PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bioxcin Quantum ?

saçmasaç
16.02.2016, 13:39
Bioxcin firmasının -kirli geçmişine rağmen- çıkarmış olduğu yeni şampuan dikkatimi çekti. Hassas saç derisine uygun olarak SLS içermeyen versiyonu da mevcut. ''Bio-Activ Peptides'' dedikleri yeni bir etken içeriyormuş ve bu sayede saçların daha kalın görünmesi sağlanıyormuşmuş! Ayrıca yeni ''teknolojileri'' sayesinde bu etkenler yıkamadan sonra dahi saçtan çıkmıyormuşmuş! Pek inanasım gelmesede siz değerli dostlarla paylaşmak istedim. Serum versiyonuna kesinlikle güvenmemekle birlikte şampuanı denenebilir diye düşünüyorum. Gerçi ürün henüz yeni çıkmış ama deneyeniniz olduysa bizleri de bilgilendirmesini rica ederim. Detaylar;
Bioxcin Quantum (http://www.bioxcin.com.tr/tr/p/quantum-hassa-sac-derisi-icin-bio-activ-sampuan.html)

Keltoşş
16.02.2016, 14:23
Yikansada gecemeyen bi etken guzel reklam olmus haha :) nasil biseyse artik. Sampuanini kullanmistim onceden guzel temizliyor. Sacini felan kalinlastirmaz sac hayatta cikarmaz oyle bisey olsa devrim olur zaten yikarim sanpuanla sacimi oh ne guzel ciksin saclar :) alti ustu sampuan sonucta ne beklenebilirki . sac cikartmak icin anamiz agliyor . yeri geliyo sidik gibi kokuyoz .

saçmasaç
16.02.2016, 14:34
Yikansada gecemeyen bi etken guzel reklam olmus haha :) nasil biseyse artik. Sampuanini kullanmistim onceden guzel temizliyor. Sacini felan kalinlastirmaz sac hayatta cikarmaz oyle bisey olsa devrim olur zaten yikarim sanpuanla sacimi oh ne guzel ciksin saclar :) alti ustu sampuan sonucta ne beklenebilirki . sac cikartmak icin anamiz agliyor . yeri geliyo sidik gibi kokuyoz .

Quantum'umu kullandın hocam? Saç çıkarma ve kalınlaştırma konusunda yüzde yüz haklısın :)

Invincible
16.02.2016, 14:39
İşte reklam budur :D insan bir kere orada Quantum'u görünce "aaa bak bu kesin iyidir" der

Bu tarz şeyleri çok gördüğümden dandik bir şampuan olduğuna %99 eminim.

saçmasaç
16.02.2016, 16:44
İşte reklam budur :D insan bir kere orada Quantum'u görünce "aaa bak bu kesin iyidir" der

Bu tarz şeyleri çok gördüğümden dandik bir şampuan olduğuna %99 eminim.

Haklısınız üstad :) Yinede içerisinde sls olmamasından ötürü elimdeki şampuan bitince bir şans vermeyi düşünüyorum saç yıpranmasına bir nebze olsun etkisi olsa yeter bana :) Malumunuz losyonlardaki alkol saçımızı çok yıpratıyor.

cemba123
02.03.2016, 14:01
Bugun bu urunden duble efect olanindan aldım. Saci deneme amacli 1 kere kopurtup duruladim. Arkadaslar dedikleri gibi gercekten de saci dolgun gösteriyor. Bir onceki sampuanim dermoday di. Bunla kiyas edilemeyecek kadar canli gosteriyor saci. Sampuanin rengi kestane rengine çalıyor. Kokusu dermoday kadar guzel olmasa da benim 1. sıra sampuanim olmaya aday. Sac dokulme karsitligi konusunda daha ilk kez kullandigim icin bir yorum yapamayacam. Birde yıkadıktan sonra sacin nefes aldigini hissediyorsun. Ferahlik hissi veriyor.

mustafa
08.04.2016, 21:07
Beyler ben 4 yıldır bioxcin forte kullanıyorum saçı kalinlastiriyor ama dökülmeyi durdurdugunu söyleyemem ama suda var belki kullanmasam daha kötü olacakti onu bilmiyorum ama çok pahalıya maloluyor bana senede 1 milyar falan veriyorum şampuan parası bana başka bi tavsiyesi olan var mı

kullanıcı ismi
08.04.2016, 23:29
''kalın görünmesi sağlamak'' açıklamasıyla saçın kendisini kalınlaştırmaktan çok, saç fiberi tarzı saça tutunan bir bileşen içerdiğini mi anlatıyor acaba?

