PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : defne sabunu

akrepkral06
13.10.2014, 13:02
20 gün boyunca ısrarla defne sabunu kullandım. en doğal olanını aradım buldum, aldım.

her duşta 60-70 tel civarı saç oluyor.saç temiz yağlı farketmiyor... sonra denemek için sls içermediği söylenen ama ona benzer madde içerdiği söylenen nude ile yıkadım, onda banyoda saç 10 tane anca...

bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar ? bu kafama takıldı.

desem ki dökülecekti zaten ama şampaunla yıkayınca olmuyor... ne yapacağıma karar veremedim.

Miracle
13.10.2014, 13:07
20 gün boyunca ısrarla defne sabunu kullandım. en doğal olanını aradım buldum, aldım.

her duşta 60-70 tel civarı saç oluyor.saç temiz yağlı farketmiyor... sonra denemek için sls içermediği söylenen ama ona benzer madde içerdiği söylenen nude ile yıkadım, onda banyoda saç 10 tane anca...

desem ki dökülecekti zaten ama şampaunla yıkayınca olmuyor... ne yapacağıma karar veremedim. Nude şampuan sls paraben içermeyen ve içeriği güzel bir ürün. Kanada üretimi.

akrepkral06
13.10.2014, 13:11
üstad bende o yüzden kullandım ancak, arkasında içerik kısmında sodium laury sulfacetate var. Doğal Şampuan Arayanlara Bir Tavsiye - Özge'nin Oltası (http://www.ozgeninoltasi.com/2012/10/dogal-sampuan.html)

ona da kimisi zararsız diyor kimisi aynı... işimiz şampuana kalırsa birini seçeceğiz artık.

ama benim sorum defne sabunu neden böyle bir etki yapar ?

akrepkral06
13.10.2014, 15:15
banyoda şampuan 10-15 tel olurken, sabunlar 50-60 a çıkması normal midir. sizlerin banyoda ne kadar saç teli oluyor. lütfen yardım edin.

anl
13.10.2014, 15:42
banyoda şampuan 10-15 tel olurken, sabunlar 50-60 a çıkması normal midir. sizlerin banyoda ne kadar saç teli oluyor. lütfen yardım edin.

Bence bir süre nude şampuana devam et. Sonra yjne defne sabun kullan,defneye geçtiğinde tekrar 60-70 tele çıkarsa o zaman sabundan dolayi olduguna emin olabilirsin. Yani ben olsam o şekilde karsilastirirdim ikisini.

Ha bu arada nude sampuanin linki falan var mı aldiginiz bir yer. Ben de ondan alacagim kesinlikle

akrepkral06
13.10.2014, 17:04
otacı naturway sarımsaklı aldım en son deniycem. bu nasıl bilen var mı

akrepkral06
13.10.2014, 17:21
botanikecza da var kardeş

payitaht
13.10.2014, 22:17
Dermoday ve Poliphin şampuan serime bunuda ekleyeyim,,bunuda deneyim diye düşünüyorken,,,maalesef içerisinde kimyasal olduğunu öğrenince vazgeçtim...

Miracle
14.10.2014, 11:01
Poliphin benimde ilk listemde alınacaklarda var artık ilerde detaylı görüşlerimizi yazarız.

efe08
07.12.2014, 12:33

desem ki dökülecekti zaten ama şampaunla yıkayınca olmuyor... ne yapacağıma karar veremedim.

aynen benimde öyle en kalitesini aldım siparişle. o kadar doğal kokusu dağılması varki ömür boyu bunla yıkasam saçımı korur gibi geliyor ama sert yıkama olduğundan sanırım dökülme daha çok oluyor. elimi karıştırırken çok saç geliyor. şampuan daha derinlemesine ulaştığı için saça dökülecekleri banyoda döküyor o yüzden diye sanıyorum.

Kazakcemil
07.12.2014, 16:09
aynen benimde öyle en kalitesini aldım siparişle. o kadar doğal kokusu dağılması varki ömür boyu bunla yıkasam saçımı korur gibi geliyor ama sert yıkama olduğundan sanırım dökülme daha çok oluyor. elimi karıştırırken çok saç geliyor. şampuan daha derinlemesine ulaştığı için saça dökülecekleri banyoda döküyor o yüzden diye sanıyorum.

