PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Min-dut ve Miracle Losyon... yeni bir hikaye !!!

bluetimes06
27.03.2016, 23:35
öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. forumda yeniyim. fakat epey bir konuyu okudum ve okumaya da devam ediyorum.

saç dökülmesi ve yeni saç çıkışı için forumdan öğrendiklerimle tedaviye başladım.

kendimden bahsedecek olursam 34 yasındayım.sigara kullanıyorum. stresli bir işim var.ailede genetik bir sac dökülmesi yok. babam,amcalarım hatta dedem de bile benden daha çok sac var :)

aşağıda uygulamaya başladığım ve başlayacağım tedavim var. bu sure zarfında yasadığım tecrübeleri vb herşeyi sizinle paylaşmak istiyorum. sizden de destek bekliyorum.

1- min+dut 24.03.2015 tarihinde başladım. 3 gün dermaroller olmadan kullandım. Dermaroller aldıktan sonra uygulama yapıp min+dut kullandıktan sonra (akşam) 2 gün boyunca testislerimde ağrı oldu. bugün itibari ile yok.

2 . Miracle losyon için malzemeleri aldım. yarın hazırlamayı düşünüyorum. fakat iş yerinde losyon vb kullanma durumum yok. min+dut ile beraber nasıl kullanmamı önerirsiniz. ? birde miracle losyonu hazırlarken tabletleri parçalasak olur mu ?

3- min+dut sonrası dus alırken saçımı one eğerek yıkıyorum. ensede ve omuzda kıllanma olmasın diye.

yarın saçımın resimlerini atacağım. öneri ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

tedavim

1) Min-dut (1 kutu minoxil icine 10 adet avodart) - sabah aksam 24.03.2016 tarihinde başlandı
2) xpecia tablet 2x1
3) medobiocomplex -E gunde 1 kez öğlen.
4) bepanthen,bemix,evigen,badem yaği,saf zeytinyaği karişimi. haftada 1 kez
5) Sebamed Anti Hair Loss Şampuan haftada 4-5 kez
4) Ketarol şampuan ( haftada 2 )
5) Doğal Besin Takviyeleri(Yeşil Çay,Siyah Üzüm,Çiğ Kabak Çekirdeği)
6) Doğal Defne Sabunu (antakyadefnesabunu.com tahir çeklikkaya)
7) Dermaroller 540 iğne 1 mm (Haftada 2 Defa)

saçmasaç
28.03.2016, 00:58
Geçmiş olsun hoş geldiniz hocam. Akşamları önce miracle uygulayın. Ardından en az 15-20 dk beklettikten sonra min+dut uygulayın.

kordinaryus
28.03.2016, 01:20
saç durumunu da görsek daha iyi olurdu. baba-amca-dede kel değil demişsiniz ama (varsa) dayılar ne durumda acaba?

Ender60
28.03.2016, 02:16
Bence bu iki tedaviden biriyle başlayın saciniz üzerinde ki etkisini gozlemledikten sonra ise yariyorsa devam edersiniz ve üzerine eklersiniz yaramiyorsa degistirirsiniz. Güncel resimlerinizi görürsek daha sağlıklı ve yapıcı yorumlar gelir düşünüyorum .

bluetimes06
28.03.2016, 09:36
saç durumunu da görsek daha iyi olurdu. baba-amca-dede kel değil demişsiniz ama (varsa) dayılar ne durumda acaba?

dayılarda da herhangi bir sorun yok. yaş itibari ile hafif tepe bolgesinde açılma olan var. abimin saçlarıda aynı benim durumumda.

bluetimes06
28.03.2016, 09:40
Geçmiş olsun hoş geldiniz hocam. Akşamları önce miracle uygulayın. Ardından en az 15-20 dk beklettikten sonra min+dut uygulayın.

hosbulduk. teşekkürler. Akşamları önce miracle uygulayın. Ardından en az 15-20 dk beklettikten sonra min+dut uygulayın.

bu uygulamadan sonra sacı yıkayıp mı yatayım ?

sabahlarıda aynı sekildemi yapayım.

teşekkürler

bluetimes06
28.03.2016, 09:44
Bence bu iki tedaviden biriyle başlayın saciniz üzerinde ki etkisini gozlemledikten sonra ise yariyorsa devam edersiniz ve üzerine eklersiniz yaramiyorsa degistirirsiniz. Güncel resimlerinizi görürsek daha sağlıklı ve yapıcı yorumlar gelir düşünüyorum .

merhaba. ikisinide kullanmak istiyorum. fakat sizin öneriniz min+dut veya miracle losyandan birisi mi olsun diyorsunuz?

resimleri gün içerisinde atacağım

bluetimes06
28.03.2016, 10:08
arkadaşlar miracle losyonu hazırlarken allerset damlanın tamamınımı atayım 100 ml solusyona ?

tabletleri parçalayarak hazırlamayı dusunuyorum ? ne dersiniz

bugün akşam hazırlıyorum.

