PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabun ve Şampuan aynı anda sırayla kullanılır mı?

burak6
19.09.2017, 16:52
bende 2 şampuan, 3 tane sabun var, hergün bakım için 1 kere yıkıyorum saçımı

neyse şimdi bu 3 sabunu sırasıyla hergün 1 kere kullanma kararı aldım

e peki şampuan nolacak? 4 günde 1 kere mi sürcem sadece şampuanı, yoksa herseferinde sabunlardan sonra sürsem olur mu?

şu şekilde olur mu
mesela sabunu elimde köpürtüyom iyicene, sonra elimde baya köpük birikince saçıma, yüzüme sürüyorum ve biraz bekletip yıkıyorum
bu işlemden sonra bi de şampuan sürsem olur mu? eğer olmassa 4 günde 1 az olmayacak mı şampuan?

Kazakcemil
19.09.2017, 18:44
3 tane sabunu ne için kullanıyorsunuz ve ne sabunu ? şmp. ne şampuanı bunları da belirtirsen,kullanım amacına göre bir gün şmp. bir gün sabun şeklinde bir sıralama olabilir, ha bir de ketokonazol bir şmp. varsa tedavinde 3 güne 1 şeklinde sıralama yapabilirsin,ama arka arkaya aynı anda kullanmak hiç mantıklı değil.

burak6
19.09.2017, 19:04
ardıç katranlı gliserinli sabun, kükürtlü sabun, zeytinyağlı bıttım sabunu. bunlar var elimde
bide sebamed sampuanlar

sence nasıl elimde bulunanlar, nasıl bir sıralama yapayım. hergün 1 kere giriyorum banyoya

Kazakcemil
19.09.2017, 19:36
3 güne 1 kullanmayı deneyebilirsin bu hem çok çekindiğimiz derinin etkene alışma ihtimalinin de önüne geçmiş olur.

burak6
19.09.2017, 19:46
1.gün sabun
2.gün sabun
3.gün şampuan
4.gün sabun
böyle dimi? bide sence bu sabunlara ne kadar devam etmeliyim, işte amacım saç sağlığı-saçı korumak ve dökülmeyi engellemek,yağlanmayı azaltıp düzenlemek vsvs

bide bi konu açmıştım bıttım sabunu hakkında ama tam ne yapmam gerektiğine karar vermedim
zeytinyağlı bıttım sabununu kullanayım mı hala duruyor açmadım, yoksa katkısız bıttım sabunu mu alayım?

fero123a
19.09.2017, 22:52
Yaklaşik 1 2 aydir şampuan kullanmiyorum onun yerine doğal bittim sabunu kullaniyorm saçlarim çok iyi ve canli ama sertler

Kazakcemil
20.09.2017, 12:33
1.gün sabun
2.gün sabun
3.gün şampuan
4.gün sabun
böyle dimi? bide sence bu sabunlara ne kadar devam etmeliyim, işte amacım saç sağlığı-saçı korumak ve dökülmeyi engellemek,yağlanmayı azaltıp düzenlemek vsvs

bide bi konu açmıştım bıttım sabunu hakkında ama tam ne yapmam gerektiğine karar vermedim
zeytinyağlı bıttım sabununu kullanayım mı hala duruyor açmadım, yoksa katkısız bıttım sabunu mu alayım?

Sabun kullanmayı düşünüyorsanız örn.ardıç katranlı sabunu 2 ay kullandıktan sonra başka bir etkene geçersiniz, mesela bıttım sabununa, z.yağı karışımlı sabunları tercih etmeyin,saf olsun kullanacağınız sabun,kullanacak olsam benim tercihim,ilk 2 ay defne sabunu takip eden 2 ay ardıç katranı,sonraki 2 ay da bıttım olurdu.bir gün sabun bir gün sebamed antihairloss, ama saçınızın dumunu takip edin,saçı kurutma etkisi olabilir,bu durumda kaliteli yağ tedavisi uygulanabilir haftda bir ya da iki.