Saçın yumuşaklığını korumak için sabunla yıkayıp 3-5 dk beklettikten sonra kafada, saçı durulayıp sonra yine saç dökülmesini iyi geldiğini bildiğiniz bir şampuanla saçınızı yıkarsanız hem saçın kurumasını engellemiş hem de ikisinin de etken maddelerinden faydalanmış olursunuz.

marauder
22.12.2015, 23:09
Defne Gar Sabunu 1kg 017 - n11.com (http://urun.n11.com/bitkisel-sabun/defne-gar-sabunu-1kg-P30191577)
Bne bu ürünün tekli olanını denemek için aldım dökülmemi durdurdu,bende önce envayi çeşit şampuan kullanıyordum ama bundan bir kilo sipariş edeceğim,ürün çok doğal ve kaliteli.
Yanlız bendeki sorun erkek tipi değildi dökülme,saçımda sivilce çıkıyor,aşırı yağlanıyor ve aşırı dökülüyordu ve bu öyle bir kaç aylık bir mevzu değil en az 10 yıldır bu sorunla uğraşıyordum çözüm bu oldu ilginç bir şekilde çünkü bir sabundan böyle bişey beklemiyordum hep şampuanlar antibiyotikler losyonlar yağlar sarımsak bir sürü şey denedim sonunda birgün lüks bir markette tarişin zeytinyağı sabunlarına heveslendim bir ikisini aldım zeytinyağı sabunuydu bunlar,birkaç kullandım pek hoşuma gitmedi dedim internetten araştırayım bu sabun olayını derken defne sabunuyla karşılaştım sonunda linkini verdiğim satıcıdan bir kalıp sipariş ettim ve dökülmeyi tamamen durdurdu böyle binde bir saç görüyorum yıkarken.İnsan boşa geçen onca seneye acıyor.Benimki tarzında saçında problem olanlar kesinlikle kullansınlar,diğer erkek tipi olanlar için birşey diyemeyeceğim ama envayi çeşit kimyasalı kafanıza sürüyorsunuzu yeri geliyor yutuyorsunuz ben yerinizde olsam bir kalıp alarak denerdim,çünkü bu sabun %100 defne kokusuyla filan migrostanda aldım çünkü daha önce hiç ama hiç alakası yok bununla diğeriyle elimi bile yıkamıyorum :) ya da emin olduğunuz bir yerden %100 olanından alın deneyin derim belki bu şifa olacak,bana oldu inşallah size bir faydası olur

avsen39
23.12.2015, 03:01
Defne Gar Sabunu 1kg 017 - n11.com (http://urun.n11.com/bitkisel-sabun/defne-gar-sabunu-1kg-P30191577)
Bne bu ürünün tekli olanını denemek için aldım dökülmemi durdurdu,bende önce envayi çeşit şampuan kullanıyordum ama bundan bir kilo sipariş edeceğim,ürün çok doğal ve kaliteli.
Yanlız bendeki sorun erkek tipi değildi dökülme,saçımda sivilce çıkıyor,aşırı yağlanıyor ve aşırı dökülüyordu ve bu öyle bir kaç aylık bir mevzu değil en az 10 yıldır bu sorunla uğraşıyordum çözüm bu oldu ilginç bir şekilde çünkü bir sabundan böyle bişey beklemiyordum hep şampuanlar antibiyotikler losyonlar yağlar sarımsak bir sürü şey denedim sonunda birgün lüks bir markette tarişin zeytinyağı sabunlarına heveslendim bir ikisini aldım zeytinyağı sabunuydu bunlar,birkaç kullandım pek hoşuma gitmedi dedim internetten araştırayım bu sabun olayını derken defne sabunuyla karşılaştım sonunda linkini verdiğim satıcıdan bir kalıp sipariş ettim ve dökülmeyi tamamen durdurdu böyle binde bir saç görüyorum yıkarken.İnsan boşa geçen onca seneye acıyor.Benimki tarzında saçında problem olanlar kesinlikle kullansınlar,diğer erkek tipi olanlar için birşey diyemeyeceğim ama envayi çeşit kimyasalı kafanıza sürüyorsunuzu yeri geliyor yutuyorsunuz ben yerinizde olsam bir kalıp alarak denerdim,çünkü bu sabun %100 defne kokusuyla filan migrostanda aldım çünkü daha önce hiç ama hiç alakası yok bununla diğeriyle elimi bile yıkamıyorum :) ya da emin olduğunuz bir yerden %100 olanından alın deneyin derim belki bu şifa olacak,bana oldu inşallah size bir faydası olur