Invincible
28.03.2016, 12:59
hosbulduk. teşekkürler. Akşamları önce miracle uygulayın. Ardından en az 15-20 dk beklettikten sonra min+dut uygulayın.

bu uygulamadan sonra sacı yıkayıp mı yatayım ?

sabahlarıda aynı sekildemi yapayım.

teşekkürler

Min-dut emilimi gerçekleştikten sonra durula öyle yat. O kafayla yatmayın, derinin sağlığı bozuluyor bir taraftan yapalım derken diğer taraftan bozuyoruz aman diyim.

Dikkat ederseniz zaten losyonlardan sonra aşırı kuruyor deri.

O aşırı kurumaya kadar getirtmeyin olayı.

bluetimes06
28.03.2016, 13:52
Min-dut emilimi gerçekleştikten sonra durula öyle yat. O kafayla yatmayın, derinin sağlığı bozuluyor bir taraftan yapalım derken diğer taraftan bozuyoruz aman diyim.

Dikkat ederseniz zaten losyonlardan sonra aşırı kuruyor deri.

O aşırı kurumaya kadar getirtmeyin olayı.

teşekkürler.
sabahta aynı şekilde yapmak lazım tabiki değilmi. zor olacak sabahları.

--- arkadaşlar miracle losyonu hazırlarken allerset damlanın tamamınımı atayım 100 ml solusyona ?

Ender60
28.03.2016, 14:21
merhaba. ikisinide kullanmak istiyorum. fakat sizin öneriniz min+dut veya miracle losyandan birisi mi olsun diyorsunuz?

resimleri gün içerisinde atacağım

Her tedavi herkesde aynı etkiyi vermiyor.Tek tek kendi üzerindeki etkilerini gözlemledikten sonra faydalı olanı geliştirerek
ilerlemek bence daha mantıklı.Mesela saçların gelişme gösterdi bunu miraclemi min dut mu başardı anlayamıyacaksın veya birisi olumlu etki verdi diğeri vermedi.Her sabah birisi için bosuna vakit ayırdığının farkında bile olmayabilirsin.Ben böyle düşünüyorum

bluetimes06
28.03.2016, 18:52
arkadaşlar biraz resim ekledim. ters olan resimlerde var. eve geçince düzenlerim tekrar...

sizlerden ricam resimlere göre tedavim yeterlimi. yoksa krem vb öneriniz varmı.

değerli yorumlarınızı bekliyorum.

teşekkürler , iyi akşamlar

bluetimes06
28.03.2016, 18:55
Her tedavi herkesde aynı etkiyi vermiyor.Tek tek kendi üzerindeki etkilerini gözlemledikten sonra faydalı olanı geliştirerek
ilerlemek bence daha mantıklı.Mesela saçların gelişme gösterdi bunu miraclemi min dut mu başardı anlayamıyacaksın veya birisi olumlu etki verdi diğeri vermedi.Her sabah birisi için bosuna vakit ayırdığının farkında bile olmayabilirsin.Ben böyle düşünüyorum

konuya resimler ekledim... size katılıyorum fakat çok vakit kaybetmeden de hepsini kullanmak istiyorum :)

bluetimes06
29.03.2016, 13:35
arkadaşlar merhaba tekrardan. değerli yorumlarınız bekliyorum. kullandıgım tedavi yeterlimi sizce ? miracle losyona bugun akşam başlayacağım.

minox+dut kullanırken bugun lavobada 30-40 adet sacımın dokuldugunu gordum. daha onceden böyle bir durum yoktu veya ben farketmemiştim.

teşekkürler

saçmasaç
29.03.2016, 14:00
arkadaşlar merhaba tekrardan. değerli yorumlarınız bekliyorum. kullandıgım tedavi yeterlimi sizce ? miracle losyona bugun akşam başlayacağım.

minox+dut kullanırken bugun lavobada 30-40 adet sacımın dokuldugunu gordum. daha onceden böyle bir durum yoktu veya ben farketmemiştim.