xProSkill
20.06.2016, 01:29
sebamed günlük kullanım ile bunun arasında kaldım yorum yapabilir misiniz

jackal__1907
20.06.2016, 01:57
Bioxcin tuzağından kurtulun bence arkadaslar 4 sene kullandım faydasını göremedim kurtuldum çok şükür.Sebamed günlük kullanıma daha uygun bence.

tosun.t
20.06.2016, 02:02
ulen siz adam olmazsın sizin yüzünüzden kellige care bulunmuyor yapmayın artık günahtır yav ne bıoksın ne mıoksın yalan kardeşim yalan ılla ayetmi gerekli yav
BIOCOMPLEX B11
• Vitaminler (A, B1, B2, B5, B9 ) : Saçların güçlenmesine yardımcı olur.
• Mineraller ( Bakır, Çinko, Demir, Kalsiyum ) : Saç köklerini besler.
• Flavonoidler ( Kemferol, Apigenin, Mirisetin ) : Saç tellerini hasarlardan korur.
• Doymamıs Yag Asitleri ( Omega-6, Omega-9 ) : Saç dökülmesine karsı etkilidir.
*Formülasyonda yer alan katkı maddelerinin saç demetleri üzerindeki enstrümental analiz testi sonucudur.
(29.10.2015 tarihindeUnipharma Cosmetic Research & Development tarafından yapılan dayanak test sonuçları için bkz. )
NAH İNER BUNLAR SAMPUANLA FOLÜKÜLE :)

ALIN OKUYUN Bİ ZAHMET

http://www.dermatorium.net/kategoriler.asp?id=192&katid=5

zavkvavk
20.06.2016, 02:32
tosun hoca yanlis anlamada biz bile burada yaptigimiz losyonlari kafa derimizin emmebilecegi hale getiirebbiliyorsak sampuan ureticileri neden beceremesin bunu. ustelik bir cok insan var ki sampuanlardan az veya cok fayda gordugunu soyleyen

tosun.t
20.06.2016, 02:36
tosun hoca yanlis anlamada biz bile burada yaptigimiz losyonlari kafa derimizin emmebilecegi hale getiirebbiliyorsak sampuan ureticileri neden beceremesin bunu. ustelik bir cok insan var ki sampuanlardan az veya cok fayda gordugunu soyleyen

bak ben nedıyom folükül diyorum derıye ıner o ayrı karıstırma aç derıyı ıncele katmanlara bak kalınlıklara bak barıyerlere bak buraya yaz beklıyorum yok ole vur kaç çalış ...

saçmasaç
20.06.2016, 03:18
Tosun hocam haklı beyler şampuanlara bel bağlama huyundan vazgeçmeliyiz :-)

DoktorCan
20.06.2016, 03:45
şampuanlardan hayır beklemeyin köklere ve reseptöre kadar inemezler. Hepsi para tuzağı

Tuna34
10.12.2017, 20:48
Beyler bu quantum'un bir sürü ürünü var. Ben siyah sarımsaklı olanı aldım ama ilginç kutunun içinden çıkan kağıtta bu siyah sarımsaklı bioxcin quantum şampuan (başta kadın tipi saç dökülmesi olmak üzere) tüm saçlara yazıyor.
Yani bu, bu kadın şampuanı demek olmuyor dimi çünkü kutunun üzerinde öyle birşey yazmıyor? Bioxcinin forte ürününü falan da alabilirdim ama bu yeni çıkan ürünü almak istedim, ne diyorsunuz bu sorum hakkında?

Bide bioxcin için bir sitede yazı okudum şöyle yazıyor, kullanırken gayet güzel saçı koruyor ve dökülmeyi engelliyor falan diyor
Lakin kötü tarafı ise bunu uzun süre kullanırsanız birdaha bırakmamanız lazım diyor, uzun süre bırakıp sonra başka şampuana geçilirse çok kötü olur yazmış(isteyen özelden yazsın pm atarım linki)

Eyyup
10.12.2017, 22:07
2 aydır bioxcin genesis kullanıyorum ilk kullandığım zamanlar yaklaşık 13-15 gün kadar dökülmem gerçekten çok azaltmıştı psikoljik bir durum olduğunu düşünmüyorum kesinlikle faydası oldu daha sonra aynı sonuçu alamadım ama kaliteli bir şampuan olduğunu düşünüyorum hala kullanıyorum ve saçımdaki kepek içinde iyi geldi şuan dökülmeme bir faydası yok ama saç derime iyi geldiğini düşüyürum ayrıca saç tellerimi kalınlaştırdığınıda fark ettim. genesis şampuanın fiyatı 20 tl ve dökülmeye karşı kullanılan şampuanlara bakıldığında en uygun fiyatlardandır heralde.

