman işe yaramaz zaten. Deriden emilim direk kana karışmak demek değildir ama çok azı elbet karışabilir.
işte diyorum ya varsayımlarla konuşuyoruz.Bence asıl tehlike bu gibi.

pipsqueak
14.01.2015, 18:08
Ben tanıdığım tüm eczacılarla konuştum, geçenlerde de çok iyi bir özel hastanenin üroloğuyla konuştum. Dutasteridi kafama uyguluyorum diye. Konuştuğum kim varsa sorun olmaz dedi.

Genel olarak kullandığım tüm ilaçlar için 3-4 aylık kullanımdan sonra 1-2 hafta ara vermemi tavsiye ettiler o kadar. (Dutasterid için değil bu söylenen, hepsi için)

ofsaçof
15.01.2015, 15:56
atilla kayaya min-dut losyon sadece deriden mi emilerek saç dökülmesini durduruyo yoksa deriden emilip kana karışarak dht hormonunu düşürerek mi etki yapıyor dedim o da 2. dediğimi dedi

antidht
15.01.2015, 18:52
Deriden emilmeyen bir losyon olamaz ki o zaman işe yaramaz zaten. Deriden emilim direk kana karışmak demek değildir ama çok azı elbet karışabilir.

Miracle hocam bu losyonlar sac köküne etki etmiyormu?Sac kökü ise direk olarak damarlara bagli degilmi?Yani kullanilan losyon ne olursa olsun,buna minoxidil de dahil,köklere ulastiginda ister istemez kanada karismazmi?

antidht
15.01.2015, 18:55
Kardes hicbirimizin trilyonluk arastrima merkezleri olmadigi icin varsayimla hareket edip,dene ve kör taktigini kullaniyoruz.Elimizden baska birsey gelmiyor ne yazikki:)Herkesin bu corbada tuzu olursa o Kadar Cabuk sonuca ulasiriz.

Miracle
15.01.2015, 20:07
işte diyorum ya varsayımlarla konuşuyoruz.Bence asıl tehlike bu gibi. Varsayım değil arkadaşım grafikler ve emilim araştırmaları var. Mesela 0.1 mg finasterid vücutta en fazla % 10 dht serum düzeyini azaltıyor bu gtafiğin devamı da var sitemizde biz boşunamı 15 adeti aşmayın diyip 6 adet atıyoruz. Yani birşey aklımıza takıldığında oral ile topikal konusunda biraz farklılıkları dozları emilimi irdeleyin hemen sonuca ulaşırsınız. Birde bunlar hakikaten çok konuşuldu sayfalarca emilime doza vücuttaki doğal hormon miktarlarına kadar konular açtım google a yazın emin olun bizim siteden link verecektir zira bu konularda tekiz ülkede ve google artık bunu çok iyi biliyor. ..

Edit : Dutas yerine finas yazmışım düzelttim.

Oksijen
15.01.2015, 22:18
ya alakasız olacak ama min dut un koku olayını nasıl çözüyorsunuz? miracle losyon kötü kokmuyor ama min dut çok berbat kokuyor minoxil in içine koyduğumuz avodart ın kokusu çok kötü. yakınınıza gelen insan kokuyu hemen hissediyor. bu çok sıkıntı.

Invincible
16.01.2015, 00:44
ya alakasız olacak ama min dut un koku olayını nasıl çözüyorsunuz? miracle losyon kötü kokmuyor ama min dut çok berbat kokuyor minoxil in içine koyduğumuz avodart ın kokusu çok kötü. yakınınıza gelen insan kokuyu hemen hissediyor. bu çok sıkıntı.

İlk birkaç dakika oluyor konu olayı, biraz parmaklarla masaj yapıp deriye emdirince çok kokmuyor.

NoMore
16.01.2015, 00:47
abiler benim saç derim çok yanıyor minoxil uygulayınca ve deli gibi kaşınıyor cildim normaldede çok hassastır artı olarak bazı yerlerde sivilcelenme var bunlar yeni çıkanlar olduğu için mi oluyor ?

Invincible
16.01.2015, 14:02
abiler benim saç derim çok yanıyor minoxil uygulayınca ve deli gibi kaşınıyor cildim normaldede çok hassastır artı olarak bazı yerlerde sivilcelenme var bunlar yeni çıkanlar olduğu için mi oluyor ?

Muhtemelen krem sürüyorsun, bu kremleri birkaç gün kullanma. Minoxu sürdükten 3-4 saat sonra ya da kuruduğu zaman(içinde ki dut oranına göre değişiyor bu süre) hemen bir durula.

Bu şekilde sivilcelenme olmuyor.

uzman
16.01.2015, 18:09
Muhtemelen krem sürüyorsun, bu kremleri birkaç gün kullanma. Minoxu sürdükten 3-4 saat sonra ya da kuruduğu zaman(içinde ki dut oranına göre değişiyor bu süre) hemen bir durula.

Bu şekilde sivilcelenme olmuyor.

Hocam siz min-dut u biraktiniz mi.

Invincible
16.01.2015, 19:24
Hocam siz min-dut u biraktiniz mi.

Yok devam ediyorum hala, günde bire düşürdüm sadece.

pipsqueak
19.01.2015, 14:15
Koku olayına keşke bir çözüm gelse, bende arkadaş gibi(@Oksijen) çekiyorum bu konuda. 2 ay oldu min dut kullanalı. Artık koku saçıma işledi, ne kadar yıkasam geçmiyor. Sirkeyle mi yıkamadım, zararlı olduğunu bilsemde parfümlü şampuanlarla mı yıkamadım. Yok felaket kokuyor, çözümü varsa tavsiye beklerim.

mrkzk
19.01.2015, 15:56
bende 1.5 ay felaket bir dökülme oldu ama şu an propecia kullandığım günler gibi dökülmem ve memmunum açıkçası. 2.5 ay sadece bunu kullandım. 2 gün önce miracle losyon ekledim. sabah miracle losyon akşam min-dut losyon kullanıyorum.