PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başlayanlar için yardim edebilir misiniz

ikinoktase
03.12.2014, 13:58
Selamlar arkadaslar.yasim 30. Yaklasik 8 senedir sac dokulmesi yasamaktayim. Son 3 senedir kullanmadigim eczane urunu finasterid minox kalmadi. Finastediri 6 ay kullandim yan etkilerinden çekinip biraktim. Su an gunde 1 kere gece.minoxil suruyorum ama tabiki yeterli degil. Bu forumu keske daha onceden kesfetseydim. Miracle arkadasimiz gercekten buyuk bir is basarmis ve bu sitedeki dayanisma beni cok etkiledi adeta bi imece mantigi var herkes birbirine yardimci oluyor, yorumlariyla emegi gecen arkadaslara da cok tesekkur ederim. Sizlerden bir istirhamim olacak forumda bircok konuyu okusum, miracle losyonun yanisira minox dutax var. Baska malzemelerde eklenmis arkadaslar tarafindan. Yeni baslayan birisi icin miracle losyon yeterli olur mu. Ve gunde 2 kez mi kullanmak gerekiyor. Bende tedaviye bir an once baslayip resim paylasanlar arasina katilmak istiyorum hatta su anki sac durumumuda sizle paylasayim

ikinoktase
03.12.2014, 14:03
1211 fotografi attim umarim gitmistir foruma telefondan giriyorum

Miracle
03.12.2014, 15:11
Saçlar çok umut vadediyor öncelikle. Miracle losyonu günde 2 kez kullanın aldactone u 2 kutu yapın şimdilik bu yeterli görünüyor.

ikinoktase
03.12.2014, 15:34
Miracle hocam soruma sizin cevap vermeniz beni daha cok sevindirdi:) cok tesekkur ederim insallah bu hafta icerisinde miracle losyonu kullanacagim, son bi sorum daha olacak. Sabah aksam kullanacagimiz icin sac yikama isini nasil hallediyoruz ve minoxili kullanmayi tamamen birakayim mi sizce

Miracle
03.12.2014, 15:45
Miracle hocam soruma sizin cevap vermeniz beni daha cok sevindirdi:) cok tesekkur ederim insallah bu hafta icerisinde miracle losyonu kullanacagim, son bi sorum daha olacak. Sabah aksam kullanacagimiz icin sac yikama isini nasil hallediyoruz ve minoxili kullanmayi tamamen birakayim mi sizce Yıkamadan kalabilir losyon minoxil destek için iyidir tek başına kalkp kıran güzel bir kızdır ama losyonla size sadık kalacaktır...

ikinoktase
03.12.2014, 15:49
Yıkamadan kalabilir losyon minoxil destek için iyidir tek başına kalkp kıran güzel bir kızdır ama losyonla size sadık kalacaktır...
Miracle hocam cok tesekkur ederim, sagolsun arkadaslar videosunu bile hazirlamis. O videoya sadik kalarak losyonumu hazirlayacagim, etken maddelerin losyon olarak uygulanmasi benim icicimi rahatlatıyor kullanan arkadaslarida gorunce keske daha erken gorseydim bu siteyi demeden edemiyorum. Hayirlisi olsun herkese saglikli günler

ikinoktase
05.12.2014, 19:06
Miracle hocam haftasonu tum malzemeleri almayi dusunuyorum. Almadan bir sorum daha olacakti. Miracle losyonun yaninda bazi arkadaslar minoxil dutas karisimi kullaniyorlar. Bende kullansam mi diye dusunmeden edemedim. Ayrica memurum. Losyonu sabah aksam kullanabilecek miyim onu bilmiyorum. Ayrica miracle losyon ve minox dutas kullanan arkadaslar nasil kullaniyorlar sabah miracle aksam minox mu ? Aydinlatirsaniz cok sevinirim:)

pipsqueak
06.12.2014, 00:10
Miracle hocam haftasonu tum malzemeleri almayi dusunuyorum. Almadan bir sorum daha olacakti. Miracle losyonun yaninda bazi arkadaslar minoxil dutas karisimi kullaniyorlar. Bende kullansam mi diye dusunmeden edemedim. Ayrica memurum. Losyonu sabah aksam kullanabilecek miyim onu bilmiyorum. Ayrica miracle losyon ve minox dutas kullanan arkadaslar nasil kullaniyorlar sabah miracle aksam minox mu ? Aydinlatirsaniz cok sevinirim:)