Tuna34
11.12.2017, 12:32
2 aydır bioxcin genesis kullanıyorum ilk kullandığım zamanlar yaklaşık 13-15 gün kadar dökülmem gerçekten çok azaltmıştı psikoljik bir durum olduğunu düşünmüyorum kesinlikle faydası oldu daha sonra aynı sonuçu alamadım ama kaliteli bir şampuan olduğunu düşünüyorum hala kullanıyorum ve saçımdaki kepek içinde iyi geldi şuan dökülmeme bir faydası yok ama saç derime iyi geldiğini düşüyürum ayrıca saç tellerimi kalınlaştırdığınıda fark ettim. genesis şampuanın fiyatı 20 tl ve dökülmeye karşı kullanılan şampuanlara bakıldığında en uygun fiyatlardandır heralde.

bioxcinin yeni çıkan sarımsaklısı daha pahalı acaba şampuanların arasında nasıl bir fark var sonuçta hepsi dökülmeyi engelleyici diyor
başka bir soru acaba başka şampuana geçemiceksek bu bioxcine başladık diye, bioxcinin kendi ürünleri arasındada farklı şeyler de mi kullanılmayacak acaba?

bide serumları ne kadar gerekli? şampuanın yanında almaya gerek var mı bioxcinin serumlarını

Eyyup
11.12.2017, 21:18
bioxcinin yeni çıkan sarımsaklısı daha pahalı acaba şampuanların arasında nasıl bir fark var sonuçta hepsi dökülmeyi engelleyici diyor
başka bir soru acaba başka şampuana geçemiceksek bu bioxcine başladık diye, bioxcinin kendi ürünleri arasındada farklı şeyler de mi kullanılmayacak acaba?

bide serumları ne kadar gerekli? şampuanın yanında almaya gerek var mı bioxcinin serumlarını

Nasıl bir fark vardır bilmiyorum ama ürün değişikliğinde saç dökülmesinde artış olmaz diye düşüyorum kendi ürünleri içerisinde.Ama başka market şampuanlar geçildiği zaman evet dökülme fazla oluyo özellikle yıkama sırasında fark ediliyo anlamsız böyle olması.

Tuna34
12.12.2017, 13:43
Nasıl bir fark vardır bilmiyorum ama ürün değişikliğinde saç dökülmesinde artış olmaz diye düşüyorum kendi ürünleri içerisinde.Ama başka market şampuanlar geçildiği zaman evet dökülme fazla oluyo özellikle yıkama sırasında fark ediliyo anlamsız böyle olması.

hocam 2 sorum olacak sen daha çok kullanmışın belli
şimdi kuaföre gitsek saçları kestirsek yanımızda bioxcini götürcek halimiz yok, adam kendi şampuanını sürcek. hemen öyle 1 sürüşle falan olumsuz bişey olmaz heralde dimi artık oha yani öyle bişi olursa
bide benim saçlar çok kısa şuan test edemiyorum, saç uzun olunca saça wax sürüp şekillendirmek için memnun musun bioxcinden yani saçı yumuşak yapmıyo mu wax sürmeye ideal mi?

Eyyup
12.12.2017, 21:30
hocam 2 sorum olacak sen daha çok kullanmışın belli
şimdi kuaföre gitsek saçları kestirsek yanımızda bioxcini götürcek halimiz yok, adam kendi şampuanını sürcek. hemen öyle 1 sürüşle falan olumsuz bişey olmaz heralde dimi artık oha yani öyle bişi olursa
bide benim saçlar çok kısa şuan test edemiyorum, saç uzun olunca saça wax sürüp şekillendirmek için memnun musun bioxcinden yani saçı yumuşak yapmıyo mu wax sürmeye ideal mi?

Hayır öyle bir iki defa market şampuanı kullanınca etkisini kaybetmez sanırım çok fazla takıntı etmemek lazım bu tip şeyleri :) benim saçım düz olduğu için yumuşaklık konusunda menmunum kesinlikle sertleşme yapmıyo ama saça o kadar bakım yaptıktan sonra gidip kimyasal dolu wax sürmek saçma geliyo bana tabi sen bilirsin

Tuna34
12.12.2017, 22:25
Hayır öyle bir iki defa market şampuanı kullanınca etkisini kaybetmez sanırım çok fazla takıntı etmemek lazım bu tip şeyleri :) benim saçım düz olduğu için yumuşaklık konusunda menmunum kesinlikle sertleşme yapmıyo ama saça o kadar bakım yaptıktan sonra gidip kimyasal dolu wax sürmek saçma geliyo bana tabi sen bilirsin

