PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acaba çözümü yanlış yerde mi arıyoruz?

dvryn
12.10.2017, 02:50
Hep bitkilerde çözümü arıyoruz. Şimdi düşünürken aklıma geldi neden hayvanların saçları dökülmüyor. Onlarda da testesteron öströjen hormonları var acaba çözüm hayvanlarda olabilir mi?

timsah16
12.10.2017, 08:59
Gayet dökülüyor. Bizzat Golden Retriever besliyorum. Kel kalmama sebepleri aşırı fazla tüyleri ve tüy kökleri olması.

dvryn
12.10.2017, 10:23
:(( nedir bunun çözümü o zaman herşey bulundu bir bu bulunamadı.

joker
12.10.2017, 10:49
Hayvanların mevsim geçişlerinde tüylerinin dökülmesi örneğin havalar ısınınca tüy dökülmesi insanlardada var olabileceğini okumuştum mevsimsel dökülme denilen şeyle bağlantılı olabilir

Fatih
12.10.2017, 13:23
Sağlıklı saç, sağlıklı beden bütnünün bir parçasıdır. Saç dökülmesine gerçek bir sorunmuş gibi yaklaşılmıyor. Saçı dökülen insan çok büyük bir psikoljik boşluğa düştüğü için bu alanda umut satıp milyarlarca doları kaldıran bir endüstri var, gerçek tedaviye ulaşmana izin vermiyor.

Muzdarip
12.10.2017, 22:12
Sorunu yanlış yerde değil yanlış zamanda arıyoruz. Ergenlik çağında testosteron aşırı yoğun bir şekilde salgılanıyor ve çoğumuz da bunun sonucunda kendimize hakim olamayıp rahatlamak amacıyla Elizabeth yapıyoruz.:) Zaten fazla salgılanan testoyu %147 artırıyoruz. Zaten genelimiz ilk darbeyi bu dönemde alırız. Bunu hiç bir ergen insan farkedemez hatta bu dönemde oyuncağımızla ilgili övünürüz :) bu konuda bilinçli ebeveynlere ihtiyaç duymak gerekiyor ama malum rahat konuşulmuyor ülkemizde. Bence sorunun kaynağı bu. Bu durum sırf genetik diye boşverip geçilirse malum sonumuzu kendimiz hazırlamış oluruz. Bunu bi hastalık olarak görmek gerek. Bizzat kendimden örnekler verdim ama cidden 16-17 yaşında seyrek saçlı ve vücut kılları aşırı çok olan bir insan olarak yaşadığımdan sorunun kaynağını çok sonradan anladım.

Yalova22
12.10.2017, 22:53
Güzel bir kitap, herkese tavsiye ederim. Bilinç altımızla nasıl iyileşeceğimizi anlatıyor. Faydalı olabilir.

http://i.dr.com.tr/cache/600x600-0/originals/0000000294461-1.jpg

Name
13.10.2017, 04:18
Keşke bu kadar basit tek bir nedene bağlayabilsek hocam cidden çözümü de kolay olurdu ama bence bu o kadar etkileyecek bir etken değil. Eminim o tarz şeylerle uğraşmayıp saçı o yaşlarda dökülenler de vardır.

Muzdarip
13.10.2017, 11:30
Keşke bu kadar basit tek bir nedene bağlayabilsek hocam cidden çözümü de kolay olurdu ama bence bu o kadar etkileyecek bir etken değil. Eminim o tarz şeylerle uğraşmayıp saçı o yaşlarda dökülenler de vardır.

O tarz şeylerle uğraşmayan adamın ya zaten genetiktir ya da diğer nedenler etkili olmuştur. Zaten bu süreci hiç bi şekilde etkilenmeden geçiren de var. Benim kuzenim mesela baba tarafı komple kel kendisi de sürekli yapar o dediğim şeyi ama efsane saçları var garip bişey.

joecarol
14.10.2017, 12:14
Yani sorun aşırı masterbasyon mu sence ?

Muzdarip
14.10.2017, 13:17
Yani sorun aşırı masterbasyon mu sence ?

Eğer dökülmen genetikse evet. Genetik dediğimiz olay saçlarının dhtye duyarlı olması. Eğer duyarlıysa, hormonları gereksiz arttırmak saçların tabiri caizse ırzına geçiyor ki bu mast yapmak da testoyu %100 den fazla arttırıyor. Vücuda hiç bir şekilde faydası olmayan tam tersi türlü zararları olan birşey zaten. Sigara gibi bağımlılık yaratıyor binevi. Tavsiyem bir an önce kurtulun.