PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Miracle V2 Losyonunu Bırakıyorum

DoktorCan
25.10.2015, 00:38
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce miracle losyonunu ve kendi deneyimlerimle geliştirmeye çalıştığım miracle v2 losyonunu tamamen bırakıp, başka bir tedaviye geçme kararı aldım. Ortalama 1 yıl gibi bir süre tanıdım kendime ve beklediğim sonucu maalesef, özellikle de tepe bölgesinde alamadım. Beni uzun zamandır görmeyen hemen hemen herkes saçların seyrelmiş vs. gibi şeyler söylediler ki bu da bu tedavinin bende istediğim olumlu bir etki oluşturmadığının sanırım en büyük göstergesidir.

Tedaviye bundan yaklaşık 1 yıl önce başladım ve içeriği şu şekilde oluşturdum. 1 adet diane 35 + 2 kutu aldactone + 1 dekort ampül. Tedaviyi tabi ki ısırgan, yakı otu gibi desteklerle sağlamlaştırmaya çalıştım. Ayrıca büyük bir süre procapil ile birlikte denedim. Ama sanırım procapil bile tek başına en azından yeterli geliyordu. Bu anti androjen tedavisi bende geri mi tepti onu da anlayamadım...Günde sadece 1 kez akşamları çoğu zaman da akşamdan kalan losyon kuruluğunu sabahları öğlene kadar nemlendirmekle geçirdim.

Ama sanırım daha fazla denemeye çalışmanın bir anlamı kalmadı ve farklı bir tedavi yöntemini denemeye geçmek en isabetlisi olacak. Şimdi ise Avodart + Dmso + Azelazik asit'li solüsyon hazırlayarak yoluma devam etmek istiyorum.

Tavsiyeleriniz, sorularınız olursa yazın arkadaşlar etkileşimde olalım.

Saygılar.

1 Yıllık tedavi sonunda geldiğim durum budur...

DoktorCan
25.10.2015, 01:21
Ancak anlamadığım bir şekilde; saçların başlangıç kısmında bazı saç folikülleri 2 şer tane saç üretmeye başlamıştı. Dedim ki tamam bunları yapan diğer saçları da getirir; ancak tepede en ufak bir gelişme bile yapmadı. Çok karmaşık bir durum.

Tıbbiyeli
25.10.2015, 01:25
Ben miracle ve minoxa ilk basladigimda cok iyi sonuc almiştım ama onu muhafaza edemedim.Losyonları disiplinsiz kullanmamın bunda etkisi var mı bilmiyorum ama bidaha da geri o canliligi yakalayamadım.
Sene icinde finasteride basladim tam 1 yıl olacak.Bu surecte hep duzensiz de olsa miracle minox kullandım.Yaz boyunca düzenli miracle kullandım ama sonuc alamadim.son 2 aydır falan düzenli günde 1 minox,finasterid ve haftada 2 nizorale devam ediyorum ama istedigim sonuca hala cok uzağım.Hatta bu yaz sonunda aynı sendeki durum bende de oldu,abim geldi bana senin bu kullandıkların saçını daha mı cok dokuyor dedi :D
Ben de yakında finasteridi bırakıp 2 güne 1 avodarta baslayacagim ama sadece bu yetmeyeck eminim.Miracle tekrar eklesem mi cok kararsızım.

uzman
25.10.2015, 01:49
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce miracle losyonunu ve kendi deneyimlerimle geliştirmeye çalıştığım miracle v2 losyonunu tamamen bırakıp, başka bir tedaviye geçme kararı aldım. Ortalama 1 yıl gibi bir süre tanıdım kendime ve beklediğim sonucu maalesef, özellikle de tepe bölgesinde alamadım. Beni uzun zamandır görmeyen hemen hemen herkes saçların seyrelmiş vs. gibi şeyler söylediler ki bu da bu tedavinin bende istediğim olumlu bir etki oluşturmadığının sanırım en büyük göstergesidir.

Tedaviye bundan yaklaşık 1 yıl önce başladım ve içeriği şu şekilde oluşturdum. 1 adet diane 35 + 2 kutu aldactone + 1 dekort ampül. Tedaviyi tabi ki ısırgan, yakı otu gibi desteklerle sağlamlaştırmaya çalıştım. Ayrıca büyük bir süre procapil ile birlikte denedim. Ama sanırım procapil bile tek başına en azından yeterli geliyordu. Bu anti androjen tedavisi bende geri mi tepti onu da anlayamadım...Günde sadece 1 kez akşamları çoğu zaman da akşamdan kalan losyon kuruluğunu sabahları öğlene kadar nemlendirmekle geçirdim.