teşekkürler

Tedavin yeterli görünüyor. Minox kullanmaya yeni başlayanlarda bir kaç ay dökülme olması normal karşılanmalı kardeş. Bir kaç ay bu şekilde devam et ve durumunu gözlemle. İlerleme olmazsa takviye yaparsın.

bluetimes06
29.03.2016, 18:13
Tedavin yeterli görünüyor. Minox kullanmaya yeni başlayanlarda bir kaç ay dökülme olması normal karşılanmalı kardeş. Bir kaç ay bu şekilde devam et ve durumunu gözlemle. İlerleme olmazsa takviye yaparsın.

teşekkürler. saç resimlerini gormussunuzdur umarım ilk sayfada. bu tedavi ile yeni sac cıkısı ve toparlama olurmu sizce

teşekkürler

bluetimes06
29.03.2016, 18:13

teşekkürler. saç resimlerini gormussunuzdur umarım ilk sayfada. bu tedavi ile yeni sac cıkısı ve toparlama olurmu sizce

teşekkürler

saçmasaç
29.03.2016, 20:08

teşekkürler

Bunu zaman gösterecek, fakat kişisel kanaatim inşaAllah saçlarının toparlayacağı yönünde kardeş.

zavkvavk
29.03.2016, 23:05
Bence oral dutasterid patlatin gitsin zaten yasiniz musait ayrica cok kotu bi dokulme yasamissiniz heryerden gitmis lakin enteresandir sac cizginiz duzgun tamamen icgudusel soyluyorum ilaciniz oral dutas bence

hercai_bjk1903
30.03.2016, 00:51
Su an o kadar mutsuzum ki sanki hayattan vazgecmis qibiyim bu sacin psikolojimi bunkadar bozacaqi aklima hic gelmezdi minox dutas kullaniurm saclar yapis yapis oluyor minox kiriyunca aynaya bakiyrm kafada sanki sac deqlde sarimsi tuyler var iqrenc bi qoruntu zamannda miracle losyon kullandm oda deride alerji yapti, duz minox kullandiqimda daha iyi qibi ama onnda sonuc vermiceqini dusuniyrm andracur kullandim oda tepeyi sakaklar tamamiyla qotrdu nefes darliqi kansizzlik yapti ben daha napyim blmyrm..miracle hocam saqlsn cell losyon qonderdi oda saclarimi inanilmz kuruttu saclar dokunsam elime qeliyrmm..anlicaqinzz cokkk sikildmm...hic birseyden tat alamayan ruhsuz bi insan haline dondum..heleki sakaklar qidince insanlarn buuuyuk qosteriosn demesi tamamiyle bitrdi psikolojiiyi

bluetimes06
03.04.2016, 21:48
Bence oral dutasterid patlatin gitsin zaten yasiniz musait ayrica cok kotu bi dokulme yasamissiniz heryerden gitmis lakin enteresandir sac cizginiz duzgun tamamen icgudusel soyluyorum ilaciniz oral dutas bence

merhaba;
oral dutasterid yan etkisinden korkuyorum. min+dut kullanınca bile gözlerimde agrı oluyor. kasıklar dada oluyor.

bluetimes06
03.04.2016, 21:50
Su an o kadar mutsuzum ki sanki hayattan vazgecmis qibiyim bu sacin psikolojimi bunkadar bozacaqi aklima hic gelmezdi minox dutas kullaniurm saclar yapis yapis oluyor minox kiriyunca aynaya bakiyrm kafada sanki sac deqlde sarimsi tuyler var iqrenc bi qoruntu zamannda miracle losyon kullandm oda deride alerji yapti, duz minox kullandiqimda daha iyi qibi ama onnda sonuc vermiceqini dusuniyrm andracur kullandim oda tepeyi sakaklar tamamiyla qotrdu nefes darliqi kansizzlik yapti ben daha napyim blmyrm..miracle hocam saqlsn cell losyon qonderdi oda saclarimi inanilmz kuruttu saclar dokunsam elime qeliyrmm..anlicaqinzz cokkk sikildmm...hic birseyden tat alamayan ruhsuz bi insan haline dondum..heleki sakaklar qidince insanlarn buuuyuk qosteriosn demesi tamamiyle bitrdi psikolojiiyi

gecmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elimizden. insallah tedavinizden fayda gorursunuz...

bluetimes06
03.04.2016, 21:52
merhaba arkadaşlar;

min+dut kullanınca gozlerimde agrı oluyor. normal midir. bu durumu aysayan oldumu. 2 gun il dısındaydım miracle losyon kullandım fakat min+dut kullanmadım gözlerimde agrı olmadı. fakat min+dut kullanır kullanmaz gozlerimde baskılı bir şekilde agrı oluyor...