Kimisi sabah biribi akşam birini kullanırken, kimisi sabah ve akşam iki karışımıda hemde kremlerle birlikte kullanıyorlar. Biraz bünyeniz, zamanınız, hassasiyet ve insiyatifiniz ile alakalı bir durum. Geçmiş olsun, umarım kısa zamanda saçlarınıza kavuşursunuz.

ikinoktase
06.12.2014, 00:20
Cok tesekkur ederim:) sagolun

ikinoktase
11.12.2014, 23:01
Selamlar, bugun 5 dk once itibariyle miracle losyonu ilk kez kullanmis bulunmaktayim. Miracle losyonda bir kutu diane, bir adet dekort ve yarim adet aldactone karisimiyla yaptim. Kokusu hos guzel bir karisim oldu. 15 fis sıktım. Yaklasik 1 dakika yedirdim. 1 hafta oncesine kadar her gece 5 fis minoxil kullaniyordum. Miracle losyonu 1 haftalik minox arasindan sonra kullandim ve saclara yedirirken aşırı dökülme oldu. Hos minoxtan alışkınız hic yadirgamadim.

ikinoktase
11.12.2014, 23:05
1254 fotograf yukledim insallah gelmistir

ikinoktase
11.12.2014, 23:08
Ayrica minoxil dutas karışımı için minoxun icine 10 adet dutas attim. Kirmadan oldugu gibi attim. Sanirim yanlis yaptim kirmam gerekiyordu degil mi arkadaslar

Invincible
11.12.2014, 23:09
Saçların çok zayıf muhtemelen başta agresif bir dökülme olacak.

Invincible
11.12.2014, 23:10
Ayrica minoxil dutas karışımı için minoxun icine 10 adet dutas attim. Kirmadan oldugu gibi attim. Sanirim yanlis yaptim kirmam gerekiyordu degil mi arkadaslar

Onları delmen gerekiyordu, bir şekilde çıkart del öyle at. Çünkü dışta ki kapsül çözünmüyor minıxun içinde.

ikinoktase
11.12.2014, 23:32
Evet inbincible saclarim cok güçsüz, bir muddet devam edecek bu dokulmeler farkindayim:( botanikeczadan 3 tane minox aldim bu attigimi en sona saklasam yani sole bikac ay gecse erir mi acaba? Ve acikasi korkuyorum minoxtan sadece sakaklara surmeyi düşünüyorum, minoxun tanesi 27.31 tlye geldi, eczanelerle arasinda cok fark var. Bu botanikeczanin sahte minox satma ihtimali varmidir sizce

ikinoktase
29.12.2014, 00:30
2 haftadir gunde 2 kez miracle ve gece yatmadan 5 fis minox dutas karisimi 4 gunde virde sakaklara dermorollerli tedavi uygulamaktayim... fakat dokulmelerim devam ediyor dokulen saclarim siyah kalin saclar maalesef. sakaklar ve on kisim gitgide seyrelip acildi. Sizce ne. Kadar daha boyle devam eder. Ve tedavime vitaminde katmayi dusunuyorum, sac cikisini hizlandirirmi sizce... su an en seyrek halini yasiyor saclarim

ikinoktase
29.12.2014, 00:38
14201420 on kisim minoxlu hali flasli cekim

Miracle
29.12.2014, 00:44
14201420 on kisim minoxlu hali flasli cekim 1 hafta sonra azalacak dökülmen belki biraz daha sğrer ama fazlası ile gelirler. Saçların güzel bir dönüş yapmaya uygun bir iskelete sahip.

Oksijen
29.12.2014, 11:09
2 haftadir gunde 2 kez miracle ve gece yatmadan 5 fis minox dutas karisimi 4 gunde virde sakaklara dermorollerli tedavi uygulamaktayim... fakat dokulmelerim devam ediyor dokulen saclarim siyah kalin saclar maalesef. sakaklar ve on kisim gitgide seyrelip acildi. Sizce ne. Kadar daha boyle devam eder. Ve tedavime vitaminde katmayi dusunuyorum, sac cikisini hizlandirirmi sizce... su an en seyrek halini yasiyor saclarim

Siz miracle losyonu,elseve ile mi yoksa garnier ile mi hazırladınız

ikinoktase
29.12.2014, 18:32
Miracle hocam Allah razi olsun hic bir zaman kimseyi cevapsiz bitakmadin cok tesekkur ederim, tedaviyi bu da benim basari hikayem diyene kadar sürdürmek istiyorum. Sizin tedavinizde de basarilar

ikinoktase
29.12.2014, 18:33
Elseve ile hazirladim...