Ama sanırım daha fazla denemeye çalışmanın bir anlamı kalmadı ve farklı bir tedavi yöntemini denemeye geçmek en isabetlisi olacak. Şimdi ise Avodart + Dmso + Azelazik asit'li solüsyon hazırlayarak yoluma devam etmek istiyorum.

Tavsiyeleriniz, sorularınız olursa yazın arkadaşlar etkileşimde olalım.

Saygılar.

triamcinolone ve minox kombini ile alınan sonuçları arastirmanı isterim.triamcinolone alopesi aretada kullanılıyor ama aga da kullanlar sonuç alınmış. Triamcinolone % 0.2 kullanılmış. Turkiyede mevcut.ucuz bir etkende hatta. Yan etkilerinden biriside hursutizm(kıllanma,tuylenme) yapması. En çok ilgimi cekende bu yanı oldu zaten. İşimden dolayı fazla imkanim yok.araştırıp deneyebilirsin.

Muzdarip
25.10.2015, 01:55
Miracle losyonun orijinal konusunda 365 sayfayı tek tek okudum bitirdim. Gözlemlediğim kadarıyla iyi sonuç almak bi yana bazılarında kötüye gidişler bile olmuştu. Acaba bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Sadece minoxla bile saçları geri getiren varken biz miracleydi ketoraldi derken acaba çok karmaşık bir tedavi mi uyguluyoruz ?

uzman
25.10.2015, 02:02
Miracle losyonun orijinal konusunda 365 sayfayı tek tek okudum bitirdim. Gözlemlediğim kadarıyla iyi sonuç almak bi yana bazılarında kötüye gidişler bile olmuştu. Acaba bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Sadece minoxla bile saçları geri getiren varken biz miracleydi ketoraldi derken acaba çok karmaşık bir tedavi mi uyguluyoruz ?

Tıpda iki kere iki her zaman 4 etmiyor. Yani bizler bile amatör halimizle bile bunu görüyoruz. Miracle losyondan fayda gorenler çok. Aylardir minox kullanıp fayda goremeyenler.fin kullanıp yine fayda göremeyende çok.bu durumda tedavileri değiştirmek en iyisi. Zorlamanin anlamı yok.

ahmetk254
25.10.2015, 07:08
konu dışı ama birşey sormak istiyorum 1-1,5 aydır miracle losyondan kullanıyorum kullandıktan sonra biraz ağrı hissediyorum bi halsizlik falan 5-10 dakka sonra halsizlik , biraz ağrı bu yanetkiler geçiyor sizce devam mı etmeliyim ? forumdaki bazı arkadaşlar vücudun ilaca alışması olarak tanımlıyorlar

tosun.t
25.10.2015, 10:04
ha şimdi bütün kuşları becerdik bi leylek kaldı herkesde aynı etki olmuyor denersin sonuç vermiyorsa geçersin başka tedaviye her bünye farklı tepki veriyor böyle bir oyunu var andro geneteğin anahtarları çok fazla o sebeple beklentinizi buna göre ayarlayın

Miracle
25.10.2015, 10:47
Tedavinin işe yaradığının göstergesi kafandaki ideal şekle ulaşıp ulaşmadığı değildir doktorcan çıkan saçları bana telden kendin atmıştın ve saçlarının geriye gitmesini önleyen bir çıkış dökülüş dengesi kurabilmek bile başlı başına çok büyük başarıdır tıbbiyeli 1 sene fda nın medari iftiharı finasını kullandı etkisiz dedi yıllarca minoxtan harika sonuç alanlar şimdi olmuyor diyor yani biraz iyi analiz yapmalıyız diye düşünüyorum birde şu var tedavileri uygulamasaydın bu şekilde kalacakmıydı saçların ? Anladığım kadarı ile kendi karışımında dekort kullanmamışsın ve şayet tedavinin etkisini ölçmek istiyorsan bütün tedavileri kes ve başka tedaviye başlama 30 gün sonra bu gün ve 30 gün sonraki resimlerini ekle o zaman göreceksin etkisi varmıymış yokmuymuş. Yaşınız ilerliyor deriniz yaşlanıyor genetik kodlar her geçen gün dahada aktif hale geliyor teseptörleriniz azıyor daha iyi tedavi arayışın da başarılı olmanı diliyorum ama dediğim gibi bir süre hiç bir ley kullanma ki etkisini anlamana yardımcı olsun...