Bana tam yaramadi kepek sorunu yuzunden ama en kalitelisi antakya tahir celikkaya defne sabunu hocam bence onu denediniz mi hic

marauder
23.12.2015, 10:08
Bana tam yaramadi kepek sorunu yuzunden ama en kalitelisi antakya tahir celikkaya defne sabunu hocam bence onu denediniz mi hic

Teşekkürler hocam şimdi inceledim dediğiniz sabunları ordaki yorumlar filan hep olumlu,gerçek defne sabunu o fiyat aralığında oluyor zaten.Elimdekiler bitince 1 kilo alıp deneyeyim kaliteli sabun bunlarda.
Ben çok memnun kaldım saç dökülmem tamamen durdu,bundan sonra dünyanın en iyi şampuanınıda getirseler saçıma sampuan sürmem,hiçmi faydası olmaz içinde birsürü antibakteriyel etken madde oluyor yinede en ufak bir iyileşme olmuyordu,sorunu defne sabununun düzelmesi beni şaşırttı doğrusu.Demekki şampuan içindeki zarrlı maddelerde saç dkülmesine sebep oluyor.

Miracle
23.12.2015, 10:24
İçeriğinde sodyum hidroksit (kostik) olan bütün sabunlar en kötü şampuanlardan daha zararlıdır. Bu madde olmayan sabun kullanınız ve içeriğinde kostik bulunmayan sabun neredeyse yoktur. Israrla araştırın ve kostiksiz sabun bulun.

marauder
23.12.2015, 10:56
İçeriğinde sodyum hidroksit (kostik) olan bütün sabunlar en kötü şampuanlardan daha zararlıdır. Bu madde olmayan sabun kullanınız ve içeriğinde kostik bulunmayan sabun neredeyse yoktur. Israrla araştırın ve kostiksiz sabun bulun.

Evet kostikle yapılıyor ama belli bir asit oranındaki yağı o denli ph'ını yükseltmek için pek bir madde yok sanırım birde potasyum hidroksit var ama bir sebepten o fazla kullanılmıyor.Bunun dışında kül kullanılıyormuş ama onunda o kadar işe yaradığını sanmıyorum çünkü başka bir maddeyi (leonardit)'i eritmek için kullandım külü pek işe yaramadı yani sabun yapımı için bence işe yaramaz.
Saçlarımda dökülme durduğu için sağlık yönünden bir zararı varsada bunları şimdilik görmezden geliyorum,ama şu bir gerçekki sabunda olan maddeleri biliyoruz ama şampuanda öylemi,belki organik şampunlar vardır ama onlarda benim işimi görmüyor.Çünkü bende sabuna karşı pek iyi gözle bakmıyordum ama deneyince gerçekten sonuç aldım ki ben kastamonu sarımsağı dahil herşeyi kafama sürmüş biriyim :) yani yeni değil uzun zamadır uğraşıyorum en az 10 senedir saç dökülmesiyle uğraşıyorum ve çok para harcadım sonuç sıfır.Bu yüzden sağlığımı çok etkilemediği sürece kullanmaya devam etmek istiyorum çünkü saçlarımı yıkarken ellerimde saç tellerimi görmeye artık tahammül edemiyorum.ancak uyarılarınız için teşekkür ederim defne sabununun kostiksiz olanı varsa tabiki ondan kullanmak isterim ama ben daha rastlamadım.

