PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17 Yaş saç dökülme sorunum var

Caravaggio
10.01.2015, 21:46
Arkadaşlar benim 7 ay oncesınde çok sık olmasada gerçekten güzel uzun saçlarım vardı yanı hıc seyreklık falan yoktu ıyıde bakıyodum bi tek sprey kullanıyodum hergun ama yıkıyodum istinalar haricinde hergun yıkardım akşamları neyse sonra dökülmeler başladı ilk başta neredeyse hiç durmuyodu gunde en az 100 150 tel gıdıyodu,sonra doktora gıttım b12 demir eksikligi dedi işte igne falan ampul verdi bepanthen kullandım değerler duzeldi biraz azalma oldu 50 tele falan düştü ama seyrekleşme hala devam edıyo yanı ya yeni saç çıkmıyo yada başka bi sorun var anlamadım daha sonra saçlarımıda kısa kestirdim 3 numara falan suan kısa saçlarım dökülme hala var ne yapıcagımı bılmıyorum,son olarak gıttıgım doktor konazol adında bi şampuan verdı belkı egzema vardır dedı onuda kullanıyorum hala degısme yok ve unutmadan ailede sadece amcam kel,bide anne tarafından dayım oda fazla degil neyse durum bu haftaya yıne doktora gıtmeyı dusunuyorum ama sızın tavsıyelerınızıde almak ıstedım sımdıden tesekkur ederım.

LahmacuN
10.01.2015, 22:13
Konazolu haftada 2 kere kullan. Saçların eğer önceden sıksa bir seyrelme var gibi duruyor. Sıcak duştan, stresten, spreyden, jöleden kaçın. Şuanda korkulacak bi durum yok. Kafaya takma fazla. :)

Caravaggio
10.01.2015, 23:30
Sagolun gerçekten dediginiz gibi kullanıyım konazolu ve fön dahil hiçbişey kullanmıyorum saçlarıma kendı halinde hep bide stres her zaman var onuda elimden geldigi kadarıyla azaltmaya çalışıcam bu yaşları bilirsiniz sorunlar bol oluyo :) Tekrardan teşekkur ederim

Caravaggio
19.03.2015, 23:56
Hocam konuyu portleticem ama konazolu kullandım o zamandan beri pek sorun olmadı ama son 2 hafta sol sakagimda bi dökülme var yani gerileme değil dökülme bildiğimiz seyreldi baya üstlerden yine dokuluyoda zorlasak günde 30 tel falan ciddiye almiyorum pek yani bu tek şakak da dökülme ne anlama gelir bi bilginiz varsa soylerseniz çok sevinirim

bendeniz
20.03.2015, 02:35
Arkadaşlar benim 7 ay oncesınde çok sık olmasada gerçekten güzel uzun saçlarım vardı yanı hıc seyreklık falan yoktu ıyıde bakıyodum bi tek sprey kullanıyodum hergun ama yıkıyodum istinalar haricinde hergun yıkardım akşamları neyse sonra dökülmeler başladı ilk başta neredeyse hiç durmuyodu gunde en az 100 150 tel gıdıyodu,sonra doktora gıttım b12 demir eksikligi dedi işte igne falan ampul verdi bepanthen kullandım değerler duzeldi biraz azalma oldu 50 tele falan düştü ama seyrekleşme hala devam edıyo yanı ya yeni saç çıkmıyo yada başka bi sorun var anlamadım daha sonra saçlarımıda kısa kestirdim 3 numara falan suan kısa saçlarım dökülme hala var ne yapıcagımı bılmıyorum,son olarak gıttıgım doktor konazol adında bi şampuan verdı belkı egzema vardır dedı onuda kullanıyorum hala degısme yok ve unutmadan ailede sadece amcam kel,bide anne tarafından dayım oda fazla degil neyse durum bu haftaya yıne doktora gıtmeyı dusunuyorum ama sızın tavsıyelerınızıde almak ıstedım sımdıden tesekkur ederım.

Resimleride atıyım daha anlaşılır olması için bunlar şuanki hali saçlarımın

http://i.hizliresim.com/N9OQ6k.jpg (http://hizliresim.com/N9OQ6k)
http://i.hizliresim.com/oY6MQq.jpg (http://hizliresim.com/oY6MQq)

resimdeki halin 17 ise genetik bir dökülme bir an önce losyonlara basla cunku kendi haine bırakırsan 25 te sacın kalmaz losyon takıl yan etkisiz seylere takıl soyalı ürünler ye soya peyneiri soya sütü vs kahve ic nane yagı soya yagı karıstır kafana friksiyon yap kabak cekirdegi acı biber tuket bunlar sacına iyi gelecek maddeler cunku yasın 17 bir anda ilaca kimyasala yuklenme tabi yemişim yan etkiyi sacım önemli diyosan aban gitsin

Caravaggio
20.03.2015, 07:38
Hocam aynen dediginiz gibiyse yan etkiyi falan gerçekten sallarim gerekiyorsa kimyasal iyi geliyosa ne gerekiyorsa yapmaya hazırım perşembe günü doktorada randevu aldim ne verirlerse kullanirim artik gerçekten eğer dediğin gibi sac kalmazsa işte o zaman çok kotu olurum dediğini yapiyim

Bide bi ekleme yapiyim bu dökülme bende tüm vücutta var sadece saçta degil sakallar hariç her yer aşırı fazla dökülüyor belki onla alakalıdır.

mrt10
20.03.2015, 11:50
Merhabalar, dokulen sac telleriniz arasinda kalinlik incelik farki varmi