DoktorCan
25.10.2015, 12:27
Tedavinin işe yaradığının göstergesi kafandaki ideal şekle ulaşıp ulaşmadığı değildir doktorcan çıkan saçları bana telden kendin atmıştın ve saçlarının geriye gitmesini önleyen bir çıkış dökülüş dengesi kurabilmek bile başlı başına çok büyük başarıdır tıbbiyeli 1 sene fda nın medari iftiharı finasını kullandı etkisiz dedi yıllarca minoxtan harika sonuç alanlar şimdi olmuyor diyor yani biraz iyi analiz yapmalıyız diye düşünüyorum birde şu var tedavileri uygulamasaydın bu şekilde kalacakmıydı saçların ? Anladığım kadarı ile kendi karışımında dekort kullanmamışsın ve şayet tedavinin etkisini ölçmek istiyorsan bütün tedavileri kes ve başka tedaviye başlama 30 gün sonra bu gün ve 30 gün sonraki resimlerini ekle o zaman göreceksin etkisi varmıymış yokmuymuş. Yaşınız ilerliyor deriniz yaşlanıyor genetik kodlar her geçen gün dahada aktif hale geliyor teseptörleriniz azıyor daha iyi tedavi arayışın da başarılı olmanı diliyorum ama dediğim gibi bir süre hiç bir ley kullanma ki etkisini anlamana yardımcı olsun...

evet hocam konuda da belirttiğim gibi ön kısımlarda etkisi fena değildi; ancak ortada 1 yıllık bir kullanım var. Tepe bölgesi de daha kötüye gitmiş olacak ki beni 1 yıl görmeyen herkesten bahsettiğim geri dönüşü aldım. Şimdi yurt dışı öncesi son resimleri paylaşayım ki o zaman kimse bana senin saç problemin var bile demiyordu..Aklımda şöyle bir fikir var; ya yurt dışındayken yaşamış olduğum hayat düzeni (yeme,içme,alışkanlıklar,stres) ya da kullanmış olduğum tedavi yöntemi olumsuz etki oluşturdu. Benim üzerinde durduğum nokta da tedavi uygulamama rağmen neden son 1 yılda bu kadar kötü bir sonuçla yüz yüze geldim. Sanki hiç tedavi uygulamamışım gibi.

burakb2
25.10.2015, 12:54
bu resımdekı saclar gayet saglıklı ve normal duruyor

Miracle
25.10.2015, 13:05
Genel durumda kesinlikle kötüye gidiş görünmüyor ancak detayda yüksek çözünürlüklü resim eklersen bir daha inceleyebiliriz birde saçların aynı uzunlukta değil.

Muzdarip
25.10.2015, 13:08
Saçların çok çok iyi şuanda. Yani sizin gibileri görünce bizim mucizeye ihtiyacımız var gibi gözüküyor...

uzman
25.10.2015, 13:49
Bu sacda bi sorun Yok gibi.tabi sen kendini daha iyi bilirsin. Fakat tepede sorun yaşıyorsan tepe resmini çekip ekle. Bu fotolara gore kötüye gidiş gibi bir yorum yapmak çok doğru olmaz.

Tıbbiyeli
25.10.2015, 23:09

haklısın abi,tedaviler hiç işe yaramıyor demek tabi ki haksızlık olur,var olanı korumak en gerçekci başarı sanırım.
İnternette öncesi sonrası fotografları görünce bende niye böyle olmuyor diye gaza geliyor insan.
Medikal anlamda başarı olsa bile insan emek verince sabah güzelce tarayıp şekil vereceği saçlar hayal ettiği için var olanı korumak kozmetik olarak tatmin etmiyor,biz de isyan ediyoruz burda.Hiçbişey kullanmasam şu an çok daha berbat durumda olurdum buna şüphe yok.

DoktorCan
29.10.2015, 22:39
o eklediğim resimler miracle tedavisine başlamadan önce sadece procapil kullandığım zamanlardaki görüntüdür. Şimdiki halini konuya ekledim. İlk mesajda görebilirsiniz.. Sizce işler yolunda gitmiş mi ?

Muzdarip
29.10.2015, 23:12
o eklediğim resimler miracle tedavisine başlamadan önce sadece procapil kullandığım zamanlardaki görüntüdür. Şimdiki halini konuya ekledim. İlk mesajda görebilirsiniz.. Sizce işler yolunda gitmiş mi ?

Eğer son attigin önden çekilmiş fotolar eski halin ise onceki fotoya gore soylemek gerekirse baya seyrelmis saclar.

DoktorCan
29.10.2015, 23:45
Eğer son attigin önden çekilmiş fotolar eski halin ise onceki fotoya gore soylemek gerekirse baya seyrelmis saclar.

kesinlikle gitti hocam...Hem de tedaviden sonuç beklerken daha iyiye gideceğini umut ederek kullanarak...Ama sonuç bu :( ne yapacağım bilmiyorum. Acaba diane 35 ya da aldactone azdırdı mı DHT yi anlamadım ki....