Miracle
23.12.2015, 11:06
Evet kostikle yapılıyor ama belli bir asit oranındaki yağı o denli ph'ını yükseltmek için pek bir madde yok sanırım birde potasyum hidroksit var ama bir sebepten o fazla kullanılmıyor.Bunun dışında kül kullanılıyormuş ama onunda o kadar işe yaradığını sanmıyorum çünkü başka bir maddeyi (leonardit)'i eritmek için kullandım külü pek işe yaramadı yani sabun yapımı için bence işe yaramaz.
Saçlarımda dökülme durduğu için sağlık yönünden bir zararı varsada bunları şimdilik görmezden geliyorum,ama şu bir gerçekki sabunda olan maddeleri biliyoruz ama şampuanda öylemi,belki organik şampunlar vardır ama onlarda benim işimi görmüyor.Çünkü bende sabuna karşı pek iyi gözle bakmıyordum ama deneyince gerçekten sonuç aldım ki ben kastamonu sarımsağı dahil herşeyi kafama sürmüş biriyim :) yani yeni değil uzun zamadır uğraşıyorum en az 10 senedir saç dökülmesiyle uğraşıyorum ve çok para harcadım sonuç sıfır.Bu yüzden sağlığımı çok etkilemediği sürece kullanmaya devam etmek istiyorum çünkü saçlarımı yıkarken ellerimde saç tellerimi görmeye artık tahammül edemiyorum.ancak uyarılarınız için teşekkür ederim defne sabununun kostiksiz olanı varsa tabiki ondan kullanmak isterim ama ben daha rastlamadım. Leonardit te bir element ve doğal gübre olarak kullanılır şayet yüzy aktif madde olarak bu kullanılmış bir sabunvarsa kullanın özetle yüzey aktif madde olarak yardımcı kostik ve türevleri olmayacak aslında çok kolay bitkisel aktif maddeler var ama işlerine gelmiyor maliyet nedeni ile. Yunan köylerinde kostiksiz tamamen bitkisel aktif maddeli sabunlar üretiliyor ve türkiyede de satılıyor.

marauder
23.12.2015, 13:50
Leonardit te bir element ve doğal gübre olarak kullanılır şayet yüzy aktif madde olarak bu kullanılmış bir sabunvarsa kullanın özetle yüzey aktif madde olarak yardımcı kostik ve türevleri olmayacak aslında çok kolay bitkisel aktif maddeler var ama işlerine gelmiyor maliyet nedeni ile. Yunan köylerinde kostiksiz tamamen bitkisel aktif maddeli sabunlar üretiliyor ve türkiyede de satılıyor.

Teşekkürler cevabınız için
Bahsettiğiniz defne sabunlarını internette araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım,size denk gelirse paylaşırsanız sevinirim.

kabuto
24.10.2017, 05:05
üstad bende o yüzden kullandım ancak, arkasında içerik kısmında sodium laury sulfacetate var. Doğal Şampuan Arayanlara Bir Tavsiye - Özge'nin Oltası (http://www.ozgeninoltasi.com/2012/10/dogal-sampuan.html)

ona da kimisi zararsız diyor kimisi aynı... işimiz şampuana kalırsa birini seçeceğiz artık.

ama benim sorum defne sabunu neden böyle bir etki yapar ?

Hocam şampuanlar saçı yumuşattığı için dökülen saçlar kayıp gidiyor, sabunda saçı sertleştirdiğinden dökülen saçlar saç derisinde kalıyor sonradan farkediyorsun bence

Muzdarip
24.10.2017, 11:20
Sabunlara çok güvenmeyin ve dökülmede bir payı olduğunu düşünmeyin bence. Sls içermeyen her hangi bir şampuan kullanın sonuçta amaç saçları temizlemek. Sebamed kullanıyorum 2 yıldır. Saçlarımın hiç dökülmediği zamanlar yıkayınca da dökülmüyor ama dökülme varsa o dönem yıkayınca da dökülüyor. Hacı şakirden tutun da Tahir bilmem neydi onun defne sabununa varana kadar hepsini kullandım inanın bi etkisi yok sonunda kel kaldım. Sabunlarla uğraşana kadar saçlarınız için tentür oluşturun daha faydalı bence.