Ender60
04.04.2016, 02:14
merhaba arkadaşlar;

min+dut kullanınca gozlerimde agrı oluyor. normal midir. bu durumu aysayan oldumu. 2 gun il dısındaydım miracle losyon kullandım fakat min+dut kullanmadım gözlerimde agrı olmadı. fakat min+dut kullanır kullanmaz gozlerimde baskılı bir şekilde agrı oluyor...
Daha önce böyle bi şikayet duymadım ama minoxilin yarattığı kilcallanmadan dolayı kan akışı hızlanıp basınç değişiminden böyle birşey olabilir. Eğer sebebi bu işe bence alışır damarlar ama başka ise bilemiycem bu konuda bilgili birileri yorum atarsa daha iyi olur.

saçmasaç
04.04.2016, 09:02
merhaba arkadaşlar;

Minox'un prospektüsünde böyle bir yan etkiden bahsetmiyor kardeş. En kısa sürede bir göz doktoruna görün ve bana kalırsa doktor onay verene kadar kullanma. Göz önemli ihmale gelmez.

bluetimes06
04.04.2016, 10:30
Daha önce böyle bi şikayet duymadım ama minoxilin yarattığı kilcallanmadan dolayı kan akışı hızlanıp basınç değişiminden böyle birşey olabilir. Eğer sebebi bu işe bence alışır damarlar ama başka ise bilemiycem bu konuda bilgili birileri yorum atarsa daha iyi olur.

teşekkürler,

minoxili kullanmayı durduracağım bakalım bir kaç gün. tekrar olursa doktora gideceğim.

bluetimes06
04.04.2016, 10:32
Minox'un prospektüsünde böyle bir yan etkiden bahsetmiyor kardeş. En kısa sürede bir göz doktoruna görün ve bana kalırsa doktor onay verene kadar kullanma. Göz önemli ihmale gelmez.

merhaba,

evet bende baktım böyle bir yan etki göremedim. ayrıca avodart prospektüsünde de yoktu. bikaç gun min+dut stoplayacağım. sonraki duruma bakacağım.

teşekkürler

lactobacillus
05.04.2016, 00:47
Min dut uzun süreli kullanmayın yurt dışı yabancı forumlarda emin olun işin bıkunu çıkartanlar var adamlar yan etkisen tutun vs her şeyi yazmışlar. Dht beyin için çok önemli kafanıza göre kullanmayın ha ben kullanacak derseniz emin olun vücut öyle bir tepki verir feleğinizi şaşırtır onda yan etki olmaması sizde olmayacağı anlamına gelmez

gulumse
05.04.2016, 10:37
merhaba arkadaşlar;

Kardeşim benim de kullanırken benzer sorunum oldu . Göz altı torbalarım Fetönünki gibi şişiyodu . Minoxilden kaynaklandığını anladığım anda bıraktım hemen kullanmayı .

Invincible
05.04.2016, 19:21
Min dut uzun süreli kullanmayın yurt dışı yabancı forumlarda emin olun işin bıkunu çıkartanlar var adamlar yan etkisen tutun vs her şeyi yazmışlar. Dht beyin için çok önemli kafanıza göre kullanmayın ha ben kullanacak derseniz emin olun vücut öyle bir tepki verir feleğinizi şaşırtır onda yan etki olmaması sizde olmayacağı anlamına gelmez

Şöyle gelip korku tellalığı yapanlara bitiyorum yahu :D

Ulan yıllardır bu işin içindeyim bir bitmediniz :P

Espri mode off
Ciddi mode on

Şimdi sevgili gardaşım, bunu kullanan adamlar nelerle karşı karşıya olduklarını biliyorlar. Forumda ne araştırmalar, ne yan etki tabloları var.

O yüzden bunu demeyin artık, hayat onların karar onların.

Ha uyarıyorum diyorsan, böyle uyarı olmaz. Uyaracaksan kanıtla uyaracaksın ki biz bunu zaten yıllardır yapıyoruz. O yabancı forumlarda olupta burada olmayan çok şey yok. Hatta buranın çok daha fazlası var emin ol.

interlove
05.04.2016, 20:40

Espri mode off
Ciddi mode on

Şimdi sevgili gardaşım, bunu kullanan adamlar nelerle karşı karşıya olduklarını biliyorlar. Forumda ne araştırmalar, ne yan etki tabloları var.