Muzdarip
30.10.2015, 10:24
kesinlikle gitti hocam...Hem de tedaviden sonuç beklerken daha iyiye gideceğini umut ederek kullanarak...Ama sonuç bu :( ne yapacağım bilmiyorum. Acaba diane 35 ya da aldactone azdırdı mı DHT yi anlamadım ki....

Bende bilmiyorum kardeşim ben ilk defa tedavi uyguluyorum şuan çok karisik tedavim var acaba sadece minox finas mi kullansaydım diye düşünmüyor değilim. Daha 40 gün oldu belki herşey için erken ama sanki sonuç alamicam gibi gözüküyor.

Muzdarip
30.10.2015, 11:20

Edit: mesaj fazla kaçmış

uzman
31.10.2015, 02:59

kardeşim sen ru kullanmıyor musun.ikinci bir durum.miracle losyon ile minox kullan kombine oluyor..sonuclar daha güzel olur insallah.pes etme bakalım neler olacak.eğer senin için sorun teşkil etmiyorsa minoxa dut yada fin ekle.tedaviye devam et.

şuandaki mevcut tedavilerin neler.bide bunu bilelim.bende kendim antiandrojen üzerine bir losyon yapıcam.içeriği zaten bulunan ilaçlar.deneyip sonuc alırsam forumda paylaşıcam.özelliklede şakaklarda deniycem.

ahmetk254
31.10.2015, 10:16
miracle losyona androcur ekleyerek denediniz mi ? daha etkili sonuç alabilirsiniz ancak yanetkiler artar.

Muzdarip
31.10.2015, 10:43
kardeşim sen ru kullanmıyor musun.ikinci bir durum.miracle losyon ile minox kullan kombine oluyor..sonuclar daha güzel olur insallah.pes etme bakalım neler olacak.eğer senin için sorun teşkil etmiyorsa minoxa dut yada fin ekle.tedaviye devam et.

şuandaki mevcut tedavilerin neler.bide bunu bilelim.bende kendim antiandrojen üzerine bir losyon yapıcam.içeriği zaten bulunan ilaçlar.deneyip sonuc alırsam forumda paylaşıcam.özelliklede şakaklarda deniycem.

Hocam bu Ru'yu nasıl temin edebiliriz? Sanirsam yabancı forumlarda kullananlar var iyi sonuçlar gelmiş mi ?

uzman
31.10.2015, 12:15
Hocam bu Ru'yu nasıl temin edebiliriz? Sanirsam yabancı forumlarda kullananlar var iyi sonuçlar gelmiş mi ?

Kaneshoptan veya anegenince satılıyor. Gümrükden geçirebilirseniz tabi.bazı kişiler geçirmiş.

DoktorCan
31.10.2015, 15:52
miracle losyona androcur ekleyerek denediniz mi ? daha etkili sonuç alabilirsiniz ancak yanetkiler artar.

hayır hocam hiç denemedim.

uzman
31.10.2015, 16:06
Hocam ru için Levent hocamla konuştum ben de toplu alımda alacağım. Miracle losyon herkeste iyi sonuçlar verdi; ama bende geri tepti sanırım..Belki içerisindeki kullandığımız diane 35 topikal östo. sebebiyle vücut anti bir savunmaya geçti ve dht yi çok daha fazla yükseltti. Bu sebeple miracle losyonunu bırakıp başka tedavi yöntemleri deneyeceğim. Ümidim çok büyük derecede kırıldı; ancak Allah'tan ümit kesilmez tabi. Şimdi ise şu tedavileri düşünüyorum.

Ru gelince akşamları Ru

Sabahları da 60 ml procapil içerisine + Avodart kapsüller + %10 dmso

Belki hafta sonları da Elseve içerisinde aldactone çözerek yaptığım bir losyonu da ilaveden kullanabilirim..

Tepe bölgesi mahvolmuş bende....:(

Neden procapil de zorluyorsun ki.daha adam akıllı sonuç alipda paylaşan gormedim.haa elimde vardı kullaniyom diyorsan bisey demiyom. bari procapilin yaninda minox kullan tepe toparlasin.