burak6
24.10.2017, 13:43
Sabunlara çok güvenmeyin ve dökülmede bir payı olduğunu düşünmeyin bence. Sls içermeyen her hangi bir şampuan kullanın sonuçta amaç saçları temizlemek. Sebamed kullanıyorum 2 yıldır. Saçlarımın hiç dökülmediği zamanlar yıkayınca da dökülmüyor ama dökülme varsa o dönem yıkayınca da dökülüyor. Hacı şakirden tutun da Tahir bilmem neydi onun defne sabununa varana kadar hepsini kullandım inanın bi etkisi yok sonunda kel kaldım. Sabunlarla uğraşana kadar saçlarınız için tentür oluşturun daha faydalı bence.

ben sabunlara başladım 2 hafta önce falan, şampuanı bıraktım. ben de sebamed kullanıyodum

hedefimde 2 ay ardıç katranlı gliserinli sabun, 2 ay bıttım sabunu, 2 ay defne sabunu. aralarda haftada 1 kez kükürtlü sabun
not da tutuyom unutmamak için ne kadar kullandığımı

memur61
24.10.2017, 16:46

Hocam bahsettiğiniz içerikli sabun adı veya linki verebilirmisiniz?

kabuto
29.10.2017, 10:49

Demek ki genlerin agresif, şahsen ben defne sabunuyla saçı çıkan adam biliyorum, inflamasyonu sıfıra indiriyor

kabuto
29.10.2017, 10:50
Hocam bahsettiğiniz içerikli sabun adı veya linki verebilirmisiniz?

Kostiksiz sabun oluşması imkansızdır, eğer doğru miktarda kostik kullanılırsa son üründe kalmaz zaten. Tahir Çelikkaya defne sabunu kullan

Kazakcemil
29.10.2017, 12:29
Kabuto'ya katılıyorum kostiksiz sabun diye bir kavram doğru değil ya lab. ortamında ya da meşe külü-kil-kireç karışımından elde edilen kostikten sabun imal deilebilir bunun başka bir yolu yok.

neo
30.10.2017, 11:49

İçeriğinde Sodyum hidroksit (kostik) (NaOH) veya potasyum hidroksit (KOH) bulunmayan sabun yoktur, olamaz. Odun külü ile yapılan karışım kimyasal olarak incelendiğinde sodyum hidroksit (NaOH) çözeltisidir ve içerisinde (yakılarak elde edildiği için ) farklı artıklar da bulunur.
Sabun, yağ moleküllerinin sodyum hidroksit veya potasyum hidroksit ile bağlanması sonucu oluşan bazik etkileşim sonucunda oluşur. Bu kimyasal reaksiyon sonucunda ortaya 2 ürün çıkar. Sabun ve gliserin.

Her yağın sabun oluşumu için gerekli olan NaOH veya KOH miktarları farklıdır. Bu miktara sabunlaşma katsayısı denir. Eğer sabun yapılırken kullanılan yağların kalitesi ( karışım olmayan saf yağlar kullanılması gerekir) biliniyorsa ve sabun oluşumu için gerekli malzemeler doğru oranda hesaplanırsa ortaya çıkacak sabun kaliteli olacaktır. yenilebilir kaliteli yağlar kullanılarak hazırlanan sabunun yanına içerisinde birçok kimyasal bulunan şampuanlar yanaşamaz bile.

Nasıl ki oksijen ve hidrojen tamamen farklı ve yanıcı özellikler barındırırken ikisinin birleşimden meydana gelen H2O (Su) farklı bir elementken ( farklı özelliklere sahipken) aynı şekilde yağ ve NAOH birleşimi sonucunda ortaya çıkan sabun da her ikisinden farklı özelliklere sahip yeni bir üründür.

memur61
31.10.2017, 10:24
Kostiksiz sabun oluşması imkansızdır, eğer doğru miktarda kostik kullanılırsa son üründe kalmaz zaten. Tahir Çelikkaya defne sabunu kullan

Teşekkürler...

ferhat73
31.10.2017, 16:46
tahir çelikkaya defne sabununu cok övüyorlar uzn süreli kullanan var mı içinizde?