öylede hocam saçı hiç taramıcaz mı, jöle daha zararlı bildiğim kadarıyla bu yüzden waxtan başka seçenek yok sanırım. bide bu benim bildiğim bi marka var o wax içinde E vitaminli yazıyor :D
tabi daha baya var wax olayına şuan saçlar kısacık bakım falan yapıyorum kendimce

Kazakcemil
12.12.2017, 22:42
ketoral-azelderm krem karışımı benim saçıma çok iyi gelmişti şekillendirmek için, her saç tipi için uygun mudur bilemem ama hem saç şekillendirici bonus olarak da tedavi, deneyebilirsiniz.

sorunvar
13.12.2017, 11:56
öylede hocam saçı hiç taramıcaz mı, jöle daha zararlı bildiğim kadarıyla bu yüzden waxtan başka seçenek yok sanırım. bide bu benim bildiğim bi marka var o wax içinde E vitaminli yazıyor :D
tabi daha baya var wax olayına şuan saçlar kısacık bakım falan yapıyorum kendimce

kardeş o hikayelerin alayı boş.yılların kafasına bir ton jöle süren tanıdıklarım var.bir gram dökülme yok.senin sacın sorunluysa havadaki rüzgardan bile dökülüyor.sürcegin şeyi sür şekilsiz gezme ortada

Tuna34
13.12.2017, 12:24
ketoral-azelderm krem karışımı benim saçıma çok iyi gelmişti şekillendirmek için, her saç tipi için uygun mudur bilemem ama hem saç şekillendirici bonus olarak da tedavi, deneyebilirsiniz.

hocam ne kremleri diye baktım bunlar, yani tamam deriye faydası varmış da saça ne faydası var anlamadım ben

Kazakcemil
13.12.2017, 13:25
Ketoral; dht baskılayıcı,anti adnrojen,anti fungal, azelderm; hücre yenileyici,sivilce ve akne tedavi edici, akneyi tedavi eden etkenler aynı zamanda saç dökülmesinde de faydalı,bu arada cilt derken saçlı deriyi deri olarak kabul etmiyor musunuz?

Tuna34
13.12.2017, 16:10
Ketoral; dht baskılayıcı,anti adnrojen,anti fungal, azelderm; hücre yenileyici,sivilce ve akne tedavi edici, akneyi tedavi eden etkenler aynı zamanda saç dökülmesinde de faydalı,bu arada cilt derken saçlı deriyi deri olarak kabul etmiyor musunuz?

yok o anlamda değilde zaten fazla bilgim yok, kremlerin faydalarına falan baktım bu ürünleri kullananlar başka amaçlarla kullanıyordur diye düşündüm
yani aynı şey gibi bu kadın doğum haplarını saç için de kullananlar varya, bu kremlerde öyle heralde asıl amacı başka bir tedavi ama ek olarak asıl amacı dışında kullanılıyo heralde başka faydalarıda olduğu için

kabuto
13.12.2017, 18:47
O zaman kullandığımız yağlar, sabunlar, şampuanlar hiç işe yaramıyor mu ?

Tuna34
21.12.2017, 19:41

hocam bu bioxcinin siyah sarımsaklı şampuanı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum sanki hafiften seyrelme mi oldu bilmiyorum :confused: psikolojikte olabilir çünkü evlenmeden saçımın dökülmesinden çok korkuyorum
artık bioxcine başladım yani bu marka bile fayda etmesse zaten başka hangi marka fayda etcek ki? işte amacım saçlarımı korumasını istiyorum

dediğim gibi bioxcine başladım daha öncede yazıştık şimdi başka markaya geçip risk de almak istemiyorum dökülme konusundan dolayı
konuya gelirsek bu sarımsaklı yerine acaba genesis veya forte mi alsam ne dersin? hem 3al2 öde kampanyasıda var. Ekmek su gibi satılıyo heralde çünkü bütün eczanelerin camında bu bioxcinin ürünleri duruyor
forte bu genesise göre daha yoğun bakım yapıyor galiba, yoğun dökülmelere karşı diyor. e şimdi bende yoğun dökülme yok bu ürünü alsam sence nolur? yani bu yoğun bakım varken genesisi tercih edersem neden tercih etmeliyim bunu?

amacım saçlarımı koruması işte, memnun kalsam ömrüm boyu kullanmak istiyorum
saçıma ayriyetten ara sıra vitamin ampülleri uyguluyorum bazı yağlar ile