PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orijinal ürün-sahte ürün

martins
25.01.2016, 10:54
Eczanede satılan tüm ürünler kesin orijinalmidir?Bunun sebebi nedir?
Botanik Eczadan alışveriş yapan çoktur aramızda,bu sitenin ürünleri kesin orijinalmidir?Burası eczanemidir?Ervamatin alacağım da bayağı bir ucuza satılıyor botanik eczada normal sitesine göre.Acaba gerçek ervamatin değilmi diye soruyorum kendime.
Tecrübeli olanlar bu konuda yorum yapsın lütfen

Kolekalsiferol
25.01.2016, 12:06
Eczanedeki ürünlerin orjinalliği hakkında kafanızda soru işareti olmasın. Orjinaldir. ürünler depolar aracılığıyla üreten firmanın kendisinden gelir. Her aşaması faturalıdır, ve denetime tabidir. Eczaneye giren her ürün için Sağlık Bakanlığı tarafından denetim yapılabilir.

Botanik Ecza Eczane değil ilaç satamaz, ihbar olmadıkça (satılan ürünlerden biri zarar görmedikçe diyelim) denetlenmez . Sadece vitamin takviyesi şampuan kozmetik gibi ürünleri satabilir. İlaç satmaya yetkisi yoktur. Örnek olarak internetteki hiçbir site minoxil satamaz, yasal değildir. Orjinalliği tartışılabilir.

saçmasaç
25.01.2016, 12:28
Minoxil alımını yaklaşık olarak 1 yıldır internet üzerinden -bir arkadaşımla birlikte- yapmaktayım şimdiye kadar ne ben ne de arkadaşım eczanedeki minox ile ne etki ne de diğer yönlerden bir fark göremedik.Barkot numarası ve fatura olduktan sonra sorun olacağını zannetmiyorum.

Kolekalsiferol
25.01.2016, 12:29
Hangi site hocam?
Satışı yapan kişi minoxili nereden alıyor bunu araştırmak lazım. Şirketten doğrudan alamaz, ecza depolarından alamaz. Ya kaçak geliyordur ürün kendisine yurt dışından ya da bir eczaneyle anlaşıp malı eczane üzerinden alıyordur. Başka türlü malı temin etme imkanı yok.

Miracle
25.01.2016, 12:39
Hangi site hocam?
Satışı yapan kişi minoxili nereden alıyor bunu araştırmak lazım. Şirketten doğrudan alamaz, ecza depolarından alamaz. Ya kaçak geliyordur ürün kendisine yurt dışından ya da bir eczaneyle anlaşıp malı eczane üzerinden alıyordur. Başka türlü malı temin etme imkanı yok.Bir çok eczane web sitesi açarak oradan satış yapıyor ama tabi ki eczane kimliği ile değil.

saçmasaç
25.01.2016, 17:32
Bir çok eczane web sitesi açarak oradan satış yapıyor ama tabi ki eczane kimliği ile değil.

Üstad haklı eczaneler kendileri site açıyor ve bu site üzerinden satış yapıyor.Ürünün barkot numarasını sorgulatınca orjinal olduğunun görülmesi de bu hususu desteklemekte.Dediğim gibi bence mühim olan barkot numarası ve fatura.Zaten artık sağlık bakanlığının mobil uygulama olarak çıkarmış olduğu ''ilaç takip sistemi'' sayesinde ürünlerin barkotlarını okutmak, orjinalliğini bu yolla test etmek çok kolaylaştı.

yamakasii
25.01.2016, 18:00
Üstad haklı eczaneler kendileri site açıyor ve bu site üzerinden satış yapıyor.Ürünün barkot numarasını sorgulatınca orjinal olduğunun görülmesi de bu hususu desteklemekte.Dediğim gibi bence mühim olan barkot numarası ve fatura.Zaten artık sağlık bakanlığının mobil uygulama olarak çıkarmış olduğu ''ilaç takip sistemi'' sayesinde ürünlerin barkotlarını okutmak, orjinalliğini bu yolla test etmek çok kolaylaştı.

hocam sizin alisveris yaptiginiz sitenin linkini verebilir misiniz. minoxil alacagim da birkac adet.

saçmasaç
25.01.2016, 23:17
Şu an site üzerinden satış yapmıyorlar fakat vavendu.com olarak google den aratıp müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz durumunda satış yapıyorlar.

yamakasii
25.01.2016, 23:24
Şu an site üzerinden satış yapmıyorlar fakat vavendu.com olarak google den aratıp müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz durumunda satış yapıyorlar.

hocam peki kac tl den aliyorsunuz siz

yamakasii
25.01.2016, 23:41
2 adet aldik bakalim hayirlisi.

saçmasaç
26.01.2016, 00:48
Ben 24 lira civarında bir fiyat ödüyordum. Size kaça verdiler?

yamakasii
26.01.2016, 01:02
Ben 24 lira civarında bir fiyat ödüyordum. Size kaça verdiler?

27 den aldim ben iki tane. siparis verdim ama musteri temsilcisiyle gorusmedim direk siparis gectim satiliyor sitede.

saçmasaç
26.01.2016, 12:01
27 den aldim ben iki tane. siparis verdim ama musteri temsilcisiyle gorusmedim direk siparis gectim satiliyor sitede.

Doğrudur kardeş fiyatlar değişebiliyor.

martins
26.01.2016, 23:22
peki Botanik ecza ürünlerin sahteliği konusunda ne kadar güvenlidir?Ervamatin alacağım da sitesinden mi alsam botanik eczadan mı alsam.Botanik eczadan alsam çok daha ucuza geliyor sitesindeki fiyata göre. ama daha ucuz olduğu için sahte olabilir mi korkusu düşürdü içime.Sizce botanik ecza ne kadar güvenilirdir?Ürünü nerden temin ediyordur?