Kelcocuk
31.10.2017, 19:38
bir hataylı olarak söylüyorum ben yıllardır kafamı ve vücudumu defne sabunuyla yıkarım hiçbir zararını görmedim sadece kışın kafa derimi bazen kurutyor o zamanlarda arada bir şampuan kullanıyorum

burak6
31.10.2017, 21:51
Beyler sadece defne diye bakmayın bence

faydaları ve sonuçları ne olur bilemem ama yukarıdada yazdım, ardıç+bıttım+kükürt googlede bakın faydalarına

ben suanda ardıç ve kükürt kullanıyom. kükürt çok az kullanıyom ama

kabuto
01.11.2017, 06:43
bir hataylı olarak söylüyorum ben yıllardır kafamı ve vücudumu defne sabunuyla yıkarım hiçbir zararını görmedim sadece kışın kafa derimi bazen kurutyor o zamanlarda arada bir şampuan kullanıyorum

dökülmeye faydası var mı

samil
25.12.2017, 09:42
6 aydır defne sabunu kullanıyorum saç telini daha diri tutuyor onun dışında epey dökülen saçlarım durdu ama sebebi sabun olmayabilir bir tedavim vardı onu bıraktım belki de sebebi odur.

kabuto
01.02.2018, 21:28
Arkadaşlar eskiden bayağı konuşulmuş ama gerçekten defne sabununun dolaylı yoldan bir artısı faydası olur mu gerçekten ? Açıkçası çok faydası olduğunu düşünmüyorum lakin defne sabununun romatizmaya iyi geldiği söyleniyor biri burada romatizma ile saç dökülmesi mekanizmasının benzer olduğunu söylemişti yanlış anımsamıyorsam. Yani kullanılan tedavilerin yanında kullanılması bir avantaj sağlar mı yoksa sadece halk dilinde dolaşan yanlış bir bilgi mi ? Yani olumlu faydası olur mu, olursa da arkasındaki mantık nedir acaba ? Merak eden başkaları da olabilir. Sonuçta geçmişten gelen ve korunması gereken bir kültürümüz sabun kültürü.

Seyreksac
03.02.2018, 22:36
Daha önce bu konuyla epey haşır neşir olmuş bi kardeşiniz olarak söylüyorum dökülmeye hiçbir artısı yada eksisi olmuyor malesef. Eğer saçlar ince telliyse saçı dolgun göstermeye yönelik şampuanlar kullanmak en güzeli bence

Lvntknt
06.06.2018, 00:39
Merhabalar bende saçımın dökülmesiyle ilgili araştırma yaparken kendimi burada buldum, Miracle losyon ve diğer tüm bileşenlere çok yabancıyım..
Fazla uzatmadan defne sabunuyla ilgili yorumda bulunmak istiyorum.. benimde saçlarımda aşırı yağlanma var dökülmenin bununla ilgili olabileceğini burada okudum hemen hataylı bir arkadaşımdan istedim yaklaşık 20 gündür kullanyorum yağlanmayı ciddi anlamda azalttı saçlarımla oynadığın zaman eskisi kadar dökülme olmuyor sanki ilk yorum olarak saçıma verdiği hacim, kalite olarak çok sevdim bu sabunu, söylenen bazı yorumlarn aksine hiç sertleşme yapmadı bende tam istediğin gibi oldu saçlarım bakalım kulanmaya devam ediyorum gelişmeleri buradan yazıcam okuduğunuz için teşekkürler

kamisama
06.06.2018, 08:51
Deri yapısına hiç bir sabun uygun değil, yumuşak formüllü temizleyicilere yöneliniz.

rahman1642
06.06.2018, 22:56
bugün FATİH KADINLAR PAZARINA gittim KENDİME DOĞAL BITTIM SABUNU ALDIM İYİ GELİRSE TEKRARDAN YORUM YAPICAM

kamisama
07.06.2018, 19:00
bugün FATİH KADINLAR PAZARINA gittim KENDİME DOĞAL BITTIM SABUNU ALDIM İYİ GELİRSE TEKRARDAN YORUM YAPICAM

Bunlar daha önce çok konuşulmuş ne yazık ki düzenli kullanan kimse çıkmamış, iyi bir veri olabilir sizin sonuçlarınız.

Muteki
07.06.2018, 22:58
benim saçımı da süper yapıyo da masajın etkisini azaltır mı saç derisinin esnekliğini alır mı sabun?