burak6
20.09.2017, 14:06
Kazakcemil hocam şuana kadar ardıç ve kükürtü kullandım, bıttımı daha ellemedim zeytinyağlı aldığım için bu yüzden bunu kullanmayıp saf bıttım sabunu arayacağım inş online getirtmeden bulabilirim, online uğraşmak istemiyorum
Mesela kullandığım kükürt saçımda yağlanmayı azalttı ama korktum biraz, eğer bunu fazla kullanırsak saçı fazla kurutabilir bu yüzden kararında kullanmak lazım, saçım harbi yağı azalttı. İşte bide ardıç sabunu var

defne sabununuda araştırayım bi bakalım nasılmış, bu arada senin su yorumun kafamı karıştırdı. yani 2 ay , 2 ay yerine hergün 1 ondan, 1 ondan kullansak sabunları daha iyi olmaz mı? bu konuda harbi %50 %50 kararsız kaldım. saçlarım bir zarar görmesin aman
bu arada evet sabun hergün yerine şöyle daha mantıklı sanırım, 1.gün sabun - 2.gün şampuan - 3.gün sabun - 4.gün şampuan

Kazakcemil
20.09.2017, 18:18
Karar senin tabi ik ama benim vurgulamak istediğim 3 farklı sabunu,bir günlük şmp. ve bir de tedavimizin olmazsa olmazı ketokonazol bir şmp.ı bu sıralamaya sığdıramazsın ve gerek de yok bence.

ultaran38
20.09.2017, 19:13
Kazakcemil hocam şuana kadar ardıç ve kükürtü kullandım, bıttımı daha ellemedim zeytinyağlı aldığım için bu yüzden bunu kullanmayıp saf bıttım sabunu arayacağım inş online getirtmeden bulabilirim, online uğraşmak istemiyorum
Mesela kullandığım kükürt saçımda yağlanmayı azalttı ama korktum biraz, eğer bunu fazla kullanırsak saçı fazla kurutabilir bu yüzden kararında kullanmak lazım, saçım harbi yağı azalttı. İşte bide ardıç sabunu var

defne sabununuda araştırayım bi bakalım nasılmış, bu arada senin su yorumun kafamı karıştırdı. yani 2 ay , 2 ay yerine hergün 1 ondan, 1 ondan kullansak sabunları daha iyi olmaz mı? bu konuda harbi %50 %50 kararsız kaldım. saçlarım bir zarar görmesin aman
bu arada evet sabun hergün yerine şöyle daha mantıklı sanırım, 1.gün sabun - 2.gün şampuan - 3.gün sabun - 4.gün şampuan

sabun ve şampuanı ard arda olan günlerde kullanırsan saçlarına yazık olur kardeşim. tek bir seçim yap ve onu kullan. farklı varvasyonlar daha çok zarar verir.

burak6
20.09.2017, 19:14
sanırım haklısın

ozaman şöyle yapcam. bu kükürtlü zaten fazla etkili bir sabun bu yüzden hafta 1 kez kullanayım
bıttımı şimdi almayım onu 2 ay sonra, haftada 1 kükürt, diğer günler ardıçlı sabunu kullanayım ozaman, doğru dimi

bide bu sebamed sampuanlarıma sence çam terebentin dökeyimi, öve öve bitiremiyor millet

burak6
20.09.2017, 19:28
ultaran38 aynı anda hiç kullanmadım ama, 1 gün sabun sürüp sonra 2.gün şampuan sürdüğüm oldu
aslında daha 6-7 kez kullandım sabunları çok olmadı, bu yüzden en doğru yolu bulmaya çalışıyorum

sabunlar benim için yani saç sağlığı için çok faydalı gibi geliyor bana, senelerdir şampuan kullanıyorum zaten
ama şampuanı bırakırsam bu çam terabentin dedikleri şeyi de kullanamıcam :(

kabuto
20.09.2017, 19:30
Ya sadece şampuan ya da sadece sabun kullan, öbür türlü cildin pH'ı bozulur

Kazakcemil
20.09.2017, 19:43
Cildin Ph sı falan bozulmaz arkadaşlar uzun süre sebamed antihairloss ve ardıç katranlı sabunu dönüşümlü kullandım ve haftada 2 gün de keto ya da nizo şmp.ları öyle korkacak birşey değil sabun abartmayın.