BnymN
29.12.2014, 19:51
Aldactone yi kac kutu atıyorsunuz losyona ilk sayfada yarım kutu demişsiniz ? 2 kutu olarak kullanıyoruz biz yanetkidenmi korkuyorsnz ?

Oksijen
29.12.2014, 20:25
bu krem tedavisinde, ketoral kremi nohut tanesi kadar azeldermi mercimek tanesi kadar diye tarif verilmiş, bu iki kremi ayrı ayrı mı sürüyoruz, yoksa ikisi birbirine karıştırarak mı?

BnymN
29.12.2014, 20:27
bu krem tedavisinde, ketoral kremi nohut tanesi kadar azeldermi mercimek tanesi kadar diye tarif verilmiş, bu iki kremi ayrı ayrı mı sürüyoruz, yoksa ikisi birbirine karıştırarak mı?

Ayri ayri yada belirtilen orana sadık kalarak karıştırıp kullanabılırsınız.

Oksijen
29.12.2014, 20:33
Ayri ayri yada belirtilen orana sadık kalarak karıştırıp kullanabılırsınız.

Bnymn kardeş sen de olmasan varya. sayende cevapsız sorum kalmıyor çok sağol. peki süzmeyi nasıl yapayım, yani tortu kalıyor sanırım onun üzerinden hiç karışıma dahil etmediğimiz elseve in diğer 100 ml si bir kısmını dökeyim. sanki formun başında siz miracleye sormuştunuz. dökersek bu sefer 100 ml lik karşımın miktarı değişmiş olmaz mı?

ikinoktase
29.12.2014, 20:38
Acikcasi ilk defa kullandigim bu losyonda dozlari yavas yavas arttirmayi düşündüm. Bir dahakine insallah 1 kutu atmayi düşünüyorum

BnymN
29.12.2014, 20:58
Bnymn kardeş sen de olmasan varya. sayende cevapsız sorum kalmıyor çok sağol. peki süzmeyi nasıl yapayım, yani tortu kalıyor sanırım onun üzerinden hiç karışıma dahil etmediğimiz elseve in diğer 100 ml si bir kısmını dökeyim. sanki formun başında siz miracleye sormuştunuz. dökersek bu sefer 100 ml lik karşımın miktarı değişmiş olmaz mı?

Katı tortu tülbentin üstünde kalsın ayranımsı bir görünüm olacak süzüldükten sonra.Kalın tortunun üstünden bi miktar dökün maksat kalan etken maddeyi tekrar süzmek 5-10ml yani.Her kullanımdan önce iyice calkalamayı unutmayin.

Oksijen
29.12.2014, 21:04
Katı tortu tülbentin üstünde kalsın ayranımsı bir görünüm olacak süzüldükten sonra.Kalın tortunun üstünden bi miktar dökün maksat kalan etken maddeyi tekrar süzmek 5-10ml yani.Her kullanımdan önce iyice calkalamayı unutmayin.

tamam iyice oturdu artık sistem. kremleri sadece akşamları sürmek yeterli değil mi sabah da uygulamak gerekir mi?

Oksijen
29.12.2014, 21:08
ya bir de çok önemli sormayı unuttum. miracle losyon ve min dut sabah akşam uygulanırsa kaç fıs olmalı sabah 5 er akşam 5 er fıs yeterli olur mu iki losyondan da?

BnymN
29.12.2014, 21:31
ya bir de çok önemli sormayı unuttum. miracle losyon ve min dut sabah akşam uygulanırsa kaç fıs olmalı sabah 5 er akşam 5 er fıs yeterli olur mu iki losyondan da?

Saçın kısaysa 5 er fıs yeterli uzunsa 2 şer fıs daha ekle saç diplerine yedir.

Oksijen
29.12.2014, 21:52
artık bitti çok bunalttım özür dilerim. miracle losyon ve min dut u güne nasıl yaymak gerek. arka arkaya sıkmak etkili olur mu?