Ha uyarıyorum diyorsan, böyle uyarı olmaz. Uyaracaksan kanıtla uyaracaksın ki biz bunu zaten yıllardır yapıyoruz. O yabancı forumlarda olupta burada olmayan çok şey yok. Hatta buranın çok daha fazlası var emin ol.

Forumda Anti felaket tellalı olarak ki kimse beni sevmez forumda bunuda biliyorum :D Forumda Başarılı kesim gitmiş nerde bilmiyorum ama kalanlarda işin şov kısmında Haftalardır her konuda biz bittik biz öldük bunca başarı hikayesi bunca konuya araştırmaya hakaretdir bu bence...

bluetimes06
05.04.2016, 22:34

merhaba;

uzun sureden kasdettiğiniz ne kadar mesela;

bluetimes06
05.04.2016, 22:38

Espri mode off
Ciddi mode on

teşekkürler Invincible kardeş :)

minoxili 1x1 dusurunce ağrı kesildi. gun boyu bilgisayar basındayım ondanda olabilir. birkaç gundur suni gozyasıda kullanmaya başladım. konuya yazdıgım gunlerdeki gibi çok kotu bir ağrım yok.

bluetimes06
08.04.2016, 23:20
merhaba arkadaşlar;
tedavime devam ediyorum...

min + dut sadece akşamları kullanıyorum >>> dezavantajı olurmu. 2x1 mi yapayım bu sekil devam edeyim mi ?

xpecia tablet 2x1,medobiocomplex -E >>> bu iki üründe bitiyor bu hafta sonu. HP BIOTIN 10 MG almayı ve 1x1 kullanmayı dusunuyorum. öneriniz varmıdır.

1 ay dolunca resimleri tekrar paylaşacağım.

bluetimes06
03.06.2016, 00:44
merhaba arkadaşlar.
cenazemiz dolayısıyla uzun bir zamandır forumda değildim.

tedavime Min-dut haricinde diğerlerini duzenli olarak kullandım.

son 15 gundur Miracle Losyon kullandıgım zaman saclarımda asırı derecede kaşıntı oluyor. bazen o kadar çok kasınıyorki kafa derimi yolacağım oluyor.
denem amaclı bir kaç kullanmayınca kasıntı azaldı ve kısmen durdu.
ilk başlarda boyle bir sorun yoktu. sizce neden olabilir.

teşekkürler

Yalova22
05.06.2016, 15:34
Tavsiyeniz olacak mı sorusuna cevap;

Yapabileceğini zaten yapıyorsun saçların için. Ama saçların da çok fazla beyaz var? Onlar için bir şeyler yapmak istersin belki? Forumda'da paylaşıldığı Buğday çimi deneyebilirsin, çok etkili deniliyor. Hem bizi'de bilgilendirmiş olsun kullanırsan.

bluetimes06
07.06.2016, 17:14
merhaba arkadaşlar.
cenazemiz dolayısıyla uzun bir zamandır forumda değildim.

tedavime Min-dut haricinde diğerlerini duzenli olarak kullandım.

son 15 gundur Miracle Losyon kullandıgım zaman saclarımda asırı derecede kaşıntı oluyor. bazen o kadar çok kasınıyorki kafa derimi yolacağım oluyor.
denem amaclı bir kaç kullanmayınca kasıntı azaldı ve kısmen durdu.
ilk başlarda boyle bir sorun yoktu. sizce neden olabilir.

teşekkürler

bluetimes06
10.06.2016, 18:53
cildiye doktoruna gittim bir losyon ve krem verdi. suan sorun kalmadı gibi. yalnız losyonu kullanmadığım zamanlar sacım cok cansızlaşmaya ve dokulmeye başladı. elimi sacıma attıgım zaman ek resimdeki gibi dokulmeler oluyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bluetimes06
14.06.2016, 13:15
arkadaşlar;

forumda miracle losyonu daha once kullanıpta bu sekilde yan etkisini goren hiç kimse yokmu ?

1- miracle losyon uzun sure kullanımda bu sekil kasıntı yapar
2- miracle losyon bırakınca saclarda cansızlaşma ve dokulme olur
3- Elseve Arginin 100 m yerine başka bir urun kullan gibi.

yorum yapacak hiç kimse yokmu arkadaşlar ?

yaklaşık 2 ay duzenli kullandım. miracle losyonu herhangi bir sorun olmadı.
başlamadan onceki resimler vardı.

yeni resimler atacaktım