DoktorCan
31.10.2015, 17:11
Neden procapil de zorluyorsun ki.daha adam akıllı sonuç alipda paylaşan gormedim.haa elimde vardı kullaniyom diyorsan bisey demiyom. bari procapilin yaninda minox kullan tepe toparlasin.

hocam elimde var onları bitirmem lazım bir de işe yarıyor procapil ancak yetersiz..Fazla güçlü değil yani yanında mutlaka başka şeyler kullanmak gerekiyor. Hocam minox başlarda coşturuyor ama o verdiği saçları zamanla geri alıyor.. Bu sebeple ona hiç başlamak istemiyorum açıkçası.

pipsqueak
31.10.2015, 20:31
Cikarimim su oldu benim de arkadaslar, kullandigimiz ilaclar bizi kel birakmayacak fakat hicbir zaman 17 yasindaki halimize donmeyi de beklememeliyiz.

Acaba arada sirada derimizi dinlendirmemek mi hata?

Aslinda ilaclarla gelen kazanim ve dokulmemesini sagladiklarimiz + topik benzeri kapaticilarla basitce tatmin olabilir.

Cellagance ile gelenlere sakakta olmasina ragmen azicik toppik dokuyorum dagitiyorum bolge tamamen kapaniyor adeta. Bosverin belirli bir yasa kadar idare edin iste.

Miracle Losyna cokca bir seyler ekleyip cikarmis biri olarak bununda hata oldugunu dile getirebilirim. Azda olsa bilindik formul ve duzen en iyisi.

BnymN
31.10.2015, 23:09
Cikarimim su oldu benim de arkadaslar, kullandigimiz ilaclar bizi kel birakmayacak fakat hicbir zaman 17 yasindaki halimize donmeyi de beklememeliyiz.

Acaba arada sirada derimizi dinlendirmemek mi hata?

Aslinda ilaclarla gelen kazanim ve dokulmemesini sagladiklarimiz + topik benzeri kapaticilarla basitce tatmin olabilir.

Cellagance ile gelenlere sakakta olmasina ragmen azicik toppik dokuyorum dagitiyorum bolge tamamen kapaniyor adeta. Bosverin belirli bir yasa kadar idare edin iste.

Miracle Losyna cokca bir seyler ekleyip cikarmis biri olarak bununda hata oldugunu dile getirebilirim. Azda olsa bilindik formul ve duzen en iyisi.

Dinlendirme olayı bnde işe yaramadı 2-3 aydır losyon kullanmıyorum seyreklik %30 arttı.Biraz koy verdim bu aralar.

zkannm
31.10.2015, 23:27
Peki bu miracle daki diane35 yerine başka d.kontrol hapi kullanilmiyo mu yada kullanan var mi nedense şimdi onu merak ettim en etkilisi diane35 mi ? Myralon ve desolett varmis birde ?

pipsqueak
01.11.2015, 10:34
Dinlendirme olayı bnde işe yaramadı 2-3 aydır losyon kullanmıyorum seyreklik %30 arttı.Biraz koy verdim bu aralar.

Aslinda kastettigim 2-3 haftalik aralar vermek. 6 ay duzenli bakimdan sonra misal. 3 ay cok olmus hocam.. normal kayip yasaman. Yahut forumumuzda da vardi haftada bir gun hic losyon uygulamayanlar ve bunu losyonlara aliskanligi kirmak, etkiyi arttirmak icin yaptiklarini soyluyorlardi.

pipsqueak
01.11.2015, 10:36
Peki bu miracle daki diane35 yerine başka d.kontrol hapi kullanilmiyo mu yada kullanan var mi nedense şimdi onu merak ettim en etkilisi diane35 mi ? Myralon ve desolett varmis birde ?

Kullanan vardi fakat suna dikkat edin, bazi dogum kontrol haplarinda 7 tane hap mi ne farkli, kadinlarin donemlerine gore ayarlanmis. Diane deki tum drajeler ayni. O yuzden pratik kullanim sagliyor.

Alirken eczaciya sorarsniz zaten.

Miracle
01.11.2015, 11:42
Güzel bir nokta pipsqueak konu açacaktım görünce yazayım dedim. Saçlarımız için çok güçlü çok çok etkin ilaç ve etkenler var ve sorun sanılanın aksine güçlü ilaçlar değil, en büyük sorunlardan biri belki %50 ye varan oranlarda etken kullanan bireylerde gelişen tolerans ve direnç. Saçlarınızı böyle koruyun konumda da bahsetmiştim bu direnç sorununun şimdilik en iyi çözümü 6 aylık periyodlarla en az 2 ana tedavi dönüşümlü olarak kullanmak. Tedavisi işe yarayan ve stabiliteyi yakalayanlar ise kullanabildiği kadar devam etsin oynama yapmasın. Birde miracle yi orjinal hali ile yapın yani 3 ilaçla en optimum etken onlar.