BnymN
29.12.2014, 21:59
artık bitti çok bunalttım özür dilerim. miracle losyon ve min dut u güne nasıl yaymak gerek. arka arkaya sıkmak etkili olur mu?

sabah-aksam kullanın.ilk miracle kuruduktan 10 dk sonra minox+dut.

Oksijen
29.12.2014, 22:28
sabah-aksam kullanın.ilk miracle kuruduktan 10 dk sonra minox+dut.

herşey için çok sağolun başlayalım bakalım inş olumlu sonuçlar alırım.

BnymN
29.12.2014, 22:29
herşey için çok sağolun başlayalım bakalım inş olumlu sonuçlar alırım.

Geçmiş olsun.Hikayeni anlat bölümüne resimli konunuzu bekliyorz.

Oksijen
29.12.2014, 22:36
gelişmeleri paylaşıcam :)inş iyi gelişmeler olur.

ikinoktase
30.12.2014, 00:28
Bunyamin kardesim ben miracleyi 15 fis sıkıyorum cok cabuk kuruyor zaten. Fazla mi sıkı yorum sence...

ikinoktase
04.01.2015, 22:46
Tedaviye hala devam ediyorum. Miracle losyon ve dutas minox karisimi uygularken hala en az 50 sacim dökülüyor, dokulme maalesef tam anlamiyla durmadi. Fakat yakin cekimde sakaklarda siyah tuylenmeler farkettim. Sizle paylasmak.istedim. sizce bu siyah tüyler ileride güçlü sac teli olurlar mi?1469

mhmtclk
04.01.2015, 23:32
benim de bu şekil şakaklarda tüylenmeler mevcut fakat saç formuna gelirlermi bilmiyorum

ikinoktase
05.01.2015, 00:00
Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak istemiyorum, demin minox dutas sürdüm yaklasik 1 dk yedirdim, 67 adet sac döküldü bi türlü bu aşırı dökülmeye engel olamadim. Her gun basari hikayelerine bakip kendime umut asiliyorum

BnymN
05.01.2015, 00:06
Bunyamin kardesim ben miracleyi 15 fis sıkıyorum cok cabuk kuruyor zaten. Fazla mi sıkı yorum sence...

15 fıs normale göre cok fakat sacınız uzunsa deriye yedirirken fıs oranı artabılıyor.Saç 2-3 numara ise her alana 5-10 cm uzaktan 2 şer fıs yeterli.

mhmtclk
05.01.2015, 00:10
ikinoktase bende minoxil ve miracle losyon kullanıyorum benimde uygularken dökülme oluyor yaklaşık 20- 30 tel falan seninki biraz daha agresifmiş sanırım dönüşünü daha sağlam alırsın

ikinoktase
05.01.2015, 00:30
Dokulen saclarin kalin saclar olmasi üzüyor insallah düzelir bu durum, medobiocomplex e yi de etkrleybilirim tedavime

caGATay
05.01.2015, 01:08
Dokulen saclarin kalin saclar olmasi üzüyor insallah düzelir bu durum, medobiocomplex e yi de etkrleybilirim tedavime

Dökülen saçlar uzun ve kalın telli olanlar ise bunda sorun yok keza ömrünü tamamlamış saçlar anlamına gelmekte. Sıkıntı yok yani.

Ozgur85
05.01.2015, 07:52
Beyler, Mracle'ın gayretlerini iyi biliyorum ve ona müteşekkiriz yardımcı olmaya çalıştığı için. Fakat bununla beraber, bu losyonun saç dökücü etkisinin de olabileceğini göz ardı etmemek ve gerekirse geliştirmek lazım. Her dökülen saçın yerine daha iyisi geleceğini düşünüp kendimizi avutuyor olabiliriz. Losyondaki bazı maddelerin saç köküne kısmi zarar verip dökücü etkisi olabilir. Bununla beraber saç/tüy çıkarıcı ve dökülmeyi azaltıcı etkisi de olduğunu biliyoruz. Yani kısacası biraz daha geliştirilmesi gerekiyor olabilir.