kabuto
20.09.2017, 20:58
pH derecesi fark edebileceğin bir şey değil zaten, cilt sürekli farklı pH derecelerine kayınca koruyucu bariyeri oluşturamıyor.

ferhat73
21.09.2017, 11:45
pH derecesi fark edebileceğin bir şey değil zaten, cilt sürekli farklı pH derecelerine kayınca koruyucu bariyeri oluşturamıyor.

yani sonuç olarak ?

ultaran38
21.09.2017, 16:20
ultaran38 aynı anda hiç kullanmadım ama, 1 gün sabun sürüp sonra 2.gün şampuan sürdüğüm oldu
aslında daha 6-7 kez kullandım sabunları çok olmadı, bu yüzden en doğru yolu bulmaya çalışıyorum

sabunlar benim için yani saç sağlığı için çok faydalı gibi geliyor bana, senelerdir şampuan kullanıyorum zaten
ama şampuanı bırakırsam bu çam terabentin dedikleri şeyi de kullanamıcam :(

benim sadece sabun kullandığım dönemler de oldu. (tek bir şampuan veya sabunu uzun süre kullanmıyorum. dönüşümlü olarak sabun veya şampuan kullanıyorum) sabunun bir zararı yok bilakis çoğu şampuandan daha faydalı. ama ikisi bir gitmez gitse bile uzun vadede fayda göremezsin.

kabuto
21.09.2017, 20:01
Ya sabun ya şampuan

burak6
25.09.2017, 21:44
beyler elimde şampuanlar bitmek üzere, mesela bugün kükürt sürdüm saçıma sonra yıkadım başka birşey sürmedim.
sizce elimdeki şampuanları bitireyim mi yoksa kenara çekip direk sabundan mı devam edeyim, anlaşıldı ki hem sabun hem şampuan olmayacak galiba

ve sadece sabun devam ederken, farklı farklı sabunlarda peki sorun çıkar mı? 1-gün ardıç 1-gün bıttım 1-gün kükürt gibi sıralamayla falan?

son olarak mesela bu sabunları 2+2+2 toplam 6 ay kullandım diyelim, diğer 6 ay da kafein+kepek şampuanı yapsam mantıklı olur dimi?

burak6
05.10.2017, 22:38
Bugün itibariyle şampuan kullanmayı bıraktım, yani 6 ay kullanmayacağım. saçlarım 2cm'e yaklaşmıştı ama bugün makinanın 0 numarasıyla kestik)

ilk 2 ay ardıç(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)
sonraki 2 ay bıttım(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)
sonraki 2 ay defne(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)

kükürtleri çok az kullanmamın sebebi çok etkili çünkü, saç yağlanmasını çok iyi azaltıyor ama fazla kullanırsanız kurutup dökebilir sanırım

bugün ilk kez ardıç katranlı gliserinli sabunu kullandım ve gerçekten müthiş birşey. saçımı fantastik yaptı(2cm'di saçım) fantastikten kastım
yani saçımı ne yumuşak, ne sert yaptı . eli saçta gezdirirken çok güzel bir his oluyor :D faydası nasıl olur bilemem ama saçta güzel duruyor, saç uzun olsaydı bence çok güzel wax sürülebilir bu sabun ile
kokusu biraz ayakkabı boyasına benziyor ama ben severim böyle kokuları :D

burak6
13.11.2017, 20:22
1 aydan fazladır kullanıyom ama sanki pek faydası olmucak gibime geliyor sabunun, saçta da tortu kalıyor sanki. deriden mi sabundan mı emin değilim
halbuki gayet güzel duruluyorum

sabunu bıraksam mı diye düşünüyom bu aralar. bırakırsam bioxcin başta olmak üzere bir şampuana geçebilirim yine senelerdir olduğu gibi

not: kükürtlü sabunun faydası oldu ve saçımdaki yağlanmayı azalttı. ama ardıç sabunu hiçbir fikrim yok 1 aydır kullanmama rağmen.

kabuto
14.11.2017, 07:38
Sabundan sonra elma sirkesini suyla karıştırıp durula kafanı