ikinoktase
05.01.2015, 23:25
Sanirim miracle losyon bi bende ise yaramadi.;( miracle losyonu surerken kafamda bi yanma oluyor, bende hafiften seboreik dermatit vardi, su an cok yogun kepeklenme mevcut acaba seboreik dermatit sac dökülmesi yapabilir mi

anl
05.01.2015, 23:33
Beyler, Mracle'ın gayretlerini iyi biliyorum ve ona müteşekkiriz yardımcı olmaya çalıştığı için. Fakat bununla beraber, bu losyonun saç dökücü etkisinin de olabileceğini göz ardı etmemek ve gerekirse geliştirmek lazım. Her dökülen saçın yerine daha iyisi geleceğini düşünüp kendimizi avutuyor olabiliriz. Losyondaki bazı maddelerin saç köküne kısmi zarar verip dökücü etkisi olabilir. Bununla beraber saç/tüy çıkarıcı ve dökülmeyi azaltıcı etkisi de olduğunu biliyoruz. Yani kısacası biraz daha geliştirilmesi gerekiyor olabilir.

Önerin ne peki özgür85? Keşke şu miracle losyonun olumsuz olabilme ihtimali olan yönlerini binlerce defa yazacağına, bu losyonu geliştirici çözümler sunsan da biz de yararlansak. En azından 1 ya da 2 tane öneride bulunsan losyonun olumsuz düşündüğün taraflarına? İlk 2 ay inatla sistemik yanetki yapacagını söyledin, şimdi de dökme ihtimalini gözardı etmemek lazım diyorsun. Peki senin çözümün, önerin, desteğin ne bu losyona, biraz support lütfen. Sen bilgi portföyü geniş bi insansın.

Kazakcemil
05.01.2015, 23:51
Önerin ne peki özgür85? Keşke şu miracle losyonun olumsuz olabilme ihtimali olan yönlerini binlerce defa yazacağına, bu losyonu geliştirici çözümler sunsan da biz de yararlansak. En azından 1 ya da 2 tane öneride bulunsan losyonun olumsuz düşündüğün taraflarına? İlk 2 ay inatla sistemik yanetki yapacagını söyledin, şimdi de dökme ihtimalini gözardı etmemek lazım diyorsun. Peki senin çözümün, önerin, desteğin ne bu losyona, biraz support lütfen. Sen bilgi portföyü geniş bi insansın.

Aslında özgür beyin vurgulamak istediği bu saç proplemlerinin % 100 bitkisel yöntemlerle çözüleceğine olan inancı, aslında bunun olmasını ben ondan fazla istiyorum ne diye kimyasallara bulaşayım ama bu mesele o kadar kolay değil, kainatta binlerce bitki arasından saç proplemlerine tamamen iyi gelip bu soruna son verecek bitkiler elbette vardır ama bunu nasıl yapacağız,bu biraz kaf dağının ardında zümrüt ü anka kuşunun gagasındaki elmasa talip olmak gibi bir şey,ben çok uğraştım bu bitkisel karışımlarla saç çıkarmak için ama vakit geçiyor yaşımız ilerliyor,evet panik halinde aceleci bir yapım yok ama yıllarca bu işle uğraşacak enerjim de yok maalesef,evet bitkileri kullanıyorum ama destek mahiyette sadece.

Miracle
06.01.2015, 08:28
Beyler, Mracle'ın gayretlerini iyi biliyorum ve ona müteşekkiriz yardımcı olmaya çalıştığı için. Fakat bununla beraber, bu losyonun saç dökücü etkisinin de olabileceğini göz ardı etmemek ve gerekirse geliştirmek lazım. Her dökülen saçın yerine daha iyisi geleceğini düşünüp kendimizi avutuyor olabiliriz. Losyondaki bazı maddelerin saç köküne kısmi zarar verip dökücü etkisi olabilir. Bununla beraber saç/tüy çıkarıcı ve dökülmeyi azaltıcı etkisi de olduğunu biliyoruz. Yani kısacası biraz daha geliştirilmesi gerekiyor olabilir. Losyounun dökme yapma ihtimali yok özgür yok sadece başta şok dökülme vs yapabilir belki oda. Kadın saçındaki biyokimyayı simüle ediyoruz ne zamanki sağlıklı bir kadında saç dökülür bizim losyonda o zaman döker. Hani Zülal yermişin yemeklik yağına çok cesurdun şüphesizdin koskoca bayer ilaçlarınada birazcık öyle olabilirsin. Halamın bıyıkları olsa kabilinden çıkarımlar bize pek fayda vermiyor malesef...

karaayaz
23.12.2015, 18:08

son durum nedir acaba saçlarda??